Jump to content
Dogomania

Zawody, fotki prawa autorskie i inne obyczaje w agility


zibiman

Recommended Posts

[quote name='zibiman']
A co do zdjec ktore wylinkowalas, To pierwsze EWIDENTNIE przedstawia mnie plus mojego psa. Widzisz tam jakis tlum z tej imprezy publicznej? Bo ja jakos nie. Drugie to kewestia tego jak podchodzi do drugiej osoby fotograf.[/quote]

Było wcześniej pisane, że szczegół to jest to, co po usunięciu nie zmienia wymowy zdjęcia. Czy usunięcie Ciebie ze zdjęcia zmieni jego wymowę? Dla mnie to jest kwestia dyskusyjna, tzn. moim zdaniem z powodzeniem można argumentować, że tematem zdjęcia miał być pies na palisadzie, a że przewodnik akurat się znalazł w kadrze.

Druga sprawa to jest to, jak powinien być traktowany zawodnik na zawodach, bo można sprawę tak interpretować, że jest osobą publiczną podczas wykonywania swoich obowiązków. Parę osób już tę kwestię tu podnosiło i nie odniosłeś się do tego.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do wyciecia mnie juz napisalem wyzej.

A z ta osoba publiczna to rozumiem ze to jest zart?

Bo osoba publiczna to np. Prezydent, Premier, Ministrowie, Pracownik Panstwego urzędu itp. I jeszcze musi byc drugi warunek spelniony. Ta osoba publiczna musi byc w czasie pełnienia obowiazkow sluzbowych.


Teraz ja zazartuje - Agility jak i chyba Wszyscy trakuje jako hobby. I jakos nie lacze tego z wykonywaniem obowizakow publicznych - sluzbowych

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']A co do psa, kota, konia i innego pupiala to jest kwestai juz moralnosci, kultury itp. Jak widac dookola malo kto sie tym przejmuje i to jest MEGA przykre. Bo nie chodzi o to zeby jakas kase tutaj zbijac na tym, ale o to zeby ktos uszanowal przez zwykle pytanie wlasnie Ciebie jako Wlasciciela. To nawet samochod szanuja i zaslaniaja nr rejestracyjny. A psiaka nie. I to jest smutne. :-([/quote]

Dla mnie to jest smutne
[URL="http://img188.imageshack.us/i/a2rvq8.jpg/"][img=http://img188.imageshack.us/img188/7175/a2rvq8.th.jpg][/URL]

[URL="http://img6.imageshack.us/i/2dse0eb.jpg/"][img=http://img6.imageshack.us/img6/9437/2dse0eb.th.jpg][/URL]
[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/%5BURL=http://img188.imageshack.us/i/a2rvq8.jpg/%5D%5BIMG%5Dhttp://img188.imageshack.us/img188/7175/a2rvq8.th.jpg%5B/IMG%5D%5B/URL%5D[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
To nawet samochod szanuja i zaslaniaja nr rejestracyjny
[/QUOTE]
Zapewne gdybys miał przypięty numer rejestracyjny to też by zasłoniono.
Nie ma to nic wspólnego z ochrona wizerunku, ale ochroną danych osobowych. Nie mieszaj tych dwóch pojęć.
Na zdjeciu któe wstawiła Rauni jestes zaledwie pewnie 1/15 częscia tego zdjecia, jak nie mniej. Czyli wychodzi że jesteś tylko szczególem a w dodatku na trzecim planie.
[QUOTE]To pierwsze EWIDENTNIE przedstawia mnie plus mojego psa. Widzisz tam jakis tlum z tej imprezy publicznej?[/QUOTE]
Ujęcie oprócz Ciebie zawiera jeszcze trzy osoby z publiki. Widec jak szacunkowo przemnożysz długość ringu to bedziesz miec ilosc ludzi siedzących wkoło. Wyjdzie duzy tłum.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman'] I wyobrazcie sobie teraz na podstawie punktu III ze usuwacie mnie ze zdjecia. Czy potem to powoduje ze dalej mozna uzyc to co zostanie jako "dokumentacja imprezy" czy co kolwiek innego?[/quote]

Weź jeszcze pod swą szanowną uwagę, że nie wkleja się jednego zdjęcia z imprezy, tylko cały reportaż. I w całym reportażu Twoja facjata jest bardzo incydentalna.

Zresztą Sajko napisała jak się interpretuje te przepisy :)

[quote name='zibiman'] Naprawde nie chce tu nikogo obrazac itp. To jest ewidentne. [/quote]

:roflt: :roflt: :roflt: :roflt:

[quote name='zibiman']Jesli poszukacie sobie zdjecia na ktorym widnieje ja to spytajcie sie jakiegos prawnika czy on uzna ze [B]ja mam prawa autorskie [/B]do tego i czy jest to tylko AKCYDENTALNA czesc calego zdjecia. [/quote]
Prawnik Cię wyśmieje.
[quote][B]Prawo autorskie przysługuje twórcy[/B], o ile ustawa nie stanowi inaczej.[/quote]USTAWA z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, Artykuł 2, ust. 1.

