Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

Mam pytanko ;) Jak jest z linkami DS? Palą ręce czy są wygodne? :)
Chciałam kupić lonżę, ale mój pies waży 12 kg i nie chcę, żeby mu było za ciężko, ale nie chcę również, żeby mi linka przepaliła ręce :)
Aaa i wiecie kto szyje takie fajne kubraczki jak [B]taks[/B]?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pikuśś']Mam pytanko ;) Jak jest z linkami DS? Palą ręce czy są wygodne? :)
Chciałam kupić lonżę, ale mój pies waży 12 kg i nie chcę, żeby mu było za ciężko, ale nie chcę również, żeby mi linka przepaliła ręce :)
[/QUOTE]
Kup lekką smycz treningową z DS o szerokości 2cm. Ta taśma jest bardzo miękka i elastyczna i w miarę lekka.
[url]http://allegro.pl/szkolenie-trening-lekka-smycz-treningowa-5m-20mm-i3635948433.html[/url]
Lonże są chyba o wiele grubsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hahnoto']Wybaczcie za jakość zdjęć, ale były robione na szybko, bez dobrego oświetlenia..
Eris inaczej się nie dało zrobić, bo jej włosy zasłaniały :roll:
[/QUOTE]

Super Yoreczkom we Frukidzach :)

Ja oststnio też rozmyślam nad nowa obrożą dla Figi. Mamy juz DS, Frukidz i Pawstivy dlatego na tapetę teraz pojdzie Oh my dog albo gadżeciaki :razz:
Do posiadaczy gadżeciakowej obroży z alkantrą, jak ten materiał sie sprawuje w użytkowaniu ? praniu ? Nie mechaci się ? jak z kolorami ? będę wdzięczna za opinie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='żmijka']Kup lekką smycz treningową z DS o szerokości 2cm. Ta taśma jest bardzo miękka i elastyczna i w miarę lekka.
[URL]http://allegro.pl/szkolenie-trening-lekka-smycz-treningowa-5m-20mm-i3635948433.html[/URL]
Lonże są chyba o wiele grubsze.[/QUOTE]

Ja bym polecała coś cieńszego, taśmę 1,5 cm. Mam takie dla swojego 12 kg. psa i z powodzeniem mogłyby być nawet cieńsze.

[quote name='majusa']Super Yoreczkom we Frukidzach :)

Ja oststnio też rozmyślam nad nowa obrożą dla Figi. Mamy juz DS, Frukidz i Pawstivy dlatego na tapetę teraz pojdzie Oh my dog albo gadżeciaki :razz:
Do posiadaczy gadżeciakowej obroży z alkantrą, jak ten materiał sie sprawuje w użytkowaniu ? praniu ? Nie mechaci się ? jak z kolorami ? będę wdzięczna za opinie :)[/QUOTE]

Ja mam alkantarę! Szarą :) Sprawuje się bardzo dobrze, nie mogę narzekać :) Nawet jak obroża złapie mi trochę brudu, to mogę go zetrzeć. Nic się nie zmechaciło, kolor też ciągle bez zmian.

To nasza obroża:

[IMG]https://lh3.googleusercontent.com/RbLmkp9s1RrSfTMoRVvEPcWvVafEK__xzKmfgruVud4=w702-h527-no[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

My też mamy obrożę od gadżeciaków z alkantarą i jestem z niej bardzo zadowolona :) łatwo się czyści, kolor się nie spiera, nie mechaci się. Dodam, że mamy jasną ;)
[url]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1373882_10200523870571246_740032216_n.jpg?oh=dbc8995e9a611acad12e78f3f52d180b&oe=5270989B[/url]
[url]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1388529_10200523870491244_243207702_n.jpg?oh=8d568e9ae122dcdf6b884b910ea799be&oe=5270CCD2[/url]
[url]https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/v/1374615_10200523870531245_1143126825_n.jpg?oh=740c4735ab982aa533303914d9e43b8d&oe=5270D020[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, czym najlepiej podszyć szelki?
Wreszcie pozbyliśmy się starych (;D) i będziemy zamawiać nowe, tylko tak sobie myślę...
Szelki mają być praktycznie do wszystkiego - pływania, skakania, na dłuższe spacery.
Tak, żeby psu było wygodnie.
Polar już przerabialiśmy, ale w niego strasznie włażą kłaki i na dłuższą metę w wodzie chyba nie wytrzyma (głównie chodzi mi tu o lato - pies jest z ras myśliwskich, więc wodę uwielbia), a szelki mają być "całoroczne".
Znowu z innymi materiałami nie wiem jak będzie w zimie...

