Jump to content
Dogomania

Terier walijski


Flaire

Recommended Posts

Poniedziałkowa gonitwa; jestem juz w domu...Będąc w pracy podjechałam rowerem do facia, który ma terierkę(tę z uszami jak ONek)---nie zastałam nikogo; potem jeszcze zakręciłam do kobiety, która ma hodowlę a w niej m.in. walijczyki...też zamknięta furtka. Chciałam sprawdzić swoją reakcję a poza tym tęsknię za szorstkim włosem, tym smrodkiem "starej skarpety"....
Dzisiaj przerzuciłam daty w kalendarzu--od piątku data "stała".Nie zaglądam do pamiątek--już teraz...--boję się sama siebie.Sporo pociechy uzyskałam od moich fajnych starych pacjentów---niemal wszyscy są naznaczeni doświadczeniem odejścia zwierzecego przyjaciela.Wszyscy staliśmy się sobie jeszcze bardziej bliscy...Pozdrawiam Was gorąco...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 21k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • zadziorny

    3144

  • Ali26762

    2239

  • bos

    2111

  • coztego

    1051

Witam w ten piękny i ciepły wieczór:)
Chciałam się podzielić z Wami nowiną, właśnie zdałyśmy końcowy egzamin PT z oceną pozytywna:). Mogło być lepiej gdyby moja Figula utrzymywała jakikolwiek kontakt wzrokowy bądź inny ze mna. W związku z tym mam pytanie i prośbę o pomoc. Jak to jest z tymi terierami? Czy mogą pr5acować tak jak np owczarki? Już próbowałam różnych metod i sama nie wiem jak szkolić tego uparciucha, jak na razie pozostał mi do wyprobowania klikier. Ratujcie......Bo za 2 miechy mam obiedience'a:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Figa']Witam w ten piękny i ciepły wieczór:)
Chciałam się podzielić z Wami nowiną, właśnie zdałyśmy końcowy egzamin PT z oceną pozytywna:). Mogło być lepiej gdyby moja Figula utrzymywała jakikolwiek kontakt wzrokowy bądź inny ze mna. W związku z tym mam pytanie i prośbę o pomoc. Jak to jest z tymi terierami? Czy mogą pr5acować tak jak np owczarki? Już próbowałam różnych metod i sama nie wiem jak szkolić tego uparciucha, jak na razie pozostał mi do wyprobowania klikier. Ratujcie......Bo za 2 miechy mam obiedience'a:shake:[/QUOTE]


[B]Kasiu,[/B]

Gratuluje zdania PT, a przede wszystkim checi dalszego szlifowania nabytych umiejetnosci. Pytasz, czy teriery moga pracowac jak owczarki ... hmmm ... a ja zapytam: jak wiele widzialas pracujacych owczarkow na zawodach PT i obedience? Czy podobala Ci sie ich praca? Czy czesto widzisz, ze pracuja w kontakcie wzrokowym, rozbawione, dynamiczne i wesole?

No dobra, jak juz sobie odpowiesz na te pytania, to ja tylko dodam, ze teriery potrafia i pieknie pracuja w kontakcie wzrokowym, bedac przy tym dynamiczne, wesole, sprezyste, czyli takie na ktore patrzy sie z ogromna przyjemnoscia :-) Ze znanych mi (zaluje, ze nie osobiscie) pieknie pracujacych terierow nalezy wymienic chocby Eyka, Ludiego naszej zach, oraz wspaniale zapowiadajacego sie Derylka, ktory dobrze treningowo poprowadzony jeszcze nam wszystkim pokaze :loveu:
Uffff ... to tyle, chociaz pewnie przyklady mozna by mnozyc, lecz z drugiej strony wciaz za malo mamy na zawodach przedstwicieli gr 3 :shake:

Kasiu, trzymam kciuki za owocna prace Twoja i Figi :-)

pozdrawiam,

W.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wind']Uffff ... to tyle, chociaz pewnie przyklady mozna by mnozyc, lecz z drugiej strony wciaz za malo mamy na zawodach przedstwicieli gr 3 :shake:[/QUOTE]

Mało w Polsce, bo już np. za zachodnią granicą przedstawicieli gr 3 jest całkiem sporo. Ja siedzę akurat w erdelach, więc te mnie najbardziej interesują. Do Eyka i Ludwika dorzucam filmik z Jojo (oczywiście też Erikson :loveu: ). Tutaj jest zapis egzaminu BH to jest odpowiednik naszego PT w wykonaniu tego młodego psiaka:
[URL="http://www.junker-meves.de/privat/filme_jojo/bh_140506.wmv"]Jojo[/URL]

Fajski jest!

