Jump to content
Dogomania

prosze o ocene mojego postępowania ze szczeniakiem.


uzytkownik

Recommended Posts

  • Replies 163
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

teoretycznie , to chyba nie barfem .... je szkielety z kurczaka takie z duuużą ilością mięsa na nich bo takie kupuję z zaprzyjaźnionej masarni czy jak to tam nazwać .... ma stały dostęp do warzyw , marchewki , buraczków itp , zjada jabłuszka i suche pieczywo do chrupania daję jej raz na dwa trzy dni tabletkę multiwitaminy i witaminę c zjada ok kilpgrama do półtorakilograma żarcia mięsnego na dzień ale to pies sportowy , uprawia bikejoring więc zapotrzebowanie ma chyba duże ( waży 20kg) to wyżlica ze wskazaniem na greystera
kupki są książkowe : małe i zwarte , ;)

cytuję : "[B]Najważniejszą częścią diety są kości z mięsem. Stanowią one podstawę diety. Dobrym przykładem kości z mięsem są skrzydełka , szyje lub grzbiety z drobiu ( kurze lub indycze ). Części te zawierają kości, chrząstki, tłuszcz i trochę mięsa. Kości z drobiu są najlepszym źródłem białek dla psa i powinny być podawane codziennie naszym podopiecznym.( Tak jak to się dzieje w naturze ). Białe mięso jest zdrowsze dla psów niż czerwone ( wołowina ) . Dzieje się tak dlatego, że białe mięso zawiera więcej nienasyconych kwasów tłuszczowych . Czerwone mięso zawiera więcej nasyconych tłuszczów związanych ze zmianami zwyrodnieniowymi. [/B] "na tym opieram dietę mojej suki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saite'][B]Monia[/B], coś z tymi kośćmi wołowymi jest, bo jeden z moich psów absolutnie nie trawi takich kości. Potrafi męczyć się dwie doby po takim "rarytasie", jednocześnie każdy inny rodzaj kości trawiąc bez zarzutu.[/QUOTE]
Hexa i po cielęcych czasem ma problem, ale ich nie dostaje z innego powodu - kilka razy się dusiła i mam uraz do nich :roll:.

[quote name='O1us_89']A jakie części kuraka i indyka dajesz? Myślę karmić szczeniuchę małą gotowanym, bo takiej kruszynie boję się dawać surowiznę, a do granulatów jakoś zaufania nie mam...[/QUOTE]
Indyka skrzydełka (dzielę) i szyje, czasem się trafi korpus w sklepie obok nas. Kurczaka skrzydełka, łapki, korpus (przemogłam się) i szyje. Niestety mała zawsze po kurczaku ma jakieś rewolucje i zakupkowuje mieszkanie :cool1:.

[quote name='O1us_89']Na poslizg najlepsze są kefirki, jogurty naturalne, serek biały;D tak co dwa, trzy dni mały kubeczek, jogurciku albo kefirku, możesz smiało dawać:smile: A jeśli chodzi o łączenie BARF-a z gotowanym to wydaję mi się, że jeżeli psicom takie połączenie odpowaida i żadnych rewolucji nie ma to jest ok.[/QUOTE]
Daję jogurty, kefiry, śmietanę do wylizania, szczeniątko czasem kawą z mlekiem zapije :mad:. O serku białym kompletnie zapomniałam, dzięki za przypomnienie :). Rewolucje ma tylko młoda czasem, a Hexa robi kupki jak york :razz:.
Oczywiście w jednym posiłku nigdy nie mieszam ;).


Aż mnie żołądek rozbolał od tego pisania o BARFie :evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

Hexa je surowe + gotowane (oddzielne posiłki) i kupki nie tylko małe, ale i nie takie częste jak po suchej karmie. Po samym gotowanym byłam już przeszczęśliwa z kupek, a jak doszła do tego surowizna to muszę się wysilić żeby kupę w trawie znaleźć :lol:.

Link to comment
Share on other sites

nasza też nie gardzi gotowanym ,od czasu do czasu gotuję jej mięsko , dodaję ryż i warzywka rozgniecione ...pałaszuje aż miło ... niby akceptuję to że woli surowe ,ale jak zje takie ciepłe jeszcze jedzonko to przynajmniej wiem że się najadła :evil_lol: zjada jeszcze pasztet , który robię specjalnie dla niej ( pisałam o tym już wcześniej) :)
ważne żeby tak dobrać psu jedzenie żeby jadł z apetytem i wtedy jeden problem z głowy ... pies najedzony a my mamy problem z psem niejadkiem z głowy

suche dla mnie to nie jest jedzenie dla psów ...obojętnie co by nie napisali jakie to super zdrowe :lol:

Link to comment
Share on other sites

witam

własnie tak czytam i widze ze dobrze robie. figa juz nie chce jeść suchej karmy.
o dziwo z tej w puszkach tez juz zrezygnowała. chyba ze jest bardzo głodna.

