Jump to content
Dogomania

Wars w basniowym domku,dziekujemy Wuniu za matkowanie i nauke.....:)


giselle4

Recommended Posts

  • Replies 682
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

jeżeli nie opanuje zasad zachowania się w domu (mieszkaniu), to będziemy mu szukać domu z kojcem i budą, bardzo wygodne jest karmienie raz dziennie na noc, a poza tym dla psa zdrowsze, ponieważ tak u Warsa jest ma bardzo długi proces trawienia, a biegunku powodowały, że z jedzonka nie trafiało prawie nic w pieska, wszystko przelatywało, a Wars po jedzeniu [B]musi poleżeć[/B], a nie biegać jak szalony i witać każdego po kolei, kto się w drzwiach pokaże :)
Karmienie raz dziennie na noc, powoduje iż zmniejsza się aktywność psa - idzie spać, Wars w nocy też śpi, i lepszą przyswajalność posiłku. A tak w ogóle to pies po posiłku nie powinien biegać bo może mu się przekręcić żołądek - oczywiście mówię tu o dużych psach.
Wiem jak to brzmi, ale nasza sunia też jest raz dziennie karmiona, z dokładnością budzika kwantowego o 19.00 włącza się lalce obraz miski :)
To nie krzywda dla psa, porcja jest spora :)
Nie przejdzie na raz dziennie, to znaczy będzie dostawał 2 razy dziennie, jeżeli będzie miał dom z kojcem na podwórku, bo wtedy jako pies mieszkający na dworze musi być karmiony 2 razy :)
Ale cały czas mamy nadzieję, że jednak wyląduje w mieszkanku :)
Łatwiej przejść na 2 posiłki z jednego niż odwrotnie, bo z 2 na 1 to wymaga czasu i ograniczaniu porannej porcji sukcesywnie :)

Link to comment
Share on other sites

Wow :) Mam na myśli wylewność odpowiedzi, nie spodziewałam się :) Nie chciałam żebyś pomyslała, że uważam że Wars będzie miał za mało jedzenia. Bo wiem, że częstość a ilość to dwie różne sprawy. Z wieloma argumentami się z Tobą zgadzam i w ogólnym rozrachunku faktycznie w przypadku Warsa lepiej by dostawał papu raz dziennie.
Mam też duze aktywne futra i nieco odmienne nauki żywieniowe pobierałam ;) Zdziwił mnie argument dotyczacy zdrowia, bo moi weci mają zupełnie inne zdanie w tym temacie. Mam dwa psiaki rasy alaskan malamute, które biegają w zaprzęgu. To rasa z uwagi na swoją wielkość i głębokość klatki piersiowej również zagrożona skretem żołądka. W dodatku moja sunia ma dośc wrażliwy przewód pokarmowy. W związku z powyższym moje psiaki dostaja papu dwa razy dziennie (mniejsze porcje). Szkoły jednak są rózne....
W przypadku Warsa faktycznie lepiej by psiak był przyzwyczajany do jednego karmienia.
Pozdrawiam ciepło w ten mroźny wieczór :)

Link to comment
Share on other sites

szkól żywienia jest wiele :) praktycznie co weterynarz to mówi inaczej :) My wynieśliśmy wiedzę ze szkoły psów policyjnych, chociaż i tu co kraj to obyczaj :)
Nawet psy pracujące mają specyficzne cechy :) Jedne pracują węchowo inne fizycznie, tak jak Twoi sportowcy :) Nasza labradorzyca łakomiec, pracująca jako pies węchowy szukający, gdyby dostawał 2x dziennie to by wyglądała jak gruba berta :)
A Wars ze swoim leniwym przewodem pokarmowym według nas jak się podtuczy, to spokojnie może przejść na raz dziennie, ale tak jak pisałam są różne założenia, zobaczymy co czas pokaże :)
Nie pomyślałam absolutnie nic negatywnego po Twoim pytaniu, tylko tak już mam, że krótko to ja nie umiem :) albo wcale, albo tak jak widać na wątku :)

