Jump to content
Dogomania

Skandal w Sopocie


Albertynka

Recommended Posts

  • Replies 427
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='King'][quote name='Draczyn'][quote name='King'][quote name='orsini']King DZIEKI!!!
a sluchaj czy Twoj TZ nie ma jakiegos wolnego kolegi?bo ja meza szukam, a marzy mi sie wlasnie prawnik...odkrylam

zbyt pozno swoje powolanie to chociaz meza bym miala z takim zawodem :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

No to teraz zadałaś mi ćwieka :lol: :lol: :lol:
Wiesz co postaram się poszukac , ale wedłu mnie odpadają na dzień dobry : grubi, łysi, zbytnio potliwi, poniżej 175cm,

rozwiedzeni z orzeczeniem ich winy, niekochący psów oczywiście tyz odpadają,
więc zobaczę co do sie zrobic :D
Orsini a może Albertynka??? :laugh2_2: , ona też w prawie jest troszke biegła :cunao:[/quote]King nie zrobiłabyś chyba

tego mojej netowej przyjaciółce. Miałaby życie przechlapane do śmierci[/quote]



Oczywiście Orsini tego nie zrobie :wink: ale musiałybyście podac więcej kryteriów bo Albertynka w sumie łysa nie jest, gruba tyż nie za zbytnio, 175 zm chyba ma, psy kocha i to bardzo ( a jak się martwi o ich właścicieli
:lol: i o ZK też dba co by się nie przeistoczył w Z-wiązek K-ryminalnych W-yłapywaczy P-ism :lol: Tylko niestety nie jestem pewna co do 2 pozostałych podpunktów :roll: Ale ok więc Albertynka odpada. Chociaz w sumie wydaje mi sie

że za Orsini walczyłaby do ostatniej kropli krwi jakby
sie jej krzywda działa.[/quote]

wiesz, to z tobą jest coś nie tak:
najpierw piszesz obraźliwe posty na samojedziarskim forum jako Anula
potem kajasz się, prosisz o wybaczenie, szukasz pojednania (zwalasz to na twój "spontaniczny" charakter")
a może to zwykły brak psychicznej równowagi?

Jak wynika z dialogu internetowego w ktorym uczestniczysz jako Anula, cytuję fragment twojej wypowiedzi:

" Dla wszystkich którzy jeszcze nie wiedzą o tym co sie działo 13 sierpnia w Sopocie :

Rosanka ok 9 usilnie starała się dostać do L.Mach z "listem", ochrona nie chciała jej wpuścić, więc podała go jednej z młodych dziewczynek pracujących jako łączniczka. Dziewczę plątało się po biurze usilnie dopytując się , która to p.L.Mach, bo ktoś ją prosił, żeby coś przekazać. Jedna z organizatorek zainteresowała się tym i list będacy zwykłym maszynopisem w folii przechwyciła i przeczytała, a właściciwe poprosiła jednego z tłumaczy o przetłumaczenie, gdyż był po niemiecku. Okazało się, że autor listu (podpisujący się z resztą jako zatroskany właściciel Samoyeda, mający na wzdlędzie jedynie dobro rasy, a niewystawiający w Sopocie stara się zdyskredytować polskich hodowców Samoyedów w oczach p.Mach, rzekomo hodujących Samoyedy wysoce dalekie od wzorca oraz przytacza wzorzec Samoyeda, tak dla przypomnienia p.Mach (głównie chodziło o wzrost), jak powinna sędziować
. Obecnie krąży ta historia jako anegdota z gatunku czarnego humoru, jaką to "świetną" wojnę podjazdową prowadzą między sobą hodowcy Samoydów w Polsce. "sama zobacz co się dzieje z twoją psychiką. Najpierw napisałaś że to był list, potem zaczęłaś się z tego wycofywać i
pisać że to niby "papier". No, miej na tyle odwagi cywilnej i odpowiedz mi szczerze dlaczego zmieniłaś wersję?

Wszystkim wmawiasz, że na stronie Nordstern są komentarze dotyczące twojego psa Kinga (mówiące o tym że jest zdeformowany itp.) kiedy wogóle nie ma tam wymienionego ani imienia King, ani jego nazwy rodowodowej, ani nazwy jego hodowli, ani żadnego innego psa. Jest natomiast ogólne podsumowanie ostatnich dziesięciu lat efektów hodowlanych w Polsce mających odbicie w wynikach wystaw niektórych samojedów.

wszyscy mogą to przeczytać na stronie Nordstern

[url]www.geocities.com/nordsternsamoyeds/samoyed.html[/url]

Odpowiedz mi na pytanie dlaczego sopocki list nieznanego autora (ale nie anonimowy, był podpisany) wzięłaś tak personalnie jako atak na twojego psa? Czy to nie lekka paranoja? A może znałaś treść tego listu?

