Jump to content
Dogomania

Zawody, fotki prawa autorskie i inne obyczaje w agility


zibiman

Recommended Posts

  • Replies 160
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wydzielenie tematu to dobry pomysl. Moze inni sie wypowiedza na ten temat. Sam slyszalem opinnie, a ze mnie osobiscie to dotknelo postanowilem naisac o tym na formum. Jak widac wywolalo to burze w szklance wody.

2. Co do kolczatki. Wiec jak sama slusznie zauwazylas jest to Owczarek Niemiecki. Co do agilitowosci to kiedys tylko ONki startowaly w agility. Kolczatke nosi dla ozdoby raczej, choc jest to tez czesc pozostala po szkoleniu PT. Moj ma dosyc mocny i twardy charakter. Moze tego nie widac na pierwszy rzut oka.
Kolczatka to podstawa w sumie. Owczarki tak maja ale to chyba odrebny temat. I nie ma nic tu do rzeczy agility jak widac bo nie krzycze na psa, nie wydzieram sie a mamy niezle osiagniecia. Wiec jedno nie wyklucza durgiego. Zreszta nie wyborazam sobie aby borderowi zalozyc kolczatke - specyfika rasy.
Natomoast widac jak razem na sie fajnie pracuje na przeszkodach. W koncu w pierwszym naszym sezonie agility i startowania w zawodach z A1 przeszlismy do A2 i juz mamy dwie nozki do A3 a co dla mnie osobiscie najwazniejsze Puchar po wygranych Openach we Wroclawiu :-). A dodac do tego Astro ktory wygral Puchar w Niedziele To Onki gora :-)

Jeszcze raz ON to pies ktory na samym poczatku startowal w agility. Kiedy jeszcze nikt nie wiedzial co to sa bordery czy belgi (oczywiscie bez urazy nie mam nic zlego na mysli)
Jest duzy -ale jest tez wysportowany. Mimo duzej dyspropocji miedzy nami (mna i moim psem) duzo biegamy i ternujemy. A tyczek raczej nie zwala - to zadkosc u niego. Zakosy tez robi dosyc male.

Co do wstydu, to wrecz przeciwnie, Niczego sie nie wstydze i nie mam zandych kompleksow. Agility to naprawde fajna sprawa ale w zdrowym ukladzie. Nie to bylo moim motywem zeby wywolac temat.
Chodzi o poszanowanie czyjegos wizerunku i zachowanie kultury (czytaj zdrowych kanonow sztuki fotografowania a nie zachowania sie jak Paparazzi) . Natomiast nie wszyscy to rozumieja. Nawet pisza ze moga do w Fakcie opublikowac (radzilbym zmienic lekture :-))
Ja nie napisalem ze niechce zebysmy z psiakiem nie byli na forum. Pisze o tym ze mam prawo decydowac o swoim wizerunku i chce wiedziec gdzie sie moje zdjecia podziewaja. To naprawde jest normalne. Tylko wsrod agilitowcow (nie wszystkich naszczescie) sie przyjelo zupelnie co innego.

I na koniec, wiele razy po roznych zawodach podchodzili do mnie sedziowie, ludzie od ONkow (kiedy np. byly zawody rownolegle z Obidience w Czeladzi) i byli zachwyceni i pelni podziwu ze tak fajnie nam sie pracuje i tak fajnie Bary skacze a ja ze swoim brzuszkiem dosyc zwinnie jak na mnie sie poruszam. Tu nie chce niczego ukrywac. Jak widac nawet ja moge biegac i ostatnio nawet zdazam ze zmianami :-)

Chce jedynie miec nad tym "kontrole" i wiedziec co sie dzieje.
Wiesz jesli pisze mi dziewczyna, ze nie wie gdzie sa te zdjecia itp. To naprawde dla mnie jest to martwiace. Bo balagan w takiej dokumentacji to pierwszy krok do tego ze jakas plyta wyladuje w koncu ze zdjeciami na smietniku i co wtedy???.
Chciala bys aby Twoje zdjecia tam sie znalazly i wpadly w czyjes niepowolane rece? Potem retusz i zabawa gotowa.

Co do youtuba to nie ma takiej opcji bynajmniej legalnej. (to co ja wiem, bo czytalem regulamin i zapewniaja) ale niektorzy jak sami pisali potrafia to zrobic :-)

Twoja bulka tak apropo jest super. I dalas popalic wszystkim ostatnio pokazujac jak mozna na czysto biec trudne tory. A te tory byly naprawde trudne i bylo widac kto ma jaka klase. Ty biegasz super z nia i osobiscie Wam dopinguje.

