Jump to content
Dogomania

Hodowle buldożkow francuskich (prosimy zakladac oddzielne tematy!)


Dina2

Recommended Posts

  • Replies 2.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Witam!

Podpowiedzcie mi proszę w jakich hodowlach w Polsce szukać małego buldożka. Hodowla ma być sprawdzona, psy z niej powinny odnosic sukcesy wystawowe.
Co tu duzo mówic jak juz kupić buldożka, to z topowej hodowli po świetnych rodzicach. Ale nie siedzę w buldożkach i pojęcia nie mam kto się liczy w buldożkowym światku ;)
Help plizzzzzz...

Link to comment
Share on other sites

No to akurat racja, ze pilnowac trzeba, bo zdecydowanie nie sa z tej samej kategorii wagowej.
Ale nie wydaje mi sie zeby Buba byl jakos strasznie nieszczesliwy. Wrecz przeciwnie. I nie ma co ci byc go zal, bo to raczej jej sie caly swiat zawalil kiedy nowy pies przywedrowal do domu.
I jakos nie sadze, zeby Ruda miala problem z malym buldozkiem. A Buba na pewno bylby zachwycony majac kumpla swoich gabarytow do zabawy. Jak jezdzimy do Naty to ewidentnie widac, ze brakuje mu zabawy z malymi pieskami - z klopsami Naty szaleje i jest najszczesliwszy na swiecie.

Tak mi sie jeszcze poza konkursem przypomnialo, ze Poziomka Gosi zyje w domu z 5 rottweilerami. Malo tego, rzadzi w tym domu i nie myslcie, ze ktos jej tam podskoczy ;)

Link to comment
Share on other sites

Wiec kup Bubie drugiego mopsika,bo buldozek jest gabatytowo dwa razy taki.Popatrz na walki buldozkow na wystawach.,jezeli go kochasz to nie zrobisz mu tego.
Zeby nie bylo tak jak z tym pogryzionym maluszkiem.
Kupilas psiaka doskonalego to teraz powalcz o niego ,a nie szukaj nastepnego kandydata na championa.

Link to comment
Share on other sites

Sluchaj Yaki, twoje uwagi przestaja mi sie podobac.
Moje psy sa przede wszystkim do kochania, nie musze miec championa. Ani rottweilera, ani mopsa ani buldozka. Ani nawet slonia.
Nie znasz mnie, nie wiesz kim jestem wiec daruj sobie jakies dziwne teksty. Co ty sobie myslisz? Ze jestem jakas nienormalna?
Chociaz w sumie nie widze powodu zeby sie tobie tlumaczyc to jednak napisze zeby sobie inni, ktorzy to czytaja a nie znaja tak jak ty calej sprawy czegos mylnie nie pomysleli.
Sytuacja z Ruda i Buba to byl ewidentny wypadek. Nie wiem jak to sie stalo, nie widzialam tego. Ruda jest suka zrownowazona, zsocjalizowana, normalna, nie rzucajaca sie na inne psy. Kazdy kto ja zna to to wie. Wszyscy byli zdziwieni ze strzelila malego. W tej chwiliich stosunki sa poprawne. Bawia sie, biegaja...
Bube kocham nad zycie. Tak cudownego psa nie mialam nigdy. Wiec prosze cie nie sugeruj mi, ze szukam kolejnego kandydata na championa a o niego nie walcze, bo mnie obrazasz.
Podobaja mi sie buldozki to sie pytam jakie sa fajne hodowle. Jak nie masz na ten temat nic do powiedzenia to moze sie po prostu nie odzywaj.
Zajmij sie lepiej czesaniem swoich shih tzu a nie szukaniem dziury w calym.