Z postów Rosanki wynika, że ona treść listu znała, oraz że nie było w tym liście nic na temat twojego psa. Wiem z relacji innych wystawców żr twój pies został zmierzony na wystawie sopockiej i z powodu wzrostu nie dostał CWC. Ale ani ja ani mój mąż nie byliśmy inspiratorami ani autorami tego listu. Nikt z nas nigdy nie pisał listów do sędziów przed wystawami.

Piszesz o innych samojedach że to "kurduple" - rzeczywiście brak taktu i wątpliwy komplement, ale gdybyś miała przypadkiem na myśli któregoś z moich samojedów, to zawsze możesz je zmierzyć - ja nie mam nic przeciwko temu.

Moje samce mają :

Chessmaster 59cm
Snow Wing Pegassus 56cm
Snow Ulisses 57cm
Iceberg 58cm
Snow Heaven Dante 57cm

Wszystkie suczki też mieszczą się w granicach wzrostu, w tym większość z nich ma 53 albo 54 cm.

Ty też możesz napisać ile Twój pies ma wzrostu - wszyscy będą wiedzieć a tobie może minie mania prześladowcza. Mi już mówiłaś o tym na warszawskiej wystawie. A pozatym sama kiedyś pisałaś o "samojedzich mutantach" na samojedziarskim forum.

Magic

ps gdybys przypadkiem myślała że Magic jest magikiem, a Albertynka panienką - to wyjaśniam innym - a ty o tym doskonale wiesz - że to ksywki naszych ulubionych psów. Samojedkę Albertynkę sama doskonale znasz a twoje dziecko się z nią bawiło na jednej z sopockich wystaw.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magic']Wszystkim wmawiasz, że na stronie Nordstern są komentarze dotyczące twojego psa Kinga (mówiące o tym że jest zdeformowany itp.) kiedy wogóle nie ma tam wymienionego ani imienia King, ani jego nazwy rodowodowej, ani nazwy jego hodowli, ani żadnego innego psa.[/quote]
Ale wszyscy wiedza, jakie psy masz na mysli ;) wszystkie poza swoimi :lol: Dla Anuli niby zawsze milutki byles, podobnie jak do mnie- ale po kazdym zwyciestwie jej Kinga odgrazales sie, ze nastepnym razem miarke sedziemu dostarczysz :lol:

[quote name='Magic'][ Jest natomiast ogólne podsumowanie ostatnich dziesięciu lat efektów hodowlanych w Polsce mających odbicie w wynikach wystaw niektórych samojedów .[/quote]
Proponowalabym ci zrobic podobne podsumowanie swojej hodowli, a nie tylko hodowli konkurencji. Zaloze sie, ze wnioski bylyby mocno zaskakujace :question:

[quote name='Magic'] Wiem z relacji innych wystawców żr twój pies został zmierzony na wystawie sopockiej i z powodu wzrostu nie dostał CWC. .[/quote]
A to tu cie musze wyprowadzic z bledu, gdyz to nie wzrost (o zgrozo!! :lol: ) mial wplyw na przyznanie wniosku CWC.
Ale milo, ze tak bardzo sie interesujesz wynikami wystawowymi Kinga Anuli. :roflt:

[quote name='Magic'] Ty też możesz napisać ile Twój pies ma wzrostu - wszyscy będą wiedzieć a tobie może minie mania prześladowcza.[/quote]
Tak wiec do wiadomosci twojej i wszystkich zainteresowanych, King ma w klebie 61 cm. Wzorzec przewiduje 60. Tak wiec jak widzisz King samoyedem NIE JEST bo sie we wzorcu nie miesci :lol:
Pomimo, iz twoje pieski tak pieknie mieszcza sie w granicach wzrostu nie pisane im wygrywac :( Pewnie to cie tak bardzo boli. No ale trudno, nie moj to problem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini']BOSKIE!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]Czyli niestety nomalka w naszej kynologii - przepychanki hodowców. Tylko nie mogę nadal zrozumieć, dlaczego ta cholerna Albertyka uparł się, jak stary osioł i dał tytuł bbez sensu, szkalujący oddział w Sopocie i nie chce go zmienić. Wyjaśnijcie mi co tn Sopot zrobił Albercikowi - co ma piernik do wiatraka???????????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn'][quote name='orsini']BOSKIE!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]Czyli niestety nomalka w naszej kynologii - przepychanki hodowców. Tylko nie mogę nadal zrozumieć, dlaczego ta cholerna Albertyka uparł się, jak stary osioł i dał tytuł bbez sensu, szkalujący oddział w Sopocie i nie chce go zmienić. Wyjaśnijcie mi co tn Sopot zrobił Albercikowi - co ma piernik do wiatraka???????????[/quote]
Draczyn ja mowie o fotach:)))))
boskie sa:))))))))
a nie o Alberciku! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a ja tam wole przerosnietego psa, ale ladnego, niz malego niby mieszczacego sie we wzorcu a brzydala!poprostu duzego psa sie bedzie krzyzowalo z mniejszymi sukami i bedzie ok, a z brzydala nic nie wyjdzie ani z mala, ani z duza suka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='orsini'][quote name='Draczyn'][quote name='orsini']BOSKIE!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]Czyli niestety nomalka w naszej kynologii - przepychanki hodowców. Tylko nie mogę nadal zrozumieć, dlaczego ta cholerna Albertyka uparł się, jak stary osioł i dał tytuł bbez sensu, szkalujący oddział w Sopocie i nie chce go zmienić. Wyjaśnijcie mi co tn Sopot zrobił Albercikowi - co ma piernik do wiatraka???????????[/quote]
Draczyn ja mowie o fotach:)))))
boskie sa:))))))))
a nie o Alberciku! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
a ja tam wole przerosnietego psa, ale ladnego, niz malego niby mieszczacego sie we wzorcu a brzydala!poprostu duzego psa sie bedzie krzyzowalo z mniejszymi sukami i bedzie ok, a z brzydala nic nie wyjdzie ani z mala, ani z duza suka[/quote]Tu masz całkowitą rację, jak byłam na klubówce we Francji to wszystke psy ważyli (u buldożka ważna jest waga, anie wzrost) i dopuszczali poprawne egzempplarze aż do 20 % powyżej normy. Ja też uważam, że nie ma psa bez wady a 1 cm powyżej górnej granicy, to naprawd istotne jest tylko dla tych, którzy chcą wykosić konkurencję

Link to comment
Share on other sites

[quote]najpierw piszesz obraźliwe posty na samojedziarskim forum jako Anula
potem kajasz się, prosisz o wybaczenie, szukasz pojednania (zwalasz to na twój "spontaniczny" charakter")
a może to zwykły brak psychicznej równowagi?[/quote]
Nie wyjezdzaj mi tu z Twoją dziwna interpretacja postów które nie były do Ciebie.
Wiesz co po tym wszystkim to już się sama zastanawiam czy nie mam rozdwojenia jaźni. Nigdy się nie kajałam ani nie prosiłam o wybaczenie (zacytuj moje wypowiedzi w których twierdzisz że tak było) Wiem że masz problemy ze zrozumieniem postów więc w sumie to mnie nie dziwi . Słowo przepraszam moim zdaniem leży w kwestii dobrego wychowania .
Zazwyczaj tak postępuję gdy poniosą mnie emocje i napisze cos czego nie jestem pewna. Jednak w chwili obecnej jestem pewna kto napisał ten cholerny "list" i kto był pod nim podpisany. Ty równiez doskonale o tym wiesz bo sam z autorem i doręczycielem na wystwaie rozmawiałes.
Trzeba być debilem żeby się nie zorientwoac o co chodziło autorowi listu
i jakiego konkretnie psa miał na myśli. List ten został zaniesiony tylko i wyłącznie z powodu Kinga. Nigdy nie powiedziałam że ty go napisałeś. Do wczoraj nie byłam pewna i nie ukrywam że równiez byłes w miom kręgu podejrzanych. Jednak moje watpliwości zostały rozwiane .




