Jump to content
Dogomania

Z jakich hodowli braliście swoje Aussie ?


zuza:D

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Zuza, bardzo fajny wybór. :) Sama mam psa z GP i jestem z niego bardzo zadowolona. Poznałam też sporo psów z tej hodowli i uważam, że są naprawdę fajne pod względem charakteru (eksterieru nie oceniam, bo każdy ma swój gust ;-)). No i co ważne - i dorosłe psy, i szczeniaki, są badane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Dlaczego zdecydowałaś się na GP?[/QUOTE]

Dlaczego? Mniej więcej z tych powodów o których wcześniej wspomniała Ania&Psy. Same pozytywne opinie na temat hodowli, wszystkie badania wykonane, bardzo fajna hodowczyni z którą już się kontaktowaliśmy..

Jeśli coś z nią jest nie tak (twoim zdaniem) to pisz. Jeśli nie ogólnie na forum, to na PW.

Ale moim zdaniem. Po tym czego się dowiedziałam i ustaliłam z własnych obserwacji GP jest bardzo w porządku.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tośka_m']Absolutnie nie mam negatywnego zdania odnośnie hodowli!
Chciałam tylko zapytać o kryteria jakie wzięłaś pod uwagę wybierając hodowlę. Jeśli zdrowie i charakter były tym, na co zwracasz uwagę - plus dla Ciebie.[/QUOTE]

Dziękuje. To co napisałaś to uświadamia, że na dogomaniaków zawsze można liczyć.
Bo pewnie, gdybym brała złe rzeczy pod uwagę (pewnie rok temu tak by jeszcze było) to byś mi to wytłumaczyła.;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na szczęście w tej rasie nie było do tej pory ( odpukać) nie wiadomo jakich skandali odnośnie hodowli ( no może są dwie takie z których ja też bym psa nie wzięła). Jedna z nich to właśnie [SIZE=1][SIZE=2]Paracortus jak pisała Kara.
Na forum owsików jednak mamy możliwość obserwować 2 psiaki z tej hodowli z ostatniego miotu i są naprawdę fajne. Britte miałam okazję poznać osobiście, a Toffiego podziwiam na fotkach i jest naprawde cudny:)
Z GP jest tatuś mojego Dexa, ktory od zawsze mi się podobal.
Nie ma co się kierować odległością, bo po ukochanego psiaka to i 1000 km bym przejechala. W końcu to będzie przyjaciel na wiele lat:)
Wybierając hodowle pisałam do wielu wielu hodowców pytałam i jeszcze raz pytałam. Od zawsze było wiadomo, że pies nie będzie wystawiany więc nie zależało mi na tym aby był po super utytuowanych rodzicach. Liczył sie charakter i przyznaję się bez bicia- wygląd :) Musiał być chłop , czekolad i koniecznie z ogonkiem. Pierwsze zdjęcia małych kluseczek zobaczyłam w wieku 2 dni. Ujrzałam takiego ślepego krecika i się zakochałam :-) Nie żaluję decyzji co do wyboru psa i hodowli mimo że mój pies nie jest z super znanej hodowli owsików. Pani hodowczyni naprawdę super kobitka i cierpliwie odpowiadala na moje pytania i zdawała relacje jak mały rośnie:) Kontakt utrzymujemy caly czas.
Mam porownanie , gdyż moja mama niedawno brala szanucera mini i trafila na straszną babe "hodofczynie" dla ktorej liczy sie tylko i wylacznie kasa.

A was dziewczyny zapraszam na forum owczarków, bo tam dowiecie sie wiecej i jest duzo galerii psow praktycznie z kazdej hodowli, wiec mozecie się zorientować w temacie zanim podejmiecie decyzje.
[/SIZE][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PrinceZZ'][SIZE=1][SIZE=2]
Na forum owsików jednak mamy możliwość obserwować 2 psiaki z tej hodowli z ostatniego miotu i są naprawdę fajne. Britte miałam okazję poznać osobiście, a Toffiego podziwiam na fotkach i jest naprawde cudny[/SIZE][/SIZE][/QUOTE]

Tak samo fajne (często) są psy z pseudohodowli. I co z tego? :cool3:

[SIZE=1]Oczywiście nic nie ujmując Toffiemu, którego bardzo dobrze znam, czy Brittcie. Chodzi mi o samo podejście.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie wiem jak jest tam teraz. Ale mam sunie Goldena z tamtej hodowli u której widać zupełny brak socjalizacji w wieku szczenięcym. Z takim opiniami spotkałam się na wielu wystawach ( od ludzi którzy brali z GP psy ). To było jakieś 5 lat temu. Może coś się zmieniło, ale ja bym psa już od nich nie kupiła.

Państwo hodujący psy są oczywiście bardzo mili i na kontakt z nimi nie mogę narzekać.

Też przyszłościowo myślę o aussie ale jako o psie pracującym. Mam nadzieję, że za kilka lat pojawi się więcej hodowli żeby było z czego wybierać dobrego szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 5 months later...
  • 5 months later...
  • 3 months later...

W Czechach to można dostać prawie wszystko, ale ogólnie nie ma czegoś takiego że jest coś w Czechach czego by nie było (choćby kiedyś w Polsce), choć oczywiście w Czechach o wiele łatwiej o psiaka do sportu niż w Polsce. A poza tym nie sugeruj się tym że mieszkasz blisko granicy, bo szczeniaka możesz mieć z drugiego końca Czech i na jedno wychodzi ;)
I tak jak Karolina pisała, wejdz na ozikowe forum, poczytaj, napisz PW do właścicieli itp. Sam planowałem w niedalekiej przyszłości importowanie psa z zagranicy(już miałem nawet upatrzone hodowle), jednak plany zostają zepchnięte na około 2014/15 rok, co jest bardzo odległym terminem, no i są bardzo fajne hodowle które rejestrują psiaki tylko w ASCA, i sam już nawet byłbym w stanie się na cos takiego zdecydować, jednak mam nadzieje że nie zostanę do tego zmuszony, bo wiadomo jak to w polsce jest...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...