Jump to content
Dogomania

Zawody, fotki prawa autorskie i inne obyczaje w agility


zibiman

Recommended Posts

[quote name='zibiman']

A co do owczarkow ktore w Polsce kiedys startowaly to napewno mi wiele brakuje i dziekuje za ta jakze mila i budujaca uwage. Bedziemy sie starac im dorownac a nawet przegonic :-)

Wam tez zycze wielu sukcesow bo jak dobrze kojarze, to chyba niezbyt dobrze Wam poszlo we Wroclawiu. Ale to tylko Agility, wszystko sie moze zdazyc:-) Nawet jesli pies nie ma kolczatki to disuje :-)[/quote]

Napewno nie z tym psem. Były to poprostu inne czasy, inna ilosc zawodników, inne rasy.
A jezeli ta druga uwaga to miala tez być do mnie. To hmm. Dyski u mnie to raczej rzadkosć, chociaz zdarzaja się jak każdemu. Ale we Wrocławiu nie startowałam, może na Twoje szczęscie. Spotkamy sie zapewne w Warszawie, bo jakos tak wypada odebrac pucharek z całosci PP, jeden a moze dwa. Wiec życzenie sukcesów od Ciebie przyjmuje, ich nigdy za wiele a i o miejsce bedziemy walczyć, więc sie przyda każde życzenie, nawet od konkurencji. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[QUOTE]
Aha, jeszcze mamy zawody w Wawie wiec ciagle mam szanse :smile:
[/QUOTE]
Nie dasz rady prześcignąć Rauni. To wyjątkowy był przypadek :evil_lol:

[QUOTE]
a jesli bedziesz chciala zrobic kiedys zdjecie mnie lub Baremu to sie zwczajnie spytaj.
[/QUOTE]

Nie licz na to, bo chyba już nie zechce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']
A to fakt masz jedynie prawo do zdjec za ktore zaplacilas za pozowanie osobie ktorej robisz takie zdjecie. To tak uscislajac. Wtedy jest to dzielo i mozesz nim rozporzadzac jak chcesz. [/quote]

A to ciekawe... możesz przytoczyć jakieś przepisy, z których wyciągasz takie wnioski? :-) Bo mnie się zawsze wydawało, że prawo autorskie to prawo autorskie.

Co do stołu i nożyczek - nie, to nie ta zasada się tu odezwała, to efekt niejasności formułowania przez ciebie wypowiedzi. Telepatia kiepsko działa przez internet, a odpowiedź była na mój post, ew.Laluny, która wszak we Wrocławiu nie biegała. Stąd prosty aczkolwiek nie ukrywam, z lekka zaskakujący dla mnie wniosek, że ta uwaga o sukcesach była do mnie - na przyszłość, zanim zaczniesz z kolejną kąśliwą uwagą (cyt.: "uderz w stół") - przeczytaj raz jeszcze, co napisałeś... być może czasem błąd leży po twojej stronie, nie tylko twoich napastujących cię paskudnych rozmówców ;-)

Na koniec, ja jeszcze raz uparcie zwrócę uwagę, że temat o twoim bieganiu rozpocząłeś ty sam, temat kolczatki został rozpoczęty tylko pod kątem identyfikacyjnym przez Gosię, a ty go pociągnąłeś, tłumacząc się że to ONek i musi. Ponad to, żądając od innych kultury i przestrzegania zasad dobrego wychowania, w tej krótkiej dyskusji zdążyłeś dać co najmniej kilka przykładów na jego brak.

Ja natomiast zapamiętam z tej dyskusji za jakiś czas pewnie głównie tyle, że ONkowi lepiej nie robić żadnych zdjęć ani tym bardziej filmów ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Cytat:
Napisał [B]zibiman[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f206/zawody-agility-wroclaw-29-30-08-2009-a-142089-post12932397/#post12932397"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Co do youtuba to nie ma takiej opcji bynajmniej legalnej. (to co ja wiem, bo czytalem regulamin i zapewniaja) ale niektorzy jak sami pisali potrafia to zrobic :smile:[/I]

nielagalne jest również to że zdjecia które ja zrobiłam Pana psu będzie je PAn używał bez zgody.
(niektorzy sie czepali mojej gramatyki ale ja sobie odpuszcze)

