Jump to content
Dogomania

Jedzonko - czyli to co buldożki lubia najbardziej!


Viris

Recommended Posts

ja gotuję bubie dużo marchewek, z 1-2 ziemniaczki, kilka buraczków, pół małego selera i wszystko to miksuję ( wychodzi z tego papka jak dla niemowlaka :razz: ) i daję jej to na różne sposoby - a to tylko same warzywka, albo mieszam z ryżem, albo mieszam z ryżem i rybą. wcina to aż jej się uszy trzęsą :diabloti: miksuję jej też surową marchewkę z jabłuszkiem. też to uwielbia. czasami dodaję do tego banana jeszcze, chociaż banana to buba woli prosto ze skórki :p

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 891
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Viris']Nie wiem kiedy Klara skończyła rosnąć w odcinku pozagłowowym :evil_lol: Ale łepetyna jej rosła aż do 3 roku życia.
Co do zębów - jedźcie na wystawę - sędziowie są ślepi i na pewno nie zauważą.
Tylko zanim się zdecydujecie na miot jak już tę hodowlankę zrobicie - zastanówcie się co będzie w tym dobrego dla dobra rasy;)[/quote]


Zadzwonilam wkoncu do hodowcy i powiedzialam co i jak , powiedzial ze ona jeszcze urosnie i prawdopodobnie schowaja sie jej zabki , podobno tez mial raz szczeniaka z takimi zabkami troche widocznymi ale jak podrosl to wszystko sie ulozylo prawidlowo, wiec poczekamy i zobaczymy.Co do rozmnazania , tez niechcialabym narazac potomstwa naszej malej na jakies choroby czy wady , ale mam nadzieje ze to nic powaznego i jak podrosnie to bedzie wszystko ok .A glowa podobno faktycznie rosnie do 2 -3 lat

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bladykwiatek']Zadzwonilam wkoncu do hodowcy i powiedzialam co i jak , powiedzial ze ona jeszcze urosnie i prawdopodobnie schowaja sie jej zabki , podobno tez mial raz szczeniaka z takimi zabkami troche widocznymi ale jak podrosl to wszystko sie ulozylo prawidlowo, wiec poczekamy i zobaczymy.Co do rozmnazania , tez niechcialabym narazac potomstwa naszej malej na jakies choroby czy wady , ale mam nadzieje ze to nic powaznego i jak podrosnie to bedzie wszystko ok .A glowa podobno faktycznie rosnie do 2 -3 lat[/quote]

A po kim ona jest? Może być na pw coby zadymy nie było.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Viris']To z takich naturalnych to najlepsza marchewka.


W sklepach zoo można kupić takie krokodylki/jeżyki - one są ok. Bardzo "zajmujące".[/quote]


a z czego są te jeżyki?

no marchewka chyba jest najlepsza. nawet jabłko jakoś Vitusiowi nie podchodzi..

Link to comment
Share on other sites

Jeżyki wyglądają jak plastikowe, ale są z takiej masy dla psów jadalnej.


O tu masz na allegro zdjęcie - ale one są często w sklepach zoo.

[url=http://allegro.pl/item508310111_gryzak_jezyk_jezyki_duze_11cm_przysmak.html]GRYZAK JEŻYK, JEŻYKI DUŻE 11CM PRZYSMAK (508310111) - Aukcje internetowe Allegro[/url]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

to ja mam kolejne pytanko
jak wygląda sprawa ilości posiłków dziennie? wyczytałam gdzieś, że do pół roku powinno się karmić 4 razy dziennie. ale u mnie problem jest w tym, że Vito niestety na 8 godzin zostaje w domku sam. Więc nie mam za bardzo gdzie wcisnąć czwartego posiłku. Czy będzie to dla niego duży problem jeśli zacznie już dostawać jedzonko 3 razy dziennie? (Vito ma 4,5 m-ca). Czy lepiej wciskać gdzieś ten czwarty posiłek (np zostawiać mu jak wychodzimy do pracy)?

Link to comment
Share on other sites

Witamy

Obecnie Lola mam 5,5 miesiąca.

Do dnia dzisiejszego dostaje Royal Canin Mini Junior. Z uwagi na podwyżkę Canina zastanawiamy się nad zmianą karmy suchej.

Co byście polecili z tańszych zamienników?

Ostatnio polecano mi Mera Dog i Purinę.

