Jump to content
Dogomania

Zawody, fotki prawa autorskie i inne obyczaje w agility


zibiman

Recommended Posts

NIE NIE, zle chyba zrozumialas. Przeczytaj od poczatku watek, Nie wyjechalem ja z zadnym prawem.
Ja tylko chcialem aby moje zdjecia byly tam gdzie wiem ze sa i to wszystko.
Jesli masz zdjecia Barego to mi je wyslij. Z gory dziejuje.
Natomiast nie ja rozpetalem ta cala batalie.

Pozdrawiam

PS
co to tych Niemcow, to tak wszedzie jest i to jest Normalne. I potem nie ma zadnych problemow i wszystko jest jasne :-) Tylko u nas jak na dzikim zachodzie. Ja nie mam prawa do swojego wizerunku :-) TO jest wlasnie paranoja :-)

PS 2
Pamietam takie zawody chyba w Bialymstoku, kiedy to byla Sedzina z Francji (jak czegos nie pomylilem) i wtedy tez niektorzy sie dziwili ze trzeba miec numerki przyklejone oraz zeby wyprowadzic wszystkie szczkajace psy. Jak to niektorzy sie wtedy burzyli i bunotwali.
A co sie okazalo, jaki byl porzade i jak super szly zawody:-)
Wiec moze warto sie otworzyc na cos innego co u nas jest "przesada" itp.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Sorry, ale NIE wysyłam zdjęć
1. nie mam czasu ich przeglądać
2. nie mam czasu jechać do kogoś kto ma normalny net - bo z mojej poczty na radiowym to zdjęcie w przyzwoitej rozdzielczości po prostu nie wyjdzie
3. dlatego zmniejszone w końcu wstawię na forum (jak skończę robotę za pieniądze - bo psy muszą jeść)

Nie mam teraz czasu, ale odezwałam się tylko dlatego, że uważam że niepotrzebnie zrażasz naszych Agilitowych Fotografów....
Zwłaszcza, że mam zdjęcia z MPR, no cóż... na pewno są profesjonalne... czy "jakościowe"..
Ale może jestem nienormalna, ale uważam, że brak im "agilitowej duszy" którą mają zdjęcia Ewy & Haker, Rauni, i pozostałych sorry, że nie wymienię... za które jeszcze raz dziękuję...

Mimo wszystko wolę "nasz dziki wschód".

Natomiast co do "prawa do wizerunku" - wystarczyło napisać nawet na forum, że prosisz o nie wstawianie zdjęć Twoich i Twojego psa - tak jak jest to zwyczajowo przyjęte na forach rasowych - jeśli ktoś uważa, że zdjęcie jego psa mogłoby np "ukazać braki super reproduktora' ;-) to autor po takiej prośbie natychmiast zdejmuje...


No i po raz kolejny się dziwię - bo ja (i podejrzewam, że większość tu piszących) wręcz poluję na każdą fotkę swoich kundli (może ma ktoś moja młodą bokserkę - tak przy okazji ;-) ) i mimo, że nie powinnam nałogowo tu zaglądam - bo może jest jakieś nowe zdjęcie.... nie tylko moich...

Link to comment
Share on other sites

NO ale to nie na temat. Ja nikogo nie zrazam. Chce jedynie wiedziec co sie dzieje z moimi zdjeciami i to wszystko. Moze niktorym jest wszystko jedno. Mnie nie. I uwazam ze tak powinno byc.

Sama sie odnioslas do Niemcow. Tam kazdy ma pewnosc ze zdjecia byle gdzie sie nie beda walac. I tak powinno byc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Cytat:
Napisał [B]zibiman[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f206/zawody-agility-wroclaw-29-30-08-2009-a-142089-post12929528/#post12929528"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]No tak, zamiescilas nasza rozmowe, a tam wyraznie widac ze najpierw wiesz o ktorego psa chodzi a potem nie???
[/I]

słucham jak zmieniłam:crazyeye:
tych oskarżeń trochę za dużo poza tym w pw nie da się zmienić treści nie wysyłając jej a to jest kopia strony;-)

nie wiem co chce pan osiągnąć tym co pisze

Jak cytujesz to chociaz przeczytaj co cytujesz.
Napisalem ZAMIESCILAS a nie jak napisalas ZMIENILAS

