Jump to content
Dogomania

Skandal w Sopocie


Albertynka

Recommended Posts

[quote name='Draczyn'][quote name='King'][quote name='Dorota & Fiszer']A bez samoyeda do GMWwD tez przyjmuja? :wink: :D[/quote]

a jak? pewnie że przyjmuja :D[/quote]To my z buldożkami też się zapisujemy. Tylko bez żadnych składek[/quote]
to w takim razie, jak wszyscy to wszyscy :D ja też się pisze z swoimi SH :) zwłaszcza że to ta sama Grupa FCI 8)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 427
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

uff..przeczytalam caly topic :lol: .Nie rozumiem tytulu-dla mnie najwiekszym skandalem jest pisanie listow do sedziego-zarowno uwlacza to sedziemu-jakby nie wiedzial co ma sedziowac,jak i traci zawiscia no i dla mnie-jak na razie swiezego wystawcy wydaje mi sie byc mocno nieetycznym zeby korespondowac z sedzia przed ocena :-? .Wrecz wprowadzilabym tego zakaz...Drugie przemyslenie-marzylam aby byc hodowca-i widze wszedzie walki i zaczynam watpic w to marzenie-po co sie szarpac :-? .Hodowla powinna byc hobby,pasja przede wszystkim...A tu sie jeszcze o wzorzec sie szarpia-jakby moj pies przerosl o cm standart to bym miala radoche :D .Nie widze w tym zadnego problemu-o ile pies poza tym jest typowym przedstawicielem rasy-to nawet chyba lepiej jak jest wyzszy-bo sie swietnie nadaje do krycia suki ktora jest w dolnej granicy lub ponizej standartu..
Samojeblo-hit roku :lol:
i jeszcze jedna obserwacja-ogolnie na temat hodowcow-Ci co wygrywaja duzo-rzadko sie pienia..ci co malo-pienia sie strasznie :-?
Czasem zdarzaja sie prawdziwe skanadale-sedzia zapomni o sukach na przyklad i bez porownania daje BOBA-widzialam juz to....Albo suka przeszla test na jadra-ale w opisie miala zbyt ..sucza glowa :o :lol: i to jest skandal dla mnie,ze sedzia nie wie co sedziuje...albo ml. champion pl nie ma jednego jadra....A przechwycenie korespondencji????????Taka korespondencja powinna byc zakazana,gdyz sprzyja korupcji moim zdaniem :-?
ogolnie sie ubawilam tutaj,ale tez napadly mnie refleksje :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']uff..przeczytalam caly topic :lol: .Nie rozumiem tytulu-dla mnie najwiekszym skandalem jest pisanie listow do sedziego-zarowno uwlacza to sedziemu-jakby nie wiedzial co ma sedziowac,jak i traci zawiscia no i dla mnie-jak na razie swiezego wystawcy wydaje mi sie byc mocno nieetycznym zeby korespondowac z sedzia przed ocena :-? .Wrecz wprowadzilabym tego zakaz...Drugie przemyslenie-marzylam aby byc hodowca-i widze wszedzie walki i zaczynam watpic w to marzenie-po co sie szarpac :-? .Hodowla powinna byc hobby,pasja przede wszystkim...A tu sie jeszcze o wzorzec sie szarpia-jakby moj pies przerosl o cm standart to bym miala radoche :D .Nie widze w tym zadnego problemu-o ile pies poza tym jest typowym przedstawicielem rasy-to nawet chyba lepiej jak jest wyzszy-bo sie swietnie nadaje do krycia suki ktora jest w dolnej granicy lub ponizej standartu..
Samojeblo-hit roku :lol:
i jeszcze jedna obserwacja-ogolnie na temat hodowcow-Ci co wygrywaja duzo-rzadko sie pienia..ci co malo-pienia sie strasznie :-?
Czasem zdarzaja sie prawdziwe skanadale-sedzia zapomni o sukach na przyklad i bez porownania daje BOBA-widzialam juz to....Albo suka przeszla test na jadra-ale w opisie miala zbyt ..sucza glowa :o :lol: i to jest skandal dla mnie,ze sedzia nie wie co sedziuje...albo ml. champion pl nie ma jednego jadra....A przechwycenie korespondencji????????Taka korespondencja powinna byc zakazana,gdyz sprzyja korupcji moim zdaniem :-?
ogolnie sie ubawilam tutaj,ale tez napadly mnie refleksje :lol:[/quote]Nie przejmuj się to jest nasza polska rzeczywistość w każdej dziedzinie życia. Nie rezygnuj z hoddowli, bo ta poza wystawami też daje dużo radości, gdy kocha się psy, a jak będziesz miał ekstra psy , to i tak w końcu się przebijesz, a dobrych sędziów też nie brakuje. Zyczę powodzenia