To typowe, ja o youtuubie ty o czym innym I tak to ta rozmowa wyglada. [/quote]fakt literówka to to jest jak sie w szkole pisze na przerwie:p
yt czy zdjecia chodzi o to samo=prawa autorskie


[quote name='zibiman']

A to fakt masz jedynie prawo do zdjec za ktore zaplacilas za pozowanie osobie ktorej robisz takie zdjecie. To tak uscislajac. Wtedy jest to dzielo i mozesz nim rozporzadzac jak chcesz. Ale tego sobie nie przypominam :-)[/quote]
ciekawe...:roll: czy gazeta Panu zapłaci jak zrobi panu zdjęcie na jakieś imprezie?chyba nie
po 2 nikt mi nie pozuje:roll:

mój aparat(sorry pożyczony)ale moja karta, moja praca, czyli moje zdjecia i JA zarządzam czy komuś je pokazuje i czy pozwalam na wstawianie gdziekolwiek no chyba ze się mylę to niech ktoś mnie poprawi(kto jest fotografem przez duże F)

[quote name='zibiman']
Wiec prosze bardzo abys nie robila Baremu i mnie zadnych zdjec wiecej, bo inaczej sie nie dogadamy chyba i usunela trwale wszystkie inne zdjecia na ktorych widnieje moja osoba z psem.
Dziekuje z gory. [/quote]
zdjec robić nie będę-pewnie jak inni...
co do usunięcia trwałego to tego nie zrobię;)

[quote name='zibiman']
a jesli bedziesz chciala zrobic kiedys zdjecie mnie lub Baremu to sie zwczajnie spytaj. I to wszystko w tym temacie. Jesli inni maja na to ochote - co wyrazili swoimi zgodami - to mnie to wogole nie interesuje. Chodzi tylko o moje zdjecia.
[/quote]
myślę ze mam ciekawsze obiekty do robienia zdjec ktorych nie muszę się pytać i zbierać podpisów na kartce:evil_lol: i przynajmniej potem od takich osób nie mam pretensji:shake:

Link to comment
Share on other sites

No i super O to mi chodzilo. Moze nie koniecznie musisz sie obrazac. Ale nie zycze sobie tego i tyle. Wiec uszanuj to i to wszystko.
A gazeta - moja droga porzadne gazety jak i porzadne stacje pytaja sie. Nie musi byc to zgoda na pismie. Popatrz sobie na youtuba. Juz bylismy w TV i wtedy sie pytali czy my sie zgadzamy. Nie musi byc to formalnie napisane. Wlasnie to jest ta kultura o ktorej mowie. Kultura robienia zdjec a nie bycie Paparazzi. To co Ty piszesz to typowe takie zachowanie. Ze wykorzystujesz wizerunek innych wbrew ich WYRAZNEJ zgodzie. Ja takiej zgody Tobie nie dalem. I to chyba na tyle

I widze ze niektorzy wyraznie sa przewrazliwieni na punkcie siebie i wyraznie nie doczytali do konca. Poczytaj uwaznie o tej koczatce. To zobaczysz kto i co napisal na temat kolczatki i kto kogo ewentulanie "obrazil" Ja sie tym nie przejmuje akurat.


Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman'] A to fakt masz jedynie prawo do zdjec za ktore zaplacilas za pozowanie osobie ktorej robisz takie zdjecie. To tak uscislajac. Wtedy jest to dzielo i mozesz nim rozporzadzac jak chcesz.[/quote]
Ciekawe, że Ustawa uściśla rzecz inaczej :evil_lol:

[quote name='zibiman'] Wiec prosze bardzo abys nie robila Baremu i mnie zadnych zdjec wiecej, bo inaczej sie nie dogadamy chyba i usunela trwale wszystkie inne zdjecia na ktorych widnieje moja osoba z psem.
Dziekuje z gory. [/quote]
O ile pierwszą Twoją prośbę spełnią z radością chyba wszyscy, którzy robią agilitowe zdjęcia, o tyle drugiej spełniać nikt nie musi. Zdjęcie stanowi [B]własność[/B] autora. I autor może rozporządzać zdjęciem wedle własnego uznania. Może więc np. wydrukować sobie Twoją podobiznę i urządzić z niej cel do rzutków :eviltong: i Tobie wtedy nic nie do tego.

