Jump to content
Dogomania

Za jaką rasą nie przepadacie ?


hexyhexy

Recommended Posts

Podobają mi się bardzo psy długonogie (proporcje, a nie rzeczywisty rozmiar), o sylwetce wpisanej w kwadrat, nie znoszę niskopodłogowców. Są po prostu brzydkie i niezgrabne.

Uwielbiam małe pieski, kieszonkowe; york, krysarik, chihuahua, pinczerek czy sznaucerek miniaturowe są mądre i urocze, ale potrzebują mądrych opiekunów, którzy nie zrobią z nich kanapowej maskotki w durnym wdzianku.
Kiedyś ideałem psiej urody był dla mnie seter irlandzki (przepięęęęękny pies!), potem doszedł whipet, chart...

Niezbyt podobają mi się buldogi, boksery, i inne "brzydkomordziaste", a bull teriery, amstaffy i im podobne im są dla mnie paskudne.


To tyle jeśli chodzi o wygląd, zwłaszcza sylwetki (bo każdy pies ma coś pięknego, choć czasem są to "tylko" oczy czy ogon). Co do charakteru to nie wiążę go z wyglądem, psy tej samej rasy potrafią się zachowywać zupełnie inaczej, nie mam więc uprzedzeń i nie uważam, że np. bullki są tak głupie jak brzydkie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 996
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote] [B]boksery[/B], i inne [B]"brzydkomordziaste[/B]",[/quote]
:lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Ja kocham te paskudne mordy :loveu:, zawsze myślałam, że to ślinienie ludziom przeszkadza, a nie morda, ale są różne gusta:cool3:

A co do spanieli, u mnie w okolicy nadal jest na nie boom.
Nie przepadam za spanielami, ale bliżej znam 2 i je lubię.;)
Spaniele są troszkę roztrzepane.
Jednak nic nie przebije mody na beagle:shake:
Ciągle mam obraz zapasionego, beaglaka na kolcach i smyczy all time.:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Co? A wiele rzeczy :diabloti: Jednak może łatwiej byłoby mi scharakteryzować psa mało inteligentnego. Szczeka na wszystko, co się rusza, skacze, biega, tańczy i nie wiadomo co jeszcze na spacerach, to w jedną, to w drugą stronę, nie myśli samodzielnie. To tak w skrócie.

PS. piszę się wie[B]rz[/B]yć :cool1:[/QUOTE]
Kurde mój tak robi jak wyjdzie na spacer:oops: (Czyli nie jest mądry?),ale po paru minutach uspokaja się ,bo on bardzo ekscytuje się na myśl o wyjściu z domu i fakt tańczy i skacze i szczeka na wszystkie psy(boi się jeszcze:roll:) ,ale to powoli zaczyna u niego się zacierac i niedługo zabieram go na szkolenie;) Ale biorąc go do domu obawiałam się ,że będzie za spokojny po kastracji(wiem głupi pogląd ,ale Ponga nie kastrowaliśmy i myślałam ,że będzie strasznie spokojny po ciachnięciu:oops:) ,ale okazał się nadpobudliwy i trochę zwariowany (kompletnie nie umiał chodzic na smyczy:lol:) ale mi to pasuje i jeżeli nie będzie nikogo zaczepiał i skakał to będzie dobrze i więcej od niego nie wymagam ,bo chcę mu wpoic na razie tylko podstawy dobrego wychowania ,a później będę go uczyc jaiś sztuczek i nowych zabaw;)

[quote name='GameBoy']z Katów Rybackich



jorki sa wscibskie, ciekawskie i chetne do pracy jak wiekszosc terierow, jednak pies odbiegajacy od wlasciciela, szczekajacy na wszystko i skaczacy po ludziach jest niewychowany i juz :cool1:[/QUOTE]
Tak zgadzam się i mojego szogunistę muszę jak najszybciej oduczyc tych ''nawyków'' ,bo on ma byc opanowany i pewny siebie na spacerze ,a nie byc jak torpeda co wszędzie musi poleciec:shake: Dobrze ,że jest na tyle dobrze ,a wręcz świetnie przwiązany do mnie że po spuszczeniu nie mam większych kłopotów z odwołaniem go do siebie (chyba że zobaczy kolegę swojego:lol:)