Link to comment
Share on other sites

Nie z tej ziemi Albercik (może to z Seksmisji stworzonko przywędrowało?? :D )- dołączam do grupy, bierzecie z rudymi? :D
Bo mnie sie w głowie nie mieści że temat został taki jak był!!!! Powtórzę za resztą- dlaczego w to mieszać Związek?? Skandal to taki rodzaj korespondencji do sędziego!! W naszej rasie faktycznie bywają sędziowie nie znający wzorca, i taka sytuacja miała miejsce u nas właśnie w Sopocie, ale czy my wysłaliśmy list przez osoby trzecie i pouczaliśmy sędziego? A w tym przypadku- sędziny nie znam, ale piszecie że jest znawcą rasy- to już naprawdę gruba przesada. Czy zamieściliśmy topik że skandal? A mielibyśmy większe prawo się pluć, skoro sędzina patrząc na psy tej rasy, mówiła że ich nie ma... Bywa i tak, rasa rzadka, wkurzyło nas to, ale niestety bywa różnie...A tego nie robimy, bo to sprawa sędziego, a nie samego Związku, i nie odsądzamy od czci i wiary Oddziału sopockiego!!! A już mając do czynienia z zagranicznym specem, to już naprawdę śmieszne, kogoś takiego pouczać... I w ten sposób- żałosne.
Poza tym gnębi mnie fakt wiarygodności kogoś kto ukrywa sie za takimi nickami. Po to jest forum bez anonimowych użytkowników, żeby każdy wiedział z kim i o czym gada. Ktoś kto w ten sposób postępuje, nawet dla niewtajemniczonych w sprawę , nie jest wiarygodny. A po drugie dalej mnie zastanawia brak odpowiedzi Albercika/Albertynki/Magic czy co jeszcze wymyślą, na temat dlaczego piesek nie był zgłoszony do klasy właściwej kiedyś? Pomyłka? Liczyć nie umiemy? Jakoś Alberciki milczą na ten temat...
Reszta samków- nie dajcie się !! Jesteśmy z Wami!!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Nie z tej ziemi Albercik (może to z Seksmisji stworzonko przywędrowało?? :D )- dołączam do grupy, bierzecie z rudymi? :D
Bo mnie sie w głowie nie mieści że temat został taki jak był!!!! Powtórzę za resztą- dlaczego w to mieszać Związek?? Skandal to taki rodzaj korespondencji do sędziego!! W naszej rasie faktycznie bywają sędziowie nie znający wzorca, i taka sytuacja miała miejsce u nas właśnie w Sopocie, ale czy my wysłaliśmy list przez osoby trzecie i pouczaliśmy sędziego? A w tym przypadku- sędziny nie znam, ale piszecie że jest znawcą rasy- to już naprawdę gruba przesada. Czy zamieściliśmy topik że skandal? A mielibyśmy większe prawo się pluć, skoro sędzina patrząc na psy tej rasy, mówiła że ich nie ma... Bywa i tak, rasa rzadka, wkurzyło nas to, ale niestety bywa różnie...A tego nie robimy, bo to sprawa sędziego, a nie samego Związku, i nie odsądzamy od czci i wiary Oddziału sopockiego!!! A już mając do czynienia z zagranicznym specem, to już naprawdę śmieszne, kogoś takiego pouczać... I w ten sposób- żałosne.
Poza tym gnębi mnie fakt wiarygodności kogoś kto ukrywa sie za takimi nickami. Po to jest forum bez anonimowych użytkowników, żeby każdy wiedział z kim i o czym gada. Ktoś kto w ten sposób postępuje, nawet dla niewtajemniczonych w sprawę , nie jest wiarygodny. A po drugie dalej mnie zastanawia brak odpowiedzi Albercika/Albertynki/Magic czy co jeszcze wymyślą, na temat dlaczego piesek nie był zgłoszony do klasy właściwej kiedyś? Pomyłka? Liczyć nie umiemy? Jakoś Alberciki milczą na ten temat...
Reszta samków- nie dajcie się !! Jesteśmy z Wami!!!![/quote]Kilka razy już prosiłam tych oszołomów, aby zminili tytuł ale to nic nie dało - uparte muły, a Marek z Gromem nie odpowiada na maile - może chory. Narazie aż mnie trzepie jak patrzę na ten tytuł, ale cóz na upór nie ma rady

