Jump to content
Dogomania

Jak to wygląda !!! Wstyd...


Dago

Recommended Posts

  • Replies 201
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Gosik71'][...]

W Rzeszowie w hali owczarki niemieckie były wystawiane koło ringu dla pasterskich[...]

[/quote]
Właśnie z tego powodu musiałam się ulokować z dala naszego ringu, ponieważ moja suczka ma uraz do owczarków niemieckich, który narodził się na wystawach.

Link to comment
Share on other sites

Sluchajcie dlaczego macie pretensje do wlascicieli ON i ich handlerow???To wina organizatorow ze nie potrafia wydzielic ringu zdala od calej reszy,to wina sedziow ze trzeba robic taki cyrk przy wystawianiu ON.Wlasciciele tego nie wymyslili-taki wymog.Moze te rozwscieczale ON tez maja sedrecznie dosyc tego halasu dookola nich i sa przez to nerwowe i szczekliwe???Gdyby teraz w waszej rasie sedziowe wymyslili sobie podwojny handling to przestaniecie wystawiac swoje psy???Ja rowniez widzialm jak w Stanach wystawia sie ON normalnie,jednak Niemcy,Holandia-jest tak samo jak u nas.Jezeli chodzi o wystawianie to nikt nie lubi biegac przez kilkadziesiat miniut w sloncu i upale,nawolujac psa a pozniej ociekac potem.

Link to comment
Share on other sites

Bez urazy a powiedz ile prezentujesz setera w ringu??10-15 minut to max a ON przez 20 minut minimum i do tego ringi sa troche inaczej ustawione,zazwyczaj jeden handler a nie wlasciciel wystawia kilka ON wiec wybacz ale w gajerku to raczej ciezko pokazywac tyle czasu i kilka psow.Poza tym do korkow bo najlepiej pokazuje sie w korkach pilkarskich ciezko ubrac cos innego niz dres lub jeansy.powiedz czy poszlas kiedys do swojego oddzialu i powiedzialas ze przeszkadzaja Ci Owczarkarze i ich stroje i sposob wystawiania??ze chcesz zmian??Ja jestem bardzo tolerancyjna i starm sie zrozumiec wszytskich.Jestem za normalnym pokazaniem ON ale co do dresow czy jeansow wolny wybor.Nikogo nie krytykuje za jego stroj.Mam jeszcze jedno pytanie co ma stroj do kultury???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gwiezdny-wyslannik']ale wiekszosc wystawianych Owczarkow Niemieckich jest wystawianych przez normalnych "dresów" nie oczekujmy od tych osob ze wskoczy w garnitur i bedzie normalnie tego psa wystawiac.[/quote]

Co prawda nigdy nie widziałam wystawiania ONów, więc może nie powinnam się wypowiadac, ale trochę mnie szlag trafia na takie teksty :-?
[b]gwiezdny-wysłannik[/b], czy gdybys musiała biegać z psem po ringu przez kilkadziesiąt mniut non stop, to ubrałabyś się w garsonkę i szpilki???

A co do samego sposobu wystawiania - czytałas wypowiedzi rysiczki??? Nie? To może przeczytaj. ZE ZROZUMIENIEM! :x

Link to comment
Share on other sites

A ja zapytam z ciekawosci: dlaczego w Stanach ludzie moga wystawiac ONy przykladowo w garniturach? Czy te "korki nie biora sie wlasnie z tego, ze pies rwie sie ile sil w nogach za osoba biegajaca wokol ringu i nie sposob go wystawic w "normalnych" butach? To chyba tworzy takie zamkniete kolko... a moze jednak sedziowie zaczeli by doceniac psy wystawiajace sie same, bez pomocy osob zza ringu?

