Jump to content
Dogomania

Nowy regulamin wystaw- najistotniejsze zmiany


Guest Lotty

Recommended Posts

Własnie przeglądam dodatkowe wymagania hodowlane.

OWCZAREK NIEMIECKI
- szkolenie minimum IPO-V - wyłącznie dla psów

OWCZAREK PODHALAŃSKI
- wynik badania na dysplazję: psy - A, B, suki - A, B, C

POLSKI OWCZAREK NIZINNY
- wynik badania na dysplazję: psy - A, B, suki - A, B, C

WYŻŁY KONTYNENTALNE
- PSY - dyplom I stopnia na próbach pracy wyżłów lub dyplom minimum III stopnia
na field-trialsach lub konkursach polowych wielo- bądź wszechstronnych
- SUKI - dyplom minimum III stopnia na próbach pracy wyżłów lub na field-trialsach
lub konkursach polowych wielo- bądź wszechstronnych

Także wygląda na to, że to pies ma większy wpływ na potomstwo niż suka?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 316
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

teoretycznie pies ma więcej dzieci niż suka, tzn moze mieć ich więcej, bo suka wedle prawa ZK raz w roku (uważam, ze i tak za często czasem ) a pies nawet i co dzień może kryć (oczywiście czysta przesada, ale możliwa). Ale też jestem za równouprawnieniem w badaniach - zarówno dla suk jak i dla samców.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Darianna']Własnie przeglądam dodatkowe wymagania hodowlane.
OWCZAREK NIEMIECKI
- szkolenie minimum IPO-V - wyłącznie dla psów
OWCZAREK PODHALAŃSKI
- wynik badania na dysplazję: psy - A, B, suki - A, B, C
POLSKI OWCZAREK NIZINNY
- wynik badania na dysplazję: psy - A, B, suki - A, B, C
WYŻŁY KONTYNENTALNE
- PSY - dyplom I stopnia na próbach pracy wyżłów lub dyplom minimum III stopnia
na field-trialsach lub konkursach polowych wielo- bądź wszechstronnych
- SUKI - dyplom minimum III stopnia na próbach pracy wyżłów lub na field-trialsach
lub konkursach polowych wielo- bądź wszechstronnych
Także wygląda na to, że to pies ma większy wpływ na potomstwo niż suka?[/QUOTE]

[quote name='panbazyl']teoretycznie pies ma więcej dzieci niż suka, tzn moze mieć ich więcej, bo suka wedle prawa ZK raz w roku (uważam, ze i tak za często czasem ) a pies nawet i co dzień może kryć (oczywiście czysta przesada, ale możliwa). Ale też jestem za równouprawnieniem w badaniach - zarówno dla suk jak i dla samców.[/QUOTE]
Fakt. Pies może więcej dzieci niż suka. I to pewnie dlatego.

Natomiast nie rozumiem aż takich różnic czasowych we wprowadzaniu tych obowiązków...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']
Natomiast nie rozumiem aż takich różnic czasowych we wprowadzaniu tych obowiązków...

Pzdr.[/QUOTE]
znów się czepiamy, ale ja też tego dziwnego zróżnicowania nie pojmuję. Moze to tym razem my mamy jakieś czasoprzestrzenne problemy :cool3:

a tak na marginesie - mam zamiar swojego młodego labka przebadać na co się da i na co można w moim zatylastym miejscu zamieszkania. W każdym razie będę robila wszystko co tylko się da dla własnej wiedzy raczej, bo do rodowodu tego przecież nie wpiszą.... Bo wpisuje się rtg, a moze coś więcej?

Link to comment
Share on other sites

Ja nawet nie śnię, że kiedyś będzie baza chipów. Jakoś nikt nie jest zainteresowany, jeżeli chodzi o instytucje. Bo hodowcy/właściciele psów - jak najbardziej.

Obecnie chyba w kaZdym województwie istnieje (przynajmniej teoretycznie) baza chipów. Jest i ogólnopolska. A jak przyjdzie co do czego - po chipie i tak nie znajdziesz psa...