Dodam, że Lola na Eukanube reaguje alergią.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Mój Buldi je wszystko. Najgorsze jest to, że bardzo łapczywie i suchej karmy nawet nie gryzie. czasami źle się to kończy (a na pewno nie estetycznie). Stoi teraz obok i nie daje mi pisać :)
Miałem mały problem z nadmiernym linieniem ale wzmocnione porcje witamin szybko ten problem zlikwidowały.

Link to comment
Share on other sites

Mój Hektor też je ile by nie dostał... a dostaje całkiem sporo... :evil_lol: rano dostaje karme suchą royal canin sensible junior... w południe kurczaczka z warzywkami i makaronikiem/ na ryż jakoś mi dziwnie reagował/ , i na kolacje znowu royala... w międzyczasie ciasteczka dla piesków jako nagrody ;)

Link to comment
Share on other sites

mój dopiero 7 lutego skończy 4... ale gdy dawałam mu 4 posiłki to nie za bardzo mu to pasowało, bo ten 4u posiłek mu nie leżał jakoś i nawet o dziwo się nim nie interesował...więc spytałam weterynarza, czy można mu dawać 3 posiłki dziennie i lekarz nie widział w tym nic dziwnego jeśli piesek tak woli...:p aczkolwiek tez się zastanawiam czy aby na pewno to jest prawidłowe ...

Link to comment
Share on other sites

to ja może tez tak spróbuję..
bo do tej pory Vito dostawał pierwszy posiłek ok.7, drugi ok.9 i od tej pory zostaje sam w domku i ten posiłek to tak sobie zjada kiedy chce, potem następny o 16 i ostatni ok.20 (chociaz dzisiaj właśnie znowu czytałam jakieś fora i chyba jednak jeszcze później powinnam dawać ten ostatni). ehh tyle jest tego do ogarnięcia :)
ale Vito to w ogóle ma jakos dziwnie z jedzeniem. ma etapy, że co mu nie dam to od razu wszystko wsuwa, a czasami w ciągu całego dnia zjada w sumie jedną porcję (przy każdym posiłku coś tam dziabnie, albo w ogóle nic).. ne wiem od czego to zależy

Link to comment
Share on other sites

jeszcze jedna ogromna prośba.... czy ktoś moglby mi powiedzieć jakiej wilekości jest miarka do karm royal canin?? niestety gdy kupowałam karmę to sklep nie miał miarek aby mi dać... i teraz bawię się z wagą aby dobrze odmierzyć karmę dla mojego pieska... aczkolwiek boję się, że coś źle robię dlatego wolałabym wiedzieć jak ta miarka dokładnie wygląda... czy jest wielkości zwykłej szklanki??

Link to comment
Share on other sites

My kartmimy Lolke według wskazań na opakowaniu od Canina.

Do 5 miesiąca dostawała od nas 3 posiłki dziennie: o 7, 13, 18.

Obecnie po skończeniu 5 miesięcy dostaje 2 razy dziennie o 7 i 18, w południe ciasteczko na zachętę siadania.

Karmimy ją suchą karmą Royal Canin Mini Junior oraz na śniadanko serek biały, kolacyjka - wątróbka, serduszka, wołowinka wszytko oczywiście gotowane i szatkowane.

Teraz chcemy trochę podać jej warzyw bo za pierwszym razem wszytko zwymiotowała.

Jaką karmą suchą karmicie swoje pieski? bo chcemy zmienić jej Canina ponieważ nieźle podrożał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='aniao']a są jakieś takie miarki?
Ja sobie odmierzyłam jedną porcję na wadze, przeliczyłam to na łyżki i teraz daję łyżkami :)[/quote]


są:) dzisiaj dostałam taką miarkę od weterynarza:multi: i się okazało,że za dużo dawałam Hektorowi jedzenia:oops: i teraz w wieku niespełna 4 miesięcy wazy 5,5 kg... wet powiedział,że za okrągły się robi;) i że teraz to pół biedy ale tak około 6 miesiąca trzeba zacząć pilnować tej wagi......


z ciekawości jeszcze dodam tylko,że zażegnaliśmy zapalenie uszek:lol:



a co do zmiany jedzenia.. to ja też daje royala juniora mini... ale lekarz mi proponuje karmę kanadyjską jakąś... kilogram za 14 zł u niego bynajmniej :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...