Link to comment
Share on other sites

yorki, shih, sznaucery mini, spaniele, jamniki i wszelkie niskopodlogowe. Nie wiem dlaczego, ale mam alergie na krotkie lapy:cool1: moze dlatego ze moj pies ma nieproporcjonalnie dlugie i chude lapiny. Jakos wspolczuje krotkolapym psom, wydaje sie ze sie mecza przy np bieganiu:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pidzej']yorki, shih, sznaucery mini, spaniele, jamniki i wszelkie niskopodlogowe. Nie wiem dlaczego, ale mam alergie na krotkie lapy:cool1: moze dlatego ze moj pies ma nieproporcjonalnie dlugie i chude lapiny. Jakos wspolczuje krotkolapym psom, wydaje sie ze sie mecza przy np bieganiu:eviltong:[/QUOTE]
Mi też się tak wydaje ,a poza tym np. jamnikom często wysiada kręgosłup:roll: i jak na nie patrzę to mi się jakoś ciężko robi na plecach:roll: Ja tam wolę mojego szalonego średniołapowca (w kłębie 61cm to nie dużo:oops:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pidzej']yorki, shih, sznaucery mini, spaniele, jamniki i wszelkie niskopodlogowe. Nie wiem dlaczego, ale mam alergie na krotkie lapy:cool1: moze dlatego ze moj pies ma nieproporcjonalnie dlugie i chude lapiny. Jakos wspolczuje krotkolapym psom, wydaje sie ze sie mecza przy np bieganiu:eviltong:[/QUOTE]

Mnie też się podobają, proporcjonalne psy, szczupłe, wpisane w kwadrat :)
Mam SH, najszczuplejszy to on nie jest bo generalnie jest mocnej budowy...
Mam też kundelka niskopodłogowca...suńka moja...i co do cytowanego tekstu...musiał/a byś zobaczyć ILE i Z JAKĄ PRĘDKOŚCIOM biega ta moja krótkołapa suńka...psiak posiadany z zupełnego przypadku...
ale żywe złotko...mój SH jest spokony opanowany i taki dosyć stateczny i zrównoważony psychicznie, chociaż zapał i temperament do biegania ma wielki :) Ale on...jak to SH, trudniej nawiązać z nim taki kontakt i trudniej jest o taką chęć współpracy...a ta moja mała pchła...z zapałem do pracy wpatrzona w człowieka tymi swoimi ślepiami...rozszczekana rozchwiana emocjonalnie niebywale radosna dziewczynka...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Napiszę jeszcze raz - widziałam niewychowane jorki, owczarki, dobki, sznaucery, spaniele i wiele innych. Ale nie uważam, że owczarki, dobki czy sznaucery są głupie, mimo tego, że widziałam je niewychowane. A jorki dla mnie są głupiutkie - są i już, niezależnie od wychowania.

Przebywając z jorkiem widzę wyraźną różnicę niż przebywając np z owczarkiem[/QUOTE]

a ja widzę że nie miałaś niestety okazji poznać, dobrze poznać tą rasę :roll: Nie żebym była wielką fanką yorków, zresztą pisałam żebym sobie takiego nie sprawiła, ale miałam spory kontakt z nimi, poznałam dość dobrze tą rasę i zapewniam że "głupiutka" to ona nie jest, biorę pod uwagę wiele czynników, nie tylko wychowanie ale i prędkość uczenia się oraz inteligencję. Yorki są niesamowicie inteligentne zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie jakiś zagadek typu- jak wyciągnąć coś spod szafy, są sprytne, czasami aż za sprytne.
Stwierdzenie że są "głupiutkie" jest bardzo nietrafione, po prostu nie znasz tej rasy, a skoro się nie zna rasy to nie powinno się wypowiadać na jej temat w taki sposób. Oczywiście nie twierdze że musisz kochać tę rasę, mówię tylko że powinnaś znacznie bardziej się zastanowić jak już coś chcesz napisac o danej rasie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Napiszę jeszcze raz - widziałam niewychowane jorki, owczarki, dobki, sznaucery, spaniele i wiele innych. Ale nie uważam, że owczarki, dobki czy sznaucery są głupie, mimo tego, że widziałam je niewychowane. A jorki dla mnie są głupiutkie - są i już, niezależnie od wychowania.

