Jump to content
Dogomania

8-mio miesięczny haszczak prawie nic nie je


nico

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jak duża jest ta dzienna porcja?
Ile gram mięsa, ryżu i dodatków ( w porcji gotowej do spożycia)?
Husky to pies niezwykle "energooszczędny"!
Dorosły, 25 kilogramowy, samiec jest w stanie świetnie funkcjonować na 230-250 gramach karmy typu Royal czy Eukanuba.
Rosnące szczenię husky o wadze ok. 15 kg zaspokaja swoje potrzeby żywieniowe max 250 gramami karmy wzrostowej (puppy, junior).
Dawki podawane w tabelach na opakowaniach są mocno zawyżone jak na potrzeby husky.
Acha, od porcji dziennej należy jeszcze odjąć to wszystko co psiak "zakąsza" jako nagrodę na spacerze i podczas szkolenia!

Może Ty po prostu dajesz swojemu psu zbyt dużo jeść :roll:

Citropepsin nie działa nie tylko na psy, ale również na dzieci :P
Cukry zawarte w tym syropku skutecznie "zamulają" żołądek i zabijają resztki apetytu. Można się za to dopracować u dzieciaka nadkwasoty :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

nie zgodzę się bo Stich po kroplach zaczął jeść i przytuł (przynajmniej już nie ma tak zapadniętego brzuszka)
tak więc u nas wszystko wróciło do normy a jeśli nie jadł to znaczyło że jadł mniej niż normalnie tzn podziubał może dwa kęsy i tyle
ale to były wakacje - wróciliśmy do domku i maluch zaczął normalnie funkcjonować
rano dostaje suchą karmę a wieczorkiem mięso lub rybe z ryżem, marchewką i pietruszką z witaminami
ilość jedzenia jest dopasowana przez weterynarza i nie dajemy dawek z kosmosu
w chwili obecnej nawet odstawiliśmy krople ale pomogły w trudnych chwilach
:evilbat:

tak więc dzięi za troske i
ale mamy się dobrze i to jest najważniejsze
apetyt jest i humor do biegania też
nic dodać nic ująć

Link to comment
Share on other sites

Absolutnie nie chcę tu podważać zaleceń weta, ale..
"Cebionmulti to preparat witaminowy w kroplach. W składzie ma najbardziej potrzebne witaminy do prawidłowego rozwoju młodego organizmu (A, C, E, D3 i witaminy z grupy B). Szczególnie zalecany dzieciom w okresie intensywnego wzrastania, niejadkom oraz tym wszystkim, których dieta jest monotonna (uboga w warzywa i owoce, mięso, rośliny strączkowe). Preparat nie zawiera konserwantów, barwników i cukru. Buteleczka wyposażona jest w kroplomierz, dzięki któremu precyzyjnie odmierza się dawki. Cebionmulti można podawać niemowlętom, wskazana dawka: 3-5 kropli na dobę."
:lol: :lol: :lol:
Czy nie sensowniej by było podać psiakowi praparat witaminowy opracowany z myślą o młodym, rosnącym psie :roll:

Najważniejsze, że psiak znów "normalnie" je i ma dobre samopoczucie :D
BTW skoro to wet układa dietę Twojego psa to skąd w niej pietruszka?
A brakuje np. rewelacyjnie działających buraczków i siemienia lnianego?

Link to comment
Share on other sites

bo pietruszkę można podawać a nie trzeba taka jest mała różnica :lol:
dla ciebie cebionmulti to tylko witaminy a dla nas był to środek który pobudził małego do jedzenia
witaminy dostaje również odpowiednie do wagi, wieku i rasy, więc witamin mu nie brakuje
Uwierz lub nie jest w dorych rękach

Link to comment
Share on other sites

Skąd pewność, że to akurat ten preparat zadziałał?
Znasz zasadę działania placebo?

