Jump to content
Dogomania

pytania dotyczące husky!


pilip

Recommended Posts

pod kazdym moim postem jest link do strony gdzie znajduje sie opis rasy. Plusy i Minusy rowniez. licze na bystrosc czytajacych ze zechca to zauwazyc i poczytac cos wiecej niz tylko DGM. Po cos ta strone jednak robilam i wole odsylac do innych zrodel niz sie powtarzac.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 255
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Miśka']pod kazdym moim postem jest link do strony gdzie znajduje sie opis rasy. Plusy i Minusy rowniez. licze na bystrosc czytajacych ze zechca to zauwazyc i poczytac cos wiecej niz tylko DGM. Po cos ta strone jednak robilam i wole odsylac do innych zrodel niz sie powtarzac.[/quote]

Faktycznie dalsza debata na ten teamt nie ma sensu, nie rozmawiamy na forum towjej strony i nie wszyscy tam bywaja. I skoro mozesz się powtarzać wielkrotnie na temat minusów to czemu nie robisz tego z plusami, no ale moze ja się poprostu czepiam... juz nie bede

Link to comment
Share on other sites

@Nitor-Nivalis
@savannah
@pancelot
Dziękuję :D

@Miśka
Nie wiem o jakich agresywnych husky w okolicach Katowic piszesz :(
Husky są tu setki, a może niestety nawet tysiace, bo Ślask to paradoksalnie "huskowe zagłębie". Niektóre są sprawcami, a inne ofiarami psich nieporozumień. Niestety :(
Rozpowszechnianie krzywdzącej opinii o rasie czy konkretnym egzemplarzu na podstawie opowieści wyłacznie jednej strony to nadużycie!

Ale śledząc Twoje wypowiedzi, nie tylko w tym konkretnym temacie, nietrudno zauważyć, że masz taki styl i często używasz słów "każdy", "wszystkie", "zawsze".
Być może to Twoje ulubione słowa :roll:
Szkoda :(
Bo niosą ze sobą wielki ładunek krzywdy i powodują utrwalanie stereotypów.
Myślenie stereotypami oraz dzielenie faktów wyłącznie na czarne i białe uniemożliwia otwarcie się na nowe wrażenia, spostrzeganie różnic, wnioskowanie i korygowanie poglądów.
Stereotyp to więzienie dla wolnego rozumowania.

Link to comment
Share on other sites

[quote] I skoro mozesz się powtarzać wielkrotnie na temat minusów to czemu nie robisz tego z plusami[/quote]
link do strony [u]powtarza [/u]sie w kazdym moim poscie. Naprawde przepraszam ze licze na to ze ktos buduje swoja wiedze nie tylko na podstawie DGM ale odwiedza rowniez inne strony, ksiazki, wlascicieli itd. Moze za bardzo wierze w ludzi?

[quote]Rozpowszechnianie krzywdzącej opinii o rasie czy konkretnym egzemplarzu na podstawie opowieści wyłacznie jednej strony to nadużycie! [/quote]
cos nie uwaznie sledzisz te moje wypowiedzi. gdzie ja napisalam 'wylacznie jednej strony' lub cos co moze byc podciagniete pod takie stwierdzenie?

Dziekuje za stwierdzenie ze mysle stereotypami. Jezeli budujesz opinie o kims na podstawie wypowiedzi na forum internetowym to gratuluje zdrowego podejscia. Prosze o wskazanie jak czesto w tym topicu (i gdzie uzylam) "kazdy", "wszystkie", "zawsze"....
podobno ja tutaj stosuje naduzycia.

Topic: pytania dotyczące husky!
slowo "kazdy"
pancelot - 8 razy
ja - 2 razy (w tym "kazdy moze miec swoje zdanie")
SH - 5 razy

slowo "wszystkie"
pancelot - 4 razy

slowo "zawsze"
SH - 2 razy
pancelot - 4 razy
ja - 1 raz

CZY TOBIE COŚ SIĘ NIE POMYLILO?