To zupelnie dwa rozne slowa i nieco zmieniaja sens wypowiedzi.[/quote]
źle przeczytałam zdarza się

[quote name='Cimi']Ależ jak najbardziej jest :multi:. Dzięki za Fionę :loveu:, nie wpadła Ci może jeszcze w obiektyw :cool3:[/quote]
chyba cos mam jeszcze

[quote name='Asti']Ech, a mi zrobili zdjęcie bez psa, w rozwianej grzywce:angryy::evil_lol:

Dziwna sprawa. Wyobraziłam sobie sytuację, w której fotograf drze się przez pół ringu do zawodnika, czy może zrobić zdjęcie:roll: Może ustalmy jakiś znak, będzie łatwiej:evil_lol:
Gdyby ktoś pytał - mnie i Nex na zawodach zdjęcia można robić w każdej ilości:razz:[/quote]
bede pamietac
[quote name='LALUNA']Ewa podziękuj, Pan chce Ci zasponsorować program.:p[/quote]
nie pogardzę:lol:

[quote name='LALUNA']
Twój list był wynikiem zbyt długiego czekania na zdjecie i poczułes sie obrazony ze ktoś śmie domagac się od Ciebie co chcesz zrobić z fotką. I oburzam się bo obrazasz młodą dziewczynę, za jej pracę która jak sam piszesz robi za free. A w dodatku sama biegając musi robić to kosztem własnej koncentracji, swojego psa i oglądania zawodów na spokojnie, nie przez obiektyw.
To własnie mnie bulwersuje w Tobie.
Gdyby Ci dała to zdjęcie, natychmiast bez zbędnych pytań, nie byłoby całej tej rozmowy. [/quote]
tak to jest jak ktoś chce dobrze:roll:
potem siedzi godzinami nad zdjęciami a w nagrodę ma pretensje:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Nikgo nie obrazilem. To po pierwsze. To taka nasza chyba cecha narodowa.
To Ty pierwsza wyjechalas z przepisami - wiec nie do mnie pretnesje.
Co do sponsorowania to nic takiego nie napisalem. Jedynie podsunalem super pomysl i by sie dziwczyna tyle nie napracowala i miala by porzadek. Ale jak zwykle wszystko rozumiesz na opak.

Tak wiec radze dobrze przeczytac poczatek i wszystko jest jasne.
Pozdrawiam i chyba nie ma sensu dalej tego kontynuowac.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Jesli masz zdjecia Barego to mi je wyslij.
[/quote]

Jak to ten w kolczacie to ja protestuję aby CHI robiła tak niemoralne zdjęcia i jeszcze rozpowszechniała wizerunek psa agility w kolczacie. :mad:

[quote]
co to tych Niemcow, to tak wszedzie jest i to jest Normalne.
[/quote]
Może mają inne ustawy prawne :roll:
Zawody agility też mają inne bo mają dwa przebiegi jumping I, II, III i kategorie. Też to u nich normalne. Jeżdżąc na ich zawody, dopasowuje się do ich regulaminu. Jeżdząc do ich kraju do ich przepisów prawnych.
To tak samo jak u nas mozna w agility startowac od 15 miesiaca w klasie 0 a u innych nie jest to normalne, bo mają własne przepisy.
[QUOTE]
Co do sponsorowania to nic takiego nie napisalem.
[/QUOTE]
Znaczy nie bedzie gestu? To jak z tymi zdjęciami profesjonalisty za 20E za sztuke. A potem okazuje się ze za 50 zet za płytke od amatorów.
( nie abym miała cos do tych zdjęc.)
Zibiman. Dobrze Cię zrozumiałam i nie oczekiwałam od Ciebie sponsoringu.
Poprostu wystarczyło grzecznie poprosić i poczekać. A nie stroić publicznego foha

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Nikgo nie obrazilem. Jedynie podsunalem super pomysl i by sie dziwczyna tyle nie napracowala i miala by porzadek. Ale jak zwykle wszystko rozumiesz na opak.

[/quote]
ja poczułam sie obrażona,ale nie ważne
nawet jak będę miała taki program to te zdjecia trzeba obrobić,chyba nie wie Pan ile to godzin pracy:p nawet jak jestem laikiem w sprawie zdjec.
po za tym taki program jest mi nie potrzebny:p bo zdjecia po 2 tyg sa usuwane lub zgrywane.