Pozdrawiam goraco

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neo&Anti']Mi się też wydaje że trzeba to oddzielić albo najlepiej zamknąć. Jak dla mnie poziom wypowiedzi kolegi mówi sam za siebie.

[U]Myślę że na stałe wpisałeś się do historii polskiego agility. [/U][/quote]

To wiem napewno, rozumiem ze mowisz o moich osiagnieciach czy o czyms innym?

Coz takiego napisalem ze az tak Cie to urazilo i dotknelo?
Moze mamy inna wizje agility? Moze inaczej to rozumiemy.
Bo ja nie mowie tu o agility a o tym co sie dzieje ze zdjeciami na ktorych jestem ja.
Zawsze jesli jest ktos kto napisze cos co nie jest popularne jest skazany na banicje. Liczylem sie z tym rozpoczynajac temat, Ale nie moglem tez przejsc obok tego obojetnie.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
2. Co do kolczatki. Wiec jak sama slusznie zauwazylas jest to Owczarek Niemiecki. Co do agilitowosci to kiedys tylko ONki startowaly w agility. Kolczatke nosi dla ozdoby raczej, choc jest to tez czesc pozostala po szkoleniu PT. Moj ma dosyc mocny i twardy charakter. Moze tego nie widac na pierwszy rzut oka.
Kolczatka to podstawa w sumie.
[/quote]

Podobnie mogliby powiedzieć własciciele belgów. Tylko że nikt kolczatek nie nosi. To że jest to ON to nie przemawia to do mnie. Wiele ONków bez lub z papierami, startowało i kolczatek nie nosiło.
Szczególnie jesli pies jest po PT.
Jest taki zwyczaj w każdym sporcie, ze na na ring podczas zawodów wchodzisz na łańcuszku, lub na płaskiej obrozy. W chwili wejscia na ring nie jest już nawet dozwolone korektowanie psa.
[quote]Jeszcze raz ON to pies ktory na samym poczatku startowal w agility. Kiedy jeszcze nikt nie wiedzial co to sa bordery czy belgi (oczywiscie bez urazy nie mam nic zlego na mysli)[/quote]
Mówisz o Polsce? Owszem startowały wtedy takze inne rasy, Magda dość szybko startowała własnie z belgami i to zdaje sie od poczatku agility w Polsce a jesli ON-ki to raczej były to ON-kopodobne miksy. I też nie wchodziły na ring w kolczatce.
Po roku, dwóch bardzo szybko pokazały się własnie belgi.
Tak sie złozyło że startowałam od początku własnie w owczarkiem niemieckim i doskonale jeszcze wszystko pamietam.
A co do mocnego charakteru, w zawodach IPO, biorą udział psy o bardzo mocnym charakterze. Jezeli ktoś pojawiłby się w kolczatce na ringu to by został z niego od razu wywalony. Psy na zawodach pracują bez smyczy, wiec jesli panujesz nad psem w takim momencie to kolczatka Ci nie potrzebna. A ozdobą to ona nie jest. Raczej smutną pozostałościa po siłowych szkoleniach. Tylko w agility nie ma miejsca na siłowe szkolenie. Taki charakter tego sportu.

[quote]I Marysiu, pocztaj dobrze co komentujesz bo nie ma sensu sie kompromitowac. Taka czy inna impreza to nie ma znaczenia. Jesli nie ma WYRAZNEJ zgody osoby fotografowanej to nie mozesz tego robic. To ze sie przyjelo inaczej i nie mozesz sie z tym pogodzic to nie moja wina. [/quote]
Wrócę do tego. W przytocznej ustawie, jest jasno napisane że nie musisz wyrażac zgody. Pisałeś też ze zastrzegłeś sobie czyli ustawa Ciebie nie dotyczy. Tylko że nawet jesli od tej strony ją ugryźć to nie zastrzegłes sobie przed opublikowaniem tych zdjęć.