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula'][quote name='Magic']Wszystkim wmawiasz, że na stronie Nordstern są komentarze dotyczące twojego psa Kinga (mówiące o tym że jest zdeformowany itp.) kiedy wogóle nie ma tam wymienionego ani imienia King, ani jego nazwy rodowodowej, ani nazwy jego hodowli, ani żadnego innego psa.[/quote]
Ale wszyscy wiedza, jakie psy masz na mysli ;) wszystkie poza swoimi :lol: Dla Anuli niby zawsze milutki byles, podobnie jak do mnie- ale po kazdym zwyciestwie jej Kinga odgrazales sie, ze nastepnym razem miarke sedziemu dostarczysz :lol:

[quote name='Magic'][ Jest natomiast ogólne podsumowanie ostatnich dziesięciu lat efektów hodowlanych w Polsce mających odbicie w wynikach wystaw niektórych samojedów .[/quote]
Proponowalabym ci zrobic podobne podsumowanie swojej hodowli, a nie tylko hodowli konkurencji. Zaloze sie, ze wnioski bylyby mocno zaskakujace :question:

[quote name='Magic'] Wiem z relacji innych wystawców żr twój pies został zmierzony na wystawie sopockiej i z powodu wzrostu nie dostał CWC. .[/quote]
A to tu cie musze wyprowadzic z bledu, gdyz to nie wzrost (o zgrozo!! :lol: ) mial wplyw na przyznanie wniosku CWC.
Ale milo, ze tak bardzo sie interesujesz wynikami wystawowymi Kinga Anuli. :roflt:

[quote name='Magic'] Ty też możesz napisać ile Twój pies ma wzrostu - wszyscy będą wiedzieć a tobie może minie mania prześladowcza.[/quote]
Tak wiec do wiadomosci twojej i wszystkich zainteresowanych, King ma w klebie 61 cm. Wzorzec przewiduje 60. Tak wiec jak widzisz King samoyedem NIE JEST bo sie we wzorcu nie miesci :lol:
Pomimo, iz twoje pieski tak pieknie mieszcza sie w granicach wzrostu nie pisane im wygrywac :( Pewnie to cie tak bardzo boli. No ale trudno, nie moj to problem.[/quote]

Jak sama piszesz Kamilu, nie mieszczący się we wzorcu King Anuli zawdzięcza swoje sukcesy niekompetencji sędziów. To nie powód do zazdrości, ale do współczucia, szczególnie jeśli wskutek niekompetencji sędziego lepsze psy przegrały z gorszym.
Trudno być zazdrosnym o sukcesy, które nie tylko się nie należą, ale są przejawem fałszowania wyników wystaw. Poza tym zazdrość nie leży w mojej naturze.

Miarka jest po to, aby jej używać, i powinna być używana szczególnie przez sędziów, którzy nie radzą sobie z ocenianiem wzrostu „na oko”. Kiedy w stawce jest większość przerośniętych psów, sędziowie mogą nieświadomie popełnić błąd uznając za duży wzrost za normę. Jak wiesz dokładnie mierzę moje samojedy starając się dążyć w hodowli do określonego we wzorcu ideału.