A jeszcze jest coś takiego, jak niezbywalne prawo autorskie osobiste i prawo autorskie majątkowe :razz:
No ale trzeba umieć rozróżniać czym się różni prawo autorskie od prawa do rozpowszechniania.

[quote name='zibiman'] A tym "niedostaniem" zdjec to nie tak jak myslisz.
Poprostu zastanowilo mnie to dlaczego nie moge dostac zdjecia na ktorym jestem ja i na zrobienie ktorego nie wyrazilem zgody. I dlatego wywolalem ten temat szczegolnie kiedy czytam "ze osoba robiaca zdjecia nie panuje na ta iloscia ktora przerabia" To mnie zastanowilo i popchnelo do poruszenia tego tematu.[B] Inni fotografowe zachowali sie inaczej[/B] [B]i mam zdjecia psa ze soba w roli glownej i nie bylo z tym zandego problemu[/B] a i wiem gdzie one sa jeszcze. [/quote]
No właśnie, zażądałeś, potulnie Ci dali, to im nie robiłeś koło pióra. Ale jak smarkula się zapytała po co Ci te zdjęcia, to Ci ciśnienie podskoczyło? Jak śmiała pytać?

[quote name='zibiman']Trzeba czasami szerzej spojrzec na sprawe.[/quote]
Patrzę szerzej na sprawę. Jadę za tydzień na Mistrzostwa Świata Agility i nikogo nie będę pytać o zgodę na robienie zdjęć. Zapewne będę rozmawiać z niejednym zawodnikiem, ale żadnego nie zapytam, czy mogę mu robić zdjęcia. Bo dla nich wszystkich to jest oczywiste, że mogę.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
"Poprostu nei zycze sobie aby moj wizerunek fruwal po stronach www"
[/QUOTE]

Prosze więc nie pojawiać się na żadnej imprezie jako zawodnik - inaczej zawsze będzie takie niebezpieczeństwo w dowolnej relacji sportowej lub dowolnym materiale dziennikarskim.

BTW żadna gazeta nie pyta o zgodę ani nie płaci osobom uwiecznionym przez fotoreportera na imprezie publicznej; podobnie jest ze zdjęciami z agencji fotograficznych.
Inaczej rzecz się ma ze zdjęciami pozowanymi - ale to zupełnie insza inszość. :shake:

Jesli aż tak Pan się nie zgadza z takainterpretacją, proszę odżalować nieco grosza na poradę prawnika - obawiam się że Pana zmartwi. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]I wyobrazcie sobie teraz na podstawie punktu III ze usuwacie mnie ze zdjecia. Czy potem to powoduje ze dalej mozna uzyc to co zostanie jako "dokumentacja imprezy" czy co kolwiek innego?[/QUOTE]

[URL]http://i39.tinypic.com/a2rvq8.jpg[/URL]

Usuń siebie z tej fotki. Dalej będzie to fotka relacjonujaca impreze.
Gdybym miałą ją podpisać będzie to owczarek niemiecki na przeszkodzie.
Bez Twojej obecnosci dalej będzie to owczarek niemiecki na przeszkodzie. Gdybys był Ty wazny, byłoby człowiek biegnacy przy przeszkodzie. Ale nie jestes tutaj głównym celem obiektywu.

[QUOTE]A po drugie punkt drugi okresla dokladnie moje prawa jesli jest to zdjecie wizerunku ze mna i jestesm tam na pierwszym - glownym planie. Przeciez Tu nie ma co dalej dewagowac. Moze naprawde nie umiemy wszyscy dokladnie czytac. [/QUOTE]
Nie jestes dokładnie na trzecim planie. Najpierw jest przeszkoda i pies, a Ty jestes dokładnie na drugim planie, za przeszkoda i psem.
I ewidentnie widac że pierszoplanowym celem tej fotki był pies na przeszkodzie. Ty poprostu wszedłes w kadr. I bez Ciebie ta fotka miałaby taka sama wartosć.

Link to comment
Share on other sites

Najbardziej ubawilo mnie to z tym kadrem.

"Ty poprostu wszedłes w kadr. I bez Ciebie ta fotka miałaby taka sama wartosć."