[quote]Chce jedynie miec nad tym "kontrole" i wiedziec co sie dzieje.
Wiesz jesli pisze mi dziewczyna, ze nie wie gdzie sa te zdjecia itp. To naprawde dla mnie jest to martwiace. Bo balagan w takiej dokumentacji to pierwszy krok do tego ze jakas plyta wyladuje w koncu ze zdjeciami na smietniku i co wtedy???.
Chciala bys aby Twoje zdjecia tam sie znalazly i wpadly w czyjes niepowolane rece? Potem retusz i zabawa gotowa.[/quote]

Po pierwsze słowo nie wiem nie oznacza ze są na śmietniku, albo znajdą sie na śmietniku.
I jeszcze raz wyjaśnie to co niezrozumiałeś wcześniej. Twój wizerunek wala sie necie za Twoją sprawą, bo sam go wstawiłes. Równie dobrze i z takiego filmu można zrobić zdjecia i powstawiac go wszędzie. Nie boisz się?:cool3:
[quote]Chodzi o poszanowanie czyjegos wizerunku i zachowanie kultury (czytaj zdrowych kanonow sztuki fotografowania a nie zachowania sie jak Paparazzi) . Natomiast nie wszyscy to rozumieja. Nawet pisza ze moga do w Fakcie opublikowac (radzilbym zmienic lekture :smile:) [/quote]

Raczej ujmując to precyzyjniej, tylko Ty nie rozumiesz. Jestes tu jedyna osoba o takim zdaniu. Nikt nie podzielił Twojego zdania.
Co do gazety. Po większosci pokazach, zawodach w kazdej dyscyplinie, wiele gazet, stron internetowych wstawia zdjęcia z imprezy. Czy myślisz że chodza i pytaja o zgodę?? Czy potem ktoś ich skarzy? Jesli są one zwykła relacja z zawodów?
Po pokazach w Poznaniu zdjecie naszego psa zostało umieszczone nie tylko w gazecie, ale takze na wystawie fotograficznej we Wrocławiu. ( dobrze pamiętam Robert?)
Zdjecie to zajeło chyba trzecie miejsce, jakas nagrodę. Oczywscie dla fotografa, nie właściciela psa.
Twoje pretensje sa poprostu śmieszne. Tym bardziej ze nie miałes żadnych zastrzeżeń po umieszczeniu zdjęć na dogo, ale dopiero kiedy nie dostałeś ich w lepszej rozdzielczosci. Gdybys je dostał nie martwiłbys sie wtedy o co sie stanie z tymi na płytce u fotografa.
W tej chwili nacigasz fakty pod urazone ego.

[quote]Jest duzy -ale jest tez wysportowany. Mimo duzej dyspropocji miedzy nami (mna i moim psem) duzo biegamy i ternujemy. A tyczek raczej nie zwala - to zadkosc u niego. Zakosy tez robi dosyc male. [/quote]
Psa masz bardzo fajnego. Szkoda ze w prowadzeniu stosujesz wiele elmentów musztry a za mało prowadzenia w pełnym zaufaniu z płynnoscią a niektórymi przejściami poprostu go hamujesz.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman'] PS do [B]m[/B]arysi i gonczego[/quote]
Pełen szacunek dla rozmówcy. Pełen.
W końcu, jak się chce wymagać czegoś od innych, to trzeba świecić przykładem.

[quote name='zibiman'] 2. Co do kolczatki. Wiec jak sama slusznie zauwazylas jest to Owczarek Niemiecki. [...]
Kolczatka to podstawa w sumie. Owczarki tak maja ale to chyba odrebny temat.[/quote]
Jako dziewięciolatka dostałam owczarka niemieckiego. Poradziłam sobie bez kolczatki. Może dlatego, że to cudownie nastawione na pracę z człowiekiem psy? Bo przecież fizycznie mój owczarek był dużo silniejszy ode mnie.

[quote name='zibiman'] Nawet pisza ze moga do w Fakcie opublikowac (radzilbym zmienic lekture :-)) [/quote]
Rozumienie emotikonek nie powinno być zbyt trudne. Ironii również.
Summa summarum zdanie "Czyli np. sprzedać je do "Faktu" :eviltong:" nie oznacza, że czyta się "Fakt".

[quote name='zibiman']Ja nie napisalem ze niechce zebysmy z psiakiem nie byli na forum. Pisze o tym ze mam prawo decydowac o swoim wizerunku i chce wiedziec gdzie sie moje zdjecia podziewaja. To naprawde jest normalne. [/quote]
Potrójne przeczenie w pierwszym zdaniu mnie zabiło :lol:

No ale przede wszystkim uderzające jest dla mnie to, że Twoje zastrzeżenia co do publikacji Twojego wizerunku pojawiły się teraz - a więc nie zaraz po opublikowaniu zdjęć (o czym wiedziałeś, bo pisałeś pw do Ewy - to pw było z prośbą o oryginały, a nie z prośbą o usunięcie zdjęć!) - tylko kiedy Ewa ośmieliła się pytać, po co Ci one. I na dodatek nie przysłała ich natychmiast. Czyli gdyby Ewa przysłała Ci zdjęcia natychmiast i bez szemrania, całej tej dyskusji by nie było!


