Jump to content
Dogomania

Teraz już na serio zaczniemy:)


zakla

Recommended Posts

Dzisiaj rano p.Wilczopolski przywiozl nam karme;) A oprocz tego ze mamy u niego zarcie, to jeszcze mieszkamy bardzo blisko;) No i tak. Zaczela sie rozmowa, czemu nasze malamuty nie ciagaja, tylko prowadza spokojny tryb zycia(no u Zwira nie liczac agility;)). I zaproponowal nam, ze zrobi nam tani, lekki wozek, w sam raz na nasze mamuty;) (dla przypomnienia malamuty mam dwa- Matrix 5lat 56kg 72cm, Zwirek 4lata 50kg 68cm) Tak wiec niedlugo bedziemy mieli wozek:):):) I teraz podstawowe pytania, czyli jak wogole zabrac sie do uczenia psy ciagania? Czy dwa psy powinny biegac obok siebie czy jeden za drugim? Jakie kupic uprzeze i jak dobrac rozmiar? Jakie linki? Jak rozlozyc treningi(dla przyjemnosci, za stare sa na zawody;))? Od czego zaczynac?
No i z gory dziekujemy za odpowiedzi:)

I zapomnialabym- czy takie ciagniecie, ktore wiaze sie z przyrostem wagi miesni itp., zmniejsza skocznosc, zwinnosc czy szybkosc psa? Bo z mlodym planujemy raczej "kariere" agilitowca:)

Link to comment
Share on other sites

W rowerlandzie nie ma sled, sa tylko w manmacie

I kolejne pyatnie:)
[img]http://manmatpl.republika.pl/sprzet/tab.jpeg[/img]
A- to obwod szyji czy odleglosc miedzy klebem a "nadmiedzylapiem"?
B- to odleglosc po kregoslupie od klebu do nasady ogona?

No i jezeli mam racje, to ktory rozmiar wzxiac moim mamutom, ktorych rozmiary to...:
rozmiar A B
S 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42 cm 50 - 57 cm
M 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 cm 55 - 62 cm
L 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 cm 59 - 66 cm
XL 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55 cm 61 - 68 cm
XXL 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 cm 63 - 70 cm
EXL 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 cm 65 - 75 cm

Matrix- B 81A(obwod)64
Zwir- B 73 A(obwod) 61

EXL??:o

Link to comment
Share on other sites

I tak i tak na wozek bedziemy musieli poczekac, wiec jezeli dostaniemy go przed wrzesniem to sie popytam i zaczniemy juz cos robic pewnie:) A od wrzesnia troche sie popatrze na grenlandy;)
Mam nadzieje, ze p. Andrzej i wczesniej zechce pomoc;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tego co zdążyłam się zorientować to szelki z ManMatu są lepiej dopasowane do proporcji szpiców zaprzegowych.
Dla "polskich" (czytaj dużych) malamutów polecane są te w rozmiarze XXL i EXL ( E-> extra! :wink: ) czyli dla olbrzymów :lol:
Aby trochę przygotować Twoich chłopaków do pracy zaprzęgowej możesz zaczać już teraz od ciągnięcia opony, czyli od tego, od czego zaczynają początkujące psiaki.
Do tego będą potrzebne szelki, więc kup je jak najszybciej. Poza tym przyda się linka na 2 psy i łączówka. Obejrzyj fotki w necie i do dzieła :D Łatwo zrobić je samemu. Wystarczy około 4 m linki alpinistycznej, 2 większe i 2 mniejsze karabinki + szekla i trochę pracy własnej, aby to zmontować :) Zużyte opony można za grosze lub nawet za darmo dostać w punktach wulkanizacji opon. Na początek potrzebne Ci będą ze 2 o rozmiarze 13 cali + trochę mocnego drutu, aby je połączyć i zrobić oko do montażu szekli. Przyda się też para sprawnych, męskich rąk :wink:
A jeśli chodzi o wpływ pracy zaprzegowej na zwrotność i ogólną zwinność to raczej będzie pozytywny - wzrost ogólnej kondycji i wytrzymałości :)
Może się natomiast zdarzyć i tak, że Twój pies tak pokocha pracę w zaprzegu, że straci zapał do wysiłku na torze :roll:
Ale... wszystko w Twoich rękach. Najważniejsze aby psiaki uprawiały każdą formę aktywności z radością :D

Link to comment
Share on other sites

[quote]Może się natomiast zdarzyć i tak, że Twój pies tak pokocha pracę w zaprzegu, że straci zapał do wysiłku na torze [/quote]
Jesetes kolejna osoba, ktora to pisze :) Ale ja w to nie wierze:P On to tak kocha... Jak przychodzi sobota to od rana biega po domu i pogania mnie, a w samochodzie usiedziec nie moze...;)

Opony mam na rozmiary matiza, wiec powinny byc dobre:) Linke mam, kilka metrow, sprawdze dokladnie ile:P Karabinczyki musze kupic... No, dzieki SH za rady, popracuje nad tym:)

Link to comment
Share on other sites

Jak coś wiem, to z przyjemnością dzielę tą się wiedzą z innymi :D
Oponki z Matiza mogą być dobre na początek. Potem radzę jednak coś cięższego, albo... wózek :)
Co do radości i chęci do pracy na torze to mam wrażenie, że Ty i Twój psiak na tyle lubicie to robić, że nagle Wam nie przejdzie :lol:
Wierzę, że psy są na tyle mądre, iż są w stanie robić z radością różne rzeczy zależnie od okoliczności i oczekiwań właściciela 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...