Jump to content
Dogomania

Hodowle buldożkow francuskich (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Dina2

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zastanawiam sie yaki, czy chcesz sie do mnie personalnie przyczepic, czy tak ogolnie zbawic swiat.
Nie jestem idiotka - rozumiem, ze duzy pies, chocby najmilszy i najlagodniejszy moze z racji swojej masy stanowic zagrozenie dla malego. Pies to jednak tylko pies. Zwykle skarcenie w przypadku malych psow niegrozne moze byc dramatyczne w skutkach kiedy to duzy skarci malego. Albo kiedy duzy z rozpedu wpadnie na malego na spacerze. Nie trzeba byc filozofem zeby to wiedziec.
Naprawde nie podobaja mi sie uwagi w stylu, ze zal ci mojego Buby albo ze jesli go kocham to nie zrobie mu tego i nie kupie buldozka. Moze nie mialas nic zlego na mysli ale moze sie zastanow zanim cos napiszesz, bo mozesz komus ostro podniesc cisnienie albo zwyczajnie zrobic przykrosc.

Link to comment
Share on other sites

Na zawieszenie "toporu wojennego" wkleję kilka zdjęc mojej Salinki :D

Portrecik ;) (i gdzie taki pies ma byc groźny :roll: )

[img]http://img146.echo.cx/img146/8940/pasik23wj.jpg[/img]

tu z progilu :)

[img]http://img146.echo.cx/img146/200/siedze18ar.jpg[/img]

A tu wszystki trzy :D

[img]http://img146.echo.cx/img146/3937/trzylalunie17ew.jpg[/img]

Pozdrwaiam 8)

Link to comment
Share on other sites

Pytasz o hodowle buldożków francuskich, ja sama owego jeszcze nie posiadam, ale od kilku miesięcy intensywnie przygotowauję się do tego. Po moich własnych przejściach z tzw. "hodowcami" zalecam szczególną ostrożność. Ja na szczęscie już za kilka tygodni będę szczęśliwą posiadaczką uroczej bulwy :D

Ja z perspektywy czasu mogę w 100% polecić hodowlę "100-pociech" pana Adama Chabika z Wrocławia. Proponuję wejśc na stronę [URL]http://www.100pociech.com/[/URL] jest to chyba największa w polskim internecie i wg mnie najbardziej profesjonalna strona poświęcona buldogom francuskim. Na forum Pan Chabik i wszyscy forumowicze z pewnością pomogą Ci znaleźć najlepszą hodowlę buldogów w Twojej okolicy.

Edit: Ten post nie daje mi spokoju, chciałam tylko powiedzieć przepraszam osobie którą obraziłam, to były moje początki na dogo, nie pomyslałam, usunęłam obraźliwy fragment, powinien zostać jako dowód moje głupoty, ale nijak nie mogłam usunąć samych danych osoby obrażonej przeze mnie bo i tak każdy by się domyślił, więc usunełam też zarzuty moje. Jeszcze raz przepraszam Panią R.

Link to comment
Share on other sites

Wydaje mi sie Nnikka, ze mam swiete prawo sie denerwowac.
Jakas tam Yaki, nie wiadomo kto i nie wiadomos skad - kobieta ktora kompletnie mnie nie zna rzuca sobie jakies teksty, ze zal jej mojego psa i tym podobne sugerujace, ze Bubie sie u mnie dzieje krzywda, bo mieszka z rottwielerem. Kazdemu by sie cisnienie podnioslo.
Znacie mnie? Znacie moje psy? Bylyscie kiedys u mnie w domu? Wiecie co sie stalo pomiedzy Buba i Ruda? Odpowiedz na kazde z tych pytan droga Yaki i Nnikko brzmi NIE. Wiec jak nic nie wiecie to nie gadajcie glupot.

I jeszcze jedno: gdzie ja napisalam, ze chce kupic buldozka? Pytalam, jakie sa fajne hodowle buldozkow. Nie przesadzajcie z ta nadinterpretacja faktow.

Link to comment
Share on other sites

[b]Droga Dzurgo...[/b] powtarzam Ci nie denerwuj się, ja Ci napewno nie zarzucam, ze nie dbasz o psy wręcz przeciwnie bo wiem od Naty, ze dbasz i to bardzo! Wiem także, ze to co stało się Bubie było kwestią wypadku ale... widzisz właśnie dlatego żeby nie było takich wypadków ja nie jestem zwolennikiem łączenia tak różnych ras psów. Możesz się ze mna nie zgodzić ale takie jest moje zdanie.

