Jump to content
Dogomania

Właściciele shar-pei zapraszam do dyskusji


Agama

Recommended Posts

[quote name='Iwona']Draczyn- ciesz się w takim razie z pięknego wieku swojego sh :D . Niestety bardzo często takiego pięknego wieku nie dożywają i nie jest to tylko kwestia odżywiania :( . Często genetycznie obciążone są amyloidozą i prawidłowe żywienie tylko może im trochę życie wydłużyć, najgorsze jest to , że choroba ta nie daje oznak we wczesnej fazie a potem często jest już za późno na wszelkie działanie. Troszkę za dużo Amerykanie majstrowali przy tej rasie :( .[/quote]Iwona ja już widziałam jak właściciel przyśięgał, że prawidłowo żywi psa, a wracając z wystawy , dawał mu kiełbasę z żurku, a następnie płakał, że umiera

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 696
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iwona']Draczyn- ciesz się w takim razie z pięknego wieku swojego sh :D . Niestety bardzo często takiego pięknego wieku nie dożywają i nie jest to tylko kwestia odżywiania :( . Często genetycznie obciążone są amyloidozą i prawidłowe żywienie tylko może im trochę życie wydłużyć, najgorsze jest to , że choroba ta nie daje oznak we wczesnej fazie a potem często jest już za późno na wszelkie działanie. Troszkę za dużo Amerykanie majstrowali przy tej rasie :( .[/quote]Iwona widzę, że ty masz poczucie humoru. Czy te pozostałe grzywaczyki go nie mają, czy też przestali się do mnie odzywać jak weszła na forum Grmanika. Powiedz co jest grane. Nawe im bukiet róż zafundowałam i po każdym moim poście martwa cisza

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']iwona ta podawana kielbaska z zurku to chodzi o mnie faktycznie tak bylo na codzien nie gotuje zurku dla maich psiakow moja wikusia miala moczowke[/quote]Przecież ja tego nie powiedziałam, po co to piszesz, zupelnie Cię nie rozumiem, przecież nie ma się czym chwalićA ponadto nie jesteś zbyt grzeczna. Ja zadałam dwa konkretne pytania, a Ty traktujesz mnie jak powietre i odpowiadasz nie na temat, w dodatku przyznając się niepotrzebnie do czegoś czego ja nigdy oficjalnie na forum bym nie napisała.o Tobie. Zupełnie Cię nie rozumiem. Chcesz się kłócić na forum - proszę bardzo. Jak masz coś do mnie to masz darmowy telefon i możesz zadzwwoić. Dzwonisz do mnie dość często i wszystko Ci się podoba, a tutaj kogo chcesz odgrywać - nic z tego nie rozumiem. Zresztą zawsze trudno mi było wiele rzeczy zrozumieć, ale teraz poprostu zaniemówiłam z wrażenia