Link to comment
Share on other sites

Jak tu się naukowo zrobiło ho ho

ja Wam napiszę o mojej szkole
u mnie wszystkie zasady są po to, żeby je łamać, już widzę, czego u mnie Warsik by się nauczył:
spanie w łóżku obowiązkowo, jedzenie śniadania z panią, zabawy w dogodnej dla psa porze itd.
ja chyba nawet policyjnego karnego owczarka szybko bym nauczyła bycia paniczem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Jak tu się naukowo zrobiło ho ho

ja Wam napiszę o mojej szkole
u mnie wszystkie zasady są po to, żeby je łamać, już widzę, czego u mnie Warsik by się nauczył:
spanie w łóżku obowiązkowo, jedzenie śniadania z panią, zabawy w dogodnej dla psa porze itd.
ja chyba nawet policyjnego karnego owczarka szybko bym nauczyła bycia paniczem[/QUOTE]

MOJ TO UMIE i jeszcze wiecej hihihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']cześć Duży Psie
Wunia, teraz będziesz musiała codziennie takie długie posty pisać:)[/QUOTE]

:) dziś króciutki pościk :) Wars ma się wspaniale, to już nie ten sam pies :) Właśnie od niego wróciłam i muszę coś zjeść, bo Pan Wars już jadł, a ja nie :( no, ale on musi przytyć a ja wręcz odwrotnie :)

Link to comment
Share on other sites

Ja wróciłam za to z mojej debiutanckiej wizyty przedadopcyjnej. Ale te psy jeżdżą.

Zrobię tu mały spamik, ale to nasze terytorium, proszę nie tyle o wsparcie, ile podesłanie gdzie się da i dobre słowo dla biedulinki. Boże, co ludzie potrafią z psa zrobić! Koszmar. Kolejny.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/177024-sunia-mix-ONka-wykupiona-za-20z-A-od-meneli-zagA-odzona-i-chora-POMA-A-CIE-JAE-RATOWAAE[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mmd']Zrobię tu mały spamik, ale to nasze terytorium, proszę nie tyle o wsparcie, ile podesłanie gdzie się da i dobre słowo dla biedulinki. Boże, co ludzie potrafią z psa zrobić! Koszmar. Kolejny.
[url]http://www.dogomania.pl/threads/177024-sunia-mix-ONka-wykupiona-za-20z-A-od-meneli-zagA-odzona-i-chora-POMA-A-CIE-JAE-RATOWAAE[/url][/QUOTE]
bu, bu, bu - nie podrzucaj już takich rzeczy :( serce mi pęka i pieniędzy też mało ... przecież nie damy rady im wszystkim pomóc ... mogę tylko grosik rzucić, z którym i tak krucho i dalej Warsa rozpieszczać :)
hi, hi, hi ten to jest aparat - wszystkim daje jedną łapę, a ja dostaję obie łapy razem z całym pyskiem i z jęzorem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wunia']bu, bu, bu - nie podrzucaj już takich rzeczy :( serce mi pęka i pieniędzy też mało ... przecież nie damy rady im wszystkim pomóc ... mogę tylko grosik rzucić, z którym i tak krucho i dalej Warsa rozpieszczać :)
hi, hi, hi ten to jest aparat - wszystkim daje jedną łapę, a ja dostaję obie łapy razem z całym pyskiem i z jęzorem :)[/QUOTE]
wiadomo
Wars to facet całym pyskiem:)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze, chociaż coś z Warsikiem mamy wspólnego :diabloti: Ja też chrapię, mama powtarza, że mnie z domu wywali jak nie przestanę, haha. Ale Warsik to co innego, on jak się spojrzy się na kogos to jak kot ze Shreka :evil_lol: Każdy wymięka.
Kochaniutki, taki wspaniały z Ciebie facet, mykaj już do domku malutki! :razz:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...