Jump to content
Dogomania

Poznań - weterynarze bez skrupułów :(


zmitrukiewicz

Recommended Posts

[b]Agawet[/b], nowiusieńki super wypas Ultrasonograf kosztuje 27000 zł, ale już od 9000 można kupić używane też w niezłym stanie. Rozejrzyj się tylko troszku (dlatego podałem cenę 15000 zł - średnio, za tą kwotę można już kupić niezły sprzęt w niezłym stanie).

Co do 30 zł na jednej szczepionce, to wyobraź sobie, że dobry gabinet robi ich na godzinę nawet 15 co daje już całkiem sporą sumkę na utrzymanie gabinetu.

Co do jednego się zgadzam, nie muszę chodzić do takich ludzi i chodzić na 100% nie będę, wolę w razie potrzeby iść do lecznicy "państwowej" i załatwić wszystko za 50% (czy nawet mniej) ceny.
Ja też chciałbym zainwestować w gabinet i sprzęt i żeby mi się to zwróciło w rok. :) To byłoby piękne. Niestety zazwyczaj tak właśnie jest w przypadku weterynarzy z dużych miast, zresztą nie tylko. Inwestują pieniądze i musi się szybko zwrócić, bo jak się zwróci to żyć nie umierać.

Zresztą mam swojego weta który za szczepienie lepszym Pflitzerem kasuje mnie 30 do 35 zł (zależne ile psów na raz), ale szczepie odrazu 4 psy, mam hodowle więc i tak mu się opłaca, bo non stop coś od niego biorę. Tylko śmiać mi się chce, że inni płacą 2 razy tyle + jeszcze za wizytę i uważają to za normalne, hehe.

I mój wet jakoś na brak pieniędzy nie narzeka, a że nie ma maszyny do badań krwi na miejscu + pewnie jeszcze paru innych rzeczy to zazwyczaj i tak starcza to co ma. To że musiałem jechać gdzieś indziej to był przypadek z którego wyciągnąłem wnioski. Na następny raz, w takiej sytuacji podjadę na AR.

Pozdrawiam wszystkich
Marek.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Po pierwsze Polska to nie [b]AUSTRIA[/b] droga Alu. Jak bym zarabiał 10000 zł to wierz mi zapłaciłbym te 15 euro za uszka :) .
Po drugie, to nie zawiść, tylko zdrowy rozsądek. A weterynarze to często naciągacze, bo każdy za ukochanego zwierza zapłaci każdą cenę by go ratować i oni o tym dobrze wiedzą. Nawet był swego czasu program w Tv na ten temat.

Pozdrawiam
Marek

Link to comment
Share on other sites

Dzieki Bogu ze jest tu tak wielu normalnych, rozsadnych ludzi. Bo juz zaczynalam sie bac ze faktycznie najlepszy to ten ktory leczy za darmo. Opisze wam przyklad z zycia mojej lecznicy-przyszlo malzenstwo ze spanielkiem, zaszczepilam wscieklizne, poprosili o tabletki na odrobaczenie-za 2 tyg. mieli termin, wiec zeby nie chodzic dwa razy wzieli od razu-oczyscilam uszy wraz z usunieciem wloskow w kanale sluchowym, zlozylam do obu uszu masc, oczywiscie wczesniej bylo badanie ogolne-tetno, temperatura, osluchanie, omacanie brzucha. Interesuje mnie jaki powinien wedlug was byc koszt takiej wizyty-oczywiscie wszystkiego razem, bez rozbijania na cene lekow, szczepionki i usluge?Dodam moze jeszcze ze mieszkam w miescie szescdziesieciotysiecznym, lecznic jest tu osiem wiec sporo jak na taka ilosc mieszkancow. bardzo jestem ciekawa waszego zdania?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmitrukiewicz']Nawet był swego czasu program w Tv na ten temat.[/quote]No to w takim razie na pewno to prawda :roll: . Przynajmniej teraz juz wiemy, skąd czerpiesz swoje informacje, więc dalsza dyskusja chyba zbędna, bo kto ja jestem, żeby dyskutować z takim autorytetem, jak TV? :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