Link to comment
Share on other sites

w ramach ścisłości skoro tak bardzo chciałas by zajrzeć na twoją stronę to pozwoliłam sobie na to (najpierw jednak na strone twojej hodowli w link "Parę Słów o Rasie")
I czytając to wszytsko poważnie powinnam się zastanowić nad tym czy moje Husky nie śa jakoś z mutowane.

dla przykładu :
piszesz "pozostawione same sobie w domu mogą urządzić istną demolkę"

wiesz dla ścisłości zaden z moich psó nie zniszczył w domu nic (z wyjątkiem pierszej suki która w wieku 3 miesięcy pogryzła jedną parę butów ) ale o ile mi wiadomo nie jest to nic nienaturalnego u kazdego szczeniaka w kazdej rasie. Psy zostawały w domu na wiele godzin z uwagi na moją szkołe, i jakoś niz zastawałam po powrocie zniszczen jakie ty opisujesz. no fakt byly wybiegane przed moim wyjściem ale to chyba też nie jest nic nie naturalnego u innych ras:) moze się myle

dalej natomiast piszesz ""Trzymając Husky w domku z wybiegiem należy koniecznie wybudować kojec w którym psiak będzie mógł przebywać pod naszą nieobecność, a ogrodzenie właściwego wybiegu musi być wysokie (2 metry nie są żadną przeszkodą dla psa tej rasy) i głęboko podmurowane"

ja mam tylko 1,5 metra moim znajomi mają trzy suki przy 1 m płotku i tez zadnej się nie spieszy poza ogrodzenie. Kojec jest przydatny ale nie konieczny, mozna psa zostawiac w domu.

na twojej stronie jest tyle nieścisłłości że aż boje się zajrzeć na strone serwisu ....
rozumiem ze mialas takie przykre doświadczenia ze swoimi psami ale to naprawde nie znaczy że wszyscy takie mają.

Link to comment
Share on other sites

a gdzie tutaj jest nieścisłość?? co ma demolka do wychodzenia za ogrodzenie? nie rozumiem :o

dwa - o demolkach napisalam ze "moga" (podkreslam bo zaraz znowu ktos napisze ze generalizuje... kazdy, zawsze, wszystkie.. te sprawy...

[quote]mozna psa zostawiac w domu. [/quote]
mozna, ale niektorzy wola zostawic psa na swiezym powietrzu - co tez mozna uczynic

[quote]to naprawde nie znaczy że wszyscy takie mają.[/quote]
oczywiscie, ale jednak ja nie jestem odosobniona w tych "przykrych" (zalezy dla kogo, ja juz pisalam ze mi to nie przeszkadza") doswiadczeniach. Tyle ze wiekszosc z nich przeszla na Dogolandie, a tutaj z racji bana pisac nie moga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']a gdzie tutaj jest nieścisłość?? co ma demolka do wychodzenia za ogrodzenie? nie rozumiem :o [/quote]

no ja widzę wiele nieścislosci w pisaniu o rasie....
jak przeczytasz dokładnie to moze zauważysz o co chodzi ....
a jesli nie to trudno ... i tak nic nie zauwazysz już oprocz tego że Husky to uciekinierzy i niszczyciele...


[quote name='Miśka']oczywiscie, ale jednak ja nie jestem odosobniona w tych "przykrych" (zalezy dla kogo, ja juz pisalam ze mi to nie przeszkadza") doswiadczeniach. Tyle ze wiekszosc z nich przeszla na Dogolandie, a tutaj z racji bana pisac nie moga.[/quote]

ja również w tych doświadczeniach róźnych od twoich osamotniona nie jestem.

Link to comment
Share on other sites

Czytające te posty odnoszę wrażenie, że Miśka przyjęła na siebie misję antyreklamy Siberian Husky, co w konsekwencji ma doprowadzic do nie nabywania szczeniat przez nieodpowiednie osoby. Tylko, ze to nie ta droga....
Nie rozumiem, jak ktoś kto nazywa siebie miłośnikiem rasy przedstawia ja w takiem swietle :-? Juz czytalam na tym forum wypowiedzi (czesto osob, ktore niewiele z rasa maja w ogole wspolnego), ze husky to najglubsza rasa i inne brednie. Jasne, jesli ktos nie poswieca psu wystarczajacego czasu, problemy wychowawcze sie zdarzaja, ale nie jest prawda, ze husky demoluje mieszkanie, bo taka jego natura Wszystkie problemy wychowawcze maja jakas przyczyne ( i nie nalezy doszukiwac sie jej w psie, ale wlasnie w postepowaniu wlasciciela)
Nitor-Nivalis moja Lara tez jakas skundlona chyba, bo w zyciu nie uciekla, chodzila dzielnie do szkoly :lol: wykonuje komendy, w domu mam jeszcze na czym spac i siedziec, ogrodek nie przypomina pola bitwy 8) :wink: i pewnie wszystkim kity wciskam, ze mam takiego grzecznego hasiora hehehehe :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

troche widze ze z pytan dotyczacych husky zrobil sie temat o mnie, co ja zauwazam, nie zauwazam, stosuje, czynie, uzywam i jeszcze inne takie zapraszam wszystkich na forum Dogolandii do przedstawienia swoich opinii, zadawania pytan o husky. Jesli ktos oczywiscie chce poznac inne zdanie niz te tutaj. Ewa zechcesz w wiekszym gronie przedstawic swoje argumenty?