NO tak w sumie niepotrzebnie tam sie wogole znalazlem :-) Na nastepnych zawodach poprostu wysle psa na start a sam stane za linia ograniczajaca ring i tak pies bedzie biegal. Wtedy prawdopodobienstwo ze wpadne w kadr ogranicze do minimu :-)

No nic napisalem chyba juz wszystko co mialem do napisania na ten temat.
Pozdrawiam Wszystkich i dziekuje za tak liczny odzew.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]NO tak w sumie niepotrzebnie tam sie wogole znalazlem :smile: Na nastepnych zawodach poprostu wysle psa na start a sam stane za linia ograniczajaca ring i tak pies bedzie biegal. Wtedy prawdopodobienstwo ze wpadne w kadr ogranicze do minimu :smile:[/QUOTE]

Nie możesz. Ale możesz stanąc na środku i stamtąd prowadzić psa. To sie nazywa praca na odległość.

A co do wejscia w kadr. Fotograf chcąc zrobić jakieś zdjęcie ustala sobie główny punkt danej fotki. Nie śledzi kazdego szczegółu drugoplanowego, ale nastawia sie na jeden konretny punkt. W tym przypadku tym punktem jest pies. Jezeli ustalił sobie ze cyknie psa na palisadzie w tym własnie miejscu, to nie zwraca uwagi gdzie jest przewodnik. Równie dobrze móglbyś nie dobiec lub przebiec i nie znaleźc się w kadrze, lub znalazłoby się kawałek Twojej nogi, reki, głowy. Ale jedno byłoby nie zmienne. Zawsze byłby pies w tym punkcie. Jest to tak oczywiste, ze sama się zastanawiam po co Ci to tłumaczę.

Wogóle dziwie Ci sie jeszcze jednemu. Po co wogóle tak bardzo walczysz o swój wizerunek na fotce, skoro straciłes już go w momencie kiedy zacząłeś tę dyskusję. Straciłeś znacznie więcej. Nie tylko swój wizerunek, ale możliwosc znaleźienia tak pięknie i profesjonalnie zrobionych fotek.


[IMG]http://i920.photobucket.com/albums/ad43/hakerewka/zawody%20wroclaw/czesc4/IMG_2749.jpg[/IMG]

Tak sie składa ze od lat trochę maluję i potrafię ocenić piękne zdjęcie, na którym widac każdy szczegół i przepiękną grę świateł. Ta fotka jest fotką artystyczną. Gdyby to był mój pies, chciałbym sobie ją oprawić w ramki i powiesić aby móc ją często oglądać. I możesz mi wierzyć, tę fotkę zrobił fotograf przez duże F.
A co do naszych żartów z osiagnieciami, bo widzę że nie były zrozumiałe i Ito nas objechał.:lol:
Uwaga o kolczatce od której się zaczęło, nie była złosliwa. Poprostu kolczatka nie pasuje do psa agility. Tym bardziej że spokojnie możesz wchodzić nawet i bez smyczy i niczego to nie zmieni u Twojego psa, jest posłuszny, widzialam to na filmikach.
Druga sprawa to przejscie do trójek. Mój pies faktycznie przeszedł na trzecich zawodach do trójek ale uznałam ze poczekam do 5 doskonałych w dwójkach, coby sie zbytnio nie spieszyc ze względu na psa. Rauni faktycznie dwukrotnie zaliczyła trójke z jednym i tym samym psem, raz w mediumach a potem w smallach bo okaząło sie ze suka została źle zmierzona. Dlatego też powiedziałam ze nie jestes w stanie dorównac Rauni, bo trudno byłoby Twojego psa uznac za mediuma czy smala.
Z naszej strony były to żarty, spowodowane Twoimi przechwałkami.
O zarzuceniu mi braku odwagi ze bałam do Ciebie podejsc i że kiepsko biegałam na zawodach na których wogóle mnie nie było, nie będę komentować.
A uwaga że nie dorównasz w osiągnięciach tym dawnym owczarkom też niepotrzebnie odebrałes jako złośliwosć. Wtedy takie były czasy że im łatwiej było zdobywac tytuły w tej stawce psów co była na zawodach.
Jest to stwierdzenie zwykłego faktu, po latach biegania z owczarkiem niemieckim.
Następnym razem nie doszukuj sie drugiego dna w czyichs oczywistych wypowiedziach a zastanów sie nad nimi. Bo wiesz, zawsze warto walczyc o swój wizerunek. Ale ten prawdziwy, nie fotkowy.
Bo teraz to dopiero stałes się osobą publiczną.

Link to comment
Share on other sites

Mam inne fotki robione przez kogos innego niz Wasi fotografowe. Juz dawno oprawione.
Byc moze pomylilem Cie z kims innym bo po nicku trudno rozpoznac bo niektorzy sie ukrywaja i nie przedstawiaja sie. Mnie latwo bylo zidentyfikowac czego nie ukrywalem. Innych tez zidentyfikowalem. Licze ze jesli bedziesz w wawie to podejdziesz i dokonczymy ta dyskusje.
Zandego wizerunku nie stracilem. TO po pierwsze. Po drugie nie tylko "Wasi" tak super fotografowie robia zdjecia - nie jestescie jedyni na zawodach.