Link to comment
Share on other sites

Moj komentarz do sprawy ;)

Proszę jeśli ktokolwiek ma chęć robić nam (czyli Psocie i mi) zdjęcia, wyrażam bezterminową zgodę na ich robienie oraz umieszczanie na wszelkich "agilitowych" stronach. Z góry dziękuje .... :eviltong:
Każde zdjęcie daje mi dużo radości a filmik to szansa na podpatrzenie swoich ewentualnych błedow.

Piotr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Jak to ten w kolczacie to ja protestuję aby CHI robiła tak niemoralne zdjęcia i jeszcze rozpowszechniała wizerunek psa agility w kolczacie. :mad:[/quote]
Laluna - przecież nie startował w kolczatce:razz:

Zibiman wyluzuj - niby gdzie po necie szlajają się nasze zdjęcia??? dogo jest nieolficjalnie oficjaną stroną polskiego agility... Chyba, że masz fanów/ki, którzy je gdzieś rozpowszechniają - no ale co Ci to szkodzi???

A co do "niemieckiego porządku" w wyrażaniu zgody na publikowanie zdjęć... - dla MNIE nie było to normalne i nie podobało mi się...
Dlatego, że miałam "wybór prosty" = startuję i zgadzam się aby dowolnie używali moje najbardziej głupawe zdjęcia (no bo teoretycznie mają taka możliwość - bo wyraziłam na to zgodę) albo po prostu nie startuję...
Uczciwie byłoby gdybym miała wybór startuję i się zgadzam, lub startuje i się nie zgadzam...
I to by było na tyle wracam do pracy..:-(

i pamiętajcie AGILITY IS FUN!!!:multi:

Zapomniałam dodać więc cytuję Piotrka_Z:
[I]wyrażam bezterminową zgodę na ich (=zdjęć) robienie oraz umieszczanie na wszelkich "agilitowych" stronach. Z góry dziękuje .... :eviltong:
Każde zdjęcie daje mi dużo radości a filmik to szansa na podpatrzenie swoich ewentualnych błędów. [/I]

CHI czyli Małgorzata Strzelecka

Link to comment
Share on other sites

Ewa - nigdy przenigdy nie zrezygnujesz z robienia zdjec bo Cie bede molestowac a kazdych zawodach na ktorych uda mi sie byc :D robisz takie ktore najbardziej lubie ...:D:D:D:D

Jak sie nie chce miec zdjec to sie trzeba tylko w "prywatnych miejscach" pokazywac , nie bedzie wtedy zadnego problemu

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ,też zapomniałam dodać więc cytuje
[I]wyrażam bezterminową zgodę na ich (=zdjęć) robienie oraz umieszczanie na wszelkich "agilitowych" stronach. Z góry dziękuje .... :eviltong:
Każde zdjęcie daje mi dużo radości a filmik to szansa na podpatrzenie swoich ewentualnych błędów[/I]
[I]Halina & Lori[/I]

Link to comment
Share on other sites

NO i super, sami zobaczcie juz sie robie porzadek :-) i Wszystko jest juz jasne.
Jednak kazdy zastrzega "agilitowych stronach" czyli cos na rzeczy jednak jest. Cieszy mnie to niezmiernie. :-)

To o tej kolczatce to chyba puszcze mimochodem. Bo traktuje to juz jako mega uszczypliwosc.

I nie zamierzam tego kometowac bo to chyba cios ponizej :-)
Jak sie nie ma co napisac to sie pisze takie glupoty.
Sedzia ma oczy i nie mozna startowac z czym kolwiek.
A moze warto popatrzec kto ma w kieszeni smakolyki. Oczywiscie poza A0 :-)

Aha co do filmow ktore mam na youtoobie to kazdy kto tam biega dal mi zgode i poprosi o te filmy wlasnie w celach treningowych. Bo nie mozna samemu sie widziec jak sie biega.
Wiec kazda z tych osob wyrazila "zgode" i chec na te filmy. Poza tym one sa pod kontrola i nigdzie nie sa publikowane.
Nawet inni sie zasubskybowali zeby je sobie poogladac. I nie ma w tym nic zlego. Ale jest pelna jasnosc i porzadek. Wiec sadze ze nie ma co sie obrazac a nalezy zachowac minimum etyki fotografa. Czy to naprwade taki duzy problem????

