Jump to content
Dogomania

Perro de presa canario (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


sułtan

Recommended Posts

  • Replies 531
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Klekotki wiem o tych 48 godzinach bo u poprzedniego pieska stosowałem frontline przez ładnych parę lat, ale zważywszy,iż Cameron uwielbia spać na moim łóżku :wink: musiałem go wyprać :) Na drugi dzień zakropliłem go między łopatki i na razie jest spokój.

Biedna Capri :( Możecie opisać czy grudki te taki laik jak ja może wykryć samemu, czy w razie jakiś niepokojących objawów może to zrobić wyłącznie weterynarz? Pytam bo nigdy sie z tym nie spotkalem, a słyszałem, że grudki wypływają też kącikami oczu

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za pochwaly dla Tora :D Bardzo jest teraz dumny ,jak mu przeczytalam co napisaliscie .

Toro wazy ok. 60 kg .

Fajnie ,ze udalo mi sie uchwycic go z tej "lepszej strony ", bo nie zawsze wyglada tak dobrze.Bardzo szybko potrafi schudnac .Nawet maly stres powoduje brak apetytu i chudniecie .

Faktycznie ma podobne umaszczenie do BossTona i patrzac na tego osatniego zastanawiam sie czy Toro by tak nie wygladaj czasem gdybysmy nie obcieli uszu :)

Jak juz ochloniecie po tych zdjeciach ,to moze przy wydatnej pomocy BossTona uda mi sie zamiescic zdjecia Tora i Coriny Wernisaz Waldemara ,jeszcze ze szczeniecych czasow.Bedzie sobie mozna porownac co wyroslo z pozornie podobnych psow :)

Dla BossTona Wiekie Dzieki za pomoc ,bo chyba zaniedbalam podziekowania w poprzednim poscie.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się bardzo podoba taka maść i CZARNE uszka! Napewno jeszcze fajniej by wyglądały, gdyby były całe.

Faktycznie TORO podobny jest do Corriny!

Arek, przepraszam że może się powtarzam, ale z jekiej hodowli jest twoje maleństwo?

Link to comment
Share on other sites

Arek, przepraszam że może się powtarzam, ale z jekiej hodowli jest twoje maleństwo?

Cameron pochodzi z ALDABRY i jest bratem Capri klekotek :wink:

Jeśli założycie jakiś klub to pewnie będę musial psa przefarbować :D

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście do psa może pasują pręgi ale za to płowe umaszczenie jest bardziej spokojne i według mnie stwarza wizerunek bardziej przyjaznego psa zwłaszcza gdy jeszcze ma nieobcięte uszy. Od niedawna zauważyłem, że Camerona zaczyna się bać coraz więcej ludzi na ulicy - ma na to wplyw chyba sam wygląd, bo charakter na pewno nie :wink: Nie wiem czy mój pies jest w swoim zachowaniu odosobniony, ale ostatnio jak tylko zobaczy na spacerze innego psa to natychmiast się kładzie i za nic w świecie nie idzie go ruszyć. Czeka, aż tamten zbliży sie odpowiednio blisko i zaczyna sie zabawa. Przed małymi pieskami to aż przewraca sie na plecy i pozwala im robić wszystko. Niektórzy widząc kładzącego się psa uciekają ze swoimi pupilami, bo myślą że Cameron szykuje się do ataku, ale on jest 100% pacyfistą :D i wcale mi to nie przeszkadza.

Link to comment
Share on other sites

"B.A.D.Ka" napisała: Gosiu, jeśli masz jakieś wieści na temat wyników z ringu Fila, ewentualnie stawek ... :roll: to napisz jedno slowo bo umieram z ciekawości :roll: :wink: (możesz na priv :) )

**********************************************************

Masz na pw. :P

Gosia

Link to comment
Share on other sites

płowe umaszczenie jest bardziej spokojne i według mnie stwarza wizerunek bardziej przyjaznego psa zwłaszcza gdy jeszcze ma nieobcięte uszy.

To prawda, ale Lunka do najłagodniejszych należeć raczej nie będzie- oczywiście zrobie wszystko by tak sie nie stało, ale...

