Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Esse.']Jaki kolor obroży dla czarnej podpalanej jamniczki -ostry róż, zieleń neon czy mięta?[/QUOTE]

Róż zdecydowanie ;) [SIZE=1]Nie wiem, co wszyscy mają z tą neonką, bo polecana jest niemal każdemu :evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paulaa.'][URL]https://picasaweb.google.com/101825270268017642048[/URL] ;)[/QUOTE]

Bosz, widzę w tych wzorkach 'fiendly' foksidło :mdleje: Dobrze, że nie ma obroży tylko z foksami, bo bym znowu okroiła swoje oszczędności :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja też nie wiem, ale wiem, ze każdy mój kolejny pies będzie miał tylko fizjologa :-) Nuka też go nie sciąga, nawet nie próbowała, ładnie w nim chodzi, biega, bawi się :-)[/QUOTE]

a ja wiem ;) jakbym była psem też ściągałabym z pyska coś co nie daje mi się wietrzyć i po prostu mnie dusi, wbija mi się w nos lub gdzieś uwiera. Dobrze dobrany fizjolog nie wadzi psu więc nie ma poco go ściągać :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']a ja wiem ;) jakbym była psem też ściągałabym z pyska coś co nie daje mi się wietrzyć i po prostu mnie dusi, wbija mi się w nos lub gdzieś uwiera. Dobrze dobrany fizjolog nie wadzi psu więc nie ma poco go ściągać :lol:[/QUOTE]
no nie koniecznie. Moja suka miała kaganiec plastikowy gdzie mogła w nim dyszeć, bo był o rozmiar, albo dwa za duży i chciała go ściągać.

Link to comment
Share on other sites

to chyba zależy od psa, moja ma taki gumowy/piankowy. Może w nim otwierać pysk, pić czy nawet smaczka zjeść. Nie lubi go, może nie ściąga ale widać że jest obrażona jak go nosi

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg440/scaled.php?server=440&filename=sn853251.jpg&res=landing[/IMG]

[IMG]http://desmond.imageshack.us/Himg9/scaled.php?server=9&filename=sn853252.jpg&res=landing[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[B]Lucky.[/B] - tak, pies którym się opiekuje też miał plastik i w nim dyszał. Ale większość plastików ma to do siebie że nie można dobrze dobrać długości, i wbija się w nos.

[B]japanisze[/B] - mi się tak wydaję. Po prostu ten kaganiec nie krępuje tak "operowania" pyskiem. Oczywiście że pies który nigdy nie nosił kagańca nie będzie zadowolony, ale na pewno będzie się zachowywał lepiej niż np. w nylonie.

[B] Kasi i Lena -[/B] jakoś do mnie nie przemawia ten kaganiec. Nie rozumiem dlaczego (podobnie jak w metalach) spód nie jest prosty tylko taki że jeszcze bardziej uniemożliwia to ziajanie (oczywiście nie mówię że pies nie może w nim dyszeć, ale płaski spód wydaje się po prostu praktyczniejszy ;))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']
[B] Kasi i Lena -[/B] jakoś do mnie nie przemawia ten kaganiec. Nie rozumiem dlaczego (podobnie jak w metalach) spód nie jest prosty tylko taki że jeszcze bardziej uniemożliwia to ziajanie (oczywiście nie mówię że pies nie może w nim dyszeć, ale płaski spód wydaje się po prostu praktyczniejszy ;))[/QUOTE]

Przecież napisałam że może w nim pysk otwierać czyli ziajanie jak najbardziej, jak i pić czy nawet jeść smaczki. Więc nie wiem w czym lepszy z płaskim spodem.

Edit: tutaj pisze że to kaganiec fizjologiczny [url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11849[/url]

Edited by Kasi i Lena
Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie do osób, które mają zielone duszki - jaki one w końcu mają kolor, raczej ciemny i sprany czy neonkowy? Na fotce we wzorniku wydawał mi się ciemny, a na fotce ze spanielem jasny... Jaki on jest w końcu? Przyznam, że namyślam się nad taką obrożą, ale to już nie w tym miesiącu ;) .

Chciałam też zapytać o EzyDogi - czy te obroże są bardzo sztywne i przypominają raczej chomąto czy dopasowują się do szyi psa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gato']A ja mam pytanie do osób, które mają zielone duszki - [B]jaki one w końcu mają kolor,[/B] raczej ciemny i sprany czy neonkowy? Na fotce we wzorniku wydawał mi się ciemny, a na fotce ze spanielem jasny... Jaki on jest w końcu? Przyznam, że namyślam się nad taką obrożą, ale to już nie w tym miesiącu ;) .

