Jump to content
Dogomania

pozycja wystawowa ...


Daisunia

Recommended Posts

Jeszcze miesiac temu Daisyna potrafiła sie ładniusio ustawiac .. . (musialam przerwać nauke pozycji bo musialam sie troche pouczyć) a teraz ? Daisy stoi jak "połamana" , łapy przednie i tylne ma rozkraczone na wszystkie strony świata ....... no i co ja mam robić ?? wystawa niedługo ....
Jak ustawić jej te łapy ??
co robić prosze o rady .....

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na Daisy działał taki sposb : jak sie nie chciala ustawić to wkładalam ręke pomędzy łapy ( u góry) i podnosilam psiunie do góry .. właśnie takim sposobem nauczyła sie tej pozycji... ale jak to będzie wygladać naringu :/ a co będzie jak daisy jedna lapa sie nie ustawi ? będa patrzeć "krzywo" ?
a jak ogona nie podniesie ?
wogóle za co mogą obnizyć ocene ?

Link to comment
Share on other sites

jak jedna lapka sie jej nie ustawi to jej poprawisz, jak ogona nie podniesie to jej podniesiesz :D
a jaka rase psa masz ?? moze hodowcy i wystawcy owej rasy wypowiedza sie za co mozna psu obnizyc ocene... ;)

a gdzie debiutuje i w jakiej klasie???

Link to comment
Share on other sites

W Sopocie :D Moze tam bede ;)

Nie wiem jak sie wystawia Alaskana, ale na 100% w razie czego mozesz poprawic psu lapy i ogon...

Ja wystawiam grzywacza, ladnie sie sam ustawia, ale dla pewnosci zawsze go ustawie po swojemu ;) Wtedy wiem, ze dobrze stoi. Wydaje mu komende i zamiera w pozycji wystawowej :D

Do Sopotu masz jeszcze duzoooo czasu. Cwicz z nia kilka razy dziennie przez ok 3-5 min (zeby jej sie nie znudzilo, i zeby nie kojarzyla tego zle) zawsze po cwiczeniach pobaw sie z nia :D

Ja to w sumie mam manie... :lol: Wystawiam swoje psy za kazdym razem, jak mi sie pod nogi napatoczą :lol: Wiec w sumie stoja wystawowo kilkaset razy dziennie ;)

Link to comment
Share on other sites

poprawisz jej ją :D
sedzia chodzi i patrzy na psy, jak jest skupiony na innym to Twoja Daisy nie bedzie musiala stac idealnie. Najwazniejsze, by stala ladnie jak jest ogladana przez sedziego. Jak bedzie robila cos nie tak to po prostu porpawisz ją "ręcznie", nie masz co sie marwtic ;)

Link to comment
Share on other sites

jaka ja jestem dumna z mojej Daisyneczki :)
dzisiaj pocwiczylyśmy sobie na śweżym powietrzu :)
i bylam zaskoczona daisy trzy razy ustawila sie w pozycji wystawowej :D ustawila sie naprawdę pięknie ! :)


pozdrawiam , postaram sie pisac jak idą przygotowania do naszej pierwszej wystawy .

ps. ale napewno nie obniża jej oceny za to ze jedna lapa jest krzywo ustawiona ??

pozdr.


Eliza&Daisy

Link to comment
Share on other sites

jak bedzie krzywo to jej przestawisz!!! spokojnie :D

ocen nie obniza sie za zle postawiona łape, ale za np. brak zeba i inne wady zawarte we wzorcu danej rasy.

nie ukrywam, ze Twoja Dasiy bedzie w otwartej klasie wystawiana, a tam juz sa suczki z nie lada osiagnieciami, ktore sa znane niejednemu sedziemu... na pewno bedzie Daisy ciezko, poniewaz te suczki juz sa oswojone z wystawa, a ona zadebiutuje, ale mysle, ze bedzie dobrze!! :D Tym bardziej ze macie duzoooo czasu by wycwiczyc poze wystawowa ;)

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pies jest piękny a stoi źle to sędzia powinien dostrzec jego zalety. Na jednej wystawie wygrała sunia która nie bardzo umiała poruszać sie na ringu ale była super ładna. Myślę że na takie szczegóły jak jedna łapka krzywo to zwraca się uwagę jak juz psy konkurują o wyższe tytuły. Jest to może ważne jak chcesz ukryć jakieś wady psa. (np.jeśli stanie źle to sedzia je zauważy)Moja suka jest raczej w typie zaprzegowym więc zależy mi na tym aby przynajmniej ładnie się prezętowała bo przynajmniej tym mozemy nadrobić :roll: chodź nie jest to łatwe...