Z jednej strony krytykujesz moj sposob prowadzenia psa a z drugiej strony piszesz ze mamm super psa.
Jako tak doswiadczony zawodnik i znawca i fachowiec w tej dziedzinie powinnas wiedziec co znaczy pisanie do kogos kto zaczyna takich komentarzy. Pisalem o tym wczesniej ale tez nikt nie zauwazyl tego. (o mlodzikach i tych co zaczynaja starty swoje)

Co do przechodzenia z klasy do klasy to mam swoje zdanie tez. I napewno rozne od innych. Jesli jest to sport i gra sportowa to jesli ktos jest w A3 formalnie to powinien tam startowac i mierzyc sie z innymi sobie rownymi a nie odbierac lokaty tym co sa w klasie nizszej. Wiem wiem zasady regulaminy, ale tu nie o tym tylko o grze sportowej. Jak sama pewnie wiesz usunelas pare wypowiedzi, mam na mysli te z grozbamy. Dziwi mnie fakt tylko ze jako Moderator tego formum wogole zabierasz zdanie. NIe mozesz byc zaangazowana osobiscie w rozmowe i byc jej arbitrem. Ale to tez inna bajka. Moze nie doczytalem czegos w regulaminie i zasadach, nie wiem. Ale trudno byc arbitrem we wlasnej sprawie.

I na koniec takie podsumowanie. Stanolem ze swoimi racjami przed cala grupa ludzi ktorzy jak to psychologia tlumu, mowia jednym zdaniem i atakuja. NIe bylo tu merytorycznej dyskusji. Bo na kazde moje przyklady ludzi zajmujacych sie profesjolanie roznymi dziedzinami np. prawem. Wy mieliscie swoje osobiste interpretacje, oparte chyba tylko na tym co wymyslicie. Nie sadze by Sajko byla wykladnia prawa dla wszystkich Agilitowcow. Ma swoje zdanie i je szauje mimo ze rozne. Ale napewno nie podpisalaby sie pod tym jako wykladnia prawa dot. ochrony wizerunku i dobr osobistych.

Pisalem co mnie sklonilo do tego tematu. Tez nie dostalem zandej merytorycznej odpowiedzi na to.
Pisalem o pomysle dla tej dziewczyny Ewy, zebyscie sie zrzucili, a tu wyszlo ze to nie moj pomysl itp. i jeszcze wciskanie organizacji zawodow.
Ja ledwo zaczalem startowac a mam zawody zrobic to by byla zenula jak ktos napisal :-)

Generalnie trudno rozmawiac jesli ja mowie o jednym a Wy o drugim.
W zasadzie w duzym ogole ta ostania Twoja wypowiedz ma jakis sens poza kilkoma stwierdzeniami. Ale reszta to poprostu zwykla masowa pyskowka bez skupienia sie na meritum.
Sadze ze jeszcze bedzie okazja zeby definitywnie roztrzygnac sprawe przez kogos kto sie zna na rzeczy i na temacie.
My zajmijmy sie bieganiem i zdobywaniem jak najlepszych lokat. I bedzie Fun jak to ktos napisal.

Pozdrawiam i do zobaczenia w Warszawie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Byc moze pomylilem Cie z kims innym bo po nicku trudno rozpoznac bo niektorzy sie ukrywaja i nie przedstawiaja sie.
[/quote]
Jestem bardzo łatwa do zidentyfikowania po awatorze, dziwie sie ze przegapiłes taki szczegół. Tym bardziej ze moje oba psy biegały w Finale Pucharu Narodów z Malmą z Twojego klubu.
[quote]
Z jednej strony krytykujesz moj sposob prowadzenia psa a z drugiej strony piszesz ze mamm super psa.
[/quote]
A co to ma jedno do drugiego?
O tym ze masz fajnego psa pisałam takze i wczesniej.
Przewodnik powinien cały czas doskonalic sie i widocznie jeszcze masz co robić. Wpłynie to tyklo na plus dla Waszej pary. A kolczatke wywal.
[quote]
Co do przechodzenia z klasy do klasy to mam swoje zdanie tez. I napewno rozne od innych. Jesli jest to sport i gra sportowa to jesli ktos jest w A3 formalnie to powinien tam startowac i mierzyc sie z innymi sobie rownymi a nie odbierac lokaty tym co sa w klasie nizszej. Wiem wiem zasady regulaminy, ale tu nie o tym tylko o grze sportowej
[/quote]