Do Kinga odnoszę się życzliwie, podobnie jak do jego właścicielki. Jej zawistne posty mnie dziwią, bo nie znałam jej od tej strony, ale wolno jej mieć drugą naturę czy drugą twarz – no ale dwulicowość to akurat twoja specjalność Kamilu. Przypominam ci, jak kiedyś zaciekle krytykowałaś samojedy Chatangi lub z Balungi za przerośnięty wzrost, ale zmieniłaś ton jak tylko pojawiło się przerośnięte potomstwo – m.in. pies Anuli - po twoim reproduktorze, który – jak obie wiemy – w ogóle nie powinien być reproduktorem. Myślę, że pamiętasz co powiedział ci sędzia na warszawskiej wystawie dając mu bdb.

Twoi obecni przyjaciele przekonają się w przyszłości o twojej dwulicowości – podobnie jak ja się przekonałam – musiało minąć trochę czasu zanim ciebie poznałam.

Jak wiesz nie tylko nigdy nie miałam zamiaru kryć twoim reproduktorem, chociaż wielokrotnie go proponowałaś. Wiesz że nie odpowiada mi rodowód twojego reproduktora i nie mam powodu być zazdrosna o jego dzieci – przeciwnie, cieszę się że uniknęłam błędów hodowlanych, których efekty widzimy wszyscy. Wiesz, ja nie odnoszę się z zazdrością do dobrych hodowli – przeciwnie – cenię je i stopniowo ich linie wprowadzam do mojej hodowli. Nie są to jednak linie oferowane hodowcom przez ciebie.

Jak wiesz Samojedy hodowane przeze mnie wygrywały z potomstwem twojego reproduktora – również na europejskiej wystawie. Czy masz zamiar wmawiać mi zazdrość? Nie ośmieszaj się. Nie mam powodu do zazdrości, przeciwnie, mogę ci współczuć że twój pies dał tyle miotów, z których na wystawach wygrywają tylko dwa niestety przerośnięte samojedy. W tym roku dwuletnia suczka z mojej hodowli wróciła z europejskiej wystawy z drugą lokatą i doskonałą oceną, i wygrała tyle wystaw, że mogę tylko życzyć innym samojedom takich sukcesów. Ale to tylko dygresja.

Link to comment
Share on other sites

Chyba wystarczy tych hodowlanych przepychanek. Czemu to ma służyć i co tu jest inien Sopot. Dlaczego uparcie nie chcecie zmienić tytułu tego topiku - to świadczy o Was bardzo niedobrze i m.in. przez to nie możecie być dla nas wiarygodni. Wszyscy żli nawet Sopot, dlatego tylko, że ktoś ma trochę większego od Was psa. Nie ośmieszajcie siędalej i zmieńcie ten tytuł

Link to comment
Share on other sites

no tytul definitywnie powinien byc zmieniony :-?
A co do hodowli-Draczyn...ja po prostu zaczynam sie bac,ze wloze w to serce a ktos za moimi plecami bedzie mi swinie podkladal-tak jak w topicu przeprosiny-w ktory niestety bylam zamieszana,bo bylam swiadkiem tych insynuacji na temat drugiego hodowcy :-? na torunskiej wystawie :roll: .Jasne,ze jesli ma sie super psy i sie to kocha-trzeba sprobowac...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']no tytul definitywnie powinien byc zmieniony :-?
A co do hodowli-Draczyn...ja po prostu zaczynam sie bac,ze wloze w to serce a ktos za moimi plecami bedzie mi swinie podkladal-tak jak w topicu przeprosiny-w ktory niestety bylam zamieszana,bo bylam swiadkiem tych insynuacji na temat drugiego hodowcy :-? na torunskiej wystawie :roll: .Jasne,ze jesli ma sie super psy i sie to kocha-trzeba sprobowac...[/quote]Trzeba spróbować. Początki zawsze są ciężkie, będę trzymać kciuki, aby wszystko Ci się obrze ułożyło. Oszołomów nie brak, ale trzeba ich zwalczać i nie dawać się