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']W USA jest baza, w której odnotowane sa np. badania wszystkich basenji w kierunku Syndromu Fanconiego. Ale chyba widziałam tez działy dot. innych ras i innych chorób genetycznych. Może zajrzyj i sama zobacz:
[url]www.offa.org[/url]

Pzdr.[/QUOTE]

Fajna sprawa, sa też i inne rasy. Jak znajde chwilę wolną to dokladniej przestudiuję, bo zaciekawiło mnie tam sporo spraw.

[quote name='Asiaczek']Ja nawet nie śnię, że kiedyś będzie baza chipów. Jakoś nikt nie jest zainteresowany, jeżeli chodzi o instytucje. Bo hodowcy/właściciele psów - jak najbardziej.

Obecnie chyba w kaZdym województwie istnieje (przynajmniej teoretycznie) baza chipów. Jest i ogólnopolska. A jak przyjdzie co do czego - po chipie i tak nie znajdziesz psa...

Pzdr.[/QUOTE]

a ten temat jest sporo ciekawych rzeczy tu
[url]http://www.dogomania.pl/threads/177814-czip-nie-zarejestrowany-[/url]!

Link to comment
Share on other sites

a właśnie - jak to jest w regulaminie - bo ja mam 1 psa importa - ma tylko chipa, sukę krajową - ma tatoo i chipa (na mój koszt robiony) i młody pies tylko z tatoo - z resztą już prawie niewidocznym. I będę go chipować, bo tatooo nie do odczytania już. I jak to z tymi tatoo (po 9 miesiącach od tatuowania u nas zniknął prawie), czy one nadal będą czy będzie wprowadzone chipowanie szczeniaków?

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE [B]od lipca 2011 roku jedyną obowiązującą metodą znakowania psów, kotów i fretek będzie wprowadzenie mikroczipu[/B]. Chipy muczą być zgodne z normą ISO 11784 i wykorzystujące technologię HDX lub FDX-B oraz możliwe do odczytania przez czytnik zgodny z normą ISO 11785.

Źródło: Główna Inspekcja Weterynaryjna [URL="http://www.dogomania.pl/view-source:http://www.wetgiw.gov.pl/files/4080_IDENTYFIKACJA-microczipy-tatuaze-WYMOGI.pdf"]http://www.wetgiw.gov.pl/files/4080_IDENTYFIKACJA-microczipy-tatuaze-WYMOGI.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irviers']Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE [B]od lipca 2011 roku jedyną obowiązującą metodą znakowania psów, kotów i fretek będzie wprowadzenie mikroczipu[/B]. Chipy muczą być zgodne z normą ISO 11784 i wykorzystujące technologię HDX lub FDX-B oraz możliwe do odczytania przez czytnik zgodny z normą ISO 11785.

Źródło: Główna Inspekcja Weterynaryjna [URL="http://www.dogomania.pl/view-source:http://www.wetgiw.gov.pl/files/4080_IDENTYFIKACJA-microczipy-tatuaze-WYMOGI.pdf"]http://www.wetgiw.gov.pl/files/4080_IDENTYFIKACJA-microczipy-tatuaze-WYMOGI.pdf[/URL][/QUOTE]
Aż mi się wierzyć nie chce. Przy najbliższej bytności w Oddziale - dopytam, jak jesteśmy do tego przygotowani.
A może jest jakiś okres przejściowy...?

pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, ciekawa jestem czy oddziały w ogóle o tym wiedzą :) Jeśli Asiaczku dowiesz się czegoś to mam nadzieję, że się z nami tutaj tym podzielisz.
Mnie ta wiadomość ucieszyła ale chciałabym, żeby moje psy oprócz chipa miały też tatuaże (tak jak do tej pory). Ze względu właśnie na to, że nie ma jednej porządnej bazy - a po tatuażu bez problemu można jednak dojść w ZK co to za pies. Pod warunkiem oczywiście że tatuaż jest czytelny. U nas w Krakowie świetne tatuaże ("pisakiem") robi PANGEA- u mojej dwuletniej suczki tatuaż wygląda jakby był robiony wczoraj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Irviers']Właśnie, ciekawa jestem czy oddziały w ogóle o tym wiedzą :) Jeśli Asiaczku dowiesz się czegoś to mam nadzieję, że się z nami tutaj tym podzielisz.
Mnie ta wiadomość ucieszyła ale chciałabym, żeby moje psy oprócz chipa miały też tatuaże (tak jak do tej pory). Ze względu właśnie na to, że nie ma jednej porządnej bazy - a po tatuażu bez problemu można jednak dojść w ZK co to za pies. Pod warunkiem oczywiście że tatuaż jest czytelny. U nas w Krakowie świetne tatuaże ("pisakiem") robi PANGEA- u mojej dwuletniej suczki tatuaż wygląda jakby był robiony wczoraj.[/QUOTE]
Pewnie!
W moim macierzystym Oddziale będę chyba najprawdopodobniej dopiero na początku stycznia (uregulować składkę) i wtedy spróbuję się czegoś dowiedziec.

PANGEA - znam Ją osobiście i też widziałam tatuaże przez nią wykonane - są nadal czytelne. U nas w Ww-wie ja mam 1 osobę juz od kilku lat (Ania Ż.), która szybko sprawnie i b.fachowo robi tatoo.

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Powinni zakazać używania tych przedpotopowych tatuownic. Tatuaż wykonywany "pisakiem" to zero bólu a stres porównywalny do tego przy chipowaniu czyli też minimalny :)

Ok Asiaczku to czekamy na inf. Ciekawa jestem jak to rozwiążą- czy ZK będzie miał swoje, kolejne nr chipów (tak jak z tatoo) itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']

no cóż - są kraje które nawet na pudle na bisach nie dają pucharków, o medalach już nie wspominam... Nadszedł czas żebyśmy sami sobie sponsorowali nagrody, medale, rozetki. To nie jest głupie, bo każdy wyjedzie z wystawy z taką nagrodą jaka najbardziej mu się podoba:diabloti:[/QUOTE]

To szkoda,bo taki medal zawsze jest miłą pamiątką. Mam za sobą ok. 20 wystaw i zaledwie dwa razy pekińczyki dostały rozety i tylko dlatego,że je ufundowałam.:diabloti: Nagrody od sponsorów dostają zwykle rasy modne: Yorki, Maltany itp. Związek ochoczo podnosi wszelkie opłaty (za wystawy, składkę roczną), a rezygnując z medali na pewno nie przyciągnie więcej psów na wystawy. Jestem przekonana,że wiele pomniejszych oddziałów tak zrobi. Nie tędy droga.

Link to comment
Share on other sites

Mnie zdziwiło, gdy jeden z oddziałów zk nie chciał nagród od sponsora (karma dla psów) tylko kasę... Natomiast mogę pochwalić oddział w Legionowie, współpracujemy od jakiegoś czasu i powiem Wam, że tam organizatorzy naprawdę ogromnie się starają o choćby symboliczne upominki dla wystawców, także tych z MP.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, takie drobiazgi a cieszą wystawców. Wystarczy trochę chęci ze strony organizatora... Ostatnio znajoma opowiadała mi, jak kot jej koleżanki wygrywając BIS Junior dostał całe mnóstwo upominków- miski, kuwetę, karmę itp. Czyli się da, sponsorzy też się znajdą ;)

Ja mam w pamięci, kiedy mój ś.p. King wygrywając V-ce BIS Weteranów na światówce w Poznaniu dostał... plastikowy pucharek :/ jedyny taki w jego karierze, nawet za BOBa w Radomiu dostaliśmy ładniejszy :)

Link to comment
Share on other sites

a ja zacznę chyba fundować rozetki (robione własnoręcznie, tylko muszę je jeszcze dopracować) w swojej rasie.
a o tych chipach to już słyszałam jakis czas temu, ale nic konkretnego.
Ja Wam zazdroszczę tych dobrze napisanych tatoo, bo te u mnie to porażka, maszynkowe i nieczytelne.... a czy jest możliwość poprawienia tatoo????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...