[quote name='zibiman'] Wiesz jesli pisze mi dziewczyna, ze nie wie gdzie sa te zdjecia itp. To naprawde dla mnie jest to martwiace. Bo balagan w takiej dokumentacji to pierwszy krok do tego ze jakas plyta wyladuje w koncu ze zdjeciami na smietniku i co wtedy???.
Chciala bys aby Twoje zdjecia tam sie znalazly i wpadly w czyjes niepowolane rece? Potem retusz i zabawa gotowa. [/quote]
Ależ tak, na pewno czyha już na te zdjęcia jakaś Straszna Szajka, która dorobi Ci potem w photoshopie coś u boku i będzie Cię szantażować. Taaak, z pewnością tak właśnie będzie! :roflt:


Acha, w kwestiach prawnych:
Po pierwsze:
[quote]PRAWA DO PUBLIKACJI WIZERUNKU:
Profesjonalni zawodnicy w trakcie imprezy sportowej są osobami publicznymi wykonującymi swoją pracę, w związku z powyższym nie jest wymagana zgoda na publikację ich wizerunku.[/quote][URL="http://www.obiektywni.pl/czytelnia/artykul-606-0.php"]źródło[/URL]

Po drugie interpretacja szczegółu całości:
[quote]W tym przypadku chodzi o zdjęcia, w których wizerunek osoby fizycznej stanowi jedynie element akcydentalny lub akcesoryjny przedstawionej całości, tzn. w razie usunięcia wizerunku nie zmieniłby się przedmiot i charakter przedstawienia (wyrok s. apel. w Krakowie z 19.12.2001 r., I ACa 957/01, TPP 2002/3/107).[/quote][URL="http://forum.nikon.org.pl/archive/index.php?t-100683.html"]źródło[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja tylko nadmienię, że:

[quote name='zibiman']I na koniec, wiele razy po roznych zawodach podchodzili do mnie sedziowie, ludzie od ONkow (kiedy np. byly zawody rownolegle z Obidience w Czeladzi) (...)[/quote]

W Czeladzi nie było zawodów Obidience. Ani nawet Obiedence :evil_lol:
Inna rzecz, że nie rozumiem, czemu miał służyć ten wywód - różnym ludziom różne rzeczy się podobają, każdy ma swoje sukcesy, mniejsze lub większe - jaki to ma mieć związek ze zdjęciami?
Temat kolczatki na zawodach w ogóle pomijam, Laluna dobrze to wyjaśniła.


Wracając do tematu zdjęć... trochę (he he... ładne "trochę") zaskoczył mnie rozwój tego wątku. Nie rozumiem tego podejścia, i to nie dlatego, że nie rozumiem "prawa do swojego wizerunku". Choć o prawie do "wizerunku swojego psa" juz można by dyskutować. Tudzież do wizerunku swojej ręki lub nogi.

Nie rozumiem po prostu takiego braku szacunku dla tych "fotografów przez małe f", którzy za friko poświęcają czas po to, żeby robić i wstawiać te foty z zawodów. Tylko dlatego, że a) lubią robić zdjęcia b) chcą komuś zrobić przyjemność, czyli pamiątkę. Bo ja, jak oglądam zdjęcia, to primo - cieszę się, jak zobaczę jakieś nasze (bo to pamiątka), secundo - cieszę się, że mogę pooglądać jeszcze raz zawody, okiem innych.
Gdybym miała coś przeciwko jakiemuś zdjęciu - po prostu poprosiłabym o jego zdjęcie. Na priv. Co za problem?

Kolejna rzecz - nie rozumiem, jak można pouczać innych w temacie kultury i dobrego wychowania, równocześnie roszczeniowo podchodząc do czyjejś pracy - zrobiłeś mi zdjęcie? To mi je daj. Ja czekam, ileż można czekać?
(przepraszam, że przejaskrawiam - ale takie są moje odczucia po lekturze tego wątku :-( )

Być może te różnice biorą się stąd, że wiem, ile pracy i czasu kosztuje fotografowanie, obrabianie i wrzucenie tych fot, i przecież nikt nie robi tego dla SIEBIE - tylko głównie dla fotografowanych - a nuż się ktoś ucieszy pamiątką... bo zawsze tak - do tej pory - było. Jak ktoś miał coś przeciw - prosiło się na priv o zdjęcie foty, i już. I to rozumiem przez tak zwane dobre wychowanie i kulturę.

