Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='BestBibi']Z tego co wiem to nie - max. na 3 cm robią zatrzaski.

U nas na spacerach często takie komentarze słyszymy od przechodzących (najczęściej mamuś z dziećmi lub babć z wnuczętami): "zobacz z przodu to mamusia i tatuś a z tyłu dziecko idzie." tak.... może i by się zgadzało gdyby nasze psy były spokrewnione i gdyby nie maleńki szczegół - z przodu chodzą nasi panowie a z tyłu sunia :eviltong:[/QUOTE]


taaak...u nas tez sa norma te pytania.

a raz gosc do mnie "ojejej mamusia i coreczka?"
ja "nie"
on "siostrzyczki?"
ja: "nie"
on: "braciszkowie?"

i przysiegam za kazdym razem wchodzil mi w slowo, kiedy chcialam dokonczyc zdanie i powiedziec, ze nie sa w ogole spokrewnione. az doszedl do pytania "tatus i synek?":)))

a kilka dni temu moj tz czekal z psami pod poczta, kiedy odbieralam pszesylke od marty i szedl normalny gosciu z teczka itd. chyba wracal z pracy. i na widok moich psow wyrawalo mu sie z glebi serca "ataaak klonow":))))



kurde te duchy sa super ladne i jeszcze wystepuja w dwoch kolorach, co dla mnie dodatkowo jest bardzo necace.

Link to comment
Share on other sites

tak w ogóle to super jest ten turkus i strasznie kuszący.... sówki niebieskie też fajne i w sumie nie wiem czy nie fajniejsze od różowych, na które czekamy sobie.

Mój ulubiony dialog kobiety z dzieckiem na widok naszych 3 bulw:

dziecko: o, takie same pieski
mamusia: tak, to bliźniaki

taak, oczywiście, że "bliźniaki" i to potrójne :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BestBibi']
taak, oczywiście, że "bliźniaki" i to potrójne :)[/QUOTE]

jednojajowe :evil_lol: potrójne bliźniaki - kocham :lol:

Ludzie już tacy są, trzeba im wybaczyć; ale co im z tym pokrewieństwem siedzi w głowie to ja nie wiem :mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']dobra...jakiej szerokosci polecacie wziac duchy?
i czy one beda lepiej wygladac z klamerka czy zatrzaskiem?[/QUOTE]
zatrzask , na klamrze jednak wzorku tak nie widać co mi się nie podoba .
ew. zacisk

Link to comment
Share on other sites

Już nie mogę patrzeć na te Wasze hand-made'y i zdecydowałam się na od dawna ulubione ptaszki z Furkidz dla Lilo. Piesa baaardzo rzadko chodzi w obroży ale po prostu MUSZĘ mieć coś z Furkidz :lol:
I teraz pytanie: zatrzask czy łańcuszek? Wiecie może czy można zamówić jakiś taki skrócony łańcuszek? Żeby przy obwodzie ~21cm nie zajmował pół obroży... Boję się, że spory czarny zatrzask popsuje efekt leciutkiej, kobiecej obróżki ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='socurek']A myślicie, że łańcuszek nadaje się dla szczeniaka, czy raczej zatrzask?[/QUOTE]
Wg mnie dla szczeniaka ważne, żeby obróżka była lekka ;-)
A wg jakiej wielkości teraz jest szczeniaczek? Bo jeśli taki wyższy, a nie pokroju yorka to może i ten łańcuszek będzie ok jeśli ty będziesz się czuła bezpieczniej prowadzić na takiej obróżce psa niż na zatrzasku ;-) Ja osobiście wolę łańcuszki i półzaciski niż zatrzaski ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Już nie mogę patrzeć na te Wasze hand-made'y i zdecydowałam się na od dawna ulubione ptaszki z Furkidz dla Lilo. Piesa baaardzo rzadko chodzi w obroży ale po prostu MUSZĘ mieć coś z Furkidz :lol:
I teraz pytanie: zatrzask czy łańcuszek? Wiecie może czy można zamówić jakiś taki skrócony łańcuszek? Żeby przy obwodzie ~21cm nie zajmował pół obroży... Boję się, że spory czarny zatrzask popsuje efekt leciutkiej, kobiecej obróżki ;)[/QUOTE]
Ja bym napisała w uwagach do zamówienia, że proszę o króciutki zacisk, albo krótki łańcuszek, bo jest na małą szyjkę :)
tak zrobiłam z zaciskiem przy zamówieniu DS i jest idealny, bo w rogzowej obroży zacisk ma chyba 7cm i jest zdecydowanie za długi, przez co obroża jest noszona sporadycznie :(

a nasz turkus jest po pierwszym wodowaniu, jakieś pół godziny od wodowania, a obroża jest lekko wilgotna :) ta struktura taśmy jest super :)

Link to comment
Share on other sites

jakby ktos chcial sie pozbyc furkidzowych lapek z checia przygarne. Moj Tz sie w nich z miejsca zakochal a on z tych co mu wszysto jedno. Chce mu zrobic niespodzianke i zamowic a na powrot materalu trzeba czekac ok 2-3 tygodnie
Jaki odcien zieleni dla rudzielca z ds? limonka, seledyn czy neon limonka? i ma ktos moze zdjecia fioletu lub tego liliowego [url]https://picasaweb.google.com/101825270268017642048/WZORNIKTASM#5650451969235352562[/url] na psie? Nie musi byc na rudym ;)

Link to comment
Share on other sites

Docelowo będzie chyba wielkości spaniela... waży 2,5 kg. Silny raczej nie jest, więc że się zerwie raczej się nie boję (poza tym bardzo ładnie chodzi na luźnej smyczy). tylko czy go nie przygniecie ten łańcuszek do ziemi? teraz ma obwód szyjki koło 23 cm.
Jaką kolorystykę proponujecie dla tej małej damy? bo jak oglądam wasze kolekcje to już mam kolorowy zawrót głowy i zupełnie nie wiem na co się zdecydować:
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/31/wp000138r.jpg/][IMG]http://img31.imageshack.us/img31/4235/wp000138r.jpg[/IMG][/URL]

Edited by socurek
Link to comment
Share on other sites

a my kupiliśmy odbalskową z Dingo ( [url]http://www.qbrak.pl/produkt/596/dingo-obroza-odblaskowa-z-podszyciem[/url] ) i jesteśmy suiper zadowoleni! były obawy co do klamry (bo im nie ufam) ale zapięcie jest tak zrobione, że nie może się ona rozpiąć - no i dodatkowy atut bo wieczorem pies jest dużo bardziej widoczny

Link to comment
Share on other sites

a ja mam bardzo bardzo powazne marzenie o tym:

[url]http://www.pieskowo.pl/pl/p/Obroza-Hello-Kitty_Czerwona-Roz.35-50cm/937[/url]

lub o tym: [url]http://www.pieskowo.pl/pl/p/Obroza-Hello-Kitty_Roz-Roz.35-50cm/934[/url]

i naprawde resztki zdrowego rozsadku oraz to, ze moje psy sa wlochate i i tak nie bedzie widac, ze to hello kitty, powstrzymuja mnie przed zakupem tego;)))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...