Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 2


Maupa4

Recommended Posts

[quote name='Dioranne']Mam pytanie odnośnie Juliusów - pierwszy raz o nich słyszę, więc pytanie może się Wam wydawać idiotyczne, z góry uprzedzam. ;) Czy Juliusy to szelki wyłącznie dla ras dużych, czy dorosły pinczer miniatura też mógłby w takowych siać postrach? :lol: Bo nie powiem, że przypadły mi do gustu...
[B]masdamerka[/B] Lu do pyska w turkusie! Śliczne szelki na ślicznym psie, o! :loveu:[/QUOTE]
Juliusy może nosić dosłownie każdy pies, są w różnych rozmiarach, że na każdego psa będą pasować :)

Link to comment
Share on other sites

[B]masdamerka, [/B]Lu wygląda super ! :loveu: Piękny odcień mają te szelki, szkoda, że jak ja zamawiałam, to jeszcze nie było takiego koloru dostępnego ;)
[B]
Dioranne,[/B] juliusy występują takze w rozmiarach dla małych psów :)
Tutaj masz wszystkie rozmiary do przejrzenia:
[URL]http://www.p1es.pl/uprzeze-idc-power-c-2_4.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa&Duffel'][B]masdamerka, [/B]Lu wygląda super ! :loveu: Piękny odcień mają te szelki, szkoda, że jak ja zamawiałam, to jeszcze nie było takiego koloru dostępnego ;)
[B]
Dioranne,[/B] juliusy występują takze w rozmiarach dla małych psów :)
Tutaj masz wszystkie rozmiary do przejrzenia:
[URL]http://www.p1es.pl/uprzeze-idc-power-c-2_4.html[/URL][/QUOTE]
Ja dopiero teraz się zorientowałam, że każdy model ma inne kolory :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Dziękuję Wam o wielkie Dogo-Ciotki! :Rose: Mam dużo czasu, żeby uzbierać 101zł na szelki. Mama mnie powiesi za takie zakupy, ale - czegoż się nie robi dla ukochanego Potwora. :loveu:[/QUOTE]

[URL="https://www.google.pl/search?q=julius+k9+pinczer&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=iAh4UZ6mIoTAswbO5oDYCw&biw=1024&bih=601&sei=igh4UeH-BMrntQamyoCQDg#um=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hl=pl&tbm=isch&q=julius+k9+chihuahua&spell=1&sa=X&ei=mQh4UZffGsrAswasu4GYAg&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.45580626,d.Yms&fp=5ef80ece6f15d46c&biw=1024&bih=601"]https://www.google.pl/search?q=julius+k9+pinczer&oe=utf-8&aq=t& rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=iAh4UZ6mIoTAswbO5oDYCw&biw=1024&bih=601&sei=igh4UeH-BMrntQamyoCQDg#um=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hl=pl&tbm=isch&q=julius+k9+chihuahua&spell=1&sa=X&ei=mQh4UZffGsrAswasu4GYAg&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.45580626,d.Yms&fp=5ef80ece6f15d46c&biw=1024&bih=601[/URL]

cziłki w juliusach :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alise']
Też się na nią czaję i skoro polecasz to chyba się skuszę ;) A czy faktycznie jest taka sztywna i ma ostre krawędzie?[/QUOTE]

Nie jest w ogóle sztywna - można np. zwinąć w ciasny rulonik ;) Za to dosyć śliska. Krawędzie nie jakieś masakrycznie ostre - normalne takie ;) Ja jestem bardzo zadowolona.
Tylko kupując zwróć uwagę na długość - w niektórych sklepach ta smycz ma nawet 270cm a w innych ta sama smycz może mieć 220cm. Producent nie przykłada chyba wielkiej wagi do dokładnych wymiarów :P Ale poza tym wykonana jest bardzo starannie.

[quote name='Dioranne']Mam pytanie odnośnie Juliusów - pierwszy raz o nich słyszę, więc pytanie może się Wam wydawać idiotyczne, z góry uprzedzam. ;) Czy Juliusy to szelki wyłącznie dla ras dużych, czy dorosły pinczer miniatura też mógłby w takowych siać postrach? :lol: Bo nie powiem, że przypadły mi do gustu...
[/QUOTE]

Maluchy też jak najbardziej mogą :D To są IDC w rozmiarze Baby 2.