[quote name='zibiman']a jesli bedziesz chciala zrobic kiedys zdjecie mnie lub Baremu to sie zwczajnie spytaj. [/quote]
Dobry żart. Na pewno wszyscy będą Cię teraz pytać :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote]
A gazeta - moja droga porzadne gazety jak i porzadne stacje pytaja sie.
[/quote]
A możesz podać konkretny tytuł tej porządnej gazety czy znowu sobie tak gdybamy?
Pisałam do czasopisma ogólnopolskiego gdzie przekazywałam takze zdjecia z imprez. W umowie jedynie miałam że zdjecia wraz z tekstem są mojego autorstwa, a jeżeli wykorzystywałam zdjecia innej osoby musiałam mieć jej zgodę. I był punkt że redakcja kupuje ten tekst którego nie mam prawa juz umieszczac w innej gazecie.
Mozesz mi podać konkretne tytuły tych gazet w których obowiazują inne zasady niż te powszechnie stosowane? :cool3:

Link to comment
Share on other sites

czy jak jest PAn na koncercie i ktoś robi zbliżenia i zanim to puszcza to sie pytają czy może być pan w telewizji? Paparazzi to ja raczej nie jestem bo na zawodach jestem co chwile w innym miejscu by zdjecia robić i raczej nie robię ich z krzaków.Nawet siedziałam w niedziele kolo Pana namiotu i przypadkiem słyszałam co nieco...
trzeba komuś za przeproszeniem obrobić dupę u innych bo się zdjec nie dostało
i kto tu mówi o kulturze osobistej?

PAn nie rozumie praw autorskich i zapisu w ustawie a to ja tu jestem amatorskim dzieckiem co pstryka fotki

Link to comment
Share on other sites

:lol: :lol: :lol:
Ma facet tupet :lol: .

zibiman nie jesteś pępkiem świata i nikt nie będzie z wywieszonym ozorem obrabiał Ci zdjęć! Teraz to nie masz co liczyć na jakiekolwiek foty z zawodów :lol: . A co do łapek do następnych klas, wspominałeś o A3 ... zdobyć je w pełnym speedzie to co innego niż gasić psa i karcić psa za każdy nieudany przebieg :angryy: . I nie ma co się szczycić i wytykać innym, że ''siedzą w jedynkach po parę lat''. Inni widocznie traktują to z zabawą, a nie za wszelką cenę muszą ukończyć bieg. I nie gadaj ''Wam nie poszło'', bo każdy stawia sam kryteria swojemu psu, i dla jednych jest to choćby zaliczenie strefy. A Ty też wszystkiego nie wykosiłeś więc nie lansuj. :roll:

Ja tam bardzo dziękuję jeszcze raz za foty, wszystkie są rewelacyjne i profesjonalne w każdym milimetrze :) . I ja czekam na jeszcze więcej Buuu ;). A Ty Ewka nie przejmuj się. Są klamki, taborety i inne gadżety :) .

pzdr. Karolina z Boo.