Żarty se robisz albo nikt Cię nie uświadomił. Gra sportowa ma swoje reguły które wyznaczaja mozliwosc przyjęcia taktyki sportowej.
Jest taka dyscyplina jak WKKW. Czyli wszechstronny konkurs konia wierzchowego. Na krosie w niektórych miejscach masz dwie możliwosci
możesz pojechac trudniejsza trasę, lub wybrac łatwiejsza od Ciebie zalezy co uznasz ze jest lepsze dla Twojego konia. Wybór jednej czy drugiej jest tylko posunięciem taktycznym.
Kategorie w agility są tak naprawdę tylko dla Ciebie. Nie sa premiowane w jakis szczególny sposób, czy nie ma tam jakis wielkich nagrod aby sie o nie zabijać. Tak naprawdę to biegi dla samego siebie.
W jedynkach jakby nie patrzec kazda doskonała jest premiowana przejsciem do wyższej klasy, w dwójkach teoretycznie trzy pierwsze miejsca. Ale w rzeczywistosci przy tej ilosci zawodników i małej ilosci czystych przebiegów, to czysty bieg daje Ci praktycznie gwarancje przejscia do kolejnej klasy. W trójce juz tylko biegasz dla siebie. Wygrana moze Ci dac co najwyzej tytuł Ch Ag. ale oprócz tytułu nie ma za niego konkretnej bonifikaty naprzykład : mozliowsc wystawiania w klasie użytkowej. Wiec nic dziwnego ze czesto te biegi staja sie biegami taktycznymi, przed tymi własciwymi. Czyli aby przypomniec psu strefki, lub pozwolic psu umocnić się psychicznie aby w przyszlosci wygrywał w tych własciwych biegach Openowych. Bo tak naprawde to dla nich się biega.
Myslę ze jeszcze duzo musisz sie nauczyc o agility i zaczać troche z innej strony. W środowisku końskim Polacy są uwazani jako Ci co niszczą konie, bo zbyt szybko stawiaja młodym koniom poprzeczkę. Czesto przejscie do wyższej trudniejszej klasy jest głupotą, bo koń nie jest na sezon czy dwa.
Ci co wygrywaja wiedzą o tym. W psach jest podobnie. Jesli przewodnik uzna że zostanie w niższej klasie zaprocentuje to w czasie późniejszym to własnie zostaje w niej. Tylko z tego powodu. JAk wogóle mogłes pomysleć ze zostaje sie w klasie aby sobie przywieźć o jeden medalik czy dyplom więcej. Bardzo to płytkie ale pewnie dlatego że jeszcze Twoje nastawienie w agility jest bardzo krótkowzroczne.

[quote]NIe bylo tu merytorycznej dyskusji. [/quote]
Bo od Ciebie nie było żadnych dobrych argumentów. Chociażby z tytułami gazet, na potwierdzenie Twoich słów.

[quote] Jak sama pewnie wiesz usunelas pare wypowiedzi, mam na mysli te z grozbamy. Dziwi mnie fakt tylko ze jako Moderator tego formum wogole zabierasz zdanie. NIe mozesz byc zaangazowana osobiscie w rozmowe i byc jej arbitrem. Ale to tez inna bajka. Moze nie doczytalem czegos w regulaminie i zasadach, nie wiem. Ale trudno byc arbitrem we wlasnej sprawie. [/quote]

Faktycznie nie doczytałeś regulaminu to raz.
Druga sprawa masz bardzo brzydki nawyk pisania nieprawdy. Nie lubię tego, tym bardziej ze nie tłumaczy Cię nic. A do tego bardzo głupio to robisz, bo kazdy post który zmieniłam jest zaparafowany przeze mnie.
Nie usuwałam żadnych postów. Tylko w jednym usunęłam zdanie które zawierało niecenzuralne słowo. Gdyby to zdanie zawierało inne słownictwo, zostałoby na miejscu.
Pozostałe zmiany w moderacji całego watku dotyczyły jedynie oddzielenie tych dwóch wątków i usuniecie cytowanych zdjec i zamiana na linki fotek które były w nieprzepisowej ilosci. To tyle mojej ingernecji w ten wątek. Nie usuwałam żadnych postów. Więc następnym razem zanim napiszesz nieprawdę przypomnij sobie ten wątek o zasadach moralnych.

[quote] Pisalem o pomysle dla tej dziewczyny Ewy, zebyscie sie zrzucili, a tu wyszlo ze to nie moj pomysl itp.[/quote]

A znasz sie troche na chronologi?
To było w moim 22 poscie w tym watku :
[I]"....Ewa podziękuj, Pan chce Ci zasponsorować program.:p[/I]

[I]Chyba jestes na tyle dorosły, że pojmujesz że dzieci co pstrykają fotki nie zarabiają. Więc nie szastaj czyimiś pięniedzmi mówiac co mają sobie kupić.[/I]
[I][B]A jak masz taki gest to zafunduj. [SIZE=3]Profesjonalny aparat[/SIZE] też możesz[/B] skoro wymagasz zdjeć profesjonalnych od "dziecka" lub amatora przez małe f.[/I] ..."


Twój post był postem 100.

To teraz taka mała zagadka matematyczna. Który post był pierwszy.
22 czy 100 ?