Ja jestem za focenie fotografom wdzięczna - co prawda mamy swój (amatorski) aparat, swoich (amatorskiich) fotografów - ale zdjęcia kogoś innego to zawsze zdjęcia kogoś innego, inne spojrzenie, ujęcie. I oby nikogo nie zniechęciły tego typu "apele" - choć nie ukrywam, ja, jeśli będę robić zdjęcia, to teraz 10 razy się zastanowię, zanim zrobię fotę jakiemuś ONkowi (nie zawsze rozróżniam, a nuż jeden z nich to Bary?) - każdy woli zrobić fotę komuś, kto się z tego ucieszy, zamiast będzie miał pretensje.




PS. A dajmy na to, jakby ktoś zaprosił na zawody telewizję, i oni - o zgrozo - nakręciliby reportaż, wstawiając fragment z twojego biegu - co wtedy zrobisz? Obawiam się, że nic. Ot, jesteś częścią tła - zawodnikiem, który biega na zawodach. Publicznej imprezie. Jak w Czeladzi wstawiano foty z zawodów do lokalnej gazety, też były to po prostu zdjęcia z publicznej imprezy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']To wiem napewno, rozumiem ze mowisz o moich osiagnieciach czy o czyms innym?

Coz takiego napisalem ze az tak Cie to urazilo i dotknelo?
Moze mamy inna wizje agility? Moze inaczej to rozumiemy.
[/quote]

Do osiągnięć owczarków niemieckich które startowały w Polsce jeszcze Ci daleko.
A co do wizji agility, każdy ją jakąś ma.
Głównie to sport pokazujący wzajemna współpracę, radosna w pełnym poszanowaniu psa. Wyrazający sie w prowadzeniu, traktowaniu psa na i poza ringiem. W metodach szkoleniowych. I w pełnej harmonii z psem gdzie postawa jednego ma ukazywać zapał do pracy, drugiego troske o psa i dazenie do pracy bez dominacji psa na ringu. Taka harmonijna współpraca która cieszy oko.
Oraz dużo ludzi którzy włączaja się w zapisywanie historii Polskiego Agility.
Czyli ludzi którzy zatrzymują czas w miejscu, na fotce, którzy relacjonują na pismie i fotografiach. Dzieki temu te zawody nie sa anonimowe, nie są tylko statystyką. Są wspomnieniem i historią która wciaż będzie żywa.
Moge mieć inne zdanie z wieloma tu osobami, ale są to szczególy. Jednak ogólne ramy agility są rozumiane tak samo. Dla dobra agility w Polsce.
I mam nadzieje że te osoby które poświecaja swój czas na zawodach na fotografowanie i wiele godzin na wstawanie potem tych fotek, nie zniechęcili się do dalszej wolontariackiej działalnosci agilitowej.
Każde zdjecie które tutaj sie pojawia jest zdjeciem fotografa przez duze F.
Jest podarunkiem z miłosci do psów i agility. I łączy ludzi. Szkoda ze tego nie rozumiesz. Twój wizerunek nikogo nie obchodzi. Jest nawet zbędnym dodatkiem do psa. Tutaj ogląda sie psy na agility a nie czyjs urażony wizerunek.

Link to comment
Share on other sites

No coz od zdjecia do kolczatki po moje prowadzenie na torze musztre itp. (moze powinienem poczuc sie zaszczuty) Niezle, Widze ze sami specjalisci ze wszystkich dziedzin sie tu zgromadzili. :-)

A chodzilo o to , poraz kolejny to napisze ze nie chce by moje zdjecia sie znajdowaly tam gdzie ja tego nie chce. To tyle w temacie.

A co do prowadzenia psa i jego szkolenia itp to prosze sie porozumiec z moim trenerem. Wszelkie uwagi przekaze. Ja nie jestesm nawet godny rozmowy na ten temat bo dopiero zaczynam a do mojego trenera mam pelne zaufanie. Efekty widac. Jeden p PIERWSZy sezon i mamy juz dwie nozki do A3 i puchar za Openy. Niektorzy z tego co sie orientuje to od 4 lat siedza w A1 - moze im warto cos doradzic. Ja mam super terenerow wiec dajemy sobie calkiem niezle rade. Ale mimo to dziekuje za slowa krytki. Traktuje jako komplement.