Link to comment
Share on other sites

Drogie dziewczyny- naprawdę nie ma o co kopii kruszyć :D . Miłayśmy rozmawiać o shar-pei. Ja osobiście muszę przyznać, że niestety zdaża mi się dać coś do połasuchowania moim suczkom- są to naprawdę małe ilości i nie codziennie ale jednak :-? . Nie potrafię odmówić im kawałka chleba z masłem, herbatnika czy ziemniaczkówz tłuszczem - i przyznaję się do tego bez bicia. Jednakże zauważyłam , że sucha karma nie służy im za bardzo.Długi czas gotowałm im jedzenie- ryż z kurczakiem, indykiem z warzywami i nie miałam z nimi problemu. Odkąd przeszłam na suchy pokarm / na ich prośbę :lol: -kilkakrotnie wywaliłam gotowane jedzenie i zafundowałam im suchą dietkę- przynajmniej się nie psuje i mniej pracy wymaga :lol: / mają problemy ze skórą zwłaszcza w okresie lnienia :( . Są obecnie, po przetestowaniu kilku karm, na Royal Canin SC 24.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']Iwona widzę, że ty masz poczucie humoru. Czy te pozostałe grzywaczyki go nie mają, czy też przestali się do mnie odzywać jak weszła na forum Grmanika. Powiedz co jest grane. Nawe im bukiet róż zafundowałam i po każdym moim poście martwa cisza[/quote]
Draczyn- nie szukaj dziury w całym :lol: , dzisiaj chyba taka smętna atmosfera na dgm z powodu pogody i braku wystawy :lol: . Różyczki widziałam- dzięki bo też mam grzywaczkę :D , są śliczne i orginalne :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona'][quote name='Draczyn']Iwona widzę, że ty masz poczucie humoru. Czy te pozostałe grzywaczyki go nie mają, czy też przestali się do mnie odzywać jak weszła na forum Grmanika. Powiedz co jest grane. Nawe im bukiet róż zafundowałam i po każdym moim poście martwa cisza[/quote]
Draczyn- nie szukaj dziury w całym :lol: , dzisiaj chyba taka smętna atmosfera na dgm z powodu pogody i braku wystawy :lol: . Różyczki widziałam- dzięki bo też mam grzywaczkę :D , są śliczne i orginalne :D[/quote]Ja daję naszej panience wyłącnie ryż z mięsem i z jarzynami i karmę Hillsa z jegnięciną. Ponieważ już ak ją kupiliśmy lekarze uprzedzali nas, że nawet minimalne ilości prypraw, słodyczy, czy wędlin mogą doprowadzić do tragedii zddrowotnej, więc nasza nigdy nic takiego nie powąchała nawet, a bułka z masłem od czasu do casu nikomu nie zaszkodzi. Za różyczki nie usisz dziękować bo to taki niewinny żarcik, bo dziś u Was było cholernie poważnie i chciałam dodać trochę humoru

Link to comment
Share on other sites

Właśnie zastanawiam się nad zmianą karmy na Hillsa-muszę troche poczytać na jej temat. Ta którą obecnie karmię jest dietą weterynaryjną opartą na manioku i rybie / gromadnik/. Z Hillsem jest jednak problem -nie jest tak dostępny- przynajmniej w naszych okolicznych sklepach. Po naszą karmę jeżdżę co prawda do sklepu przy klinice wet. ale u nich nie ma chyba? Hillsa.Tzn. cos tam mają ale szczerze mówiąc nie przyglądałam się :oops:
Z tego co wiem dla sh zalecana jest dieta nisko białkowa a z takimi jest problem :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona']Właśnie zastanawiam się nad zmianą karmy na Hillsa-muszę troche poczytać na jej temat. Ta którą obecnie karmię jest dietą weterynaryjną opartą na manioku i rybie / gromadnik/. Z Hillsem jest jednak problem -nie jest tak dostępny- przynajmniej w naszych okolicznych sklepach. Po naszą karmę jeżdżę co prawda do sklepu przy klinice wet. ale u nich nie ma chyba? Hillsa.Tzn. cos tam mają ale szczerze mówiąc nie przyglądałam się :oops:
Z tego co wiem dla sh zalecana jest dieta nisko białkowa a z takimi jest problem :([/quote]U Hillsa można zapisać się o klubu hodowców i wtedy jest on dużo tańszy i przywożą do domu. Trzeba tylko wypełnić formularz i podać nr zarejestrowanej w ZKP hodowlli. Mojej znajomej nawet do Zakopanego przywozili. My swojej rozmaczamy karmę, bo suchej nie chce jeść

Link to comment
Share on other sites

Dzieki serdeczne za tak ważną informację :D . Zobaczę w naszym sklepie czy jakąś maja i kupie na "spróbowanie'. Jak dziewczyny sie nia zainteresuja to spróbuję je przestawić. Jka myslisz- czy mozna bez konsultacji z lekarzem zastosować którąś z diet "nerkowych lub anty alergicznych- przeczytałam kilka interesujących diet Hillsa- musze jednak jeszcze poczytac na temat amyloidozy ischorzń nerek. Akurat te diety charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem białka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona']Dzieki serdeczne za tak ważną informację :D . Zobaczę w naszym sklepie czy jakąś maja i kupie na "spróbowanie'. Jak dziewczyny sie nia zainteresuja to spróbuję je przestawić. Jka myslisz- czy mozna bez konsultacji z lekarzem zastosować którąś z diet "nerkowych lub anty alergicznych- przeczytałam kilka interesujących diet Hillsa- musze jednak jeszcze poczytac na temat amyloidozy ischorzń nerek. Akurat te diety charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem białka.[/quote]W moim przypadku Hills sprawdza się idealnie. Suka jest jezcze żywa i zdrowa. a niedługo będzie miała 11 lat i miała 2 mioty