Link to comment
Share on other sites

[b]Kingula[/b], myślę, że wystawcy ON tacy, jak rysiczka bardzo bys się z tych zmian ucieszyli :wink: Ale póki co... Cóż mają zrobić, skoro do wyboru jest albo wystawianie psa w taki idiotyczny sposób, albo zejście z ringu z gorszą oceną? :niewiem:

[b]Rysiczka[/b], tak z ciekawości pytam - robiłas cos w tej sprawie? (tzn. zmiany sposobu wystawiania ON?)

I czy ONy zawsze się tak wystawiało? Czy może po prostu kiedyś wpadł na ten pomysł jakiś nadgorliwy handler, reszta ochoczo podchwyciła, a sędziowie ugięli sie pod presją?

Link to comment
Share on other sites

Kingula w USA sa inne warunki,obszerne ringi,lub piekne hale,kilka psow w stawce,tam jezdza najlepsze psy i sedziowie oceniaja ich wlasnie w normalny sposob a u nas-male ringi,w stawce po 20 psow i podwojny handling.Dam Ci mojego psa i mozesz go zaprezentowac normalnie i jezeli zejdziesz z onena doskonala to chyle czolo i bede tak wystawiac.Wiem jednak ze zejdziez z db i opisem pies nie przygotowany do wystawy.Latwo mowic komus kto nie ma ON i nie musi sie z tym meczyc.Majac dobrego psa ryzykowalbys nowatorskie wystawianie i narazilabys sie na niesluszna krytyke,strate kasy za wystawe gdzie dostalas db??

Link to comment
Share on other sites

Odkad pmietam zawsze pokazywalo sie tak ON.Wielu sedziow to znani hodowcy i wlasnie oni preferuja taki styl wystawiania,rowniez niemieccy sedziowie.Bylam swiadkiem jak dziewczyna pokazala normalnie swojgo ON i zeszla z ocena db i ostatnia lokata,mimo ze pies byl bardzo ladny i mogl powalczyc w tamtej stawce.Poruszylam ten temat w ZK z kierownikiem sekcji i zostalam brutalnie sprowadzona na ziemie. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Rysiczka, a jak to jest w finalach? Przeciez wtedy czesto niemozliwoscia jest bieganie wokol ringu, a mimo to ONy wygrywaja BOGi, BISy ? Widzialam ktoregos roku chyba na championach w Lesznie ONka w BOG biegnacego wlasnie przy nodze wlasciciela/handlera- o ile sie nie myle wygral grupe.

Link to comment
Share on other sites

a wiec skoro nikt nie slucha wystawcow preferujacych sportowe wystawianie owczarkow niemieckich to moze wlasnie ta dyskusja tutaj ,dyskusja do ktorej wlaczyli sie z nagannymi glosami zmeczeni takim postepowaniem inni wystawcy-innych ras ....moze taka dyskusja otworzy wreszcie dysydentom oczy???
A co bedzie kiedy pewnego pieknego dnia wystawcy innych ras zbyt blisko ustawieni do ringow ONow zaprotestuja i zazdaja usuniecia wystawcow ON jako zaklocajacych porzadek wystawy????
Dobrze,ze mozna tutaj wyrazic swoja opinie bo sa to rozmowy "psiarzy" i warto poznac argumenty za i przeciw.
I jeszcze jedna "mala"uwaga.
Yorkshire terriery byly kiedys nagminnie wystawiane na paskudnych postumentach.I dzieki pewnemu "smiechowi na sali" i podejsciu innych terrierowcow odchodz Ci sie od pudelek.....moze wiec ostracyzm i mowienie o problemie pomoze tak jak pomoglo w paradzie czerwonych trumienek i ich likwidacji.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aluzja'] A co bedzie kiedy pewnego pieknego dnia wystawcy innych ras zbyt blisko ustawieni do ringow ONow zaprotestuja i zazdaja usuniecia wystawcow ON jako zaklocajacych porzadek wystawy???[/quote]

Wiesz, ja się dziwię, że do tej pory nikt tego nie zrobił, skoro faktycznie ring ONów tak bardzo innym przeszkadza. Ale cóż, zawsze to prosciej pobiadolić sobie na DGM :wink:

