Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
kinia19

polepszenie kondycji haszczaka

Recommended Posts

Ciągnięcie opony - przywiązuje się oponę do linki, a linkę do szelek sled. W miarę czasu, można dokładać kamienie do opony, by zwiększyć poziom ćwiczeń. To wyrabia mięśnie, a co za tym idzie siłę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='Eta_carinae']Ciągnięcie opony - przywiązuje się oponę do linki, a linkę do szelek sled. W miarę czasu, można dokładać kamienie do opony, by zwiększyć poziom ćwiczeń. To wyrabia mięśnie, a co za tym idzie siłę.[/QUOTE]
I przy okazji niszczy psy kręgosłup....
Nie polecam treningu z oponką.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Jeżeli oponka miałaby niszczyć psu kręgosłup, to wszystkie psy w zaprzęgach byłyby chore - pomyśl co piszesz. Tak się trenuje z psami zaprzęgowymi -.-
Poza tym wyjaśnij mi w jaki sposób taki trening miałby zniszczyć psu kręgosłup? Napisałam o szelkach zaprzęgowych sled - to tak, jakby pies był w zaprzęgu, tyle że ma się możliwość ćwiczyć indywidualnie - tak trenuje niemal każdy fan sportów zaprzęgowych - i hodowcy i osoby biorące udział w zawodach. A tutaj znajdzie się taka osoba, która pisze, że "trening niszczy psu kręgosłup" -.-

Share this post


Link to post
Share on other sites
A nie chodzi przypadkiem o to, że ciężar przy ciągnięciu opony jest ułożony niżej niż przy cani-crossie czy zaprzęgu, i pies zamiast ciągnąć tylko do przodu, ma na tych sledach zad spychany do dołu? To już może być problem przy regularnym trenowaniu większego psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ale tak - jeżeli masz szelki zaprzęgowe (sledy) i jeżeli masz psa w wieku powyżej 18 miesięcy, no i oczywiście jest on zdrowy i już biegał przy rowerze - czyli nie jest taki wątły i delikatny - to nie widzę przeciwwskazań - tak się przecież trenuje psy... gdyby to było takie złe, nie robiono by tego. Poza tym pies ciągnie pod takim samym kontem oponę, jak i sanie - nie widzę więc tak znaczącej różnicy.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie wiem, bo ja się aż tak na tym nie znam, ale z tego co widziałam, na lekkiej oponie trenuje się po prostu młode psy, żeby przyzwyczaić, że COKOLWIEK się za nimi ciągnie, za to jeśli chodzi już o trening siłowy, z ciężarem, to nie bardzo.
U bullowatych do weight pullingu, gdzie jest duże obciążenie, sledy są nieco zmodyfikowane, mają specjalną rozpórkę (drewnianą zwykle) za zadem, żeby równomiernie rozkładać siły.
No i 18 miesięcy to trochę późno na pierwsze treningi z husky, szczególnie biorąc pod uwagę ich psychikę.

Share this post


Link to post
Share on other sites
[QUOTE]No i 18 miesięcy to trochę późno na pierwsze treningi z husky,[/QUOTE]
Generalnie można zacząć w każdym wieku (no, prawie), ale jak ktoś chce się za to brać na poważnie, to treningi zaczyna się w wieku ośmiu miesięcy, z tym, że u psa się wyrabia tempo biegu (biegnie obok roweru albo nas, może też iść), uczymy go komend etc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mówię o treningu z oponką z obciążeniem - w wieku 18 miesięcy już pies przestaje się na amen rozwijać fizycznie w tym wypadku. A o bieganiu, uczeniu komend, ciągnięciu lekkich rzeczy i podobnych, nie wspomniałam.

[QUOTE]jest on zdrowy i już biegał przy rowerze - czyli nie jest taki wątły i delikatny - to nie widzę przeciwwskazań[/QUOTE]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest TTB
do treningu siłowego z oponą najlepsza jest uprząż do weight pullingu a nie sleedy.. szelki do WP dociskają zad w odpowiednim miejscu, mają szerokie pasy podbite czymś miękkim (polarem albo filcem) więc nie obcierają psa i nie powodują uczucia dyskomfortu no i mają belkę stabilizacyjnąm która też zapobiega kontuzjom (nie wiem czy mogę link wstawić ale o takiej uprzeży mówie - [url]http://www.qbrak.pl/produkt/327/elperro-szelki-uprzaz-do-weight-pullingu-l[/url] ).. no i warto pamiętać o suplemantacji stawów przy regularnych treningach.. można psu sprawić też np. plecak albo obrożę z obciążeniem i zakładać taki ekwipunek na spacery..

Share this post


Link to post
Share on other sites
co do kręgosłupa to nie chodzi tu o sam fakt że ciężar jest niżej a o to że pies biegający po lesie ciągnie oponę po nierównym terenie co powoduje że ona 'podbija się' do góry i szarpie psa. trzeba pamiętać też o rozsądnym podłożu do treningów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

Announcements

×
×
  • Create New...