Link to comment
Share on other sites

Wypadek ma to do siebie, ze nie wiemy czy i kiedy sie zdarzy. Oczywiscie, ze w przypadku roznicy wielkosci nawet przez przypadek duzy malemu moze zrobic krzywde. Ale reguly nie ma. W zeszlym tygondiu pani Janeczka opowiadala mi jak jeden mops wsadzil drugiemu lape w oko i pozamiatane...
Reguly nie ma. Nie znam tez zadnych statystyk mowiacych, ze duze psy robia czesciej krzywde malym niz male miedzy soba.
Nnikka moze ty bezposrednio nie sugerujesz bo co nieco wiesz od Naty ale postawa Yaki jest moim zdaniem nie na miejscu. Nie ma o mnie pojecia a jej sugestie i osady sa grubo ponizej pasa.
Ty mowisz, ze wiesz co sie stalo od Naty.
Tak naprawde co sie stalo to wie tylko Buba i Ruda, bo ja tez tego nie widzialam. Zastanawia mnie tylko skad sie biora jakies makabryczne plotki na temat stanu zdrowia Buby skoro wszyscy sa tacy madrzy i przeciez wiedza co sie stalo.
Ktos komus cos powie, ten cos doda i powie nastepnemu, i nastepnemu a ja sie za chwile przypadkiem dowiem, ze zrobilam psu operacje plastyczna i nie mam juz psa tylko krokodyla :evilbat: I tak wlasnie wyglada plotka, ktora czasem z prawda ma niewiele wspolnego.
Wiec taka Yaki (ktokolwiek to jest) nie majac bladego pojecia co jest grane klapie jezorem na lewo i prawo nie zdajac sobie kompletnie sprawy ile moze takim durnym gadaniem komus zrobic przykrosci. I takie cos podnosi mi cisnienie na maxa.

Link to comment
Share on other sites

Ja też jestem szczęśliwą posiadaczką buldoga francuskiego. :D
Na temat wypowiedzi Yaki nie będe nawet pisać.
Pytałaś się o dobre hodowle buldogów. Polecałabym Ci Draczyn. Obecnie nie mają szczenniaków i będą mieli dopiero pod koniec roku ale sama pisałas że nie chcesz kupić buldożka tylko interesują Cię światowe hodowle :D
Tak z pewnością taka jest. W hodowli jest jedyny w Polsce samiec Interchampion i dwie suczki Interchampionki. Oprócz tego kilka innych psów chapmionów.
Psy i ich szczeniaki są na prawde przepiękne.
Podaje adres strony hodowli [url]www.draczyn.com[/url]

Link to comment
Share on other sites

Anutka, bardzo mi milo, ze znow ktos sie odzywa w temacie, czyli o buldozkach :) a nie o mordowaniu biednego mopsa przez wrednego rottweilera :evilbat:
Ogladalam juz wczesniej stronke hodowli Draczyn i plowe buldozki maja piekne. Bardzo podobaja mi sie buldozki francuskie. Jesli bede kupowac nastepnego psa to na pewno bedzie to albo buldozek albo mops.
A ktora psina z tych mordek na bannerku pod podpisem jest twoja?

Link to comment
Share on other sites

Moja to ta w czarnych szelkach.
Gorąco polecam ci rase. To na prawde wspaniałe psy i na pewno nie zamordują biednego mopsa :lol:
Zapraszam Cię na moją strone www o buldogach [url]www.buldozka.prv.pl[/url] tam jest więcej zdjęć mojej Matyldy :)

Link to comment
Share on other sites

. :wink: I ja mam buldożka maluszka, ale z ikrą! Jak dorobię się cyfruwki to wstawię fotkę. Co do tematów o buldożkach to nie cieszą się długim stażem? Sama założyłam o nich temat, lecz uszedł bez większego echa, ale, jak co to piszemy. Ja tylko czekam!!

Link to comment
Share on other sites

Ale sie fajnie buldozkowo zrobilo :angel:
dziewczyny a moze wrzuccie jakies linki do znanych i cenionych zagranicznych hodowli, pewnie swietnie sie orientujecie

ja bym chetnie sobie poogladala

a Matylda i buldozki z hodowli Draczyn rewelacja!!!!! :P :P :P

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny, opowiedzcie cos wiecej o swoich buldozkach. Glownie interesuje mnie jakie maja charaktery.

A tu dla wszystkich chetnych foty ze spaceru rottki (Mobi Catani) z buldozkiem (Ronin Maly Gladiator).
[url]http://www.forum.rottweiler.sky.pl/viewtopic.php?t=308[/url]

Link to comment
Share on other sites

Zdjęcia śliczne :D

Cóż mam mówić o Sali, ona jest poprostu cudowna pod każdym względem :D charakter też ma świetny. Kiedyś znaleźliśmu małego zajączka, którego rodzine zagryzły jakieś wiejski psy i on jeden ocalał, to Sali zajęła się nim jak swoim dzieckiem, razem nawet spali. Posłuszna aż do bólu, spokojna, kochająca wszystkich i wszystko, zupełny brak agresji. Jak była mała, to z mioimi dziećmi nawiła się jakby były innymi psami, kocha koty, a szczególnie ich jedzenie za któte tańczy, śpiewa i stepuje :D To najlepszy pod względem charakteru psy jakie znam, nigdy sama nie zaczęła walki z innymi, a jak tylko ktoś ją zaatakuje (co zadża się bardzo rzadko) to ustępuje. Zawsze będę polecać tą rasę bo drugiej takiej nie ma :D Idealny kąpan zarówno dal dorosłych, dzieci i starszych ludzi. One potrafią okazywać uczucia wyerażając je mimiką pyszcza. Doskonale widać kiedy sa zadowolone, kiedy się usmiechaja, kiedy sa smutne albo coś je boli. (no jedynym mankamentem są bąki które puszczają :roll: ) ale nie ma nic idealnego ;) No nic wkażdym bądź razie POLECAM, [size=6]POLECAM[/size] i jeszcze raz [size=7]POLECAM[/size]