Link to comment
Share on other sites

[quote name='daga10011']uff..przeczytalam caly topic :lol: .Nie rozumiem tytulu-dla mnie najwiekszym skandalem jest pisanie listow do sedziego-zarowno uwlacza to sedziemu-jakby nie wiedzial co ma sedziowac,jak i traci zawiscia no i dla mnie-jak na razie swiezego wystawcy wydaje mi sie byc mocno nieetycznym zeby korespondowac z sedzia przed ocena :-? .Wrecz wprowadzilabym tego zakaz...Drugie przemyslenie-marzylam aby byc hodowca-i widze wszedzie walki i zaczynam watpic w to marzenie-po co sie szarpac :-? .Hodowla powinna byc hobby,pasja przede wszystkim...A tu sie jeszcze o wzorzec sie szarpia-jakby moj pies przerosl o cm standart to bym miala radoche :D .Nie widze w tym zadnego problemu-o ile pies poza tym jest typowym przedstawicielem rasy-to nawet chyba lepiej jak jest wyzszy-bo sie swietnie nadaje do krycia suki ktora jest w dolnej granicy lub ponizej standartu..
Samojeblo-hit roku :lol:
i jeszcze jedna obserwacja-ogolnie na temat hodowcow-Ci co wygrywaja duzo-rzadko sie pienia..ci co malo-pienia sie strasznie :-?
Czasem zdarzaja sie prawdziwe skanadale-sedzia zapomni o sukach na przyklad i bez porownania daje BOBA-widzialam juz to....Albo suka przeszla test na jadra-ale w opisie miala zbyt ..sucza glowa :o :lol: i to jest skandal dla mnie,ze sedzia nie wie co sedziuje...albo ml. champion pl nie ma jednego jadra....A przechwycenie korespondencji????????Taka korespondencja powinna byc zakazana,gdyz sprzyja korupcji moim zdaniem :-?
ogolnie sie ubawilam tutaj,ale tez napadly mnie refleksje :lol:[/quote]

Żyjemy w kraju demokratycznym szanującym swobody obywatelskie prawo i procedury. Regulamin wystaw nie zabrania korespondencji z sędziami, a pisemna wypowiedź w formie listu to powszechnie przyjęty sposób komunikowania się.

Autor listu i osoba przekazująca list adresowany do Lisbeth Mach postępowały zgodnie z przyjętymi normami. Jeżeli organizatorzy uważaliby za niewłaściwe pośredniczenie w dostarczeniu listu, to nie powinni go przyjąć. Ponieważ jednak go przyjęli, powinni go dostarczyć Lisbeth Mach bynajmniej nie naruszając tajemnicy korespondencji. Ponieważ jednak naruszyli tajemnicę korespondencji popełniając tym samym czyn karalny, wykluczenie ze związku i ukaranie ich jest naturalną i oczywistą konsekwencją ich postępowania.

Wzorzec samojeda ścisle określa idealny wzrost i długość psa oraz górną i dolną granicę wzrostu jako tolerowane odchylenia w granicach 3 cm.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='King']
Otóż Magic to żona Albertynki :wink: a Magic i Albertynka to psy :P[/quote]Z tego wynika, że to zoofile[/quote]

z tego wynika że powinnaś zostać usunięta z forum za to określenie skierowane publicznie wobec osób nie będących zoofilami - o co niniejszym wnioskuję

