Jump to content
Dogomania

KARTKA dla SABINKI - wróciłabym do CARO i SPÓŁKA,,,,ale żal


Sabina1

Recommended Posts

  • Replies 3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='lavinia']

[B]mam taki pomysł[/B] - a może zamiast na mszę, przeznaczyć pieniądze na uratowanie życia jakiejś biedzie ?? Wystarczy popatrzeć na pwp - wiele psów odejdzie, jeśli nie znajdą się finanse na operację, amputację, zabieg, czy też coś innego.....

to byłoby piękne - podarowane życie, od Sabinki.......

co wy na to ?[/quote]

[B]Lavinia[/B], mam wrażenie, że nie czytasz wszystkich postów, już wcześniej napisałam:
[quote name='mmbbaj']
Ja byłabym za zamówieniem mszy lub [B]przekazaniem nadwyżki na którąś z bid w potrzebie. W imieniu Sabinki..[/B][/quote]

Poza tym, ciągle są deklarowane wpłaty więc może starczyłoby i na mszę i na psią biedę..

Nie wiem czy przeczytałaś więc [B]potwierdzę raz jeszcze, wczoraj przelałam na twoje konto 50zł, powinnaś je mieć dziś, najdalej jutro.[/B]


[quote name='Reno2001']Ja jestem za przekazaniem nadwyżki na jakiegos psa w potrzebie. Nie znałam Sabinki i nie wiem jakie ona miałaby zapatrywanie na tą sprawę. Myślę jednak, że każdy dogomaniak wolałby właśnie takie rozwiązanie.[/quote]

Sabinkę, bardzo obchodził los takich psiaków, sama miała psa ze schroniska, organizowała akcje na takie cele w dogomaniackim bazarku i przekazywała uzyskane pieniądze, sama też licytowała chcąc pomóc w ich uzyskaniu. Jestem przekonana, że Sabinka byłaby za takim rozwiązaniem.

Link to comment
Share on other sites

[B]mmbbaj[/B], masz złe wrażenie - czytam wszystkie posty - wiele osób proponuje różne rzeczy, ale poniewaz pieniądze wpływają fizycznie na moje konto, dlatego tak dokładnie się dopytuję

I nie mam żadnego problemu z tym, ze to Ty pierwsza zaproponowałaś takie rozwiązanie - tak - [B]mmbbaj[/B] napisała o tym pierwsza. Ja myślę, że to świetny pomysł.

ja muszę się pytać po 10 razy, żeby pózniej nie było tak, że ktoś poczuje się dotknięty. To wszystko . Informację o Twojej wpłacie równiez przeczytałam, jednak wpisuję tylko te wpłaty, które już są na koncie - jeśli wysłałaś wczoraj, to dziś z pewnością dotrze.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']

i nie mam żadnego problemu z tym, ze to Ty pierwsza zaproponowałaś takie rozwiązanie - tak - [B]mmbaj[/B] napisała o tym pierwsza. Ja myślę, że to świetny pomysł.[/quote]

Ja również nie mam z tym problemu, jednak jeśli piszesz że "masz taki pomysł", to niestety sugeruje, że z wcześniejszym pomysłem się nie zapoznałaś. Nie chodzi o to, kto jest autorem pomysłu bo to w tych okolicznościach jest naprawdę nieważne. Chodzi o to, że jeśli zadajesz pytanie "co zrobić z nadwyżką" i między innymi, ja ci odpowiadam, to chcę mieć wrażenie, że przeczytałaś to co ci napisałam. I tyle mam do powiedzenia w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

a wiecie jaki jest koszt mszy ??

bo ja nie mam pojęcia

w tej chwili jest juz na koncie 200 zł, a będzie jeszcze pewnie drugie tyle - jutro dopłacę 110 do wiązanki, znicz pewnie będzie kosztował około 20 zł ?, też nie wiem. Wezmę rachunki na wszystko i wkleję pózniej tu.

wiazankę odbieram o 10:00, potem pojadę prosto na cmentarz - czy spotykamy się pod kościołem ? mnie będzie łatwo rozpoznać, bo będę miała kwiaty.

mmbbaj - rzeczywiście, mogło to tak wyglądać, ale tak nie jest - zgadzam sie z Toba absolutnie w kwestii pomocy. :-)

Nie chcę obrażać niczyich uczuć, ale dla mnie realna pomoc dla potrzebującego zwierzęcia jest bardziej wartościowa niż np opłacenie mszy. Podkreślam - to jest moje osobiste zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Dlatego pytam tyle razy. A jeśli np nie wystarczy i na pomoc i na mszę, to co wtedy ?

Link to comment
Share on other sites

[B][FONT=Arial]Nie urażając.... myślę jak Dorota
ale myślę że realna pomoc z zaznaczeniem że Aniołem Stróżem psiaka jest Nasza Sabinka będzie o wiele większą posiadało moc aniżeli msza w której raczej nikt z nas nie będzie mógł uczestniczyć ...a pomodlić się za duszę Sabinki moze każdy z nas w indywidualnej modlitwie , a i Sabinka pewnie dałaby szanse psiaczkowi a pomodliła by się w zaciszu domowym [/FONT][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lavinia']

mmbbaj - rzeczywiście, mogło to tak wyglądać, ale tak nie jest - zgadzam sie z Toba absolutnie w kwestii pomocy. :-)[/quote]

W porządku Lavinia, cieszę się, że kwestia wyjaśniona :)