Pozdrawiam

ps
szkoda ze zabraklo odwagi podjesc na zawodach i o tym porozmawiac:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']
szkoda ze zabraklo odwagi podjesc na zawodach i o tym porozmawiac:-)[/quote]

[B]Zibiman[/B] - nie uczestniczę w dyskusji na temat pracy tudzież osiągnięć waszej pary, ale jako postronny czytelnik nieśmiało się wtrącę, że to ty sam rozpocząłeś ten temat, więc nie rozumiem, skąd te kąśliwe uwagi o odwadze...? Gdybyś na zawodach poruszył ten temat z Laluną, zapewne by ci to samo powiedziała.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz, teraz to juz wiem jakie ma zdanie na ten temat wiec przy najblizszej okazji pewnie to uczynie. Gdybym tylko wiedzial ze tyle krytycznych i jak sadze budujacych uwag ma to napewno bym podszedl i porozmawial. Ale nie jestesm jasnowidzem :-)

A co do owczarkow ktore w Polsce kiedys startowaly to napewno mi wiele brakuje i dziekuje za ta jakze mila i budujaca uwage. Bedziemy sie starac im dorownac a nawet przegonic :-)

Wam tez zycze wielu sukcesow bo jak dobrze kojarze, to chyba niezbyt dobrze Wam poszlo we Wroclawiu. Ale to tylko Agility, wszystko sie moze zdazyc:-) Nawet jesli pies nie ma kolczatki to disuje :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote]
No coz od zdjecia do kolczatki po moje prowadzenie na torze musztre itp. (moze powinienem poczuc sie zaszczuty)
[/quote]

A może powinienies wycignąć wnioski aby doskonalic swoje prowadzenie.
[quote]
Jeden p PIERWSZy sezon i mamy juz dwie nozki do A3 i puchar za Openy.
[/quote]
E co tak długo, sezon sie już kończy. Moja na trzecich zawodach była już w A3.
Mam nadzieje ze po puchar sięgniesz takze przy większej obsadzie zawodów. Naprzykład w Warszawie.
[quote]Niektorzy z tego co sie orientuje to od 4 lat siedza w A1 - moze im warto cos doradzic.[/quote]
I to ma być odnośnikiem Twoich dokonań?
[quote]Ja mam super terenerow wiec dajemy sobie calkiem niezle rade. Ale mimo to dziekuje za slowa krytki. Traktuje jako komplement. [/quote]
To ani krytyka ani komplement. Ale jezeli tak to traktujesz to i wnioski błędne. I tak to jest że nie kazdy zawodnik tego samego trenera bedzie dobrym zawodnikiem. Musi jeszcze się sam rozwijac, myslec i nauczyć się analizować swoje błędy. Musi cos jeszcze wnosic od siebie.
Shogun który startował jako jeden z pierwszych onkopodobnych i miał olbrzymie osiagniecia, to mimo iż to było z dziesiec lat temu był lepiej prowadzony. Widocznie dużo zalezy od przewodnika. Bo i Ci sami trenerzy i czasy bardziej nastawione na musztrę. Wiec nie mieszaj ich do tego, bo doskonale się razem znamy.

[quote]szkoda ze zabraklo odwagi podjesc na zawodach i o tym porozmawiac:smile: [/quote]
Znowu wyciągasz własne wnioski i jak widać złe. Odwagi mi nie brakuje a podejsc nie mogłam, bo mnie nie było na tych zawodach. To chyba logiczne ze skoro mała frekwencja to znaczy ze wielu zawodników musiało być nieobecnych i nie miało to nic wspólnego z odwagą lub brakiem jej. Twoje prowadzenie znam jedynie z filmików i to tylko na skutek tego tematu gdzie wychwalałeś swoje osiągnięcia.

[quote]Bylu IPO za to :smile: [/quote]
Owszem było, skoro wspomniałes o potrzebie noszenia kolczatki przez mocne ON-ki

Link to comment
Share on other sites

Ale czad:evil_lol:
Zibiman zorganizuj zawody i pokaż nam wszystkim jak to powinno wyglądać: od początku do końca, łącznie z oprawą fotograficzną. Tak będzie najprościej:p

Ciekawe, że Niemcom i naszym gościom z Austrii podobało się u nas na zawodach i prosili o informacje o następnych:evil_lol:

Najbardziej kompromitujące zdjęcie to chyba ja mam :multi: Ale takie są najfajniejsze (dzięki :Rose: ) - grunt to dobra zabawa, szkoda życia na pierdoły.
ale to tak na marginesie:oops: po tym jak nagle i niespodziewanie znajomy wyszedł w piątek do pracy i już nie wrócił :-( Miał tylko 45 lat.