Link to comment
Share on other sites

Matylda jest zupełnym przeciwieństwem Sali.
Jest zupełnie nie posłuszna. Przez te 3 lata nauczyliśmy się że porządku - nic nie moze być na wysokości jej wzroku.
Jest też wyjątkowo zazdrosna - w jej przypadku zazdrosć przejawia się przytulaniem, buziaczkami , a w domu kolejnymi zniszczeniami.
Jest niezwykle mądra. Nauczyłą się z nami doskonale porozumiewać. Co z resztą wykorzystuje - domaga się jedzenia kilka razy dziennie :lol:
Matylda ma też za sobą kariere wystawową. W tym czasie odnosiła sukcesy, a także miała sporo porażek z powodu "braku obycia wystawowego", a mówiąc prościej miała swoje humory ;)
Ma też bardzo delikatną psychikę. Po zabiegu sterylizacji popadła w depresje. Na szczęście już jest dobrze(właśnie demoluje pokój)
Co ja mogę więcej napisac.
Chyba jak każdy buldog uwielbia wszystkich ludzi i psy. Spacerowe szaleństwa mogłyby nie mieć końca :)

Dodam tylko że dwa razy do roku organizuje zloty buldogów francuskich w Warszawie. Na ostatnim zlocie było ponad 40 buldogów. Dla zainteresowanych przesyłąm link do zdjęć [url]www.artinfo.pl/buldozki[/url]

To by było na razie tyle.
Pozdrowienia

Link to comment
Share on other sites

. :P Ja miałam już sukę i psa. Bawiłam się nawet w wystawy Pies był nawet,nawet. Suczka przeciętna, ale w adziliti była świetna! Była cięta na czarne psy. Skolei mam teraz sunie trzy miesięczną i jest super Trochę ją porównuję do tamtych psów i w sumie jest taka sama. W buldożkach podoba mi się to, że potrafią kochać swego pana. Wszystkie psy kochają pana swego, ale buldożki tak szczegulnie to okazują. Mam też berneńczyka, który jest ozdobą mojego ogrodu charakter podobny do buldożka

Link to comment
Share on other sites

Co do bąków to mój pies od dość dawna nie zaszczyca nas ich wonią :lol: Trafiliśmy w odpowiednią karmę i po problemie :D
Co do innych, większych psów to mój pies takie właśnie najbardziej lubi. Chowa się z pastuchami, które próbują go wypasać i jakoś nie narzeka :lol: a gdy zabawa się kończy to sam prowokuje do ciągu dalszego szaleństw. Na co dzień bawi się na spacerach z olbrzymami (bulmastiffy, rotki, cane corso ect.) i jeszcze żaden nie zrobił mu krzywdy. Chodzi na agility i kurs PT- stanowi zaprzeczenie twierdzenia, że buldogi nie są zdolne do nauczenia się czegokolwiek. Jest bardzo zawzięty w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Co do problemów zdrowotnych typu alergie i cała reszta to jest to chyba kwestia egzemplarza- mój jest jakoś wyjątkowo zdrowy i czasem zastanawiam się czy to aby na pewno BF :lol:
Myślę, że o klasie hodowli poza sukcesami wystawowymi świadczy zdrowie psów znajdujących się w niej a także z niej wychodzących. U buldogów istotne są wyniki rtg kręgosłupa. Jeśli hodowca nie przeprowadza takich badań albo nie bardzo chce się ich wynikiem pochwalić to chyba lepiej odpuścić sobie zakup u niego. Te badania przeprowadza się w większości państw, ale niestety u nas ta kwestia została wyjątkowo zaniedbana :(
Do wymienionych hodowli dopisuję hodowle: Król Arlekin oraz Punkt Widzenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AKSZEINGA']. :P Ja miałam już sukę i psa. Bawiłam się nawet w wystawy Pies był nawet,nawet. Suczka przeciętna, ale w adziliti była świetna! Była cięta na czarne psy. Skolei mam teraz sunie trzy miesięczną i jest super Trochę ją porównuję do tamtych psów i w sumie jest taka sama. W buldożkach podoba mi się to, że potrafią kochać swego pana. Wszystkie psy kochają pana swego, ale buldożki tak szczegulnie to okazują. Mam też berneńczyka, który jest ozdobą mojego ogrodu charakter podobny do buldożka[/quote]
to jakie ty masz te psy i ile wogóle??bo jak doczytałam to:berneńczyk,lhasa,buldożek francuski-->> :o :o
[quote name='akszeinga'] ja mam buldożka maluszka [/quote]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...