Jump to content
Dogomania

Kto ma wyżła?? Pochwalcie się :D


Trinity

Recommended Posts

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='brazowa1']Pomożemy :) a ktoś ma wyżła do pochwalenia się ;) ?[/QUOTE]

No to super :multi:

Ja mam wyżła weimarskieo o imieniu Barko. Nieznośny, okropny, nie słucha się,nie da spać, ADHD, wszystko gryzie- trafił do nas z przypadku. Zero przygotowania na następnego psa ( tak szybkim czasie ) i był to czysty przypadek zawdzięczany mojej mamie.

Takie tam podsumowanie mojego pieseczka:loveu::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od przeszło miesiąca mam wyżełka niemieckiego krótkowłosego, a raczej wyżełke. Mała 12tyg czekoladka. Zwariowana jak to szczenię. Mam nadzieję, że znajdę tu porady co do wychowania, tresura domowa klikierem już rozpoczęta, mała jest bystra i mądra ale jeszcze sporo pracy przed nami :)

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj porobiłam parę fotek, także niebawem coś powklejam...mam pytanie czy Wasze szczeniaki wyżełkowe też lgnęły do wszystkich i były nieposkromione na spacerach? bo z moją sunią tak jest że cieszy się na widok każdego napotkanego człowieka i każdego psa (póki nie szczeka) i zastanawiam się czy jej to kiedyś minie...no i jak ją poskromić by tak nie ciągnęła na smyczy...?

Link to comment
Share on other sites

Było dokladnie tak samo . Szło z nią oszaleć. Skakała i darła ubranie z każdego człowieka. Obcy był najlepszym przyjecielem. Za psem by się dała pociąć, mogłam iśc głęboko w las i zniknąc na zawsze. Pies mógł nawet szczekać i warczeć,nieważne. Liczyło się,że jest psem.

Na smyczy ciągnęła jak opętana,zreszta do tej pory,gdy jest pobudzona włącza piąty bieg.Mimo,że gdy ćwiczymy potrafi iśc przy nodze z pięknie zadartą głową,ale to wtedy gdy pracuje.

Masz socjalnego,odważnego psa-wykorzystaj to :) To,że lubi kontakt z ludzmi obcymi,nie oznacza,że nie bedziesz dla niej najważniejsza na świecie.
Zacznij od tego, że zawsze masz w kieszeni najpyszniejsze nagródki na świecie i bez nich nie ruszasz się z domu. Na spacerze karm za każde zwrócenie na Ciebie uwagi. Nawet jeżeli przypadkiem znajdzie się koło Ciebie, daj do pyska kąsek.Bądź szczodra i nagradzaj,nagradzaj,nagradzaj...

Link to comment
Share on other sites

Oj widze że wyżły wszystkie tak samo mają:lol:
My aktualnie chodzimy na szkolenie i tam pies jest idealny, słucha się itp.
Ale gdy wracamy to tak jak napisała Brązowa, piąty bieg i weź tutaj wyżła zatrzymaj:shake:

A do ludzi to mój np. jest taki że na dworze nie wita się z każdymi ale w domu spokoju nikt nie zazna:diabloti:
Złodzieja ugości w domu, albo się z nim przejdzie.
Mojego wujka fousek jest bardzo przyjazny do ludzi, tyle że jest bardziej nieufny gdy ktoś puka itp.

Link to comment
Share on other sites

przyjazna jest, lubi też dzieci w każdym wieku :) jako smakołyk szkoleniowy dawałam jej do tej pory royal educ..a co Ty byś poleciła z doświadczenia? na spacerach stosowaliśmy z mężem metode - ciągniesz, ja się zatrzymuję...i wtedy piesio siada przy nodze

Link to comment
Share on other sites

to rozumiem, wygląda na to, że wyżełki chyba tak mają, że są z natury przyjazne i serdeczne :) idealny pies rodzinny..z synem nawiązała już nić porozumienia i będą teraz razem rosnąć i zaciskać więzy..kropi124 my też myślimy o profesjonalnym szkoleniu, ale chyba na wiosnę, bo teraz idzie jesień, zima a wyżełki krótkowłose gorzej znoszą niską temperature, a tu szkolenie trwa 3 miesiące i na powietrzu, w terenie nie w salce...więc to zadecydowało że pójdziemy na wiosnę, mam nadzieję, że nie będzie za późno, bo młoda skończy wtedy 8/9 miesięcy...
nasza to jak ktoś puka i przychodzi w gości, to skacze jak szalona...ostatnio uczę ją, by witała gości przy drzwiach, ale na siedząco...oczywiście nagradzając dobrze wykonaną komende :) czasem jej wychodzi, ale trzeba jeszcze pracować nad tym i owym ;)

oki, musze teraz rozgryźć wklejanie zdjęć i coś tu pozamieszczam :)

Link to comment
Share on other sites

na szkolenie nigdy nie jest za późno.
Mój Barko ma dzisiaj 7 lat i działamy na agillity + posłuszeństwo.
Ze zdjęciami to polecam fotosik.pl i wybierz rozdzielczość na 500 i masz ładne forumowe zdjęcia;)
Z tym ciąganiem to ja tez tak robiłam że za każdym razem gdy mnie pies pociągnął mówiłam PAC i czekałam aż się wróci. Po tym ruszaliśmy no i tak to było w kółko i w kółko to samo:roll:

Link to comment
Share on other sites

wyślij mi zdjecia na mojego emiala : [email][email protected][/email]
ja spróbuje ;)

Co do smaczków to ja wykorzystuje jakieś szynki czy parówki a to dlatego że mój weimar ma poprzewracane w głowie:diabloti: i jest strasznie wybredny co do takich smakołyków.
Dlatego do szkolenia częściej mieszam mu smaczki albo nagroda to zabawka:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kropi124']wyślij mi zdjecia na mojego emiala : [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
ja spróbuje ;)

[/QUOTE]

dzięki kropi, ale udało się w końcu :) także zapraszam do obejrzenia mojej suni

[quote name='kropi124'] [COLOR=#000000]Co do smaczków to ja wykorzystuje jakieś szynki czy parówki a to dlatego że mój weimar ma poprzewracane w głowie[/COLOR]:diabloti:[COLOR=#000000] i jest strasznie wybredny co do takich smakołyków.[/COLOR]
[COLOR=#000000]Dlatego do szkolenia częściej mieszam mu smaczki albo nagroda to zabawka[/COLOR]:lol: [/QUOTE]

moja póki co nie jest wybredna, zjada wszystko co dostanie, choć czasami podąża za nosem i domaga się urozmaiceń np. wczoraj dorwała jabłko :)

Link to comment
Share on other sites

Nagródka na spacer musi byc suuuper,czyli niech to bedzie kawałek parówki (darty na miniaturowe kawałki). Do szkolenia używałam nagródek mało atrakcyjnych,bo mój pies,gdy czuł parówkę,był tak rozproszony,że na niczym nie mogła się skupić. Kawałek bułki był idealny. Ale suka całe życie jadła wszystko i brak apetytu jest jest obcy. Obecnie za nagródki służy jej karma hepatic, bośmy juz stare i wątrobe chronimy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...