[IMG]http://imageshack.us/a/img813/1075/dsc00216e.jpg[/IMG]

Chociaż ja je prawdę mówiąc średnio lubię...

Edited by barberry
Link to comment
Share on other sites

Świetnie wyglądają! Teraz to już wiem na 100%, że muszę mieć te szelki. Czemu Wy mi to robicie?! :diabloti:
Na razie cały czas namawiam Mamę na spróbowanie sił na wystawie z naszym Potworem (dopiero się urodził, a ja już mam wszystko poplanowane, szkoda że Mama nic na ten temat nie wie :D) i zastanawia mnie fakt, jaki komplet wybrać. W tym wątku widziałam dobermana [B]Amber[/B] w ciekawym komplecie (łańcuszek + cienka smycz skórzana?). Bardzo mi się spodobał i jak myślicie - czy coś takiego można, by "przenieść" na pinczera? Cały czas się rozglądam, wystawy "od środka" to dla mnie czarna magia, więc kolejne pytanie z kategorii idiotycznych. :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka'][URL="https://www.google.pl/search?q=julius+k9+pinczer&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=iAh4UZ6mIoTAswbO5oDYCw&biw=1024&bih=601&sei=igh4UeH-BMrntQamyoCQDg#um=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hl=pl&tbm=isch&q=julius+k9+chihuahua&spell=1&sa=X&ei=mQh4UZffGsrAswasu4GYAg&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.45580626,d.Yms&fp=5ef80ece6f15d46c&biw=1024&bih=601"]https://www.google.pl/search?q=julius+k9+pinczer&oe=utf-8&aq=t& rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&hl=pl&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=iAh4UZ6mIoTAswbO5oDYCw&biw=1024&bih=601&sei=igh4UeH-BMrntQamyoCQDg#um=1&client=firefox-a&rls=org.mozilla:pl:official&hl=pl&tbm=isch&q=julius+k9+chihuahua&spell=1&sa=X&ei=mQh4UZffGsrAswasu4GYAg&ved=0CE8QvwUoAA&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&bvm=bv.45580626,d.Yms&fp=5ef80ece6f15d46c&biw=1024&bih=601[/URL]

cziłki w juliusach :)[/QUOTE]
Jakie na żywo te szelki muszą być maleńkie :lol:

[B]Dioranne[/B] o wystawy najlepiej wypytaj hodowcy, on ci powie w czym najlepiej wystawiać takiego malca jak pinczer mini :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Jakie na żywo te szelki muszą być maleńkie :lol:[/QUOTE]
Na całe szczęście "wymiarowy" pinczer jest trochę większy od cziłki, więc jest mała nadzieja iż Juliusy będą chociażby o 2cm większe. :lol: Jestem ciekawa co w nich takiego extra, że taka, a nie inna cena. Mimo wszystko kupię, z napisem "FBI", "CBA" lub "Policja". :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Na całe szczęście "wymiarowy" pinczer jest trochę większy od cziłki, więc jest mała nadzieja iż Juliusy będą chociażby o 2cm większe. :lol: Jestem ciekawa co w nich takiego extra, że taka, a nie inna cena. Mimo wszystko kupię, z napisem "FBI", "CBA" lub "Policja". :eviltong:[/QUOTE]
Ja bym wzięła napis 'ochrona':evil_lol:
Są ładne, mocne i uniwersalne :)
Taki pinczerek to też maleństwo, u mnie za płotem są dwa takie terminatory, które terroryzują mi za każdym razem moją Nukę jak wyjdę z domu :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

właśnie jestem na etapie zamawiania juliusów, proszę powiedzcie mi czym różnią się te wszystkie rodzaje szelek: K9 innova dog comfort, IDC light, K9 power, power light ? rozumiem że te wersje light mają mniej wyposażenia, tak? A ogólnie czym różni się wersja IDC od power?

