Jump to content
Dogomania

pozycja wystawowa ...


Daisunia

Recommended Posts

My ćwiczymy odkąd Fjona skończyła 3 miesiące. Nie mieliśmy jeszcze wtedy w planach wystaw ale traktowaliśmy to jako zabawę. Na swojej pierwszej wystawie Fjona pokazała się jak profesjonalistka ( szkoda że sedzina nie ). Teraz jedno słowo '' wystawa'' i wie co od niej wymagam. Może czasem mi się kręci przy ringu jak mamy wychodzić ( może to mały stres ) ale potem na ringu wychodzi to jej super. W Raciborzu na wystawie pokazała się najlepiej ze wszystkich Chowów:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witajcie
moje psiaki ucze od szczeniaka - jak przychodzi do mnie ma STAĆ przede mną - jak prosi, jak cos chce, ma stac. Zabronione mu usiasc - efekt - moje suki, jak cos chca, wiedza, ze lepiej stac i patrzec na mnie niz pajacowac ze skakaniem, drapaniem, szczekaniem - jak stoi - smakolyk, "postawa", "wystawa" pochwaly...dziala.
Klikera nie probowalam, ale mam zamiar...

Link to comment
Share on other sites

Ja kliker moge do tego polecic, ja z malym uczylam wlasnie na kliker. Ze szczeniakiem tez mam zamiar uczyc juz od poczatku komendy na pozycje wystawowa, ale nie mam zamiaru pomijac innych takich jak siad czy lez, bo dla mnie sa to komendy niezbedne, zwlaszcza przy psie sportowym ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moje obawy z pozycją Jury były zbędne. Jeszcze rano przed wystawą byłam załamana. Jura zamiast się ustawiać to się kładła i wygłupiała. A na wystawie jakby ją olśniło :crazyeye: ... sama się ustawiała, prężyła nawet jak tylko ją czesałam. Ona chyba wie, że na wystawie żarty i humory trzeba odstawić na bok lub zostawic przed bramą wejsciową :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Ja mam problem co do ustawienia mojej Roxy przednich łap.
Nie potrafie ich ustawić aby były równo. Z tylnymi nie mam problemu, choc mam wrazenie, ze nie są równolegle do łap przednich.
Kiedy przestawiam czy przesówam Roxy przednią łape, ona albo ją zabiera, albo jak jej ustawie to odsówa jak jej wygodnie.
Niekiedy sama ładnie ustawi ładnie wszystkie łapy. Kiedy była mniejsza i pojechałyśmy na klubówke na Słowacje gdzie występowała w klasie baby, wystarczyło ją podnieść i już miała równo łapy. Jednak na wystawe jedziemy w Sierpniu gdzie bedzie już miała 7 miesięcy i będzie o wiele większa i cieżko będzie mi ja podnieść.

Link to comment
Share on other sites

najprosciej przedbnie lapy wlasnie sie ustawia lapiac za staw łokciowy, pies nie ma tego miejsca tak uwrazliwionego jak pozostala czesc lapy. Jezeli jednak i to stwarza problem polecam podniesc psa lekko z przodu pod klatka do gory, przy duzym tonazu to jendak trudne. Trzeba psa uczyc uczyc i jeszcze raz uczyc, nagradzac gdy wykonuje poprawnie i daje przestawiac lape i napenwo nie chwalic gdy przestawia, ale rozwnoczesnie nie sprawiac mu przykro tymi cwiczeniami. Trzeba znalezc "złoty srodek".

Paulinka dokladnie...psy wcale nie sa takie glupiutkie.. i takze przezywaja wystawy:) Kto wie moze bardziej niz ich wlasciciele. Wszystko rozumieja o co chodzi tak naprawde i o co sie walka toczy:) I nie raz to mozna zauwazyc w ich zachowaniu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...