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']Przepraszam ,też zapomniałam dodać więc cytuje
[I]wyrażam bezterminową zgodę na ich (=zdjęć) robienie oraz umieszczanie na wszelkich "agilitowych" stronach. Z góry dziękuje .... :eviltong:[/I]
[I]Każde zdjęcie daje mi dużo radości a filmik to szansa na podpatrzenie swoich ewentualnych błędów[/I]
[I]Halina & Lori[/I][/quote]


Może byłoby krócej i mniej roboty w sprzątaniu topicu gdyby odezwały sie te osoby co nie zezwalają :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']A co do prawa? To podaj mi prosze ktore to prawo takie rzeczy reguluje? I w jakim zakresie?[/quote]

[quote name='zibiman']
To Ty pierwsza wyjechalas z przepisami - wiec nie do mnie pretnesje. [/quote]

Z dalszej dyskusji się wypisuję, nie widzę sensu jej ciągnąć. Dlaczego.....to chyba nie muszę wyjaśniać.
Ps.Chciałem tylko jeszcze dopisać iż ubawił mnie Pan niezmiernie. Gratuluję zaprowadzenia porządku w katalogach ewy i hakera oraz w prawnym usankcjonowaniu pozwoleń na focenie zawodów agility. Podzielam Pańskie zdanie: to co się działo do tej pory działo przechodziło wszelkie granice i nareszcie ktoś się za to wziął.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']NO i super, sami zobaczcie juz sie robie porzadek :-) i Wszystko jest juz jasne.
porządek to był póki go pan nie zakłócił [/quote]

[quote name='zibiman']
I nie zamierzam tego kometowac bo to chyba cios ponizej :-)
Jak sie nie ma co napisac to sie pisze takie glupoty.
Sedzia ma oczy i nie mozna startowac z czym kolwiek.
A moze wart popatrzec kto ma w kieszeni smakolyki. Oczywiscie poza A0 :-)

Aha co do filmow ktore mam na youtoobie to kazdy kto tam biega dal mi zgode i poprosi o te filmy wlasnie w celach treningowych. Bo nie mozna samemu sie widziec jak sie biega.
Wiec kazdy z tych osob wyrazil "zgode" i chec na te filmy. Poza tym one sa pod kontrola i nigdzie nie sa publikowane.
Nawet inni sie zasubskybowali zeby je sobie poogladac. I nie ma w tym nic zlego. Ale jest pelna jasnosc i porzadek. Wiec sadze ze nie ma co sie obrazac a nalezy zachowac minimum etyki fotografa. Czy to naprwade taki duzy problem????[/quote]
z tego co wiem to nie można w ręce mieć jedzenia,a w zamkniętej kieszeni nikt nie broni.

film z yt rowniez można sobie ściągnąć;)wiec pod kontrola nie sa:)

Link to comment
Share on other sites

Napewno nie da sie sciagnac w legalny sposob :-) O ile wiem. Ale moge sie mylic. Poza tym o dostepnie do filmow decyduje ich wlasciciel.

:-)

I naprawde juz nie odpisuj i skonczmy na tym. Cieszy mnie fakt ze zdjecia Barego i moje nie bede sie juz palentaly tu i tam.

Link to comment
Share on other sites

Coś tu ktoś wspominał o grzeczności? Kulturze? Dobrym wychowaniu?
[quote name='zibiman']Jesli masz zdjecia Barego [B]to mi je wyslij[/B]. Z gory dzie[B]j[/B]uje. [/quote]
Bardzo grzeczna i kulturalna wypowiedź. Z pełnym poszanowaniem zasad dobrego wychowania. I z pełnym poszanowaniem języka polskiego.

Nie czepiałabym się, gdyby nie to, że wszystkie wypowiedzi tegoż osobnika są w podobnym tonie i podobnych błędów jest więcej.