[quote]Sadze ze jeszcze bedzie okazja zeby definitywnie roztrzygnac sprawe przez kogos kto sie zna na rzeczy i na temacie. [/quote]

Myślę ze juz nie ma po co. Nikt zdjęc Twojemu psu nie będzie robić, wiec i Ty nie będziesz złapany w kadr.
A od czasu kiedy sobie zastrzegłes to, nikt nie wstawiał zdjęć. Inna sprawa ze wdziałes wczesniej te zdjecia, korespondowałes z Tą osobą i nie przeszkadzały Ci one wtedy w niczym. Czyli tak naprawde wyrazałeś wtedy na nie zgode.
Ale to już przerabialismy, wiec po co wałkowac.
W tej chwili mozesz już spac spokojnie, błysk fleszy Cię ominie.

[quote]
My zajmijmy sie bieganiem i zdobywaniem jak najlepszych lokat.
[/quote]
Nie zajmuj sie zdobywaniem najlepszych lokat. KIedy zaczniesz biegac w harmonii ze swoim psem, lokaty same przyjdą.
Skorzystaj poprostu z uwag. Nie były złośliwe.;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']

A tym "niedostaniem" zdjec to nie tak jak myslisz.
Poprostu zastanowilo mnie to dlaczego nie moge dostac zdjecia na ktorym jestem ja i na zrobienie ktorego nie wyrazilem zgody. I dlatego wywolalem ten temat szczegolnie kiedy czytam "ze osoba robiaca zdjecia nie panuje na ta iloscia ktora przerabia" To mnie zastanowilo i popchnelo do poruszenia tego tematu. Inni fotografowe zachowali sie inaczej i mam zdjecia psa ze soba w roli glownej i nie bylo z tym zandego problemu a i wiem gdzie one sa jeszcze.
[/quote]
przejrzalam moje albumy na serwerze i mam dwa zdjecia z zabrza gdzie na jednym jest sam pies a drugie jest takie
[IMG]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4623.jpg[/IMG]
i na tym zdjęciu prawie PAna nie ma,wiec w sumie nie wiem o co chodzi:roll:
rozumiem jakbyś miał takie zdjęcie
[IMG]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg[/IMG]
Rober przepraszam ze akurat Ciebie wstawiam na przykład

ile razy ja mówiłam ze nie miałam czasu szukać i przeglądać zdjec w danej chwili(na wakacjach rowniez obrabiałam zdjecia tylko po to by inni obejrzeli ale i tak Pan tego nie rozumie)?
nie powiedziałam ze nad nimi nie panuje:roll:

[quote name='zibiman']

Co do przechodzenia z klasy do klasy to mam swoje zdanie tez. I napewno rozne od innych. Jesli jest to sport i gra sportowa to jesli ktos jest w A3 formalnie to powinien tam startowac i mierzyc sie z innymi sobie rownymi a nie odbierac lokaty tym co sa w klasie nizszej. Wiem wiem zasady regulaminy, ale tu nie o tym tylko o grze sportowej. [/quote]
a wie Pan ze sa przypadki ze można zdobyć łapkę w brzydkim stylu?
nie każdemu zależy by od razu być w A3
widocznie pies nie byl gotowy by przejść wyżej i tego to juz Pan nie powinien oceniać



[quote name='zibiman']
Pisalem co mnie sklonilo do tego tematu. Tez nie dostalem zandej merytorycznej odpowiedzi na to.
Pisalem o pomysle dla tej dziewczyny Ewy, zebyscie sie zrzucili, a tu wyszlo ze to nie moj pomysl itp. i jeszcze wciskanie organizacji zawodow.
Ja ledwo zaczalem startowac a mam zawody zrobic to by byla zenula jak ktos napisal :-)

[/quote]
nie musi Pan ze mnie robić sieroty i robić na mnie składki,jest to trochę nie miłe.sama umiem na siebie jakoś zarobić i w końcu kupie sobie ten obiektyw, ale są ważniejsze rzeczy takie jak np operacja psa którą mój miał 10dni temu:roll:

a ja zaczęłam startować później niż pan i od razu mam robić super zdjecia na zawodach w dodatku aparatami ktorych sie tak dobrze nie zna?

co do organizacji to nie prowadzi Pan klubu i nie ma przeszkód wiec raczej chodziło byście jako klub zrobili to może by nie było żenuła

Link to comment
Share on other sites

NO i znowu nie doczytalas. To nie do Ciebie to pisalem. Jak ja mam to pisac zebyscie zrozumieli :-) Tutaj kazdy ma cos do powiedzenia, nawet jesli nie na temat :-) To taki Labedzi spiew w sumie.