Link to comment
Share on other sites

Kingula jasne ze wygrywaja tylko BIS czy inne konkurencje finalowe oceniaja inni sedziowie.Zauwaz ze ON niemieckie sedziuja tylko sedziowie z uprawnieniami na ta rase i moze jeszcze boksery czy dobki,ale tam tez juz nawoluja i stosuja podwojny handling. :wink:
Aluzja zrobcie pikiete,piszcie petycje,jestem z wami!!!Jednak szanse sa marne,to liczna rasa i wplywowi hodowcy i sedziowie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łosiek']a ja gdzies pisalam ze nie dla ludzi??? Wiesz co, nie wyolbrzymiaj bo teraz ty robisz sie smieszna...takie sa niestey zasady, tak sie przyjelo i ja nie zmienie tych wymogow wiec odczep sie ode mnie...[/quote]
Oczywiście, że pisałaś!!! Juz nie pamiętasz?! Naprawdę masz taką krótką pamięć, czy jesteś aż tak wygodnicka w dyskusji? Zajrzyj do swojego postu z 10 kwietnia br. (post nr 32) i poczytaj sobie swoja wypowiedź. A może to nie Twoja pisanina?
Dla przypomnienia: "...bo pokaz ON to nie dla widzów...".
A więc widzowie to nie ludzie?!
Oj, nie potrafisz podyskutować na spokojnie, od razu nerwy, niegrzeczny styl... Szkoda. Myślałam, że kogoś z ON stac na rzeczową dyskusję. Pomyliłam się.
Jedna uwaga na przyszłość. Jak piszesz swoje zdanie, to pisz prawdę, bo potem masz problemy z obronieniem swojej opinii w dyskusji.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kingula']Jak widac na zalaczonym obrazku jakos sie da wystawic ONa bez tego calego cyrku :o ( [url]http://www.westminsterkennelclub.org/2005/video/breed/germshep.html[/url] )
Psy jakos sa w stanie wystawiac sie pieknym klusem bez pomocy osob trzecich... :roll: A i jestem zdania, ze pierwszy lepszy pies z tejze wystawy powalilby na lopatki swoim sposobem wystawiania polskie ONki (pomijam eksterier)
Niestety prawda jest, ze psy upodobniaja sie do ludzi i ja juz niestety przestalam darzyc sympatia polskie ONki :( Gdzie te zrownowazone dobrze wyszkolone psy? Bo na wystawach widac tylko dziamgotliwe, agresywne i szarpiace sie na smyczach ONy. Wnioskuje, ze psom takze udziela sie ta cala glupawka z gwizdkami i darciem sie wlascicieli :([/quote]
Bardzo podobał mi się filmik. Dziękuję za umożliwienie zobaczenia. Masz rację - gdzie podziały się te wspaniale wyszkolone ON, zrównoważone psychicznie? A może to nie ON sa prezentowane, tylko OPN (owczarki poniemieckie) albo jeszcze lepiej "wilki" :D
Dziamgot, szarpanie smyczy, ataki na przechodzących ludzi - oto wizytówka polskich wystaw, przy ringu ON.
Szkoda i żal.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gosik71']Z mojego doświadczenia wiem że praktycznie tylko u nas jest takie wariactwo przy ringu dla owczarków niemieckich. Jeżdżąc na wystawy za granicę, jeszcze nigdzie się z tym nie spotkałam. Np w listopadzie w Nitrze owczarki niemieckie wystawiały się w hali 2 raingi dalej od nas - uwierzcie że nawet nie wiedziałam że one tam są. psy były spokojne, zrównoważone i pięknie się reprezentowały. Kiedy zwróciłam wkońcu na to uwagę, jeden słowacki hodowca powiedział "u nas nie wolno tak wystawiać jak w Polsce"!!!