[B]masdamerka
[/B]jak dla mnie wszystkie kolory by pasowała i uwielbiam niebieski ale uważam że zieleń była by lepsza tylko jeszcze która :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Mam pytanie odnośnie Juliusów - pierwszy raz o nich słyszę, więc pytanie może się Wam wydawać idiotyczne, z góry uprzedzam. ;) Czy Juliusy to szelki wyłącznie dla ras dużych, czy dorosły pinczer miniatura też mógłby w takowych siać postrach? :lol: Bo nie powiem, że przypadły mi do gustu...
[B]masdamerka[/B] Lu do pyska w turkusie! Śliczne szelki na ślicznym psie, o! :loveu:[/QUOTE]

Myśle że spokojnie mogą, rozmawiałam z właścicielami w poznaniu i pytałam o yorka to mówili że poprostu zamawiać rozmiar baby. Ja bym na twoim miejscu najpierw przymierzyła na wystawie a potem kupiła, zawsze mozna zobaczyć jak wygląda i który kolorek:)

[B]masdamerka [/B]genialnie wygląda. My też chcieliśmy ten kolorek, ale limonka została stworzona dla rudej. Ale może tak drugie...

Edited by dance_macabre
Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia93']właśnie jestem na etapie zamawiania juliusów, proszę powiedzcie mi czym różnią się te wszystkie rodzaje szelek: K9 innova dog comfort, IDC light, K9 power, power light ? rozumiem że te wersje light mają mniej wyposażenia, tak? A ogólnie czym różni się wersja IDC od power?

[B]masdamerka
[/B]jak dla mnie wszystkie kolory by pasowała i uwielbiam niebieski ale uważam że zieleń była by lepsza tylko jeszcze która :)[/QUOTE]
W podanym przeze mnie wcześniej linku sa wymienione te różnice ;)
[URL]http://www.p1es.pl/uprzeze-idc-power-c-2_4.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Pisałam wyżej, że dla yorka właśnie mam rozmiar Baby 2.

Różnice między IDC a Power są ładnie wypisane tu: [URL]http://www.p1es.pl/uprzeze-idc-power-c-2_4.html[/URL]
IDC Light jest tu: [URL]http://www.p1es.pl/uprzaz-light-dla-psow-ratowniczych-obwod-klatki-6696-cm-c-2_4_23.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='masdamerka']Świetnie uszyte, przedni pasek trochę musiałam skrócić (na szczęście jest rzep), ten pasek odblaskowy przez to jest trochę niesymetrycznie, ale nie jest źle :) Lu nie była zbytnio zadowolona co widać na zdjęciach :evil_lol:
Smycz też bardzo fajna, jeszcze nie testowana ale zapowiada się dobrze. Na szelkach oczywiście nazwa naszego teamu ([URL]http://www.facebook.com/FastFuriousTeam?fref=ts[/URL]) :cool3:
[/QUOTE]

Pasuje jej ten kolorek, mimo tego, że nie byłam za niebieskim . Teraz chyba wszyscy w tym waszym teamie mają juliusy :lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Świetnie wyglądają! Teraz to już wiem na 100%, że muszę mieć te szelki. Czemu Wy mi to robicie?! :diabloti:
Na razie cały czas namawiam Mamę na spróbowanie sił na wystawie z naszym Potworem (dopiero się urodził, a ja już mam wszystko poplanowane, szkoda że Mama nic na ten temat nie wie :D) i zastanawia mnie fakt, jaki komplet wybrać. W tym wątku widziałam dobermana [B]Amber[/B] w ciekawym komplecie (łańcuszek + cienka smycz skórzana?). Bardzo mi się spodobał i jak myślicie - czy coś takiego można, by "przenieść" na pinczera? Cały czas się rozglądam, wystawy "od środka" to dla mnie czarna magia, więc kolejne pytanie z kategorii idiotycznych. :eviltong:[/QUOTE]
Wystawiać możesz na czym chcesz ale pinczery mini. są z reguły wystawiane na cienkich ringówkach sznurkowych. Dobermany akurat maja kulturę wystawiania na metalowych zaciskach + smycz, ale co rasa to obyczaj ;)
Ringowka zaciskana jest tak naprawdę wygodniejsza, bo się nie zsuwa z szyi i łatwiej ja regulować. Jamniki też są na takich wystawiane. Sprzęt zakupuje się na wystawie, jest tego do wyboru do koloru zawsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='misia93']dziękuję za pomoc :) a powiedzcie mi waszym zdaniem które by były lepsze? szczerze mówiąc bardziej podobają mi się starsze juliusy power. Ale IDC mają lepsze "opcje" :) a te szelki mają przypięcia z boków?[/QUOTE]
Z tego co widzę to z boku nie mają kółek. Ja bym brała IDC bo więcej kolorów jest :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...