Kiedy dziecko zrozum, nie chce zadnych fotek od Ciebie. Jesli to hobby co robisz to rob to w wolnym czasie a nie kosztem swoich zajec i obowiazkow. Rozumiem duza presje bo wszyscy czekaja na Twoje zdjecia, ale bez przesady. Kto Ci kaze rzucac wszystko i obrabiac fotki - napewno nie ja.
Nie napisalem ze jestes sierota, nawet mi to przez mysl nie przeszlo. Znowu nadinterpretacja.
Odebralem ze nie masz wlasnego aparatu jak napisalas i jak sie wyrazilem "wpadl mi do glowy pomysl" Jak sie jedna okazuje zly. Choc byl ktos kto go podlapal. Nawet wspominal o sponsorowaniu. Wtedy nie oponowalas tak jak teraz. Mhh. Rozdwojenie zdan :-) Moj klub nie ma w tej sprawie nic wspolnego. To moje zdanie a nie klubu. Chyba ze ktos zle to zrozumial.

No i kolejne zaprzeczenie. Jedni mowia ze robisz super zdjecia. A ty piszesz ze nie bo nie znasz aparatu. To o co tu chodzi w koncu. Sa dobre czy nie? Bo chyba Twoje zdanie sie liczy jako fotografa przez duze F. I nie pisze tego zlosliwe. Serio :-)

A o co chodzi z ta lapka w brzydkim stylu. Bo nie rozumiem tego do konca a nie chce zle tego interpretowac. To takie wieloznaczne zdanie?

Link to comment
Share on other sites

po 1 nie dziecko
po 2 nikt na mnie nie wywierał presji i nie nalegał Tylko pan to robił;)
po 3 takie gadanie nie jest po prostu mile ja to odebrałam jakbym nigdy sobie kupić nie mogla
po 4 wtedy to pominęłam bo i tak bym owego prezentu nie przyjęła,mam swoje zasady
po 5 nic nie mam do Pańskiego klubu tylko myślę ze jakby sie zebrać to mogli byście zrobić i nie było by ,żenuła'
co do zdjec sa zdjecia które mi sie podobają bardzo i sa średnie
nigdy nie mówiłam ze robię super zdjecia bo wiem ze są lepsi ode mnie

Link to comment
Share on other sites

To może ja też tak ogólnie sobie podsumuję...

Wyszło na to, że większość "naszej bandy" zrozumiała sytuację tak jak ja... czyli nie jest ze mna tak źle ;-)

Na moje pytania nie otrzymałam odpowiedzi... :mad:
Oprócz celu zastosowania kolczatki na psie ailitowym - stwierdzenie, że jest to pozostałość po PT:crazyeye: trochę mnie zdziwiło... W ubiegłym wieku :diabloti: robiłam z moimi bokserami (szt 3) PT i IPO razem z ON-kami (były w przewadze) i wtedy kolczatki nie używano...

Wykazałeś się brakiem ............... (tu wpisz co uważasz) proponując zrzutę dla jednej z naszych koleżanek... i popatrz nikt nie zaproponował zrzuty na obroże dla Twojego psa, abyś nie kompromitował polskiego agility...

I dziwisz się, że wszyscy mówimy jednym głosem.... coś w tym widać jest...
Jest takie powiedzenie: jak jedna osoba mówi Ci, ze jesteś osłem to ją wyśmiej, ale jak trzecia Ci powtarza to samo, to zacznij się rozglądać za sianem na zimę...

I na koniec... ZAWSZE czytam to co podpisuję (zwłaszcza małe literki:razz:) Na jednym zgłoszeniu bardzo małym drukiem przeczytałam:
"[B][I]organizator zastrzega sobie odmowę przyjęcia zgłoszenia bez podania przyczyny"[/I][/B] - coś w tym jest...
Jesteś nowy "w te klocki" i nawet nie wiesz ilu obraziłeś organizatorów...

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Kiedy dziecko zrozum, nie chce zadnych fotek od Ciebie.
[/quote]
Dziecko już zapewne zrozumiało, głupia nie jest. Wiec po co to?
[quote]
Odebralem ze nie masz wlasnego aparatu jak napisalas i jak sie wyrazilem "wpadl mi do glowy pomysl" Jak sie jedna okazuje zly. Choc byl ktos kto go podlapal. Nawet wspominal o sponsorowaniu.
[/quote]
Znowu mijasz sie z prawdą.
To Ty go podłapałes. Bo wczesniej kazałes Ewie samej sobie kupić ten program.
"Sponsoring" był z ikonką która podkreślała intencje powiedzmy "żartobliwe".
I tak zostało to odebrane. Też z dodatkiem odpowiedniej ikonki, aby było to zrozumiałe dla każdego. Zreszta nie chciałes wtedy sponsorowac. Znaczy po tym 22 poscie. :lol: ( zwróc uwagę na ikonkę - to też jest żart)