Link to comment
Share on other sites

Jakim tu sportowym duchem wieje. Naprawde dajmy juz spokoj. zostalo przegadane. Kazdy niech robi jak chce. Chcecie fotki OK, ja nie chce uszanujcie to i tyle. A co do moich przebiegow i mojej techniki to naprawde moze w Warszawie pogadamy moze troche ochloniecie co niektorzy i zamiast patrzec przez zawisc, zazdrosc nie wiem co jeszcze pogadacie o tym rzeczowo i na temat. Nie ja wyciagnalem ten temat. Wiec nie chce o tym pisac. A jak to mowia "na zlodzieju czapka gore" Obym tylko dobrze zostal zrozumiany.
A co do tupetu to ten go ma co wypisuje takie wlasnie krytyczne, sarkastyczne i niedorzeczne moim zdaniem opinnie dotyczace innych zawodnikow. Ja czuje sie ostro tutaj zaatakowany - ale sie niedaje. Ale nie chce juz wiecej o tym pisac bo to nie ma wiekszego sensu. Zapraszam do rozmowy face to face. Wtedy moze bedzie bardziej konkretnie i na temat.
Pozdrawiam i koncze chyba poraz 5ty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka i haker']czy jak jest PAn na koncercie i ktoś robi zbliżenia i zanim to puszcza to sie pytają czy może być pan w telewizji? Paparazzi to ja raczej nie jestem bo na zawodach jestem co chwile w innym miejscu by zdjecia robić i raczej nie robię ich z krzaków.Nawet siedziałam w niedziele kolo Pana namiotu i przypadkiem słyszałam co nieco...
trzeba komuś za przeproszeniem obrobić dupę u innych bo się zdjec nie dostało
i kto tu mówi o kulturze osobistej?

PAn nie rozumie praw autorskich i zapisu w ustawie a to ja tu jestem amatorskim dzieckiem co pstryka fotki[/quote]

Ale niezle masz slownictwo i niezle Ci idzie jak na dziecko. Dlatego koncze ta rozmowe na tym co napisalem wyzej. Nie ma to wiekszego sensu. Zycze Ci sukceswo w robieniu zdjec innym i mam nadzieje ze inni sie z tego ciesza.

Pozdrawiam goraco

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Ale niezle masz slownictwo i niezle Ci idzie jak na dziecko. Dlatego koncze ta rozmowe na tym co napisalem wyzej. Nie ma to wiekszego sensu. Zycze Ci sukceswo w robieniu zdjec innym i mam nadzieje ze inni sie z tego ciesza.

Pozdrawiam goraco[/quote]
taka jest prawda:)
trzeba być perfidnym by stać za kimś i jeszcze o nim gadać.
czasem ,,dziecko'' więcej rozumie i jest mądrzejsze

Link to comment
Share on other sites

Zazdrość. No fakt marzę o tym aby walnąć swojemu psu po nieudanym biegu, albo wygrać, bo przed biegiem pies miał dość dosadnie pokazane co będzie jak się nie uda :angryy: Wszyscy mają oczy i nie jestem jedyną osobą, która widziała jak traktujesz psa!! I wiesz co, jak tylko na jakiś zawodach zobaczę coś takiego to zrobię Ci całą sesje zdjęciową i wstawię je na każde forum a Ty sobie możesz ... :angryy: .XXXX Jest o wiele dojrzalsza od Ciebie!

Żegnam ozięble i bądź słowny i już się nie żegnaj po raz któryś z kolei !

Link to comment
Share on other sites

NO no coraz lepiej. Czy mam to traktowac jako grozby? Jak wspomnialem nie zycze sobie zadnych zdjec i skonczmy juz na tym.

Jeju chyba tez jestes mloda osoba bo troche przesadzasz piszac tym tonem i w ten sposob. Troche kultury przynajmniej tyle mozesz zrobic.

A co do dowodow na walniecie psa. Mam wszystkie biegi nagrane, mozesz sobie obejrzec I wskarz mi w ktorym to miejscu to uczynilem i kiedy walnalem swojego psa???????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']... Naprawde dajmy juz spokoj. zostalo przegadane. Kazdy niech robi jak chce. Chcecie fotki OK, ja nie chce uszanujcie to i tyle. ...[/QUOTE]

I nie trzeba było tak od razu i to na PW. Obyłoby się bez zaśmiecania wątku!!! I robienia z igły widły.
To nie są pierwsze zawody po których była fotorelacja. Można było się przyzwyczaić albo zareagować już parę razy.
Myślę, że każdy fotograf z przyjemnością przyjmie prośbę o nie robienie zdjęć:evil_lol:
Ale nie doczekanie:eviltong:

[quote name='ewka i haker']...można prosic by na meile tych osob wyslac im kilk do forum by zdjecia swoich psow zobaczyli?

jesli ja zrobilam to zdjecie to przepraszam:)[/QUOTE]