U nas niestety coraz częściej spotykam się z sytuacją że owczarki niemieckie są wystawiane w pobliżu ringów innych ras psów. Nikt mi nie wmówi, że ciągłe wrzaski, gwizdy i piski nie denerwują innych psów, psy stają się niespokojne i ciężko potem takiego psa pokazać. Nawet zachowanie samych owczarków niemieckich pozostawia wiele do życzenia, są agresywne, wiecznie ujadające - pytam się gdzie jest to ich szkolenie??? Czy wyszkolony i ułożony pies tak się zachowuje??? Ktoś już tu wspomniał że są poprzywiązywane do drzew, i faktycznie jak tak siedzą z mordem w oczach to strach koło nich przejść!

W Rzeszowie w hali owczarki niemieckie były wystawiane koło ringu dla pasterskich, jeden owczarek napadł na collie, ale OPR jeszcze się dostał włascicielowi collie! Z całym szacunkiem, collie to nie jest pies agresywny i przechodząc nic temu psu nie robił, bo byłam tego świadkiem. My po 2 godzinach oczekiwania na ocenę, mieliśmy już serdecznie dość tego ciągłego hałasu, robiło się coraz tłoczniej, bo owczarki niemieckie nie należą do grupy nielicznie wystawianych psów, a dodać do każdego psa 2 wrzeszczące osoby, to można sobie wyobrazić nasze samopoczucie i zachowanie już potem naszych psów!

Owczarki te powinny mieć swoje osobne wystawy, jeśli organizatorzy nie są w stanie wyodrębnić jakiegoś odległego miejsca od reszty ringów, powinni się nad tym zastanowić... Oprócz wystawców są jeszcze ludzie zwiedzający wystawę, płacą bilet wstępu żeby coś zobaczyć, między innymi owczarki niemieckie, a nie wchodzą tam po to by zostać staranowanym przez wystawców tych psów!

A powyższy link jednak udowadnia, że bez takiego cyrku też można psa pokazać.[/quote]
Racja. Zgadzam się w 100 %.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']A czy byliście kiedyś na wystawie ONków długowłosych? Nie?...to żałujcie!
Byłam w ubieglym roku i mam nadzieję być i w tym roku :D
Żadnego jazgotu,żadnego podwójnego handlingu ,psy wystawiane normalnie...i potrafiły się zaprezentować jak należy :D i w pięknym ruchu i w statyce :D :D :D[/quote]
A gdzie taka wystawa była i gdzie i kiedy będzie? Masz może już jakieś namiary? Chętnie zobaczę.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gwarek']A ja się zastanawiam jak na naszych wystawach zachowują się owczarkarze z zagranicy? Z krajów, gdzie "inaczej" wystawia się ONki. Czy od razu załapują o co chodzi, czy są ogłupiali i więcej się w Polsce nie pokazują?[/quote]

W Polsce malo wystawiaja zagraniczni wystawcy,glownie Niemcy ,Czesi ale oni pokazuja tak jak my.Zreszta skoro sedziuja nas zagraniczni sedziowie i im to nie przeszkadza to widocznie nie tylko w Polsce sa takie praktyki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='łosiek']ogladalm nagranie z wystawy swiatowej i tam bylo tak samo, psy musaily ciagnac i byly nawolywane, okrzyki, gwizdki, takze to nie tylko w Polsce tak jest.
A po co musi ciagnac? Moze dlatego zeby lepiej bylo widac cale umiesnienie, ocenic kondycje psa, akcje konczyn. W iinych rasach moze tak nie trzeba, ale u ONow to jest wazne, po to tyle sie gania psy po ringu zeby sprawdzic jak sa przygotowane kondycyjnie[/quote]
Ciekawe, że u innych ras poprawność budowy anatomicznej, kondycję fizyczną i umięśnienie sprawdza się w zupełnie inny sposób. A może ON są po prostu inaczej zbudowane i "tradycyjna" metoda ocena na ringu nie sprawdza się? Jakieś przegięcie w tłumaczeniu.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...