[quote]
No i kolejne zaprzeczenie. Jedni mowia ze robisz super zdjecia. A ty piszesz ze nie bo nie znasz aparatu. To o co tu chodzi w koncu. Sa dobre czy nie?
[/quote]
Skromna jest - to zaleta Fotografa.
Ale to tak jak z biegiem agility. Kazdy daży do doskonałosci fotografowie też. Dlatego jedne biegi sa lepsze znaczy foty inne mniej. Im człowiek wiecej sobie narzuca poprzeczki, tym wiecej tych fot ma być doskonałych.
A i nie ma takiego fotografa który jest zadowolony z kazdej fotki. Czesto trzeba kilkadziesiat zrobić aby ta jedna była ponad wszystkie. Co nie znaczy że inne są złe. Sa dobre, tylko niektóre sa ponad wszystko. ;)

Link to comment
Share on other sites

Idą równo, można by powiedzieć łeb w łeb :megagrin:

[URL="http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg"]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg[/URL]

Postanowiłem zapuścić włosy co by mi się też tak rozwiewały jak Antiemu.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
A o co chodzi z ta lapka w brzydkim stylu. Bo nie rozumiem tego do konca a nie chce zle tego interpretowac. To takie wieloznaczne zdanie?
[/quote]
JA Ci na to odpowiem. Sa biegi w których pies wygrywa, ale styl prowadzenia jest na zasadzie ratuj sie a raczej nas z opresji. Czyli bez dogadania się z psem na licznych odwołaniach. To nazwałabym brzydkim stylem, bo wiąże się z brakiem harmonii w dogadniu się z psem. Co tak zachwyca w pieknym prowadzeniu w agility.
Natomiast ja pisałam o innym przypadku. Są psy które maja olbrzymi potencjał jednak potrzebują pozytywnego umocnienia na zawodach gdzie są dla niego bardziej stresujące warunki.
Dlatego dokłada się jedną rzecz a nie dwie. Czyli dokłada sie srodowisko bo tego uniknać się nie da. Natomiast tor o mniejszym stopniu trudnosci pozwala na utrzymanie wiekszej prędkosci i możliowsci wiekszego nakręcenia.
Dla młodego niedoswiadczonego psa bardzo trudno jest pokonac zakręcony tor przy utrzymaniu duzej predkosci. Mozesz sobie wyobrazic młodziutkiego psa który zaczyna pierwsze starty w wieku 18 miesiecy a po trzech i pół miesiaca ma prawo startów w trójkach.
Ponieważ pies jest inwestycja sportowa na wiele lat, dlatego też trener może wybierac czy pies ma biegac w zerówkach, a kiedy już zacznie biegac w oficjalnych ma jeszcze , chociaz, juz w ograniczonym zakresie możliwosci słuzące by forma psa rosła wraz z jego doświadczeniem.
Jako że biegi 0, czy biegi na kategorie są tylko dojściem do założonych celów. Natomiast nie sa celem samym w sobie.
Stad też lokaty w kategoriach są raczej drugorzędnym planem, którego nawet nie obejmują statystyki.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neo&Anti']Idą równo, można by powiedzieć łeb w łeb :megagrin:

[URL="http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg"]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg[/URL]
[/quote]

Chcialbyś :eviltong:
Sędzia na celowniku powiedzialby wygrane o łeb w walce :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neo&Anti']Idą równo, można by powiedzieć łeb w łeb :megagrin:

[URL="http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg"]http://i385.photobucket.com/albums/oo291/ewkahaker/zabrze%202009%20ppa/czsesc2/IMG_4343.jpg[/URL]

Postanowiłem zapuścić włosy co by mi się też tak rozwiewały jak Antiemu.[/QUOTE]

:multi:
Zrób to, zrób to :modla:

:evil_lol:

To też mi się podoba ;)
[quote name='CHI']Jest takie powiedzenie: jak jedna osoba mówi Ci, ze jesteś osłem to ją wyśmiej, ale jak trzecia Ci powtarza to samo, to zacznij się rozglądać za sianem na zimę...
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

zibiman: przykro mi, ze moj post (jak i innych) odebrales jako "wsciskanie" organizacji zawodow. Mi chodzilo o to, ze duzo czasu straciles na rozpisywanie sie na sprawy malo istotne. Ten sam czas moglbys poswiecic na dyskusje w swoim klubie, ktory jest najstarszym klubem w Polsce co by zrobic aby zorganizowac zawody w Warszawie. Nie oszukujmy sie, zawody organizuja sami zawodnicy i czesto sa to zawodnicy duzo mniej doswiadczeni niz Ty ;) bardzo male kluby. Masz przyklad, zawody w Czeladzi i w Kozlowie organizowaly osoby zupelnie nowe w agility. Czemu? Po prostu chcialy :loveu: Zawodnicy rowniez sami obsluguja zawody, moze to zauwazyles. Wasz klub to potega i wszyscy agilitowcy czekaja na wiecej imprez w Warszawie. Dlaczego nie Wy? Na pewno sie stawimy :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...