za to kiedy widzi ryz z mieskiem z skrzydełek to wow. pałaszuje az miło:D

kupki zwarte i gotowe:D

oczywiscie okazało sie ze figa taka świetą psina nie jest.
dzisiaj, w zabawie bo w zabawie ale warczała i szczekała namnie i rzucała sie z zębami. kiedy krzyknełem to sie uspokoiła. ale dostała w dupe i poszła do piwnicy na 2 godziny a ja na cmentarz.

musze zmienic postepowanie z nia. bo sie robi coraz bardziej niesforna:D

są 2 strony medalu. bawie sie z nia piłka do kosza. mowie siad i siada czeka. rzucam ok. i tak wkoło. a normalnie wciaz gryzie. lub gdy ma jakies chore akcje to zaczyna latac po domu i gryzc mnie i warczeć.
ale mysle ze damy sobie z figą z tym rade. dostanie wiecej ruchu.
bo jej ograniczyłem wyjscia bo wiadomo szczeniak 3 miesiace a na polku 4 stopnie:(

nie chce zeby była chora.

pozdrawiam./

Link to comment
Share on other sites

Szczeniora sie nie bije i nie izoluje, to do niczego nie prowadzi, juz xxx razy bylo pisane :roll:.
Jeszcze raz, przeczytaj (sa podpowiedzi, jak przekierowywac zachowanie):
[url=http://pies.onet.pl/16514,13,16,niespotykanie_agresywne_szczenieta,artykul.html]Onet.pl Pies[/url]
[url=http://pies.onet.pl/13,16617,42,awanturnicze_szczenie,ekspert_artykul.html]Awanturnicze szczenię - Zofia Mrzewińska - Onet.pl Pies[/url]
[url=http://pies.onet.pl/1261,13,16,siad__waruj__stoj,artykul.html]Onet.pl Pies[/url]
[url=http://www.owczarek.pl/zofia/journal/default.asp]Owczarek.pl - Szczeniak w domu - Blog Zofii[/url]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]oczywiscie okazało sie ze figa taka świetą psina nie jest.
dzisiaj, w zabawie bo w zabawie ale warczała i szczekała namnie i rzucała sie z zębami. kiedy krzyknełem to sie uspokoiła. ale dostała w dupe i poszła do piwnicy na 2 godziny a ja na cmentarz.[/QUOTE]
:mdleje: [SIZE=1]brak mi słów na skomentowanie

[/SIZE][QUOTE]lub gdy ma jakies chore akcje to zaczyna latac po domu i gryzc mnie i warczeć.
ale mysle ze damy sobie z figą z tym rade. dostanie wiecej ruchu.
bo jej ograniczyłem wyjscia bo wiadomo szczeniak 3 miesiace a na polku 4 stopnie:-(
[/QUOTE]
Więcej ruchu powinno pomóc. Jak na spacerach ma dużo ruchu to nie zdąży zmarznąć. Moja też ma odchyły szalone i mi to wcale nie przeszkadza, przeciwnie - bawi mnie taka głupawka :evil_lol:. Hexa jak ma taki napad na spacerze to potrafi mi na rękawie zawisnąć z dzikim warkotem, miny przechodniów bardzo ciekawe :razz:. Siniaki na rękach trochę mniej interesujące, ale lubimy się tak czasem 'pogryźć' dla rozładowania napięcia ;).

Link to comment
Share on other sites

nom ja rozumiem wasze oburzenie.
ale jesli pies jest agresywny i gryzie mnie jak szalony nie reagując na zostaw i nie wolno to izoluje ją niech sobie odpocznie. a itak jak musze wyjsc pies zostaje sam. na cmentarz bym jej nie wzią.

własnie bede czytał te wątki ktore przedstawiłas.

dzieki za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

dokladnie. ucze sie tego z dnia na dzien. dzisiaj sobie zrobiłem rachunek sumienia postepowania z psem.

musze troche zmienic. uczyc wiecej. wiecej nagradzac jedzeniem a nie tylko dobrze dobrze dobrze.

i najwazniejsze. musze napisac rodzicom i bratu kartke: CO ROBIC Z PSEM

Dzis ojciec dał jej w dupe bo drapała sofe. Mama zaczeła draznic bo jej sie tak podobało a kiedy pies zaczą warczec zaczeła krzyczec nie wolno.
Wkoncu brat wrocił z figą ze spaceru i powiedział ze pies jest głupi i niewie co z niego wyrosnie bo ciagnie na smyczy strasznie.

EHH. moja rodzina przyjeła najwygodniejsza poze: chciałes psa. opiekuj sie. wypuszcza go na dwor ale juz mowic siad kiedy daja jedzenie to nie.

musze to zmienic:D

dobranoc/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...