A co do prawa i zasad to chyba wszystko zostało napisane. Impreza publiczna = można robić zdjęcia zawodnikom. I można tymi zdjęciami normalnie operować. Czyli np. sprzedać je do "Faktu" :eviltong:


[B]Ewka[/B] dziękuję za śliczne zdjęcia mojego burka!! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

poczytałam temacik - i dyskusja ......"żenua"

pomimo, że mnie na tych zawodach nie było, oficjalnie
NIE ZGADZAM się na jakiekolwiek ukrywanie zdjęć moich burków - proszę o wklejanie wszelkich fotek w każdej "pozycji".

Każde zdjęcia - nawet zrobione poza torem to wspomnienia, emocje, ...i po prostu pamiątka z mile spędzonego czasu.

więc dawajcie wszystko co macie i każda fotka jest super - bo po prostu jest :multi::):)

Link to comment
Share on other sites

Ale ja nikomu tego nie bronie. Ze swoimi wizerunkami robcie co chcecie.
Poporostu nie chce aby moje zdjecia sie walaly tu i tam. CZy to tak trudo zrozumiec.

PS do marysi i gonczego
A najlepiej jak sie nie ma co powiedziec to sie mowi byle co. Prawda????
I Marysiu, pocztaj dobrze co komentujesz bo nie ma sensu sie kompromitowac. Taka czy inna impreza to nie ma znaczenia. Jesli nie ma WYRAZNEJ zgody osoby fotografowanej to nie mozesz tego robic. To ze sie przyjelo inaczej i nie mozesz sie z tym pogodzic to nie moja wina.

Link to comment
Share on other sites

Ech...
1. prośba do Moda aby wydzielił temat "Dyskusja na temat wizerunku i zdjęć w agility" - czy jakoś tak... no bo tu zaglądam szukając zdjęć a nie tematów do pisania (Ewa dzięki za Funię!!!)

2. Zibiman - a gdzie się walały Twoje zdjęcia?? tak z ciekawości:razz:

3. Ponieważ to ja "wyciągnełąm temat kolczatki" (nie po to aby Ci dogryźć "czy cuś" ale aby zidentyfilować Twojego psa) no to się pytam (na zawodach byłam mocno zakręcona, jednocześnie byłam w pracy - a o kolcztkę w agility pytała się również moja stażystka i nie bardzo potrafiłam jej wytłumaczyć dlaczego pies agilitowy chodzi w kolczatce, miałam się zapytać, ale pojechałyśmy do pracy i zapomniałam:oops: - sorry nie ten pesel = mam prawo) - czy nie uważasz, że widok psa w kolczatce na zawodach agility psuje Twój czy Wasz wizerunek??? I startujecie przecież w A2... po co ta kolczatka?? Dużo po zawodach nie jeżdżę (kiedyś z matka Blodyna i teraz z białymi) ale NIGDZIE ani u nas ani w Czechach, w Niemczech czy na Słowacji nie widziałam agilitowego psa w kolczatce...

4. no i nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy... masz psa rasy nieagilitowej w LA2 - ile jest ON-ków w agility?? Jest duży, ciężki (w stosunku do np bordera), żeby robił kładkę i huśtawkę MUSISZ Go idealnie naprowadzać - bo może spaść i nabawić się kontuzji, na ciasnym torze MUSI iść szerszym łukiem na hopki - bo zwala (mam podobny problem z Blondynem) czyli jesteście conajmniej :razz: NIEZŁĄ parą skoro przeszliście do 2-jek... I czego się wstydzisz? że Cię owczarkarze wyśmieją?? Nie rozumiem... Bo ON-ek to niby co - tylko "zęby w rękawie"...:crazyeye:
Ja mam super nieagilitową sukę czyli bullkę... i darłam prawie 200 km w jedną stronę aby były jej zdjęcia w albumie z bullami, aby pokazać, że bull potrafi... i nawet przeszkodę zabrałam swoją :razz:...

5. zapomniałam dodać.... na yutube (czy jak to się pisze) jest darmowa (czyli chyba legalna ;-) ) opcja ściągania filmików... po www. wpisujesz abc i się wyświetla okno do ściągania danego filmiku w kilku formatach... Więc nie do końca panujesz nad nad filmikami - ja za swoje DZIĘKUJĘ, jeszcze nie udało mi się pościągać ze względu na czas, ale z trgo co widziałam to kurcze mam nad czym pracować i z Funia i z Blondynem - upsss...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...