no i dobrze chlopie, i nie chodz do sklepow, bo wiesz jakie sa marze w sklepie na wszystkim???jak oni zdzieraja z konsumenta?:))))
Ja generalnie wole, zeby moje psiaki mialy robione USG na tym drozszym:))))i nowoczesniejszym.Przykladem sa zdjecia RTG-no co te starsze aparaty tez robia foty,nie? :lol: :lol: :lol: :lol:
I nie rob z wetow ludzi bez serca, ze tylko kasa,kasa i kasa, bo generalizujac krzywdzisz bardzo wiele osob.
Jak do tej pory to jedyne co wiemy, ze lekarz wzial sobie 25zl za wizyte...no tak...przestepca jakis!!!to nic,ze musi kredyt np.splacic, co z tego,ze we wlasnym domu?to tylko nie placi za wynajem!a nie przyszlo Ci do glowy, ze zeby we wlasnym domu byla lecznica to trzeba kupe kasy wyrzucic, zeby ta lecznica tam wlasnie mogla byc?
Piszesz bezsensu-POPROSTU juz nie idz do tego weta i juz, ale nie rob z niego nie wiadomo kogo, za to, ze Cie tak skasowal.
Ja z tego co ode mnie wzial 50zl za niecaly 1 cm antybiotyku jakos nie robie zlodzieja, uwazam, ze to BARDZO duzo,ale coz...nauczka na przyszlosc i juz

Link to comment
Share on other sites

Jezeli za malo zarabiasz to moze powinienes zaczac brac pieniadze za konsultacje.Tak jak pisalam juz wczesniej nie spotkalam sie z tym zeby lekarz do gabinetowej ceny szczepienia doliczal wizyte, a wierz mi znam ich o kilku wiecej niz ty, pracuja w roznych miastach, maja lecznice na roznym poziomie.Co do cen wypasionego, nowiutkiego usg to sie jeszcze raz DOGLEBNIEJ zorientuj, a kwestie zwrotu zakupionego sprzetu pozostawiam bez komentarza-po to sie go kupuje zeby na siebie pracowal!

Link to comment
Share on other sites

[b]Flaire[/b] nie kpij proszę. Jestem człowiekiem który jest realistą i umiem oceniać sytuację.

Do Agiwet - zależy ile ta wizyta trwała, z tym osłuchiwaniem itp. jeśli 30 min to wziąłbym za nią do 30 zł + cena leków, ale cena z hurtowni, bez doliczeń waszych marży.

Link to comment
Share on other sites

no to dziwne, bo moj dentysta za max. 25 minut bierze 120zl:)))z czego plomba kosztuje eee 20zl???
aaaaa, moj ginekolog bierze 70zl za WIZYTE, nie za godzine:)))a ile ta wizyta trwa?15 minut????i to z wypisaniem recepty!i na czym ona polega?jakie sa jej koszty?ile kosztuje USG skoro ma swoje?no to ile kosztuje podklad higieniczny i wzierniki?ZERO-bo ma je od firmy farmaceutycznej:))))i jeszcze ma kase od firmy farm. za przepisywanie tego a ni einnego specyfiku:))))wiec pomysl chlopie pomysl....

Link to comment
Share on other sites

agawet, w mojej lecznicy (w Warszawie; dobrze wyposażona, w drogiej dzielnicy) wszystko to oprócz wścieklizny i odrobaczania wchodzi w zakres "wizyty", która kosztuje 30 zł. Czyli policzyliby za wiztyę plus wściekliznę i odrobaczanie - o ile się nie mylę, cena wścieklizny jest ustalona ustawowo, czy nie? Nie pamiętam, ile wynosi; gdzieś między 15 a 25 zł. A Drontal Plus u nas kosztuje 6 zl na 20 kg psa - nie wiem, ile spaniel waży :oops: , ale chyba nie więcej, jak 20 kg. Czyli razem wychodzi ok. 50-60 zł. Moim zdaniem bardzo fair.

Nie napisałaś tylko, co to za maść - jeśli coś drogiego, jeśli dałaś maść do domu - to trzeba jeszcze dodać coś za tę maść.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmitrukiewicz'][b]Flaire[/b] nie kpij proszę. Jestem człowiekiem który jest realistą i umiem oceniać sytuację.[/quote]Niewątpliwie. W każdym razie, dziękuję, że podałeś swoje źródła. :roll: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Marek, ja Ci powiem dokładnie, co dla mnie jest odrażające w Twoich wypowiedziach.

[quote name='zmitrukiewicz']Jak ktoś z was chce być [b]okradany [/b]to proszę bardzo, droga wolna i wolny kraj, bo dla mnie 10 minut rozmowy i zainkasowanie za to 25 zł to [b]złodziejstwo w biały dzień [/b][/quote]

[quote name='zmiturkiewicz']doliczanie marży + branie kasy za przyjscie na szczepienie to już [b]oszustwo i to jawne [/b]!!![/quote]

Może Tyś powinien po słownik sięgnąć i przeczytać, co znaczą te słowa, którymi tak ciskasz. Co znaczy "złodziejstwo" czy "oszustwo". Bo według tego, co Ty piszesz, to każdy, kto liczy sobie więcej, niż Ty uważasz, że powinien, to oszust. Współczuję Ci - to musi być straszne, żyć głównie wśród oszustów.