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magic'][quote name='daga10011']uff..przeczytalam caly topic :lol: .Nie rozumiem tytulu-dla mnie najwiekszym skandalem jest pisanie listow do sedziego-zarowno uwlacza to sedziemu-jakby nie wiedzial co ma sedziowac,jak i traci zawiscia no i dla mnie-jak na razie swiezego wystawcy wydaje mi sie byc mocno nieetycznym zeby korespondowac z sedzia przed ocena :-? .Wrecz wprowadzilabym tego zakaz...Drugie przemyslenie-marzylam aby byc hodowca-i widze wszedzie walki i zaczynam watpic w to marzenie-po co sie szarpac :-? .Hodowla powinna byc hobby,pasja przede wszystkim...A tu sie jeszcze o wzorzec sie szarpia-jakby moj pies przerosl o cm standart to bym miala radoche :D .Nie widze w tym zadnego problemu-o ile pies poza tym jest typowym przedstawicielem rasy-to nawet chyba lepiej jak jest wyzszy-bo sie swietnie nadaje do krycia suki ktora jest w dolnej granicy lub ponizej standartu..
Samojeblo-hit roku :lol:
i jeszcze jedna obserwacja-ogolnie na temat hodowcow-Ci co wygrywaja duzo-rzadko sie pienia..ci co malo-pienia sie strasznie :-?
Czasem zdarzaja sie prawdziwe skanadale-sedzia zapomni o sukach na przyklad i bez porownania daje BOBA-widzialam juz to....Albo suka przeszla test na jadra-ale w opisie miala zbyt ..sucza glowa :o :lol: i to jest skandal dla mnie,ze sedzia nie wie co sedziuje...albo ml. champion pl nie ma jednego jadra....A przechwycenie korespondencji????????Taka korespondencja powinna byc zakazana,gdyz sprzyja korupcji moim zdaniem :-?
ogolnie sie ubawilam tutaj,ale tez napadly mnie refleksje :lol:[/quote]

Żyjemy w kraju demokratycznym szanującym swobody obywatelskie prawo i procedury. Regulamin wystaw nie zabrania korespondencji z sędziami, a pisemna wypowiedź w formie listu to powszechnie przyjęty sposób komunikowania się.

Autor listu i osoba przekazująca list adresowany do Lisbeth Mach postępowały zgodnie z przyjętymi normami. Jeżeli organizatorzy uważaliby za niewłaściwe pośredniczenie w dostarczeniu listu, to nie powinni go przyjąć. Ponieważ jednak go przyjęli, powinni go dostarczyć Lisbeth Mach bynajmniej nie naruszając tajemnicy korespondencji. Ponieważ jednak naruszyli tajemnicę korespondencji popełniając tym samym czyn karalny, wykluczenie ze związku i ukaranie ich jest naturalną i oczywistą konsekwencją ich postępowania.

Wzorzec samojeda ścisle określa idealny wzrost i długość psa oraz górną i dolną granicę wzrostu jako tolerowane odchylenia w granicach 3 cm.[/quote]O ddemokracji to wy nie macie pojęcia. Demokratycznie powinniście się zgodzić z większością forumowiczów. Całe szczęście, że ktoś ten list przechwycił, bo to byłaby kompromitacja polskich hodowców w oczach zagranicznej sędziny, a wszelkie kontakty z sędziami przed wystawą są zabronione regulaminowo dla osób wystawiających psa. Dość już mamy tych bredni

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magic'][quote name='Draczyn'][quote name='King']
Otóż Magic to żona Albertynki :wink: a Magic i Albertynka to psy :P[/quote]Z tego wynika, że to zoofile[/quote]

z tego wynika że powinnaś zostać usunięta z forum za to określenie skierowane publicznie wobec osób nie będących zoofilami - o co niniejszym wnioskuję[/quote]

[b]A ja wnioskuję niniejszym!
1.zMIENIĆ TYTUŁ TOPIKU
2.USUNĄĆ ALBERTYNKĘ VEL MAGICA Z FORUM NA WIEKI WIEKÓW

czy ktoś poprze moje wnioski????????????????? :lol: [/b]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi'][quote name='Magic'][quote name='Draczyn'][quote name='King']
Otóż Magic to żona Albertynki :wink: a Magic i Albertynka to psy :P[/quote]Z tego wynika, że to zoofile[/quote]

z tego wynika że powinnaś zostać usunięta z forum za to określenie skierowane publicznie wobec osób nie będących zoofilami - o co niniejszym wnioskuję[/quote]