Nie wiem czy mój pies jest w swoim zachowaniu odosobniony, ale ostatnio jak tylko zobaczy na spacerze innego psa to natychmiast się kładzie i za nic w świecie nie idzie go ruszyć. Czeka, aż tamten zbliży sie odpowiednio blisko i zaczyna sie zabawa. Przed małymi pieskami to aż przewraca sie na plecy i pozwala im robić wszystko. Niektórzy widząc kładzącego się psa uciekają ze swoimi pupilami, bo myślą że Cameron szykuje się do ataku, .

U nas dokładnie to samo!

Link to comment
Share on other sites

Napisalam taaakiego maila ale mi zjadlo .No to teraz tylko w skrocie :wink: dodam ,ze na zdjeciu ktore zamiescil BossTone Toro ma ok. 6 tyg.Straszny byl jeszcze maluszek.

Co do kladzenia sie psa na widok innego ...to ja tez zawsze omijam takie psy :D .Poprostu nie jestem pewna co do intencji tego psa.Moze chce sie bawic a moze zapolowac ...

I jeszcze Wam powiem ,ze jak Toro byl maly a potem mlody wszyscy chcieli go glaskac na spacerach.Ludzie mnie zaczepiali ,pytali co to za rasa.Najczesciej wydawalo im sie ,ze to mastif lub dog niemiecki.Tylko raz jeden mlody czlowiek w autobusie (jechalam z Torem ) zastrzelil mnie stwierdzeniem " to dog kanaryjski ,prawda?"!

Ale niestety od kiedy Toro dorosl,zmeznial,przytyl juz nikt nie chce go glaskac.Nawet ludzie obeznani z psami pytaja najpierw"nie ugryzie".Nic nie pomaga mu zolte umaszczenie.Wystarczy ,ze spojrzy delikwentowi w twarz tymi skosnymi ,malutkimi oczkami i juz ludzie traca cala odwage.Prawde mowiac, gdybym go tak dobrze nie znala, to jego ostre spojrzenie tez by mnie nie zachecalo.

Bywa ,ze co bardziej bojazliwi omijaja nas lukiem na ulicy lub wogole przechodza na druga strone .Chociaz Toro jak idzie na smyczy to nie zaczepia ludzi ,nie zauwaza wogole ,jakby.

Luna ,na jedym zdjeciu ma potezne lapy .Ona chyba jest dosc duza jak na kanarka ,ile wazy ?

Link to comment
Share on other sites

W pismie "Moj Pies" zauwazylam ogloszenie o zawodach Weight Pulling 2003 .Zawody odbeda sie w miejscowosci Wysoka 1i2 maja.

Czy moze wiadomo Wam cos o tym ?

Ja sie zastanawiam czy mielibysmy z Torem szanse.Chyba BossTpne pisal ,ze ma zamiar trenowac z psem w tym kierunku.Dobrze pamietam ?

Link to comment
Share on other sites

No niestety jest to złudzenie(łapy bliżej obiektuwu), pamiętam że p. Agata też się pytała o te łapy. Lunka jest raczej drobna( niższa od sióstr i lżejsza), waży 31kg a siostry 39!

Nic nie szkodzi, przynajmiej jej stawy nie polecą i łapy nie siądą, ale komentarze widowni na wystawie były raczej przykre:" co to za szczur".

Wiem że musze sie do komentarzy przyzwyczaić.

No ale na szczura to chyba nie wygląda?

Link to comment
Share on other sites

Otóż nie, nie chodzi tu o testy psychiczne szczeniaczków jakie każdy hodowca może robić swoim maluchom.

Już kiedyś poruszałem ten temat:

cytuję za ZKwP

  • 15.01.2004 Wprowadzono obowiązek przeprowadzania testów psychicznych dla suk rasy BOKSER urodzonych po 1 stycznia 2003 roku oraz dla psów i suk rasy DOG ARGENTYŃSKI, PIES KANARYJSKI i TOSA urodzonych po 1 stycznia 2003 roku.

Jak mniemam chodzi o suki hodowlane.

