Jump to content
Dogomania

Jak zapobiec gryzieniu kabli?


weihaiwej

Recommended Posts

witajcie,
Mam pytanie trochę na zapas: za dwa miesiace zamieszka ze mną szczeniak. Problem polega na tym, że w mieszkaniu bardzo dużo kabli - od komputera, telefonu, głosników, telewizora itd. biegnie po podłodze przy ścianie.
Oczywiście przed przybyciem psa usunę co się da, postaram się poprowadzić je wyżej - ale chciałabym jakos zabezpieczyć te, do których dostepu nie uda mi się ograniczyć.
[b]Czy ktoś z Was używał jakichś preparatów zapobiegających obgryzaniu przedmiotów i okazały się one skuteczne?[/b] Widziałam w karusku m.in. Beaphar anti knabel i płyn przeciwko obgryzaniu przedmiotów dr Seidla.
Bardzo proszę o opinie

Link to comment
Share on other sites

Moja sucz bardzo szybko sama przestała obgryzać kable.Zanim jednak do tego doszło,to odcięła mi np. internet :wink: Nie stosowałam żadnych preparatów,tylko kiedy zbliżała się do jakiegoś kabla krzyknęłam "Nie wolno!".Dzięki temu szybko nauczyła się tej komendy,choć czasem ma ją gdzieś :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

ja wprawdzie nie na kable ale na meble i tapety stosowalam Beaphar i bardzo sobie chwaliłam.
Obecnemu maluchowi "zafundowałam" dr.sidla ale jeszcze nie stosowalam bo narazie nawet palca u stopy nie jest mi w stanie ugryzc.
ale napewno beaphar byl ok.
za to maskol z dr.sidla sie nie sprawdza :evil: wiec boje sie ze i na gryzienie bedzie gorszy niz poprzednik.

Link to comment
Share on other sites

U nas też były drobne straty w kablach, co się dało zostało usunięte z zasięgu psich zębów, a co się nie dało- zostało pożarte... :evilbat:
Przeszło samo z wiekiem...

Z zabezpieczeń stosowałam pieprz :fadein: Nie na kablach, bo nie było takiej potrzeby, ale na listwach przypodłogowych i tapetach w newralgicznych miejscach- smarowałam takie miejsce klejem biurowym i posypywałam klej pieprzem- pomogło- listwy i tapety wciąż mamy w domu :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem ci z własnego doświadczenia. Rok temu moja suńka urodziła 9 maluszków, które uwielbiały gryźć wszystko co było w ich zasięgu. Nic nie pomagało :-?

Jak w styczniu przywiozłam szczeniaczka do domu, który zaczął dobierać mi się do lampek od choinki i wszelkich przedłużaczy to po prostu wszystkie kable zrobiliśmy w domu podwieszane (tzn. są przytwierdzone na ścianie z głównym wyłącznikiem).

Szczeniak w domu uczy porządku i to trzeba przyznać, że od czasu gdy nasza księżniczka się pojawiła u nas za każdym razem przed wyjściem wszystko odłączamy od prądu i pilnujemy aby nie miała dostępu do jakichkolwiek kabli czy urządzeń

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mam ten sam problem z moją Sonią (2 miesiące). Na razie jeszcze nie ma dramatu, bo jest u nas od tygodnia i przez ten czas zawsze ktoś z nią był w domu, ale co będzie, kiedy w końcu trzeba będzie ją zostawić samą? :o Ten bea... coś tam :wink: naprawdę jest skuteczny? Gdzie go można kupić?

Link to comment
Share on other sites

Hej,
ja go kupilam w Karusku, to jest preparat beaphar anti-knabel, kosztuje chyba 36zł i teoretycznie ma odstraszac, zniechęcać do gryzienia przedmiotów. Ja uzylam go jak na razie raz, profilaktycznie, bo okazało się, że Iru (mojej suczki) kable nie interesują :D Trudno mi zatem ocenić jego skuteczność...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Behemot']ale co będzie, kiedy w końcu trzeba będzie ją zostawić samą? [/quote]
Można też kupić domowy kenel i przyzwyczaić do niego szczeniaka. Gdy zostanie sam, nie zniszczy niczego w mieszkaniu, nie zrobi sobie też krzywdy.
Masz szczeniaka od tygodnia, ale chyba na okrągło ktoś z nim nie siedział? Od początku trzeba psa przyzwyczajać do spokojnego zostawania samemu w domu - najpierw na króciutko, ale żeby chociaż troche był juz sam i wiedział, że nic strasznego się nie dzieje.
Najgorsze jest, gdy najpierw zawsze ktoś dyżuruje przy piesku a potem nagle zostaje sam - i to od razu na długo.

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...