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draczyn']W moim przypadku Hills sprawdza się idealnie. Suka jest jezcze żywa i zdrowa. a niedługo będzie miała 11 lat i miała 2 mioty[/quote]
Żywa czy żwawa ? :lol:
Kiedyś bardzo poszukiwałam Hills`a, ale były jakieś zawirowania ze sprowadzaniem do Polski karm tej firmy / wojny dystrybutorów :lol: / i nie przechodziłam na nią właśnie z tego względu.
Słyszałam również, że dobrze zmieniać co pewien czas karmy- bo każda zawiera inne składniki lub w innych proporcjach i to może być korzystne dla psów. Zresztą jest tyle teorii żywieniowych, że naprwdę można zgłupieć. Wydaje mi sie ,że trzeba zachować zdrowy rozsądek i wybrać dla psa to co mu służy a nie to co jest na topie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona'][quote name='Draczyn']W moim przypadku Hills sprawdza się idealnie. Suka jest jezcze żywa i zdrowa. a niedługo będzie miała 11 lat i miała 2 mioty[/quote]
Żywa czy żwawa ? :lol:
Kiedyś bardzo poszukiwałam Hills`a, ale były jakieś zawirowania ze sprowadzaniem do Polski karm tej firmy / wojny dystrybutorów :lol: / i nie przechodziłam na nią właśnie z tego względu.
Słyszałam również, że dobrze zmieniać co pewien czas karmy- bo każda zawiera inne składniki lub w innych proporcjach i to może być korzystne dla psów. Zresztą jest tyle teorii żywieniowych, że naprwdę można zgłupieć. Wydaje mi sie ,że trzeba zachować zdrowy rozsądek i wybrać dla psa to co mu służy a nie to co jest na topie.[/quote]Calkowicie masz racę. My wiele karm wypróbowaliśmy i od dwóch latz powodzeniem Hills, przedtem 3 lata RoyalCanin, przedtem próbowalimy różne, to nie znaczy ,że były złe , ale u nas się nie sprawdały

Link to comment
Share on other sites

Iwona byly czekoladki i takia jasne toffi i ciemne po mojej suni i po suni p. wincewicza to plowe sunie ostatnio king kryl sunie z moskwy ciemna czekolada jesli zaszla to ciekawe co bedzie bo ponoc 2 czekolady potrafia dac czarny miot poczekamy zobaczymy pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agama']draczyn buldozek ladniutki a alanosy puki co nie zatwierdzone przez fci byl 1 miot w polsce i mieli klopoty ze spzedaza a zdjecie w sepi bardzo ladne .pozdr.[/quote]Wydało mi się to ciekawe. Nie wiem czy wsztko oglądalaś, ale on ma piękne papużki kurki żłwie

Link to comment
Share on other sites

witaj draczyn teraz dopiero weszlam w ta stronke ogladalam szczeniaki buldozkow i rodicow chlopczyk fajny ale mamusia chyba taka sobie moze sie nie znam natomiast dduuuzzzeee wrazenie zrobily na mnie zulwiki jakie piekne maja karapaksy co za kolorki i plamy dzieki draczyn ciekawa hodowla . pozdr.

Link to comment
Share on other sites

U nas nie pozwalają to tu sobie poćwiczę gify, myślę że się nie obrazicie [img]http://misieniek.republika.pl/psy/086.gif[/img] [img]http://misieniek.republika.pl/psy/091.gif[/img] [img]http://misieniek.republika.pl/psy/088.gif[/img] [img]http://misieniek.republika.pl/psy/089.gif[/img] [img]http://misieniek.republika.pl/psy/090.gif[/img]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...