Jump to content
Dogomania

Kleszcze


barbokla

Recommended Posts

powiedzcie mi jak sie maja plyny na kleszcze typu frontline do codziennych kapieli w stawach , jeziorkach ...co prawda nei zauwazylam jeszcze zadnego kleszcza ale czas ktory baster spedza w wodzie przemoczony doglebnie wygladajacy jak szczurek nie wierze ze po czyms takim jeszcze dziala , czy nei lepiej obroze? choc slyszalam ze i one tez zbyt duzej pewnosci nie daja, powiedzcie co wy stosujecie ?

Link to comment
Share on other sites

FRONTLINE przy kąpielach się sprawdza pod jednym warunkiem. Na dzień, dwa przed sfrontlajnieniem pies musi być suchy (żadnych kąpieli ani deszczu) i 48 po sfrontlajnieniu też. Poza tym trzeba pamiętać, że ten specyfik nie odstrasza kleszczy. One się wbijają i trzeba je wyciągnąć. Z tym, że żadnej krzywdy taki nie zrobi, jak się ”ochla” krwi po Fronline. Bilbo latem się moczy nieustająco i jesli tylko przestrzegam reguł, to frontline działa cały miesiąc

Link to comment
Share on other sites

czytałam ze Preventica trzeba raz na jakiś czas zdjąć, umyć, dokładnie wysuszyć i na koniec pare razy dobrze rozciągnąć ( w tem sposób uwalnia sie ta substancja na kleszcze).
mój Bosto ma Frontline i oczywiście Preventica ( oczywiście stosując to co wyżej :wink: ) i jeszcze nic na niego nie siadło 8)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

ja wiem , jak to wszystko rozumiem , tylko zawsze wydawalo mi sie ze te kleszcze nie zdaza az tyle sie napic , kurcze sama nie wiem ...w sumie to nie wiem jaki łyk ma kleszcz:)))) nie wiem w jakich ilosciach on pije, w kazdym badz razie strasznie duze sa te kleszcze./...fuj

Link to comment
Share on other sites

nie do konca sie zgodze ,ze Frontline nie odstrasza kleszczy... odstrasza,odstrasza . Tylko pojedyncze uparte potworki sie wkrecaja.
Nie ma znaczenia jak czesto pies sie kapie jesli tak jak napisano wczesniej zachowana jest suchosc 48 h przed i po... Zreszta nasz wodnik szuwarek nieraz zdaza sie ,ze plywa 7 dni w tygodniu...
Nie wiem czy wiecie ,ze na rynku pojawila sie bardzo dobry odpowiednik [b]Frontline'a[/b] a nazywa sie [b]Fiprex[/b] oparty jest na tym samym skladzie a niewatpliwie z racji tego ,ze to polski produkty jest tanszy.
Dziala tez ok 1 miesiaca w najwyzszym wysypie kleszczy moze dzialanie pod koniec byc oslabione. Kupujemy go juz 3 miesiac z rzedu i za przedzial kg 40-60 placimy 22 zl w gabinecie weterynaryjnym.
Slyszalam tez ze Expot jest super ale ciezko go u nas dostac.

Link to comment
Share on other sites

Ja zrezygnowałam właśnie z obróż na kleszcze no bo na mojego psa nie działają, dlatego mam pytanie co do innych preparatów. Jest frontline ale i jest teraz jego polski odpowiednik i jest też Advantix Bayera, możecie coś szerzej o tych dwóch ostatnich powiedzieć. Które najbardziej nadają się właśnie dla psa kąpiącego się :-?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ja używam Kiltix'a, później ze względu na to ,że Bezka miała nużyce zamieniliśmy na Preventix (ponoć jedyne co pomaga na nużyce), śmierdział na początku okropnie :puppydog: i Beza nie mogła sobie znaleźć miejsca, ale po jakimś czasie przyzwyczaiła się. No i muszę powiedzieć, że nie załapała przez cały sezon żadnego kleszcza :) a sporo łazimy po lasach, polach itp. No i trzeba pamiętać żeby obroży nie moczyć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...