Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Unbelievable']klatką piersiową trzeba się najmniej przejmować, bo można sobie skrócić jak się chce ;) najważniejszy jest obwód w barkach lub przedni pasek, zależy od szelek.[/QUOTE]

ale w tabelce rozmiarów jest obwód klatki piersiowej i nic poza tym

Link to comment
Share on other sites

czemu? on ma w klacie 54cm

Moja suka też ma 54cm w klacie, wzięłam jej 70, ale niestety w mimo, że w klacie jest dobrze, to paski na barkach trochę odstają, co widać [url="http://i1247.photobucket.com/albums/gg627/loscebula/szele_zps66d8f439.jpg"]tutaj[/URL]. Wiem, że 60, mimo, że według rozmiarówki Prodoga powinny mieć zakres 50-60cm, to zaczynają się od około 45cm. Niestety nie mam pojęcia jaka jest rzeczywista górna granica, musiałabyś spytać kogoś, kto ma ten rozmiar (Bobryna?), wtedy będzie wiadomo czy zmieści się w tym zakresie, jeśli nie to spokojnie można brać 70 ;)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Marta Aresowa pisała mi że 70tka jest idealna na barkach na Aresa więc ja na pewno potrzebuję 80tki .

Na Timiego prędzej 70 .[/QUOTE]

My mamy 70.

[quote name='motyleqq']no dobra, w takim razie, czy ktoś kupiłby mi hurttę y rozmiar 70 najchętniej w kolorze niebieskim i mi wysłał? :evil_lol:[/QUOTE]

Mogę Ci kupić (jeśli tylko ten rozmiar jeszcze będzie), ale w Łodzi były tylko czerwone.

[quote name='Endher']Moja suka też ma 54cm w klacie, wzięłam jej 70, ale niestety w mimo, że w klacie jest dobrze, to paski na barkach trochę odstają, co widać [URL="http://i1247.photobucket.com/albums/gg627/loscebula/szele_zps66d8f439.jpg"]tutaj[/URL]. Wiem, że 60, mimo, że według rozmiarówki Prodoga powinny mieć zakres 50-60cm, to zaczynają się od około 45cm. Niestety nie mam pojęcia jaka jest rzeczywista górna granica, musiałabyś spytać kogoś, kto ma ten rozmiar (Bobryna?), wtedy będzie wiadomo czy zmieści się w tym zakresie, jeśli nie to spokojnie można brać 70 ;)[/QUOTE]

U nas też trochę odstają, ale wydaje mi się, że ta 70. jest idealna. Chociaż może to ja idealizuję te szelki, bo mimo czerwonego koloru bardzo mi się podobają, są porządne, a jednocześnie delikatne w budowie.
A czy to odstawanie nie jest jeszcze zagięciem z transportu?

Link to comment
Share on other sites

nadira w Czeladzi było strasznie dużo legowisk, a już zwłaszcza dla dużych psów. Ja planuje jechać jeszcze raz kupić legowisko, szelki Y dla jamnika. Muszę tylko namówić kogoś do wyjazdu:)

Próbowałam zmniejszyć szelki hurtty i chyba się udało. Na pewno leżą o niebo lepiej, mogłam tylko skrócić bardziej dolny pasek. Wieczorem wstawie zdjęcia, to doradzicie czy jest ok.
Link to comment
Share on other sites

[quote name='motyleqq']czemu? on ma w klacie 54cm

edit: nie kumam tego :placz:[/QUOTE]

No dla Avril 60, więc na Timiego na pewno nie wejdą.

Wczoraj byłam, ale nie kupiłam, bo jak dla mnie dupy nie urywa. Kupie teraz Superdogi, a Hurtty kiedyś kiedyś, jak będzie mnie stać, ładniejsze kolory :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IZMADO']U nas też trochę odstają, ale wydaje mi się, że ta 70. jest idealna. Chociaż może to ja idealizuję te szelki, bo mimo czerwonego koloru bardzo mi się podobają, są porządne, a jednocześnie delikatne w budowie.
A czy to odstawanie nie jest jeszcze zagięciem z transportu?[/QUOTE]
U nas to odstawanie nie kole szczególnie w oczy i jakoś specjalnie też nie przeszkadza, odniosłam się tylko do wypowiedzi Unbelievable, że faktycznie warto zwracać na to uwagę ;) Szelki ani na wieszaku ani podczas transportu nie były zgięte, wyraźnie widać, że w tym miejscu po prostu źle się układają, pasek jest troszkę za długi ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']A zwróciłaś może uwagę czy rozmiary 70 i 80 różnią się mocno tą przednią obręczą ?[/QUOTE]
80 dużo szersze paski(70 ma jakoś 2cm a 80 już 3), jak dla mniej fajniejsze. 80 jest dobra na moją sukę a ona nosi ten sam rozmiar obroży co twój więc 80 chyba powinna być lepsza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szura']Tu na zdjęciu Młody jest w 3,5cm obroży, myślicie że w 4-4,5cm wyglądałby dobrze, czy już za szeroko?

[IMG]http://i70.photobucket.com/albums/i99/szura/WP_20131008_009640x480_zpsea5a6971.jpg[/IMG][/QUOTE]
4 cm były by chyba jeszcze ok, ale 4,5 to nie wiem..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']80 dużo szersze paski(70 ma jakoś 2cm a 80 już 3), jak dla mniej fajniejsze. 80 jest dobra na moją sukę a ona nosi ten sam rozmiar obroży co twój więc 80 chyba powinna być lepsza.[/QUOTE]
2cm to sznurek u nas , czyli 80 na pewno. No nic teraz tylko czekam czy w ogóle jeszcze są .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Szura']Tu na zdjęciu Młody jest w 3,5cm obroży, myślicie że w 4-4,5cm wyglądałby dobrze, czy już za szeroko?
[/QUOTE]

Spokojnie możesz mu kupić 4 cm. Ma chyba jakąś długą szyję, bo nie powiedziałabym po tym zdjęciu, ze to taka szeroka obroża.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...