Jump to content
Dogomania

włosy nad oczami


Guest bernulka

Recommended Posts

Guest bernulka

no bo nie które psiaki mogą oślepnąć jak zetnie się te włoski. I moja ciocia prosiła mnie bym sie dowiedziała się jak to jest u sznaucerków.

paździoszki :lol:

Link to comment
Share on other sites

nie z teog co mi wiadomo sznaucery nie sa rasa która MUSI miec s cos nad oczkami to jest tylko kwestia gustu no i ... wzorca,ale wg mnie sznuacer bez grzywki to juz traci urok:) moga byc tez brewki amerykanskie wteyd bardziej widać psiaczkowi oczka i ładnie wygląda;)

Link to comment
Share on other sites

Musze Was zmartwic...moja Pani od fizyki z gimnazjum ma sznaucerka czarno-srebrnego i jemu obcieli kiedys "brwi" i czesciowo zaczal tracic wzrok...lekarz powiedzial jej ze to od tego i absolutnie nie wolno sznaucerowi obcinac "brwi"...nie wiem ile jest w tym prawdy ale tak slyszalam

Link to comment
Share on other sites

hm no to sama nie wiem, ale w asumie tyo np. Denis nie ma takich długich brwi zeby mu całe oczy przysłaniały ma króciutkie sterczące od małego.... tzn nie całkiem krótkie ale nie az do nosa... słysząłam ze np. Ponom Bobtailom to szkodzi ale o sznaucerach niet trzeba by sie dowiedziec dokłądnie....

Link to comment
Share on other sites

Zaczął tracić wzrok mówisz... JA tez nie wiem jak to naprawdę jest, ale nie wydaje mi się, żeby to miało jakikolwiek związek...
Owczarki Staroangielskie mają całe oczy przykryte włosami, a ludzie im wiążą kitki i nic im się nie dzieje, więc wątpię żeby była jakaś różnica dla psa czy ma związaną grzywkę czy obciętą...
I podobnie jest ze sznaucerami, tak mi się wydaje.

Przeciez małe szczeniorki nie maja grzywek i nie tracą wzroku, nie? ;)

Link to comment
Share on other sites

OPrzeciez nikt nie mowi, że PRA to mit :lol: 8)

PON-y tak samo jak Staroangielkie maja oczka zasłoniete a przeca to taki sam pies jek sznaucer, więc to nie ma żadnego związku!
Ludzie kity im wiążą od dawna i psiaki nie oslepły od tego 8)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ka-Vanga'][quote name='bagsfuny']Witam wszystkich!!!

Z PRA to nie mit to szczera prawda ,u mini tez sie zdarza!!!!! :cry: :cry: :cry:[/quote]

Bagsfuny my wiemy ze to nie mit z PRA, niestety choroba zdaza sie w rasie i to coraz czesciej :-? .[/quote]

A czym sie objawia? I czy mozna jakoś zapobiegać?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Bagsfuny my wiemy ze to nie mit z PRA, niestety choroba zdaza sie w rasie i to coraz czesciej .[/quote]


Dobrze jest tak znana w tej rasie, przynajmniej moze bedzie mozna ja troche wyeliminowac :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...