Link to comment
Share on other sites

Yaki słonko uwaga "żal mi Twojego mopsika" jest stwierdzeniem nie na miejscu. Jeśli ktoś nie doczyta tematu do końca, jest gotowy pomyśleć, że dzurga kupila Bube rottkowi na pożarcie, a ja nie znam bardziej kochanego i rozpieszczonego mopsa na świecie.
Znam dzurge i wiem ile ten pies ma miłości i będę ją wspierać przy zakupie kolejnego psa (i nie istotne czy będzie to mops, czy buldożek).
A tak na marginesie buldożek dwa razy większy od mopsa :o , to my w Wielkopolsce chyba jakies kurduple mamy :lol:

Link to comment
Share on other sites

A buldożkę francuską mam ja :D I wcale a wcale nie uważam żeby to były duże psy... no może od mopsa troszkę większe i masywniejsze ale za to jakie delikatne :D moja suka ma w domu kotka (z którym szaleje jak głupuia ;) ) pudlicę i kundelkę i wszystkie są od niej większe... no może kot nie :D i nie wyobtazam sobie jej życia bez tych psów... ona kocha zabawe i inne figle, a najbardziej w właśnie z dużymi psami :D

"Popatrz na walki buldozkow na wystawach"---> bardzo nie podoba mi się to co napisała Yaki... przyznam że nigdy nie widziałam walk buldożków!!! bo tak spokojnych istot jak one to chyba nie ma... A wiadomo to tylko pies i jak inne, mają jakieś ścięcia z psami ale i tak rzadko... Myślę że najpierw warto poczytać trochę o rasie, poobserwować, a potem wysnówać wnioski, a nie od razu oceniać.

Zdjęcia mojej Sali są na topiku BŻ, Dzurga trzymam kciuki żebyś znalazła dobrą hodowlę i wspaniałego psiurka :D
Pozdrawiam serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

Sama pisalas, ze masz rottka, masz tez male psy - mopsy i shih tzu wiec powiem ci, ze nie nadazam za toba (a wierz mi nie jestem raczej ociezala umyslowo).
Z twoich wypowiedzi wylania sie obraz rottka mordercy (lub buldozka mordercy), ktory poluje na biednego niewinnego mopsika.
Nie mierz wszystkich swoja miara. Znam wiele domow w ktorych sa mopsy i rottweilery i jakos zyja, maja sie swietnie, bawia sie razem i nikt nikogo nie morduje.

Link to comment
Share on other sites

Mam te rasy znam ich charaktery i mozliwosci i bala bym sie zostawic bez opieki je razem.Wlasnie tego poradzenia sobie.Mopsiki za zadziory ,zwlaszcza samce,a sily tych psow nierowne.Mopsy nalezy bronic przed ich odwaga.

Link to comment
Share on other sites

A powiedz kto tu mowi o zostawianiu ich razem bez nadzoru. Psy biegaja razem wylacznie jak my jestesmy w domu. Kiedy z domu wychodzimy Ruda jest zamykana w kojcu (tak tez bylo zanim przyjechal mops). Buba jest w pozostalej czesci mieszkania (pokoj z Ruda dodatkowo zamkniety zeby jej nie biegal przed nosem).
Zdecydowanie rottek z mopsem to nieco inna kategoria wagowa ale nie demonizujmy.
A co do charakterow - kazdy pies jest inny. Na przykladzie psow Naty widze jak rozne potrafia byc mopsy - Fasolak filozof, Ptiszko wariat, Vaniliowa - trudno powiedziec bo za krotko ja znam, moj Buba mega miziacz. Tak samo rottki - na przykladzie psow Agi2 i moich - Mati spokojniutka do rany przyloz, Bibula mega cwaniara, Widelec z twarza mordercy i golebim sercem, Nicco cwaniak, Ruda z ogromnym temperamentem, strasznie zywa...
Jak widac kazdy z tych psow jest inny wiec nie ma co generalizowac.

Link to comment
Share on other sites

Czyli mamy to rozumieć w ten sposób, że masz problemy z psami (niewłaściwy dobór ras) nie możesz ich samych zostawić w domu bez opieky i Twoje posty mają przeczulić dzurge??? bo innego uzasadnienia Twoich wypowiedzi nie widze.
No cóż szkoda, że nie poradziłaś się na forum przed kupnem kolejnego psa :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...