Może pomógł po prostu powrót do domu i wcześniejszego trybu życia?
Problemy z jedzeniem to jeden z symptomów stresu - dla wrażliwego psa takim stresem może być zmiana dotychczasowego trybu zycia i otoczenia.

Daleka jestem od posądzania Cię o złą opiekę na psiakiem.
Po prostu dzielę się swoimi wątpliwościami i tyle.
Mam już pewne doświadczenie w odchowie i hodowli tej rasy, więc sądziłam, że moja opinia może mieć dla Ciebie jakąś wartość :roll:
Jeśli jednak uważasz, że wet, który być może zna jedynie Twojego husky i nigdy nie był wałścicielem psa tej rasy, wie o niej więcej to OK.
Nadal jednak będę obstawać przy tym, że podawanie psom "ludzkich" preparatów witaminowo-mineralnych kiedy są odpowiedniki przygotowane specjalnie dla psów to bezsens. Zbilansowanie składników, które jest dobre dla ludzkiego dziecka nie jest odpowiednie dla młodego psa.

Link to comment
Share on other sites

przepraszam, że ja z zupełnie innej beczki ale potrzebuję pilnie widomości na temat szkolenia psów zaprzegowych, typowo do ciągnięcia, głównie zalezy mi na wsztkich podstawowych komendach typu ruszaj, stój, w prawo w lewo itd. jeszcze raz sorki, jestem zupełnym laikiem w tej dziedzinie. Gdyby ktoś znalazł jakiegoś linka żeby poczytać coś więcej będę bardzo wdzięczny moje GG:757590.

Link to comment
Share on other sites

Hoduję tę rasę od blisko 10 lat i nie zauważyłam aż takiej różnicy :roll:
Owszem jest pewna różnica pomiędzy apatytem psa znajdującego sie w treningu i poza sezonem "sportowym" , ale nie jest ona aż tak znacząca.
Poza tym pierwsze słyszę aby husky "otłuszczał" się na zimę :o
Chyba raczej ma nieco bardziej gęsty podszerstek o ile stale przebywa na powietrzu, bo te "domowe" nie reagują aż tak na pory roku.
Tłuszczyk na bokach to wada!
Przeszkadza w wydajnej pracy i absolutnie nie dodaje urody ani zdrowia :P

A propos stojącej miski...
To błąd zostawiać miskę z jedzeniem!
Jeśli pies nie zjada od razu zadanej porcji karmy to micha po prostu znika :lol: Następna porcja jest w kolejnej porze karmienia :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

SH --> pelne poparcie :>

Yorkinia - dzieciak - co chce yorka - blyszczacy tym ze snil jej sie haszcz :D

A co do zapasow na zime....to to misie to to nie sa :>

Ja tez mam niejadka.. przebadalem - zdrowe ( usg / rengen/ comiesieczne macanko przez weta ) do jedzenia nie zmuszam, nie namawiam nie je to olewam i niech suczydlo chodzi glodne skoro taka chce byc chuda laska :>

Link to comment
Share on other sites

Lubię ryzyko, ale... takiego bym nie podjęła :lol:
Bo kocham zwierzaki... jako żywe stworzenia :wink:
Poza tym york, shih tzu czy jamnik są zasadniczo nie w moim typie :lol:

Marzę za to o kocie syberyjskim lub maine coon'ie, ale to marzenie musi poczekać na lepsze czasy :P

Link to comment
Share on other sites

No fakt, psy jakby nie patrzec letem jedzą mniej, ale w przypadku Sharpula nie była to tylko utrata apetytu i podskubywanie jedzonka i małych ilościach. Mu jedzenie było trzeba wciskać na siłe. W wakacje wyglądał mniej wiecej tak:
[img]http://img406.imageshack.us/img406/125/poza16kl.jpg[/img]
To był popsrotsu szkielet. Teraz przybrał na wadze i to sporo bo wciągu miesiąca prawie 10 kg i apetyt też mu sie poprawił ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...