Jeśli chodzi o umaszczenie kanarków, to mi także się wydaje, że płowe, piaskowe wyglądają mimo wszystko nieco łagodniej, no tym bardziej z niekopiowanymi uszami :D

Link to comment
Share on other sites

Swojego czasu byłem na takich testach z Largo i nie mieliśmy większego problemu z ich zaliczeniem - najwięcej piesków bało sie jednak wystrzału z pistoletu, nie wiem jak zareagowałby na to Cameron :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

Hanya!

Nie przejmuj sie zlosliwymi komentarzami spoza ringu.Jak wystawialam Tora tez nie jedno uslyszalam.Poprostu ludzie sa na tyle malutcy ,ze nie potrafia sie dobrze bawic tylko musza odrazu "rywalizowac".Smieszne.

Moj Toro choc jako mlodzik byl dosc szczuply i wysoko lapy to po osiagnieciu dojrzalosci plciowej zaczal sie zdecydowania poprawiac.

Duzo ruchu i karma wysokoenergetyczna powoli zmnienily u nas sytuacje tak ,ze nikt juz mi nie powie ,ze on jest za chudy jak na kanarka :D

Ja tez widzialam to ogloszenie o testach psychicznych i zastanowilam sie czy zdalibysmy?

napisalam tez do organizatrowo zawodow uciagu w Wysokiej ,zoabacze co mi odpisza :D Moze Torow tak nie przyjmuja?

BossTone to jak jedziemy ? :D

Link to comment
Share on other sites

Na weight pulling chętnie :D . Ale póki co jako widz. Napisz, gdzie dokładnie są zawody?! W jakim województwie?

Choć na zawody z BT myślę, że nie wcześniej niż za rok.

Hanya nie przejmuj się zupełnie komentarzami wokół ringu. Jak wystawiałem BT w Krakowie, w klasie szczeniąt, usłyszałem od innego właściciela: to ma być pies kanaryjski? Mój inaczej wyglądał jak był w jego wieku! :lol:

A tamten psiak w wieku kilkunastu miesięcy był mocno podtuczony, o nadmiernie łukowatym grzbiecie (wręcz siodło) + krzywe w łokciach przednie łapy. Tak więc najpierw niech krytykujący popatrzy na swojego psa, a potem dopiero bierze się za ocenę innych. 8)

Link to comment
Share on other sites

Watek o tych zawodach znalazlam tu ,na dogomanii. W dziale Sporty jest topic o weight pulling`u .Wejdziecie sobie i zobaczcie :D .

Agnieszka ,ktora zaprasza na zawod ,tu na forum , napisala ,ze znajde wszelkie informacje pod adresem www.pulling.republika.pl

Ciekawe czy dalibysmy rade z Torem coskolwiek tam zdzialac ,na zawodach.Musialabym z nim pocwiczyc.

Nie wiem gdzie jest ta miejscowosc Wysoka ale jak sie zorientowalam to w gorach.Sa jeszcze inne zawody ,tez podane w tym watku.

Moze na przyszly rok umowimy sie cala ekipa i pojedziemy .Co Wy na to kanarkoluby ??

Link to comment
Share on other sites

"Wysoka" to okolice wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej (mamy tam rodzinkę więc wiem :lol: ), co roku odbywają się tam także zawody psich zaprzęgów o Złoty But.

Mam nadzieję że do Kanarkolubnych zaliczam się także ja :roll: ... zakładając że Fila zawiera w sobie ok. 1/8 Kanarka...a na oko (przynajmniej to sędziowskie :P ) trudno rozpoznać czy to Fila czy Kanarek z nieciątymi uszkami... :lol: . Cóż... dość to pokrętne, ale jestem skłonna zrobić wszystko by wedrzeć się do Kanarkolubnych :evilbat:

Link to comment
Share on other sites

"Mam nadzieję że do Kanarkolubnych zaliczam się także ja

OCZYWIŚCIE

jestem skłonna zrobić wszystko by wedrzeć się do Kanarkolubnych :evilbat:

Uważam że nie trzeba mieć kanarka żeby być w klubie, ja byłam kanarkolubem jakieś 5lat!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...