Przebywając z jorkiem widzę wyraźną różnicę niż przebywając np z owczarkiem[/QUOTE]
Głupiutki jesteś ty bo nie potrafisz podać trafnego argumentu dlaczego właśnie yorki są głupie?:angryy:Czy uważasz,że wychowany,szkolony uprawiający psie sporty york jest głupi a rozszczekany,warczący na wszystko i wszystkich owczarek niemiecki jest mądry:razz:Chyba robisz komuś na złość i napiszesz nie lubię yorków bo nie!są głupie i tyle , każdy rozszczekany owczarek jest mądry:cool1:Rewelacyjne myślenie!Aż pozazdrościć!!!:shake:

Link to comment
Share on other sites

Kiedys ktos powiedzial "nie ma glupich psow, sa tylko glupi wlasciciele" Mysle ze duzo w tym prawdy.Sa niby psy ktore chetniej sie ucza i takie ktorym to trudniej przychodzi al jak ktos kupuje psa to chyba wie jakie cechy charakteru go interesuja.
Ja nie lubie psow zaliczanych do ras agresywnych typu American Stafford, pitbull i tego typu. Dziwie sie ,ze ludzie kupuja takie psy majac np. male dzieci.Chyba tylko bardzo odpowiedzialne osoby , ktore chodza na szkolenie z takimi psami powinni je miec

Link to comment
Share on other sites

A ja nie rozumiem czemu wy sie tak uwzieliście na to że yorki są głuputkie i rozszczekane:cool1: pzrecież taka Chihuahua jest bardziej rozszczekana, jest bardziej psem kanapowym "królewskim" i to najczęściej ona jest zaliczana jako pies do fryzjera, pies dla którego sie kupuje ubranka perfumy itp.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Co? A wiele rzeczy :diabloti: Jednak może łatwiej byłoby mi scharakteryzować psa mało inteligentnego. Szczeka na wszystko, co się rusza, skacze, biega, tańczy i nie wiadomo co jeszcze na spacerach, to w jedną, to w drugą stronę, nie myśli samodzielnie. To tak w skrócie.

PS. piszę się wie[B]rz[/B]yć :cool1:[/QUOTE]


Aha to pies powinien się w ogóle nie ruszać nie bawić i co jeszcze może nie oddychać :lol!::-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']A ja nie rozumiem czemu wy sie tak uwzieliście na to że yorki są głuputkie i rozszczekane:cool1: pzrecież taka Chihuahua jest bardziej rozszczekana, jest bardziej psem kanapowym "królewskim" i to najczęściej ona jest zaliczana jako pies do fryzjera, pies dla którego sie kupuje ubranka perfumy itp.:diabloti:[/QUOTE]

bo na nie nie ma mody :shake:

[quote name=' [B']dog193[/B]]Co? A wiele rzeczy :diabloti: Jednak może łatwiej byłoby mi scharakteryzować psa mało inteligentnego. Szczeka na wszystko, co się rusza, skacze, biega, tańczy i nie wiadomo co jeszcze na spacerach, to w jedną, to w drugą stronę, nie myśli samodzielnie. To tak w skrócie.[/QUOTE]

chyba się definicję pomieszały co? :evilbat:
to definicja psa szczęśliwego a nie mało inteligentnego ...


[QUOTE]Ja nie lubie psow zaliczanych do ras agresywnych typu American Stafford, pitbull i tego typu. Dziwie sie ,ze ludzie kupuja takie psy majac np. male dzieci.Chyba tylko bardzo odpowiedzialne osoby , ktore chodza na szkolenie z takimi psami powinni je miec[/QUOTE]

po pierwsze;

[B]Wykaz ras agresywnych[/B]

[LIST]
[*]amerykański pit bull terrier
[*]pies z Majorki
[*]buldog amerykański
[*]dog argentyński
[*]pies kanaryjski
[*]tosa inu
[*]rottweiler
[*]akbash dog
[*]anatolian karabash
[*]moskiewski stróżujący
[*]owczarek kaukaski
[*]
[/LIST]
Amstafa na liście nie ma!


po drugie;

Pies to pies, nie ważne czy ma pysk amstafa, rotka czy jest yorkiem, będzie się zachowywał przy dzieciach tak jak go tego nauczymy.
Amstaf + dziecko to jedno z lepszych połączeń psio-ludzkich jakie miałam okazje poznać :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Napiszę jeszcze raz - widziałam niewychowane jorki, owczarki, dobki, sznaucery, spaniele i wiele innych. Ale nie uważam, że owczarki, dobki czy sznaucery są głupie, mimo tego, że widziałam je niewychowane. A jorki dla mnie są głupiutkie - są i już, niezależnie od wychowania.