Doradzicie coś?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']Dziewczyny, czym najlepiej podszyć szelki?
Wreszcie pozbyliśmy się starych (;D) i będziemy zamawiać nowe, tylko tak sobie myślę...
Szelki mają być praktycznie do wszystkiego - pływania, skakania, na dłuższe spacery.
Tak, żeby psu było wygodnie.
Polar już przerabialiśmy, ale w niego strasznie włażą kłaki i na dłuższą metę w wodzie chyba nie wytrzyma (głównie chodzi mi tu o lato - pies jest z ras myśliwskich, więc wodę uwielbia), a szelki mają być "całoroczne".
Znowu z innymi materiałami nie wiem jak będzie w zimie...

Doradzicie coś?[/QUOTE]
U nas najlepiej sprawdza się podszycie z neoprenu (takie jak w szelkach Hurtta). Wydaje się być najwygodniejsze dla psa, łatwo sie czyści, szybko schnie i nie wbija sie w nie sierść. Oprócz tego całkiem niezła była też pianka/siateczka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel']U nas najlepiej sprawdza się podszycie z neoprenu (takie jak w szelkach Hurtta). Wydaje się być najwygodniejsze dla psa, łatwo sie czyści, szybko schnie i nie wbija sie w nie sierść. Oprócz tego całkiem niezła była też pianka/siateczka.[/QUOTE]

A któraś z firm HM ma taki neopren?
Czy tylko siateczkę mają?
Nie zdążyłam się jeszcze rozejrzeć...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Niewyspana']A któraś z firm HM ma taki neopren?
Czy tylko siateczkę mają?
Nie zdążyłam się jeszcze rozejrzeć...[/QUOTE]
Z tego, co się orientuję,to chyba żaden hand made nie ma neoprenu w ofercie ;)
Siateczkę mogę polecić na przykład z Pawsitive Dog Design, ponieważ bardzo szybko schnie :) Znajoma sunia ma od nich szelki i sprawdzają się super:
[url]https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/1009561_4796486562048_1163474659_o.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']Super Yoreczkom we Frukidzach :)

Ja oststnio też rozmyślam nad nowa obrożą dla Figi. Mamy juz DS, Frukidz i Pawstivy dlatego na tapetę teraz pojdzie Oh my dog albo gadżeciaki :razz:
Do posiadaczy gadżeciakowej obroży z alkantrą, jak ten materiał sie sprawuje w użytkowaniu ? praniu ? Nie mechaci się ? jak z kolorami ? będę wdzięczna za opinie :)[/QUOTE]
Też mamy alkantarę szarą na szelkach norweskich i mimo że już nie raz przeżywały błotne kąpiele to po praniu są nadal jak nowe:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='majusa']Ja ostatnio też rozmyślam nad nowa obrożą dla Figi. Mamy juz DS, Frukidz i Pawstivy dlatego na tapetę teraz pojdzie Oh my dog albo gadżeciaki :razz:
Do posiadaczy gadżeciakowej obroży z alkantrą, jak ten materiał sie sprawuje w użytkowaniu ? praniu ? Nie mechaci się ? jak z kolorami ? będę wdzięczna za opinie :)[/QUOTE]

alkantra w gadżeciakowych obrożach jest super, nie mogę nic złego o niej powiedzieć, a przeżyła dużo ;)

Edited by razed_in_black
Link to comment
Share on other sites

[quote name='MakeBelieve']Hah, szyja i klatka tak samo a kilogram roznicy :d[/QUOTE]
Do którego porównujesz i w którą stronę kilogram różnicy? :P
Sówki faaajne są, już długą się czaiłam na nie:p

Jestem ciekawa, czy macie jakiś pomysł, aby w jakiś cudowny sposób zmniejszyć obrożę (obwód), której nie da się już zmniejszyć za pomocą regulatora?
Dzisiaj mały skrzat wyszedł z obroży i tak jak ja ją umiem prowadzić na tak luźnej obroży, tak brat nie ma jeszcze wprawy:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dzięki dziewczyny !!!!
Ostatecznie przekonałyście mnie do alkantry :cool3:, tak wiec sprobojemy teraz coś od gadżeciaków.
Pozostało mi tylko dobrać kolorki i zamawiać.




[B]Rinuś - [/B]pięknie Brutuskowi w nowej obroży :cool3: Czy ja dobrze widzę niebieską siateczkę? ktora firma ma taki kolorek w ofercie? Cos nie zarejestrowałam.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hahnoto']Do którego porównujesz i w którą stronę kilogram różnicy? :P
Sówki faaajne są, już długą się czaiłam na nie:p

Jestem ciekawa, czy macie jakiś pomysł, aby w jakiś cudowny sposób zmniejszyć obrożę (obwód), której nie da się już zmniejszyć za pomocą regulatora?
Dzisiaj mały skrzat wyszedł z obroży i tak jak ja ją umiem prowadzić na tak luźnej obroży, tak brat nie ma jeszcze wprawy:roll:[/QUOTE]
Moja wazy 2,4, chyba ze przytyla bo jakas pulchniejsza sie zrobila : > musisz chyab rozpruc obrozke, odciac kawalek i zszyc. Innej mozliwosci nie ma chyba :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...