Tylko, że to trzeba dużo pracy by poskromić takiego wulkana. Ja często się zastanawiam dlaczego nie wzięłam sobie czegoś prostego do pracy, jakiegoś malinka czy bordera. Trzeba było sobie zrobić pod górę :wallbash:
Ale z drugiej strony poskromić żywioł to prawdziwa satysfakcja :multi:

Dla zainteresowanych szkolniem tu jest niemiecki klub sportowych terierów:
[URL="http://www.kft-foerderverein-ghs.de/"]http://www.kft-foerderverein-ghs.de/[/URL]

[B]Wind[/B]
zerknij w zakładkę o rasach- masz tam troszku info o yorkach startujących w tropieniu i posłuszności :razz:

Link to comment
Share on other sites

[B]zach,[/B]

Wielkie dzieki, ale jakos nie dokopalam sie do anglojezycznej czesci strony :evil_lol: Nie mniej, dwa yorasy na fotach zobaczylam :-) Widac, ze pracuja :cool3:
[B]zach[/B], nie kazdy serdel to Erikson wiec u nie kazdego ten "wulkan" jest taki oczywisty ... :evil_lol: A teraz uderz sie w piersi i przyznaj, ze lepiej miec takowy wulkan, energetyczny, moze trudniejszy od prostej akuratnosci, niz no wlasnie ... :cool3:
BTW na torach agility mamy juz calkiem pokazna gromadke przedstawicieli gr 3. Czesto tak bywa, ze jak wlasciciel zlapie bakcyla jednej dyscypliny kynologicznej, to i kolejne przychodza z latwoscia :-) Licze wiec, ze i na ringach obedience czesciej bedziemy ogladac kerraki, AT, walijczyki, JRC a moze i yorki ... :p

W.

Link to comment
Share on other sites

Do kosz z "wypranymi" włożyłam swetr, do którego tuliłam Fafika po wypadku...przed śmiercią...Teraz ja się wtiliłam, ale nie czułam zapachu mojego Faficzka:-( :-( :-( :-( :-(
Niedługo wychodzę na zewnętrzny świat, do pracy...Pozdrawiam Was! niech to będzie dobry dzień....

Link to comment
Share on other sites

[B]bogula:[/B] My wciaz z Toba myslami i serduszkiem! Zacznij usmiechac sie ... powolutku ... spokojnie ... Niebawem przyjda lepsze, sloneczne dni... tylko musisz w to uwierzyc! JESTESMY Z TOBA!

z[B]adziorny: [/B]Zapraszamy na warszawska krajowke!

[B]Kliwia, Ibolya: [/B]Nie wiem czy mam dobra czy zla wiadomosc, ale ... zmienili nam sedziego... sobota - ring 12 - godz. 12.35 .... JAN GAJEWSKI.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Aga to szybko z sunia biegaj :-D bede myslami z Wami. :) My wtedy mamy krajowa w Chorzowie[/quote]
Niedobra kobieto... jestem tak wsciekla, ze zmienili nam sedziego...

Mysle, ze w regulaminie wystawy powinien byc zapis... ze w przypadku zmiany sedziego pieniazki moga byc zwrocone... i nie zawsze musi chodzic o lubie/nie lubie sedziego... ale o to, ze przykladowo ten sedzia ocenial juz naszego psiaka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nitencja']Zawsze w ulotkach czy innych takich jest podany zapis ze organizator zastrzega sobe prawo zmiany sedziego :diabloti: wysylajac zgloszenie i je podpisujac aksptujesz i ewentualne zmiany sedziego :)[/quote]
Wiem wiem wiem... ale uwazam, ze to nie jest do konca fair :angryy:
Czytalam, podpisalam siei zgodzilam sie na ten warunek... ale nie oznacza, ze sie z nim zgadzam :mad:

Link to comment
Share on other sites

No zawsze mozesz wyslac zgloszenie z zaznaczeniem ze jesli nie bedzie dany sedzia na wystawie to prosisz o zwrot pieniedzy + niezgloszenie psa do katalogu.
Ale czasem to sa naprawde wypadki losowe i dany sedzia nie mzoe przyjechac ..... Lepiej jesli to jest przed czasem a nie na przyklad dzien przed wystawa lub co gorsza w dniu wystawy.......