Przebywając z jorkiem widzę wyraźną różnicę niż przebywając np z owczarkiem[/QUOTE]


Po twoich wypowiedziach wnioskuję że musiałaś mieć już Yorka skoro tak dużo o nich wiesz... I jeszcze raz zapytam czy caaały czas widujesz yorki niewychowane głupie brzydki wredne hałaśliwe ?? Bo coś mi sie wierzyć nie chce... po prostu chyba jesteś już uprzedzona do Yorków i tyle... no cóż nie będę tego komentować;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']1. To co wy nie lubicie tych ras na które jest moda?:cool1:
2. A powinna skoro wg was moda jest na te psy które były TV "Cziłała z Beverly Hills":diabloti:[/QUOTE]
jakie nas? :crazyeye:
czytałaś choć jeden z moich postów? jak nie to radzę się wrócić np. stronę wcześniej a dowiesz się jakie mam zdanie na temat yorków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog193']Słuchajcie, ja to piszę na podstawie tylko i wyłącznie obserwacji. Poznałam takie, a nie inne psy i na tym kształtuję sobie swoja opinię o nich, na niczym innym.

A z tobą Balbisiu dyskutować nie będę, bo mi klawiatury szkoda.[/QUOTE]

A powiedz mi jedną rzecz... czy przebywałaś choć raz tak dłużej z tą rasą ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='smallpati']a ja widzę że nie miałaś niestety okazji poznać, dobrze poznać tą rasę :roll: Nie żebym była wielką fanką yorków, zresztą pisałam żebym sobie takiego nie sprawiła, ale miałam spory kontakt z nimi, poznałam dość dobrze tą rasę i zapewniam że "głupiutka" to ona nie jest, biorę pod uwagę wiele czynników, nie tylko wychowanie ale i prędkość uczenia się oraz inteligencję. Yorki są niesamowicie inteligentne zwłaszcza jeśli chodzi o rozwiązywanie jakiś zagadek typu- jak wyciągnąć coś spod szafy, są sprytne, czasami aż za sprytne.
Stwierdzenie że są "głupiutkie" jest bardzo nietrafione, po prostu nie znasz tej rasy, a skoro się nie zna rasy to nie powinno się wypowiadać na jej temat w taki sposób. Oczywiście nie twierdze że musisz kochać tę rasę, mówię tylko że powinnaś znacznie bardziej się zastanowić jak już coś chcesz napisac o danej rasie.[/QUOTE]

zgadzam się z tobą w 100 procentach ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='...::Basia::...']I nie tylko malutkie głupiutkie dzieci albo bezpłodne kobiety chcą mieć yorki! [/QUOTE]

Basiu nie denerwuj się tak, każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Ja akurat nie napisałam nic obraźliwego na temat yorków, a to, że kupują je często kobiety które nie mogą mieć dzieci jest stwierdzeniem faktu, podobnie jak to, że ludzie stroją pieski, maluja im pazurki. Przecież to prawda, no nie tak? Nie wykluczam też istnienia właścicieli takich jak np. Ty którzy znają wymagania rasy, wiedzą, że piesek potrzebuje czegoś więcej niż słodziusiego ubranka. To bardzo duży plus dla Ciebie, że nie traktujesz psa jak zabawki, ale proszę nie bulwersuj się z powodu tego, że ktoś nie lubi danej rasy. Ja też mogłabym się oburzyć postem pewnego użytkownika (nie pamiętam nazwy), ponieważ napisał, że nie lubi pit bulli, rottków ponieważ są agresywne, co jest bzdurą.
Wiem o tym też doskonale, że yorki to terriery, od lat w mojej rodzinie trzymane były terriery - foxterriery, airedale terrier, jagdterriery, które spełniały się w 100% w swojej roli-przeznaczeniu użytkowemu. Wiem dokładnie jakie mają usposobienie, dlatego też nie lubię ogółem terrierów(pomijając te w typie bull) a w tym też yorków. Po prostu nie odpowiada mi ich charakter, tok myślenia... owszem są sympatyczne energiczne, ale nie mogłabym ich użyć do tego, co jest moją pasją, mam tu na myśli psie zaprzęgi. Poza tym wygląd też mi nie odpowiada.

Basiu podchodź do tego forum trochę z rezerwą, rozumiem, że mogą Cię pewne posty denerwować, ale jak napisałaś nie jesteś dzieckiem, więc powinnaś bardziej na luzie do tego podchodzić. :)
Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

A ja szczerze mówiąc nie mam rasy której bym nie lubiła, nie wzięła ;)
Za to nie lubię niektórych okazów pewnych 'ras'* I niestety najczęściej są to beagle, asty ( które kocham ponad życie i przykro mi, że trafiają do właścicieli idiotów) no i słynne już wszystkim szczurowate joreczki :diabloti:

* rasowość poparta tylko słowami właściciela, żadnego rodo ani nawet metryki

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...