[url]http://scr.home.pl/dogolandia/index.php[/url]

z mojej strony to ostatni post. I ciesze sie dostajac maile od wlascicieli husky, takie jak ten od Krzyska - wlasciciela Anouka LN
"całkiem, całkiem milusia stronka, jest na niej więcej info niż na tych które już widziałem - i mam nadzieję na zawsze pozostanie bezstronnicza bo hodowcy zawsze stronniczo podchodzą do sprawy."

moze jednak nie jest ze mna (jeszcze) tak zle.

Link to comment
Share on other sites

Miśka mam pytanie do Ciebie - skad czerpiesz doswiadczenia dotyczace skopanych ogrodkow itd, bo z tego co wiem to trzymasz swoje psy w bloku. Zgodnie z "przykazaniami" na Twojej stronie, to chyba niezbyt odpowiedzialne, a zdecydowalas sie na kolejnego psa.
Ja osobiscie nic do trzymania hasiora w bloku nic nie mam, ale ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nata']Miśka mam pytanie do Ciebie - skad czerpiesz doswiadczenia dotyczace skopanych ogrodkow itd, bo z tego co wiem to trzymasz swoje psy w bloku. Zgodnie z "przykazaniami" na Twojej stronie, to chyba niezbyt odpowiedzialne, a zdecydowalas sie na kolejnego psa.
Ja osobiscie nic do trzymania hasiora w bloku nic nie mam, ale ...[/quote]
Zgodze się z Tobą Nata, Miśka chyba nie pamięta co wcześniej napisała :lol: ja też nie mam nic przeciwko trzymaniu psa w bloku, w końcu mój pierwszy husky mieszkał ze mną w bloku i wszystko bylo ok;)
Pzdr
Lidka i Villarica

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']Ewa zechcesz w wiekszym gronie przedstawic swoje argumenty?
.[/quote]
i nie rozumiem czemu niby na dogolandi ma byc "większe" grono ludzi. Przecież większosc ludzi (jak nie wszystcy)którzy są na dogolandi mają również nick na dogomani :wink:
Pzdr
Villarica Siberians

Link to comment
Share on other sites

mialo byc ostatnie, ale nie bedzie - odp. na pytania

Nata - tak sie sklada ze czasami wychodze z nimi na dwor, nie siedza 24 godziny zamkniete w mieszkaniu (dziwne prawda?). wyjezdzam na dzialki, do znajomych ktorzy maja ogrodki, tereny... JAK ROWNIEZ "zdarzylo mi sie zamienic pare slow" z osobami ktore mieszkaja w domu i maja husky. Tak jakos od szesciu lat poznaje wlascicieli, ktorzy raczej nie inwestuja w piekne ogrody.

[quote] Zgodnie z "przykazaniami" na Twojej stronie[/quote]
z ktorymi?

Lidka - z tej prostej przyczyny ze na DGM nie wszyscy moga zabrac glos w dyskusji - z racji bana. Pisalam juz o tym. Nie widzisz?

Link to comment
Share on other sites

Ja tam nie wiem i się nie znam, ale u mnie zdecydowanie największym problemem nie są ani ucieczki, ani niesłuchanie się. Najgorsze są poranki i powroty do domu, kiedy całe stado zaczyna dziko wyć i miotać się na powitanie... cała okolica aż się trzęsie.
A nie daj Boże, jak posłyszą, że jadę się przejechać na rowerze bez nich ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Miśka']troche widze ze z pytan dotyczacych husky zrobil sie temat o mnie, co ja zauwazam, nie zauwazam, stosuje, czynie, uzywam i jeszcze inne takie zapraszam wszystkich na forum Dogolandii do przedstawienia swoich opinii, zadawania pytan o husky. Jesli ktos oczywiscie chce poznac inne zdanie niz te tutaj. Ewa zechcesz w wiekszym gronie przedstawic swoje argumenty?

[url]http://scr.home.pl/dogolandia/index.php[/url]

z mojej strony to ostatni post. I ciesze sie dostajac maile od wlascicieli husky, takie jak ten od Krzyska - wlasciciela Anouka LN
"całkiem, całkiem milusia stronka, jest na niej więcej info niż na tych które już widziałem - i mam nadzieję na zawsze pozostanie bezstronnicza bo hodowcy zawsze stronniczo podchodzą do sprawy."

moze jednak nie jest ze mna (jeszcze) tak zle.[/quote]

Po pierwsze: temat nie jest tematem o tobie, tylko o Husky, wiekszość postów skierowanych jest do Ciebie bo wypowiadsz się tutaj, ludzie zaglądaj na Twoją stronę bo któryś raz ją podkreslasz, wiec nie dziw sie temu.