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://i73.photobucket.com/albums/i211/ania1810/hello4ld.gif[/IMG]

Wczoraj napisałam dłuuuuugi, piękny post i na sam koniec wcisnęłam jakąś kombinację klawiszy na laptoku... no i poooooszedł...
Zdenerwowałam się i poszłam spać!

[B]Wind[/B] - zawstydziłaś mnie z tym dobrze zapowiadającym się Derylkiem, będę teraz musiała troszkę popracować, aby zasłużyć na tę opinię :cool3:
Co do przyjazdu na Hel - nam się na pewno nie uda :(
Chłop nie naprawił jeszcze swojego auta, przez co ujeżdża moje w dalszym ciągu, a w tygodniu codziennie go potrzebuje, więc mnie się nie uda wyrwać tak daleko... Bardzo mi przykro :(

[B]borsaf[/B] - przedwczoraj wysłałam Ci maila z Regonem, wczoraj próbowałam coś z drzewami, ale nie byłam zachwycona, jak chcesz, to przyślę Ci te moje próby.

[B]bogula[/B] - myślę o Tobie cieplutko przez cały czas, doskonale Cię rozumiem, ja taką tragedię przeżywałam raptem półtora roku temu. I dlatego, że doskonale wszystko jeszcze pamiętam, gorąco Cię namawiam na nowego pieska. Dopiero Deryś mi pomógł, tak naprawdę.
Wiem czego się obawiasz - że nie dasz rady pokochać Nowego, że Nowy będzie zupełnie inny, że będziesz go stale porównywała do Fisia, że "będziecie mówili innymi językami"... To wszystko prawda, ale... Tylko pies jest w stanie zapełnić lukę po psie. Tak jak praca poza domem, tak tylko on może być skutecznym terapeutą w domu. Weź Nowego, a sama zobaczysz, że z każdym dniem coraz więcej będzie Cię z nim łączyło, wspólne przeżycia tworzą ogromną więź. Od teraz Nowy będzie Ci towarzyszył na codzień i od święta, na dobre i na złe. Zaczniecie mówić jednym głosem i nagle, pewnego dnia, ze zdumieniem stwierdzisz, że kochasz tę istotkę :multi:
Musisz to przemyśleć, ja wiem. Ale im szybciej weźmiesz psa, tym lepiej. Uwierz.

Link to comment
Share on other sites

[B]Ali,[/B] Regona miniaturę i w całości otrzymałm:calus::calus::calus:
Nie męcz sie nad resztą. Tak sobie pomyślałam, że jak będzie słoneczko to pójdę w to samo miejsce i zrobię fotę pustego tła:evil_lol: i prześle Tobie do wstawienia. To będzie chyba najprościej i...najbliższe prawdy.
Narazie ponuro i wietrznie więc nie zabieram aparatu na spacerki.

[B]Bogula,[/B] wszystko to, co Ali napisała to świeta prawda. Poza tym sama zobacz, rano już byś Fisiowi futro wietrzyła, a tak siadasz do kawy ...i nici ze spaceru...samemu sie nie chce, bo i po co? Tak naprawde te spacerki to sa dla nas, dla naszego zdrowia. Wiem, ze masz prace związana z chodzeniem, ale z psem spacer to relaks czysty, a chodzenie do pacjentów to jednak praca. O rzut beretu jest Frotka. Zaletą tej suni jest, że ma ponad rok i może już swobodnie na długie spacery chodzić. Poza tym podobna do Fafika zewnetrznie, a jednak nie ta rasa, płeć, nie mozna tak bezposrednio porównać. Ale to juz Ty zdecydujesz, bo ja po stracie Safruni pojechałam po nastepną erdelkę, byc moze tez po welsha pojedziesz gdzieś.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...