[b]A ja wnioskuję niniejszym!
1.zMIENIĆ TYTUŁ TOPIKU
2.USUNĄĆ ALBERTYNKĘ VEL MAGICA Z FORUM NA WIEKI WIEKÓW

czy ktoś poprze moje wnioski????????????????? :lol: [/b][/quote]Ja popieram

Link to comment
Share on other sites

[quote name='King']
Twój TZ bezpardonowo chodził w Sopocie na wystawie i mówił że wszystkie samki obecne to pokraki!! Tak napisałam że kurduple ale to wy zaczęliście pisać o psach zdeformowanych. Najpierw się zastanówcie nad swoim postępowaniem i jakie moga być jego konsekwencje. Czy Wy nie widzicie że wszyscy mają was dosyć?? jak Wam to wytlumaczyć??
Jezeli chodzi o wzrost Kinga to napisałam już że w przyszłym tygodniu pojadę do ZK go zmierzyć i wam zeskanuję z pieczątką związku. Może się wtedy odemnie odwalicie raz na zawsze.
A to że jesteście tacy zacietrzewieni to jest tylko i wyłącznie spowodowane tym że Wasze psy nie wygrywają . Nie możecie tego przezyć bo wydaje się Wam że macie pod dachem jakies cuda, których nikt nie docenia. Zadbajcie odpowiednio o swoje psy, doprowadzcie je do wyglądu samoyeda, a nie wklejecie wybielonych do granic mozliwości zdjęć.
Mam nadzieję że jak Wam się uda troche powygrywac to przestaniecie się zajmowac nie swoimi sprawami. Nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu.[/quote]


Jak może jeszcze nie zauważyłaś, topik dotyczy bezprawnego naruszenia tajemnicy korespondencji przez „jednego z tłumaczy” oraz „jedną z organizatorek” podczas sopockiej wystawy, i zupełnie pomija kwestie rezultatów wystaw, które są zupełnie odrębną sprawą.

Mój mąż nie określał samojedów w sopocie jako "pokraki" - kłamiesz twierdząc że tak mówił. Odwrotnie, kilka samojedów oceniał dość dobrze, a jednego szczególnie dobrze. Moje zdanie jest podobne, zdjęcia z tej wystawy i wideo sprawiają że myślę podobnie.

Psy z mojej hodowli wygrywają tak dużo, że bynajmniej nie odczuwam z tego powodu rozgoryczenie – odwrotnie, odczuwam satysfakcję z zasłużonych sukcesów – są to psy wzorcowe lub bliskie wzorcowi.

Wybielanie, przerabianie (maskowanie defektów, wielkich uszu) zdjęć twojego psa to twoja specjalność. Przeczytaj komentarze pod jednym ze zdjęć twojego psa w jego galerii. Nieumiejętne przerabianie jest widoczne na pierwszy rzut oka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']


[b]A ja wnioskuję niniejszym!
1.zMIENIĆ TYTUŁ TOPIKU
2.USUNĄĆ ALBERTYNKĘ VEL MAGICA Z FORUM NA WIEKI WIEKÓW

czy ktoś poprze moje wnioski????????????????? :lol: [/b][/quote]

nie
uzasadnieie :
-skandalem jest pouczanie sędziego w ten sposób czyli tytuł może zostac,
-jest wesoło z Albercikami (dystans :wink: )

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']O ddemokracji to wy nie macie pojęcia. Demokratycznie powinniście się zgodzić z większością forumowiczów. Całe szczęście, że ktoś ten list przechwycił, bo to byłaby kompromitacja polskich hodowców w oczach zagranicznej sędziny, a wszelkie kontakty z sędziami przed wystawą są zabronione regulaminowo dla osób wystawiających psa. Dość już mamy tych bredni[/quote]

Wiekszość to wybiera prezydenta, natomiast jednostki mają prawo do swobodnego wypowiadania się i prezentowania własnych przekonań.

A kto powiedział, że autor listu do Lisbeth Mach i osoba dostarczająca list do Lisbeth Mach to byli wystawcy? Bo ja nic o tym nie wiem. Czy ktoś ujawnił ci ich personalia?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matagi']
[b]A ja wnioskuję niniejszym!
1.zMIENIĆ TYTUŁ TOPIKU
2.USUNĄĆ ALBERTYNKĘ VEL MAGICA Z FORUM NA WIEKI WIEKÓW

czy ktoś poprze moje wnioski????????????????? :lol: [/b][/quote]

POPIERAM

Nie można już męczyć tym dogomaniaków!
My mamy swoje forum a to, że Magic i Albertynka nie mają tam wstępu świadczy tylko o nich samych :-?
To co przed chwilą napisała Magic to stek kłamstw, tym bardziej nie związanych z tematem. Magic wysnuła jakieś bzdurne opowiastki a w ogóle nie odpiera ani nie odpowiada na zarzuty innych.