Po drugie, innego forum nie zamierzam odwiedzac bo wystarczająco dużo czasu zajmuje mi to, a moje argumenty trafiaja do tych co mają trafic a do tych do których nie trafiaja - no cóż pewnie nic do nich nie trafi...

po trzecie, tak jak wspomniala Savanah jak mniemam "wiekszośc" ludzi z dogolandi ma swoje nicki i na dogomani wiec czemu nie zamierzają się tu wypowiedzieć

po czwarte dlaczego twierdzisz że hodowca jest stronniczy kiedy mowi ze jego psy są inne niz w "przedstawionym przez ciebie obrazie Husky" no chyba nie ma w tym nic stronniczego...

to by bylo na tyle
a teraz pojde podlewac moje nie zniszczone kwiatki bo kto wie moze nastepnego podlewania nie do żyją :)

Link to comment
Share on other sites

Czy wy macie jakiś interes w tym żeby chwalić husky i obalać opinie,że husky to uciekinier i zdarza mu się demolować mieszkanie podczas nieobecności pana?
Trzymam psy w bloku i odkąd je mam prawie codziennie musiałam po nich sprzątac jak wracałm do domu. Nie były to duże zniszczenia, najczęściej tylko bałagan ale... Żeby uprzedzić wasze rady - były wczęsniej wybiegane.
Kiedy Runa jewzcze była sama wyła, co niekoniecznie podobało się innym lokatorom.
Jedyny minus, którego nie posiadają to to, że nie uciekają. Ale nie są posłuszne na tyle, ze wystarczy raz zawołać i posłusznie przychodzą. Czasami głuchną na długo.

Miśka pisze o tym jaki może być husky i często bywa. Ktoś kto poczyta wasze posty i stwierdzi, że husky to przecież pies jak każdy inny a trafi na na uciekiniera, demolującego mieszkanie to po jakims czasie będziemy miec kolejnego haszczaka na bezdomnych szpicach.
Wiele osób pisało w różnych tematach, że swojego psa nie spuszczają ze smyczy bo...
Co do ogródków to nie trzeba mieszkać w domku z ogrodem żeby wiedziec o tym, że jak husky poczuje kreta to kopie i kopie. Mieszkam w bloku a nie raz musiałam zakopywac dziury po moich psiakach.
I nie wystarczy huskiemu tylko wybieg na podwórku. A kto tak twierdzi to chyba nie widział nigdy szczęśliwej mordki psiaka op przebiegnięciu kilku kilometrów.

Nie mam dziś weny na pisanie i może to wszytko jest troche chaotyczne ale musiałam coś napisać bo rzuciliście się na Miśke jakby jakieś herezje o tej rasie wypisywała.

Link to comment
Share on other sites

[quote]po trzecie, tak jak wspomniala Savanah jak mniemam "wiekszośc" ludzi z dogolandi ma swoje nicki i na dogomani wiec czemu nie zamierzają się tu wypowiedzieć[/quote]
:drinking: odpowiedz znajduje sie tutaj jak rowniez na linku podanym do dogolandii.

[quote]po czwarte dlaczego twierdzisz że hodowca jest stronniczy [/quote]
o matko! To byl cytat! CYTAT = «dosłowne przytoczenie w tekście fragmentu innego tekstu lub czyichś słów; cytata»

Link to comment
Share on other sites

Runa a nie probowalas dociec przyczyny demolowania mieszkania?
Nikt na Miske nie napada, ale trzeba zachowac zdrowy rozsadek
Dziele sie swoimi spostrzezeniami i tyle. Mam hasiora - grzecznego hasiora i widze, ze to jakies nienormalne...Nie pisze tego dlatego, ze mam nadzieje, ze ktos to przeczyta i zaraz do mnie przyjedzie kupowac szczeniaka, bo takich nie mam i miec nie bede...nie mam w tym zadnego interesu Uogolnianie i czasem dosc drastyczne przedstawianie zachowan husky jest zwyczajnie krzywdzace i nieobiektywne
Nie mam nic przeciwko, zeby potencjalnych wlascicieli informowac o POTENCJALNYCH problemach wychowawczych, powiem wiecej jest to konieczne
Jednak jak czlowiek czyta niektore wypowiedzi (bardzo krzywdzace rase), to krew go zalewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...