Link to comment
Share on other sites

Daisunia, a jaką Twoja suczka ma sierść?Bo tak jak patrzę na zdjęcia, to raczej krótką, czy na zdjęciach ona jest po linieniu,czy taką ma zawsze?Z jakiej jest hodowli?
Generalnie są dwie szkoły: nie robić NIC oprócz przeczesania i przesypania nóg pudrem, a druga zakłada stosowanie kosmetyków zwiększających objętość, znajdziesz ich mnóstwo we wszystkich sklepach, przez Internet można zamówić np. w Karusku. Może to być np. bananowa seria ISB, a na koniec wtarcie PEK-a też z ISB i suszenie pod włos, aby nadać sierści jak największą objętość.

Link to comment
Share on other sites

Daisy na zdjeciach jest w czasie obfitego linienia .
jest z hodowli Dancing Storm .
(m. Exotic Expedition Chewan , o. Tango Zawierucha Huk Amarok)

wszyscy właściciele malamutow ktorzy ją głaskali mowili że sierść ma "nieziemską"
tzn. miękką .. ale w czasie linienia niestety siersć staje sie bardzo szorstka ( bo linienie u mojego psa to ogromnie długi proces . )

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Postanowiłam odświeżyc troche wątek;) .
Mam do Was pytanie czy i jak uczyliście swoje psy postawy wystawowej.

Otóż mam szczeniaka irlandczyka,który potrafił się pięknie ustawiać(jak ustawiał go hopdowca).To było po prostu cos niesamowitego:hodowczyni postawiła 6-tygodniowego szczeniaka na stół,podłożła palec pod pyszczek,ustawiła tylne łapki i pies stał tak przez dobre 3minuty:crazyeye: Po chwili stał juz zupełnie sam:hodowca go nie dotykał,a maluch nawet ogon miał uniesiony:crazyeye: .
Ja widocznie nie mam takich umiejętności:shake: więc jak nauczyć postawy?

Link to comment
Share on other sites

Jureja ćwicz codzinnie z psem po kilka minut i wylewnie nagradzaj każde "ustanie" psa. Nie wymagaj zeby psiak od początku stał długo i bez ruchu, bo to dla szczeniaka nudne. Najlepiej ćwiczyć przed dużym lustrem, bo wtedy najlepiej widać co i jak skorygować. Trochę cierpliwosci i nauki i powinno być dobrze

Link to comment
Share on other sites

Ja z Jojkiem ćwiczyłam od początku...Nigdy mi się sam nie wystawiał..I bardzo rzadko mu to wychodzi..

Nie lubie tego wystawiania "na rękę" nie raz mi mówią ustaw go sama i tyle..Ja nie jestem w stanie tegozrobić bo mi się to nie podoba i poprostu co najwyżej moge ręką przesunąc psa i tyle...

Ciesze się że powoli Jojek zaczyna się sam wystawiać..Ja prawie na każdym spacerze trenuje z nim ustawianie.. Gorzek z zębami których nie ruszam bo nie potrzebuje :lol: a bieganie to już nigdy ...Licze zawsze na jego pikny ruch który odziedziczył po babci.:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Monulec umie stać tylko na smakołyk, a ja ostatnio gnębię ją, żeby stała jak ją trzymam pod głową ew. 'wisi' na ringówce...i mam problem, bo młoda jak ją tylko dotknę w podbródek to odsuwa się, siada, macha głową...jak ją do tego przyzwyczaić? bo stanie to z czasem przyjdzie, byleby tylko dawała się łpać pod głową...

Link to comment
Share on other sites

Czy Wy od szczeniaka uczycie wasze psy?Bo ja sie trochę obawiam ,że moja się znudzi i w końcu znienawidzi te ćwiczenia.Już teraz jest bardzo niecierpliwa:shake: ,wytrzyma w pozycji wystawowej jakieś kilka sekund najwyżej.
Ale z drugiej strony to powinnam ćwiczyć od razu,zanim szczeniak zapomni to czego go hodowca nauczył.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...