[quote name='lavinia']Nie chcę obrażać niczyich uczuć, ale dla mnie realna pomoc dla potrzebującego zwierzęcia jest bardziej wartościowa niż np opłacenie mszy. Podkreślam - to jest moje osobiste zdanie i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić. Dlatego pytam tyle razy. A jeśli np nie wystarczy i na pomoc i na mszę, to co wtedy ?[/quote]

[quote name='Alicja'][B][FONT=Arial]Nie urażając.... myślę jak Dorota
ale myślę że realna pomoc z zaznaczeniem że Aniołem Stróżem psiaka jest Nasza Sabinka będzie o wiele większą posiadało moc aniżeli msza w której raczej nikt z nas nie będzie mógł uczestniczyć ...a pomodlić się za duszę Sabinki moze każdy z nas w indywidualnej modlitwie , a i Sabinka pewnie dałaby szanse psiaczkowi a pomodliła by się w zaciszu domowym [/FONT][/B][/quote]

Całkowicie się zgadzam z tobą [B]Alu[/B] i z tobą [B]Lavinio[/B] i jestem przekonana, że takie właśnie rozwiązanie, byłoby miłe sercu Sabinki.

Link to comment
Share on other sites

Uwazam, ze jednak nalezaloby zakupic niebieski, duzy znicz, taki dogomaniacki, symboliczny. Na msze mozna dac, ale niekoniecznie, nieraz ceny sa wygorane niebotycznie, nie wiadomo czy Sabinka zyczylaby sobie tego.
Reszte przeznaczyc np. na ratowanie ogarow albo wyzlow, Sabinka miala wyzla Carusia z mieleckiego schroniska, poza tym jej miloscia byly ogary i chyba goncze polskie. Robila bazarki, sprzedawala obrazy, zeby pomóc tym psom. Byłaby na pewno zadowolona, ze przedluzamy jej idee.

Link to comment
Share on other sites

Też zdecydowanie jestem za tym , aby przeznaczyć pieniążki na psiaka , niż dawać księdzu ...
Pomodlić możemy się tu wszyscy razem , w ciszy , każdy w zakątku swojego domu.
A jakiś psiak skorzysta , Sabinka miłośniczka zwierząt , na pewno by sobie tego życzyła.

Link to comment
Share on other sites

A ja się wetnę ze swoim zdaniem.
Pisywałam z Sabinką na PW, bardzo duzo mówiłysmy o naszym stosunku do swiata, do Boga...w oparciu o te PW, uważam, że dla Sabinki, jako osoby głęboko wierzącej (jak i dla Jej rodziny) Msza św. jest darem ponad wszystko, jest ponad psami w potrzebie... (skoro zostały nadwyzki...)
[B]Rezygnacja z Mszy św. byłaby nie fair wobec Sabinki.[/B]
[B]BĘDĘ TEGO BRONIĆ!!!!!![/B]

Połączmy jedno z drugim - indywidualna Msza św. nie powinna być droższa niż 50zł.
Można też taką Mszę zamówić w jakimś klasztorze za parę groszy (20-30zł).

Jest również zwyczaj, że w dniu pogrzebu, chętni do zamówienia Mszy za osobę właśnie odprowadzaną, przychodzą do zakrystii kaplicy cmentarnej tuż przed Maszą Pogrzebową i tam za drobną opłatą (co łaska) tę mszę zamawiają.

Trzeba sobie wczesniej na karteczce napisac intencje :
np. Za duszę ś.p.Mari Salkiewicz -przyjaciele z DOGOMANII.

Po mszy pogrzebowej ksiądz publicznie odczytuje zamówione intencje mszalne, tak, by rodzina wiedziała, kiedy i od kogo Msze się odbędą.


Lawinio, czy mogłabyś podejść przed Mszą do zakrystii???
To żaden problem, podejrzewam, że nie będziesz odosobniona, ze inni też będą zamawiać Msze św.

Link to comment
Share on other sites

Samograj, bardzo pięknie napisałaś

Ja co myślę powiedziałam, jednak uważam, że wszystkie osoby, które wpłaciły pieniądze powinny się w temacie wypowiedzieć. Nie widzę problemu w tym, by pieniądze przeznaczyć w części na pomoc, a w części na mszę, tym bardziej, ze samograj pisze, że taka byłaby wola Sabinki.....Myslę tylko, że rzeczywiście ciężko będzie zorganizować się ,aby na tę mszę w danym terminie przyjść, ale może to nie chodzi o to, by przyjść, tylko o to, by ta msza była...nie wiem

nie jestem tylko pewna, czy kwota 50 zł będzie wystarczająca - w Warszawie niestety ceny są dość wygórowane

oczywiście, jeśli tak uzgodnimy, podejdę i poproszę o mszę

pieniędzy będzie dość - na koncie jest już 500zł, po odjęciu kwoty za wiązankę ( 110 ) i znicz ( 20-30 ), zostanie powiedzmy 360 zł do dysponowania, a przecież to nie wszystkie jeszcze wpłaty.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='samograj']

Trzeba sobie wczesniej na karteczce napisac intencje :
np. Za duszę [B]ś.p.Mari Salkiewicz[/B] -przyjaciele z DOGOMANII.[/quote]

[B]
ś.p. Marii Szalkiewicz[/B]



Ponieważ nadwyżka będzie faktycznie spora, nie widzę problemu aby zamówić mszę, a resztę, w imieniu Sabinki, przeznaczyć na psy w potrzebie. Wydaje mi się jednak, że taką mszę zamawia się po to, aby później w niej uczestniczyć, a nie tylko po to aby się odbyła. Wiele osób, które uczestniczą w tej składce, nie mogą nawet wziąć udziału w pogrzebie bo mieszkają zbyt daleko, obecność osób z Warszawy też może być problematyczna..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...