Chciałam też zapytać o EzyDogi - czy te obroże są bardzo sztywne i przypominają raczej chomąto czy dopasowują się do szyi psa?[/QUOTE]


Jak dla mnie są jaśniejsze, bardziej soczyste, ale bez przesady. Na pewno nie są "smutne", tylko żywe:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasi i Lena']Przecież napisałam że może w nim pysk otwierać czyli ziajanie jak najbardziej, jak i pić czy nawet jeść smaczki. Więc nie wiem w czym lepszy z płaskim spodem.

Edit: tutaj pisze że to kaganiec fizjologiczny [URL]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=11849[/URL][/QUOTE]

A ja napisałam : "[COLOR=#000000][I]oczywiście nie mówię że pies nie może w nim dyszeć, ale płaski spód wydaje się po prostu praktyczniejszy[I]"
[/I][/I][/COLOR]
Nie wiem, płaski wydaje mi się wygodniejszy i daje więcej miejsca do otwierania pyska, bo jest wyższy tam gdzie nie potrzeba a niższy tam gdzie potrzeba. Wiem, że każdy kaganiec dla się dobrać tak, aby pies mógł ziajać, ale po co kombinować, i kupować za duże jak można kupić fizjologa ;) ([SIZE=1]oczywiście to tylko moje zdanie i nie kwestionuję zdania innych[/SIZE])

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']A ja napisałam : "[COLOR=#000000][I]oczywiście nie mówię że pies nie może w nim dyszeć, ale płaski spód wydaje się po prostu praktyczniejszy[I]"
[/I][/I][/COLOR]
Nie wiem, płaski wydaje mi się wygodniejszy i daje więcej miejsca do otwierania pyska, bo jest wyższy tam gdzie nie potrzeba a niższy tam gdzie potrzeba. Wiem, że każdy kaganiec dla się dobrać tak, aby pies mógł ziajać, ale po co kombinować, i kupować za duże jak można kupić fizjologa ;) ([SIZE=1]oczywiście to tylko moje zdanie i nie kwestionuję zdania innych[/SIZE])[/QUOTE]
Ale to jest fizjolog, on nie jest za duży na mojego psa, fakt założony niedbale i nos ma za nisko stąd pewnie wrażenie że pod spodem nie ma miejsca na otwieranie pyska. Inna sprawa że na filmiku reklamującym te kagańce labek i ten szorstkowłosy piesek mają je za małe, prawie nie otwierają pysków. Najlepiej dobrany ma rottweiler. Widać jak pije i zieje.

Link to comment
Share on other sites

ale to nie fizjolog. Każdy plastik może być "fizjologiem" ;) nie mówię że jest za duży. Jest dobrze dobrany ale po prostu go trudniej dobrać bo trzeba wydziwiać z rozmiarami. Dla mnie to za dużo roboty jak taniej mogę zamówić "oryginał" - ale to może tylko moje zdanie i nie chcę tu z nikim wchodzić w konflikty :razz:

Link to comment
Share on other sites

Ja nie chce wchodzić w konflikty;)
To nie jest każdy plastik, przeczytałaś linka z czego jest ten kaganiec? Z wymiarami nie trzeba wydziwiać, jest jasno określone jaki rozmiar dla jakiego psa a raczej dla jakiej rasy. Moim zdaniem to jest fizjolog i plusem jest że nie jest on taki wielki co przy tropiąco -węszącym małym psie jest plusem.

Link to comment
Share on other sites

ja akurat posiadam psa głupawko-szalejącego więc dla mnie fizjolog jest jak najbardziej odpowiedni ;) pies dyszy właściwie na całym spacerze i rzadko co przestaje a więc w fizjologu może dyszeć pełną parą i jest szczęśliwy :lol: wszystko zależy od psa i od jego zapotrzebowania.

Link to comment
Share on other sites

[b]Kasi i Lena[/b], moim zdaniem problem leży w tym, że pies ma pasek między oczami. ;) Whisky miała metalowy kaganiec, w którym otwierała paszczę, ale miał oczywiście pasek między oczkami - założenie tego namordnika i spacer w nim to była wojna podjazdowa - na smyczy nie prowadziłam psa tylko poirytowanego osiołka. Od kiedy mam fizjologa - problem kompletnie zniknął... A paska między gałami nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mamy kolejkę :smile: Teraz idą laby, potem haszczaki. Za nimi być może boksie i ogary, a potem to już kto pierwszy ten lepszy ;-)
[/QUOTE]

Wow, no, to chyba sobie poczekam :crazyeye: .
Ale jakby co, to nie zapominajcie o tych owczarach, dobrze? :loveu:
Może się jednak doczekam :oops:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...