Chciałabym bardzo znaleźć jego zdjęcie w internecie....
nie uprawiał agility...

czasami chyba warto się zastanowić zanim wywoła się burze w szklance wody...
na prawdę szkoda czasu...

Mam nadzieję Zibiman, że przed wami nie jedne zawody i mimo wszystko będziesz miał nie jedną pamiątkę z takiej imprezy
Miłego dnia:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']
Wam tez zycze wielu sukcesow bo jak dobrze kojarze, to chyba niezbyt dobrze Wam poszlo we Wroclawiu. Ale to tylko Agility, wszystko sie moze zdazyc:-) Nawet jesli pies nie ma kolczatki to disuje :-)[/quote]
I odezwał się Kulturalny i Pouczający wszystkich o Uprzejmości Rozmówca.

Szkoda klawiatury, lepiej podziękuję za Fajerka mego, uchwyconego pięknie w biegu- dzięki Ewa! :multi::multi:

Link to comment
Share on other sites

Zibimanie, czy jak przechodzisz przez drzwi, to czy ego Ci się nie uraża o futryny?

A z cyklu przechwałek, to moja suka zrobiła A3 w pierwszym sezonie swoich startów, a drugim zrobiła je drugi raz :evil_lol:. Tego jeszcze nikt nie ścignął póki co :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Wam tez zycze wielu sukcesow bo jak dobrze kojarze, to chyba niezbyt dobrze Wam poszlo we Wroclawiu. Ale to tylko Agility, wszystko sie moze zdazyc:-) Nawet jesli pies nie ma kolczatki to disuje :-)[/quote]

Mówisz o nas?
Wiesz, agility to taki specyficzny sport, gdzie sukcesy nie mierzy się tylko miarą miejsca na podium... a brak sukcesu ilością disów. A już na pewno nie w zerówkach :evil_lol:

Ale w sumie nie musisz tego rozumieć - każdy może mieć swoje własne podejście :-)

Warto tylko pamiętać, że - cokolwiek się nie dzieje - AGILITY IS FUN ;-)

Link to comment
Share on other sites

Zgodnie z teroria o stole i nozyczkach to by tak bylo. Nie nie mowie o Tobie.
Ja sam mam sporo disow. Chodzi o to ze zaczelo sie o prawa do moich fotek a skonczylo sie na uszczypliwych komentarzach dotyczacych mojego biegania i tego czy pies powinien byc w koczatce czy nie.
Moze zamiast tego dam mu kawalek pizzy w nagrode :-)

To fakt Agility jest FUN i tak jest i bedzie. Dla mnie napewno i mojego psiaka.
A sam bylem w zerowkach (no dosyc krotko) wiec wiem co to znaczy i jaki to stres i wogole. Ale oby dalej do 1dynek i dalej w gore.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Zibimanie, czy jak przechodzisz przez drzwi, to czy ego Ci się nie uraża o futryny?

A z cyklu przechwałek, to moja suka zrobiła A3 w pierwszym sezonie swoich startów, a drugim zrobiła je drugi raz :evil_lol:. Tego jeszcze nikt nie ścignął póki co :lol:[/quote]
Nie ale jestesm dumny z tego co osiagnelismy. Czytaj dokladnie to doczytasz sie czemu o tym napisalem. Bo wyrwalas tylko zdanie z kontekstu.

Aha, jeszcze mamy zawody w Wawie wiec ciagle mam szanse :-)
No to Ty musialas przebudowac mieszkanie chyba jesli ciagnac dalej z tymi futrynami:-) I kto tu jest zlosliwy?