Tylko szkoda, ze mamy tak łagodne i wspaniałe psy a sami jesteśmy jak wściekłe hieny, czekające na potknięcie tych innych :(

W każdym razie jeszcze raz:
[quote name='Matagi']
[b]A ja wnioskuję niniejszym!
1.zMIENIĆ TYTUŁ TOPIKU
2.USUNĄĆ ALBERTYNKĘ VEL MAGICA Z FORUM NA WIEKI WIEKÓW

czy ktoś poprze moje wnioski????????????????? :lol: [/b][/quote]

POPIERAM

Pozdrawiam
GMWwD :lmaa:

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Psy z mojej hodowli wygrywają tak dużo, że bynajmniej nie odczuwam z tego powodu rozgoryczenie – odwrotnie, odczuwam satysfakcję z zasłużonych sukcesów – są to psy wzorcowe lub bliskie wzorcowi.

[/quote]
[b]Magic [/b] Nic nas tak nie cieszy jak idealne psy. Może jednak przeniesiesz się na inny topik albo pozostaniesz przy forum samków (ale wychodzi na to że Cię tam nie chcą)? Każde z nas też potrafi sie chwalić, ale robi to w odpowiednich momentach :D no i trochę jednak skromniej. Np. po wygranej w wielkim stylu wystawie. A tu nie miejsce naprawdę na przechwalanki- wybierz tą wystawę na której zwyciężyłaś i tam opisz sukcesy.
Wygląda na to że Twoje posty są tytuowane do poszczególnych hodowców samków. Pytam więc [b]-CO NAS OCHODZĄ TWOJE PRZEPYCHANKI HODOWLANE?[/b] Napisz to im w privie albo mailu; forum to nie miejsce na to.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magic']A kto powiedział, że autor listu do Lisbeth Mach i osoba dostarczająca list do Lisbeth Mach to byli wystawcy? Bo ja nic o tym nie wiem. Czy ktoś ujawnił ci ich personalia?[/quote]


Ja moge to zrobić w sumie co mi zależy :lol:
Otóz z pewnych źródeł dowiedziałam się a źródła mam bardzo wiarygodne że autorem listu był.......:
Pan Jaś Fasola hodujący patyczaki na wyspach Bergamutach:)

Jaki rozmówca taka odpowiedź :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox'][quote]
Psy z mojej hodowli wygrywają tak dużo, że bynajmniej nie odczuwam z tego powodu rozgoryczenie – odwrotnie, odczuwam satysfakcję z zasłużonych sukcesów – są to psy wzorcowe lub bliskie wzorcowi.

[/quote]
[b]Magic [/b] Nic nas tak nie cieszy jak idealne psy. Może jednak przeniesiesz się na inny topik albo pozostaniesz przy forum samków (ale wychodzi na to że Cię tam nie chcą)? Każde z nas też potrafi sie chwalić, ale robi to w odpowiednich momentach :D no i trochę jednak skromniej. Np. po wygranej w wielkim stylu wystawie. A tu nie miejsce naprawdę na przechwalanki- wybierz tą wystawę na której zwyciężyłaś i tam opisz sukcesy.
Wygląda na to że Twoje posty są tytuowane do poszczególnych hodowców samków. Pytam więc [b]-CO NAS OCHODZĄ TWOJE PRZEPYCHANKI HODOWLANE?[/b] Napisz to im w privie albo mailu; forum to nie miejsce na to.[/quote][/quote]

Nie przechwalam się. To specjalność niektórych innych dogomaniaków - ale nie moja. Odpowiadałam na post Kinguli, która wmawiała mi zazdrość - napisałam jej że nie mam powodów do zazdrości, a dużo powodów do radości.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...