Jasne , podeślę:p
A fotkę trzasnęłaś aż miło - jak znalazł do rodzinnego albumu :evil_lol:
[quote name='ewka i haker']
ups
[url]http://i920.photobucket.com/albums/ad43/hakerewka/zawody%20wroclaw/czesc1/IMG_2041.jpg[/url][/QUOTE]
:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='IraKa']I nie trzeba było tak od razu i to na PW. Obyłoby się bez zaśmiecania wątku!!! I robienia z igły widły.
To nie są pierwsze zawody po których była fotorelacja. Można było się przyzwyczaić albo zareagować już parę razy.
Myślę, że każdy fotograf z przyjemnością przyjmie prośbę o nie robienie zdjęć:evil_lol:
Ale nie doczekanie:eviltong:



Jasne , podeślę:p
A fotkę trzasnęłaś aż miło - jak znalazł do rodzinnego albumu :evil_lol:
[URL="http://i920.photobucket.com/albums/ad43/hakerewka/zawody%20wroclaw/czesc1/IMG_2041.jpg"]http://i920.photobucket.com/albums/a...1/IMG_2041.jpg[/URL]
:loveu:[/quote]
a to To zdjęcie:loveu:

[quote name='zibiman']Kiedy tak bylo na poczatku, Tylko niektorych to chyba przeroslo ze ktos moze sobie nie zyczyc robienia mu zdjec a potem poszlo zupelnie na tematy poboczne.
Mam nadzieje ze to juz koniec.[/quote]
myślę ze tu chodziło głównie o to ze źle interpretuje pan przepisy.

co do tonu to Pan tez kulturalnie się nie odzywał do wielu tu osób

Link to comment
Share on other sites

:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Ale czad!!! :cunao:
Nie wierze wlasnym oczom :evil_lol:
Z jednej strony sie ubawilam a z drugiej zalamalam :evil_lol:

No, no Ewka! :mad: Dac Ci aparat a Ty takie rozroby uskuteczniasz :evil_lol::evil_lol::evil_lol:

Ewa, pieknie dziekuje za Kaideny i Jinxowa nie-w-okolicach-strefy ;) Zawsze na kazdych zawodach mozesz wziac moj beznadziejny aparat i robic foty. Wiemy juz komu nie robic :lol:

Desti: filmik bonusowy super :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Jakim tu sportowym duchem wieje. .[/quote]
Sie wreszcie wtrace, bo rzeczywiscie robi sie niesmacznie.:shake:

Zdjecia zdjeciami, malo mnie to obchodzi, ale te komentarze odnosnie lapek, przebiegow i tego co kto prezentuje na torze z jakim psem i ile mu brakuje do "najlepszych".... to moglibyscie sobie darowac.:mad:
Agility, poki co jest sportem niekomercyjnym i moze dzieki temu na zawodach jest milutko i niech tak zostanie.


Skonczmy to , bo na prawde robi sie niefajnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Sie wreszcie wtrace, bo rzeczywiscie robi sie niesmacznie.:shake:

Zdjecia zdjeciami, malo mnie to obchodzi, ale te komentarze odnosnie lapek, przebiegow i tego co kto prezentuje na torze z jakim psem i ile mu brakuje do "najlepszych".... to moglibyscie sobie darowac.:mad:
Agility, poki co jest sportem niekomercyjnym i moze dzieki temu na zawodach jest milutko i niech tak zostanie.


Skonczmy to , bo na prawde robi sie niefajnie.[/quote]

Dzieki, nareszcie ktos to zauwazyl.
Wiesz, jesli jeszcze bylby to osoby co maja jakies uprawnienia, mega doswiadczenie, to rozumiem nawet w tej formie jakiej to przedstawily, moze inaczej nie potrafia. Z drugiej strony tak sie zastanawiam, jesli bym zle traktowal psa to chyba byl sedzia (i to nie jeden obecny) i on by napewno zareagowal usunieciem mnie z zawodow zgodnie z przepisami. Ale coz niektorzy sobie uzurpuja prawo do bycia sedziami innych a sami chyba wiele soba nie reprezentuja.