Link to comment
Share on other sites

Oszustwem i złodziejstwen nazywam zarobienie przez weta 60 czy 70 zł w ciągu 10 minut !!! Trzeba rzeczy zwać po imieniu.
To wszystko, co miałem do powiedzenia. Możecie dać się nabijać w butelkę, wasz problem, ja mam weta na poziomie, który nie robi takich numerów.
Dyskusja z większością z was tutaj jest jałowa, a jak widzę te wasze porównania wet a lekarz to wogóle szkoda słów.
Właśnie to się wam trochę pomyliło, wet to nie lekarz, więc proszę bez takich durnych porównań.
I nie pisałem że wszyscy weterynarze to złodzieje i zdziercy.

Pozdrawiam
Marek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Flaire'][quote name='orsini']moj ginekolog bierze 70zl za WIZYTE, nie za godzine:)))! [...] i na czym ona polega?[/quote]Wolę nie myśleć. :wink:[/quote]

:roflt:

Ale zimą masz ceny promocyjne, bo bierze tyle samo, a ile się biedak naczeka zanim z ciuszków wyskoczysz :wink:

[quote name='zmitrukiewicz']Agawet - mam Ci podać linki do sklepu z USG ?? Jak chcesz to na priv.[/quote]

Ja też chętnie popatrzę. Tak się akurat składa, że mam do czynienia z "ludzkimi" lekarzami i nie raz miałam w ręce faktury za aparaty USG, jestem więc ciekawa, na ile mogą się te ceny różnić.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmitrukiewicz']Oszustwem i złodziejstwen nazywam zarobienie przez weta 60 czy 70 zł w ciągu 10 minut !!! [/quote]Tylko przez weta, czy każdy, kto potrafi tyle zarobić automatycznie jest oszustem?

Ja jednak obstaję przy swoim - sięgnij po słownik... :wink:

Link to comment
Share on other sites

hahahaha, nie no chlopcze:))rozbrajajacy jestes:)))))
Patrz, a Wind zarabia w 1 sekunde 60zl, w JEDNA SEKUNDE!!!i to czasem niecala:))))co ona tez zlodziej? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
sorki Wind:))))ja sobie zartuje, poprostu staram sie mu cos wytlumaczyc, ale to chyba jak grochem o sciane :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmitrukiewicz']Oszustwem i złodziejstwen nazywam zarobienie przez weta 60 czy 70 zł w ciągu 10 minut !!! Trzeba rzeczy zwać po imieniu.
To wszystko, co miałem do powiedzenia. Możecie dać się nabijać w butelkę, wasz problem, ja mam weta na poziomie, który nie robi takich numerów.
Dyskusja z większością z was tutaj jest jałowa, a jak widzę te wasze porównania wet a lekarz to wogóle szkoda słów.
Właśnie to się wam trochę pomyliło, wet to nie lekarz, więc proszę bez takich durnych porównań.

Pozdrawiam
Marek[/quote]

Bardzo emocjonalnie podchodzisz do sprawy, czasami odnoszę wrażenie, jakbyś nas chciał obrazić. Podejrzewam, że spodziewałeś się innego odzewu, liczyłeś na poklask i że lud rzuci się z atakiem na wetów. Nic z tego nie wyszło, bo znakomita większość (jak nie wszyscy) rozmówców uważa pobieranie opłat za usługę za coś normalnego. Możesz mieć inne zdanie, Twoja wola, ale moim zdaniem zbyt agresywnie napadasz na osoby o odmiennym zdaniu. Domyślam się, że jesteś rozczarowany brakiem poparcia, ale uważam, że powinieneś dać sobie na wstrzymanie, bo Twoje ataki balansują na granicy obrażania interlokutorów. Wolno nam mieć swoje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmitrukiewicz'] Możecie dać się nabijać w butelkę, wasz problem, ja mam weta na poziomie, który nie robi takich numerów.
[/quote]

a ja też mam veta na poziomie.
Nie czuje sie nabijana w butelke
Poki dobrze dba o pieska może smiało dalej ze mnie "zdzierac" i mnie "okradac". Moze jestesmy jacyś dziwni ale mnie i mojemu psu widac to odpowiada.
I niech sobie jezdzi mercedesem bo wtedy zamiast kombinować jak zarobić troche grosza, poczyta fachową literaturę i się dokształci dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104'][I niech sobie jezdzi mercedesem bo wtedy zamiast kombinować jak zarobić troche grosza, poczyta fachową literaturę i się dokształci dalej.[/quote]

BINGO :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz: :klacz:

Link to comment
Share on other sites

Tak juz zupelnie BTW - w mojej klinice przy drzwiach wisi cennik - szczepionka taka i taka tyle zl, rtg tyle, usg tyle - itd. Przed wizyta mozna sobie wejsc i przeczytac stawki - jak komus nie pasuja moze wyjsc, nie mowiac nawet "do widzenia" Stawki obejmuja nawet kremacje zwierzecia, wiec wet nie oszuka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zmitrukiewicz']Jeśli uważacie, że normalne jest to, że babcia dostaje 800 zł renty, a weterynarz w 15 minut zarabia 85 zł, to jesteście nienormalni i powinniście iść po porade do odpowiedniego lekarza.[/quote]

[quote name='zmitrukiewicz']Jak czytam niektóre tu posty to mi się nóż w kieszeni otwiera. TO NIE [b]USA[/b] TYLKO POLSKA i zarobki wetów są tu na poziomie europejskim, co nie jest normalne.[/quote]

A czemu to nie jest normalne? :o :o
Czy ty przypadkiem nie zaliczasz się do emeryckich bojówek krzyczących gromkim głosem "komuno wróć!"?
Bo jakies deja vu mam, juz kiedyś krzyczano o niesprawiedliwości społecznej i żeby jej zapobiec zrównywano ceny i zarobki... Super było, prawda? Żyć nie umierać... 8)

Idąc twoim tokiem myślenia, jestem zdzierca pierwsza klasa :D Jestem dziennikarką, tak zwanym "wolnym strzelcem", jakbym chciała, to z telefonów mogę korzystać w redakcjach, więc odpadają mi rachunki, komputera też mogę tam używać, więc odpada płącenie za prąd, za podróże mi zwracają... Wychodzi więc na to, że płacą mi 300 zł za pół godziny roboty - bo tyle mniej więcej zajmuje mi napisanie tekstu... :lol:
Rozbój w biały dzień, chyba pójde gdzies na siebie donieśc albo co :lol:

A nie wiem, czy zauważułeś jakimi złodziejami są babcie klozetowe! W publicznych kiblach na fotokomórkę trzeba zapłacić złotówkę za samo wejście, bez względu na to, czy w środku zrobisz koopę, wysmarkasz sobie nos, czy podrapiesz się po tyłku. ZDZIERSTWO!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]
I tu się zgadzam w całej rozciągłości. Weci często nie biorą za konsultację od swoich stałych klientów, bo to właśnie taka promocja, coś w rodzaju "karty stałego klienta" ;)
Takie dyskusje o zdzierstwie wetów, prowadzą do tego, że wet boi się zaproponować jakiekolwiek badanie, czy droższy lek, żeby nie być oskarżonym o zdzieranie.
I jakoś zupełnie nie interesuje mnie jakimi samochodami jeżdżą moi weci, pracują, uczciwie zarabiają, niech sobie jeżdżą mercami (muszę zapytać pani wet czym jeździ :hmmmm: )[/quote]

Pani wet, ktorej sie chcialo telepać w upalną niedzielę na przedmieścia Łodzi do naszej psicy przyjechala do nas mocno roztelepanym maluchem :P. Zreszta bardzo sensowna pani wet...To tak nawiasem mowiąc. Cena wizyty normalna..ani duza ani mała (w sumie nie zdziwiłabym sie gdyby była nieco wyższa)
A co do reszty tematu. Po prostu częściej się spotykaliśmy u wetów (a trochę ich juz tu poznaliśmy) tu na miejscu z czymś w rodzaju zapobiegliwości cenowej ("aby nie odstraszyć klienta"), a zdrowie naszego psa jak i w ogóle kogokolwiek z rodziny stawiamy jednak szczebel wyżej niż problem kosztów (pieniądze można odrobić pracując ..zdrowia często nie).
A propo bezpłatnych rzeczy..ani grosza nie kosztowała nas wizyta połączona ze zdjęciem szwów (szwy to Vegi specjalność :P ) w klinice gdzie wcześniej była szyta. Potraktowałam to tylko i wyłącznie jako dobrą wolę weta..a nie że tak musiało być :wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='julita104']vet też czlowiek i z czegos zyć musi. Placi za lokal, prąd, srodki czystosci zeby w gabinecie było ładnie itp itd
[/quote]


..dochodzi jeszcze kwestia dokształcania się wetów. :roll: Nauka też kosztuje.
U nas niestety często jest to ta sama weterynaria co 20 lat temu. Operacja, którą przeszedł w ostatnią sobotę mój pies jest na porządku dziennym na zachodzie od ładnych lat, a której tu w Łodzi nikt by psicy nie zrobił :roll: (z dość wielu powodów podejrzewam), a do mnie pisze student weterynarii SGGW z prośbą czy mogę dać znać kiedy moj pies będzie będzie miał operację, bo to na tyle rzadko wykonywany zabieg, że..chciałby po prostu zobaczyć...(spóźnił się o dwa dni niestety).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...