[quote]Piszesz o innych samojedach że to "kurduple" - rzeczywiście brak taktu i wątpliwy komplement, ale gdybyś miała przypadkiem na myśli któregoś z moich samojedów, to zawsze możesz je zmierzyć - ja nie mam nic przeciwko temu[/quote]
Twój TZ bezpardonowo chodził w Sopocie na wystawie i mówił że wszystkie samki obecne to pokraki!! Tak napisałam że kurduple ale to wy zaczęliście pisać o psach zdeformowanych. Najpierw się zastanówcie nad swoim postępowaniem i jakie moga być jego konsekwencje. Czy Wy nie widzicie że wszyscy mają was dosyć?? jak Wam to wytlumaczyć??
Jezeli chodzi o wzrost Kinga to napisałam już że w przyszłym tygodniu pojadę do ZK go zmierzyć i wam zeskanuję z pieczątką związku. Może się wtedy odemnie odwalicie raz na zawsze.
A to że jesteście tacy zacietrzewieni to jest tylko i wyłącznie spowodowane tym że Wasze psy nie wygrywają . Nie możecie tego przezyć bo wydaje się Wam że macie pod dachem jakies cuda, których nikt nie docenia. Zadbajcie odpowiednio o swoje psy, doprowadzcie je do wyglądu samoyeda, a nie wklejecie wybielonych do granic mozliwości zdjęć.
Mam nadzieję że jak Wam się uda troche powygrywac to przestaniecie się zajmowac nie swoimi sprawami. Nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='King'][quote]najpierw piszesz obraźliwe posty na samojedziarskim forum jako Anula
potem kajasz się, prosisz o wybaczenie, szukasz pojednania (zwalasz to na twój "spontaniczny" charakter")
a może to zwykły brak psychicznej równowagi?[/quote]
Nie wyjezdzaj mi tu z Twoją dziwna interpretacja postów które nie były do Ciebie.
Wiesz co po tym wszystkim to już się sama zastanawiam czy nie mam rozdwojenia jaźni. Nigdy się nie kajałam ani nie prosiłam o wybaczenie (zacytuj moje wypowiedzi w których twierdzisz że tak było) Wiem że masz problemy ze zrozumieniem postów więc w sumie to mnie nie dziwi . Słowo przepraszam moim zdaniem leży w kwestii dobrego wychowania .
Zazwyczaj tak postępuję gdy poniosą mnie emocje i napisze cos czego nie jestem pewna. Jednak w chwili obecnej jestem pewna kto napisał ten cholerny "list" i kto był pod nim podpisany. Ty równiez doskonale o tym wiesz bo sam z autorem i doręczycielem na wystwaie rozmawiałes.
Trzeba być debilem żeby się nie zorientwoac o co chodziło autorowi listu
i jakiego konkretnie psa miał na myśli. List ten został zaniesiony tylko i wyłącznie z powodu Kinga. Nigdy nie powiedziałam że ty go napisałeś. Do wczoraj nie byłam pewna i nie ukrywam że równiez byłes w miom kręgu podejrzanych. Jednak moje watpliwości zostały rozwiane .




[quote]Piszesz o innych samojedach że to "kurduple" - rzeczywiście brak taktu i wątpliwy komplement, ale gdybyś miała przypadkiem na myśli któregoś z moich samojedów, to zawsze możesz je zmierzyć - ja nie mam nic przeciwko temu[/quote]
Twój TZ bezpardonowo chodził w Sopocie na wystawie i mówił że wszystkie samki obecne to pokraki!! Tak napisałam że kurduple ale to wy zaczęliście pisać o psach zdeformowanych. Najpierw się zastanówcie nad swoim postępowaniem i jakie moga być jego konsekwencje. Czy Wy nie widzicie że wszyscy mają was dosyć?? jak Wam to wytlumaczyć??
Jezeli chodzi o wzrost Kinga to napisałam już że w przyszłym tygodniu pojadę do ZK go zmierzyć i wam zeskanuję z pieczątką związku. Może się wtedy odemnie odwalicie raz na zawsze.
A to że jesteście tacy zacietrzewieni to jest tylko i wyłącznie spowodowane tym że Wasze psy nie wygrywają . Nie możecie tego przezyć bo wydaje się Wam że macie pod dachem jakies cuda, których nikt nie docenia. Zadbajcie odpowiednio o swoje psy, doprowadzcie je do wyglądu samoyeda, a nie wklejecie wybielonych do granic mozliwości zdjęć.
Mam nadzieję że jak Wam się uda troche powygrywac to przestaniecie się zajmowac nie swoimi sprawami. Nadgorliwośc jest gorsza od faszyzmu.[/quote]King nie denerwuj się tak. Tak jest we wszystkich rasach. Mojego psa w awatarze, który jest intr i multi champon i posiada wszystki możliwe w Polsce tytuły (ma również ich wiele z krajów Europy zachodniej ) a sędziowany był przez kilkudziesięciu sędziów (ponad 50 CACIB-ów, to nawet sędia kynologiczny mający hodowlę tej rasy , nazwał na swom forum petem i wylicza jego wady rzekomo genetyczne. Mająć ładnego psa musisz się do tego przyzwyczaić. Szkoda nerwów

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']King nie denerwuj się tak. Tak jest we wszystkich rasach. Mojego psa w awatarze, który jest intr i multi champon i posiada wszystki możliwe w Polsce tytuły (ma również ich wiele z krajów Europy zachodniej ) a sędziowany był przez kilkudziesięciu sędziów (ponad 50 CACIB-ów, to nawet sędia kynologiczny mający hodowlę tej rasy , nazwał na swom forum petem i wylicza jego wady rzekomo genetyczne. Mająć ładnego psa musisz się do tego przyzwyczaić. Szkoda nerwów[/quote]

Draczyn dzięki juz jestem spokojniejsza :lol: Przyzwyczaić to w sumie masz rację już się powinnam bo niejeden samek był już opluwany. Włascicielki tych piesów są na etapie olewania takich postów, mam nadzieję dołączyć to ich grona może wtedy załozymy koalicję "mających wszystko w d......"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...