Jump to content
Dogomania

Rol-pulka


Ula

Recommended Posts

Co to jest rol-pulka,jak to wyglada i czy da sie zaprzegac do tego dwa psy.No i gdzie mozna to kupic i ile kosztuje.

Na stronie lodowego jeziora widzialam cos takiego jak taka duza hul;ajnoga,bez pedalow.Co to jest,bo mi sie podoba i chcialabym to kupic.Tego fota jest na lodowe jezioro,inne.

Link to comment
Share on other sites

Roll pulka to pulka używana, gdy nie ma śniegu i zamiast płóz ma koła, a maszer biegnie pieszo.

W regulaminie znalazłam taki opis roll pulki : "Rollpulka jest to wózek dwukołowy, wyposażony w dwa sztywne dyszle, umożliwiające bezpieczne zaprzęgnięcie jednego lub dwóch psów w pojedynczej linii . "

Roll pulke mozesz kupić np. w rowerlandzie http://www.rowerland.pl/html/main/oferta.html i kosztuje 350 zł.

Masz może książke "Psy zaprzęgowe" Szmurło ? Bo jak tak to tam jest zdjęcie roll pulki.

Link to comment
Share on other sites

Rol-pulka jest też na tyle prostym wózkiem,że można ją zrobić samemu.

Mi podoba się sposób zapinania psów. mają taki "kabłąk" nad sobą,jak konie przy saniach,no i sposób zapinania,jeden pies za drugim :lol:

Szkoda tylko że ten z tyłu ma trochę monotonną perspektywę :-?

Link to comment
Share on other sites

Bo jak tak licze to ja mam juz co najmniej 3 psy,a przy duzym szczesciu 5 i roll-pulka lub rower to sie nie nada,a wlasnie zobaczylam zdjecie tej hulajnogi i mi sie straszliwie spodobala.

Wiec prosze powiedzcie mi co to i gdzie mozna to kupic i za ile.

Link to comment
Share on other sites

Znaczy juz mam na 100% dwa,a jeszcze spotkalam ludzi,ktorzy dali mi namiary na ludzi ktorzy maja dwie swietnie ciagajacer sunki,noi moze bedzie jeszcze 1 sunia.

A dzisiaj na spacerze spotkalam kobite z ZK i ona powiedziala ze jej jakoas sasiadka ma alaskan malamuta,i ze nie ma czasu z nim biegac i ze zmowila dla niego sanie(za 1800 zl).I powiedziala ze ta wlascicielke spyta,i ze prawie na pewno sie zgodzi,i ze bede mogla brac tego psa i te bajeranckie sanie zima na treningi.A to wtedy bedzie 6 psow,a co najmniej 5.

Ale chce ta "hulajnoge" bo na wozek ni ma kasy.Wiesz co to?

I ile kosztuje??

Pozdrawimy

Link to comment
Share on other sites

Ula ale masz fajnie. U mnie w miescie ludzie z haszczakami są jacyś dziwni. Szukam też kogoś od kogo mogłabym pozyczać psa do treningów. Bo z Badim jeżdżę na rowerze, ale jak by było więcej psiaków to by było fajnie. Po cholere ci ludzie u nas kupuja Husky jak nie zamierzają z nimi biegać ani trenować.

Link to comment
Share on other sites

Kiki,nie widze przeszkod.Jak bedziesz kiedys chciala do koszalina na trening do mnie przyjechac to zapraszam,dam ci jedna sunie albo 4 razem.A jak dobrze pojdzie to 7 razem.hehehehheheheheheheh.

Ale jakby co to zapraszam.Wprawdzie anuk sie z konkurencji nie ucieszy ale troszke sie z badim poustawiaja i bedzie ok.

No przeciez nie masz az tak daleko.

PapA

Link to comment
Share on other sites

Super.Tylko wiesz,najpierw sie zapowiedz,bo ja niestety do szkoly chodze.A poza tym musze wczesniej zamowic te psy bo one nie sas moje,i trzeba czasem wlascicielom powiedziec ze przyjde po nie.

Ale w ktorys weekend.Czemu nie?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Niechchętnie, ale wrzucę swoje trzy grosze.

Nie radzę zapinać we wspólnym team'ie husky i malamuta.

Inna budowa powoduje odmienną mechanikę i przede wszystkim tempo biegu. Huskim będzie zbyt wolno a malamutowi zbyt szybko :D

A z innej beczki

Po cholere ci ludzie u nas kupuja Husky jak nie zamierzają z nimi biegać ani trenować.
Kiki oni po prostu chcą mieć bezpiecznego psa rodzinnego średniej wielkości, nie wymagającego skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych i specjalistycznego szkolenia a nie maja ochoty kupić sobie potencjalnego inwalidy z dysplazją czyli labradora albo goldena.
Link to comment
Share on other sites

Ech, o tym napisałam już metry w kilku miejscach min. w "takim sobie rannym topiku".

W skrócie : jeśli husky jest w tzw. typie wystawowo-fotelowym to zwykle wystarcz mu normalna, psia porcja ruchu ( 3 x siusianko + solidny spacer z bieganiem luzem albo przy rowerze ) i wszystko jest OK. Hasiorek jest grzeczny jak :angel:

Gorzej jezeli to tzw. "wyścigowiec" :( wtedy to jednak ich problem, że źle wybrali hodowlę albo kupili bezpapierowca o nieznanych (poza rodzicami, a i to nie zawsze :-? ) przodkach.

Zresztą husky doskonale adaptuje się do każdych warunków. Najgorsze co może go spotkać, to odebranie możliwości pracy w zaprzęgu psu, który kiedyś systamatycznie trenował. Na przykład ze względu na zmianę w warunkach rodzinnych lub finansowych :(

Link to comment
Share on other sites

Wiem SH.Ale nie mam wyjscia.Szkoda mi tego malamutka,i chcialabym zeby biegal.Ale z drugiej strony jak go do teamu nie wezme to nie bede miala na czym zima trenowac.Jego wlascicielka zamowila swietne sanie.

Poza tym nawet nie wiem czy to wypali.Poza tym "moje" psy nie sa w typie sprintowego szczura.One biegtna srednim galopem,a z reguly klusem wyciagnietym,albo bardzo wolnym jak sily nie maja(czyt.nie chce im sie).

A tak wogole to jestem z nich dumna(z anuka i gaji),bo dzisiaj cala d5roge ciagnely same.Oprocz tam kilku momentow kiedy im pomagalam np.pod gory,ktorych bylo niestety duzo(zgubilam sie,gdyby nie psy to umarlabym ze strachu),lub po glebokim piachu,no i wtedy kiedy wracalismy tez po kiepskim i gorzystym terenie.Ale anuk sie nawet nie za bardzo zmeczyl.Bywal mocniej zmeczony.I ogolnie sie chwale ze z mojego nieciagajacego chetnie psa zrobil sie calkiem niely pies zaprzegowy.A to wszystko dzieki towarzystwu drugiej haszczej duszy-Gaji.

The end.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...