Licze ze to da nam wiele do zastanowienia sie. Napewno dla mlodzikow ktorzy startuja dopiero, to ostra lekcja tego jak Ci Doswiadczeni postrzegaja rosnaca konkurencje.
I durga lekcja, lepiej sie nie wychylac chyba bo Cie zaraz zakracza bez wzgledu na temat rozmowy.

A dla wszystkich, Mysle ze przeczytanie tego artykulu nieco rozjasni tym co twierdza ze to ja nie rozumiem wykladni polskiego prawa.

Mam nadzieje ze z tym juz nikt kto sie na prawie nie zna nie bedzie polemizowal.


[url=http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/organizowanie-imprez/100620,Zdjecia-podczas-eventow.html]Zdjęcia podczas eventów - Organizowanie imprez - Prawo autorskie - Wieszjak.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']

A dla wszystkich, Mysle ze przeczytanie tego artykulu nieco rozjasni tym co twierdza ze to ja nie rozumiem wykladni polskiego prawa.

Mam nadzieje ze z tym juz nikt kto sie na prawie nie zna nie bedzie polemizowal.


[URL="http://prawo-autorskie.wieszjak.pl/organizowanie-imprez/100620,Zdjecia-podczas-eventow.html"]Zdjęcia podczas eventów - Organizowanie imprez - Prawo autorskie - Wieszjak.pl[/URL][/quote]
I czego ten artykuł ma dowodzic?


[I]Kolejnym nieostrym wyjątkiem jest brak zgody jeśli osoba stanowi [B]fragment większej całości[/B]- zgromadzenie, [/I][COLOR=blue][U][B][I]impreza[/I][/B][/U][/COLOR][I] publiczna. Co to w praktyce oznacza? Bardzo często pojawiają się pytania ile osób stanowi zgromadzenie? Jest co prawda ustawa o zgromadzeniach publicznych, która przewiduje iż zgromadzenie to grupa [B]15 osób[/B].[/I]

Masz wątpliwosci czy była to impreza publiczna? Według tego artykułu była. Liczyła ponad 15 osób.

Czy możesz odpowiedzieć na zadanie pytanie, bo się nie doczekałam odpowiedzi.
Które to gazety wymagają zgody osób na zdjeciach z imprez?

Link to comment
Share on other sites

A co to jest "event" bo w słowniku języka polskiego nie znalazłam?!?!

A tak poza tym to nic nowego czego wcześniej inne osoby nie napisały.
Coś ty się tak zaparł??? Napisałeś że zdjęć nie chcesz, nie życzysz sobie i git. Pewnie masz spokój do końca swojej kariery agilitowej . Nie rozumiem po co ciągniesz dalej temat. :shake:
Mówi się że jak nie wiadomo o co chodzi to zwykle o pieniądze albo doping :diabloti:
Chwilowo drugie wykluczam :evil_lol: to może o pieniądze??? Oczekujesz gratyfikacji pieniężnej za to że twoja szanowna osoba została uwieczniona?!?!?! :shake:

Link to comment
Share on other sites

Event to wydarzenie z angielskiego.

A ciagne to dlatego zeby nie bylo juz wiecej watpliwosci. NIe wszyscy rozumieja to o czym pisali, wiec napisalem to dla tych co jeszcze maja watpliwosci. Nawet groza ze beda robic zdjecia :-)

Ja mam spokoj i o to mi chodzilo. Ale sa tacy ktorzy robia zdjecia zgodnie z przyjetymi ogolnie zasadami i nie ma problemu. Wiec naprawde ja nie mam powodu do zmartwien. Nich Ci sie martwia co lamia prawo. A o tym wlasnie pisala jedna z dziewczyn. Ze to ja nie rozumiem prawa. Wiec nie chcialem by sie narazala.

A tak przy okazji wpadl mi jeszcze jeden pomysl. Jesli tak bardzo Wam zalezy na zdjeciach Ewy chyba jak dobrze pamietam, a ona nie ma swojego aparatu i pozycza go na kazde zawody, to moze byscie sie zlozyli po wartosc np. wpisowego i dziwczyna by juz nie musiala pozyczac, nie robila by tego za friko i jaki dobry uczynek byscie dla mlodej fotograficzki zrobili :-) To by bylo niesamowite.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...