Ale to chyba tutaj standard. wiec juz bede pomalu konczyl te wywody bo to raczej nie ma sensu.
A tylko chcialem miec prawo do swoich fotek .....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rauni']Ależ cudne strefowe zdjęcia moich psów, dziękuję!!! :multi::multi::multi:

Nowe zdjęcie Vigo strefce ląduje u mnie na pulpcie :).
[URL]http://i920.photobucket.com/albums/ad43/hakerewka/zawody%20wroclaw/cesc5/IMG_2994.jpg[/URL]

[/quote]
miło mi:oops:

[quote name='zibiman']

Chce jedynie miec nad tym "kontrole" i wiedziec co sie dzieje.
Wiesz jesli pisze mi dziewczyna, ze nie wie gdzie sa te zdjecia itp. To naprawde dla mnie jest to martwiace. Bo balagan w takiej dokumentacji to pierwszy krok do tego ze jakas plyta wyladuje w koncu ze zdjeciami na smietniku i co wtedy???.
Chciala bys aby Twoje zdjecia tam sie znalazly i wpadly w czyjes niepowolane rece? Potem retusz i zabawa gotowa.


[/quote]
mysle ze jakby Pan robił 3200zdjec dokladnie to tez bys nie wiedzial gdzie jest plyta a przynajmniej nie mial czasu jej szukac majac jeszcze tyle zdjec do zrobienia:roll:

co do wyrzucenia płyt na smietnik to moze Pan tak robi bo ja zanim wrzuce to sprawadzam co tam jest.
to co sie dzieje ze zdjeciami ktore [COLOR=red]JA zrobiłam [/COLOR][COLOR=black]to moja sprawa i nikt mnie nie bedzie kontrolował bo ja nie mam 5 lat i jak dziecko nie dam sie traktować.[/COLOR]
[quote name='zibiman'] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/subscription.php"][/URL]
Co do youtuba to nie ma takiej opcji bynajmniej legalnej. (to co ja wiem, bo czytalem regulamin i zapewniaja) ale niektorzy jak sami pisali potrafia to zrobic :-)[/quote]

nielagalne jest rownież to że zdjecia ktore ja zrobilam Panu psu bedzie je PAn używał bez zgody.

[quote name='IraKa']
Ciekawe, że Niemcom i naszym gościom z Austrii podobało się u nas na zawodach i prosili o informacje o następnych:evil_lol:

Najbardziej kompromitujące zdjęcie to chyba ja mam :multi: Ale takie są najfajniejsze (dzięki :Rose: ) - grunt to dobra zabawa, szkoda życia na pierdoły.

[/quote]

można prosic by na meile tych osob wyslac im kilk do forum by zdjecia swoich psow zobaczyli?

jesli ja zrobilam to zdjecie to przepraszam:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zibiman']Starty [B]rozpoczalem w zeszlym roku w Kozienicach[/B] w Zerowkach. To taka rozgrzewka byla. A powaznie to od Wloclawka w tym roku. A [U]pies ma dwa lata i 5 miesiecy[/U]?

pozdrawiam[/quote]

i to wszystko na ten temat:roll:

kocham wszystkowiedzących "skromnych" debiutantów w każdej dziedzinie....

żenua i żegnam

Link to comment
Share on other sites

Cytat:
Napisał [B]zibiman[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/f206/zawody-agility-wroclaw-29-30-08-2009-a-142089-post12932397/#post12932397"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/styles/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]
[I]Co do youtuba to nie ma takiej opcji bynajmniej legalnej. (to co ja wiem, bo czytalem regulamin i zapewniaja) ale niektorzy jak sami pisali potrafia to zrobic :smile:[/I]

nielagalne jest rownież to że zdjecia ktore ja zrobilam Panu psu bedzie je PAn używał bez zgody.
(niektorzy sie czepali mojej gramatyki ale ja sobie odpuszcze)

To typowe, ja o youtuubie ty o czym innym I tak to ta rozmowa wyglada.

A to fakt masz jedynie prawo do zdjec za ktore zaplacilas za pozowanie osobie ktorej robisz takie zdjecie. To tak uscislajac. Wtedy jest to dzielo i mozesz nim rozporzadzac jak chcesz. Ale tego sobie nie przypominam :-)

Wiec prosze bardzo abys nie robila Baremu i mnie zadnych zdjec wiecej, bo inaczej sie nie dogadamy chyba i usunela trwale wszystkie inne zdjecia na ktorych widnieje moja osoba z psem.
Dziekuje z gory.

a jesli bedziesz chciala zrobic kiedys zdjecie mnie lub Baremu to sie zwczajnie spytaj. I to wszystko w tym temacie. Jesli inni maja na to ochote - co wyrazili swoimi zgodami - to mnie to wogole nie interesuje. Chodzi tylko o moje zdjecia.
I nie ma nic tu do rzeczy Agility Fun itp.

Licze na wyrozumialosc i zrozumienie i pozdrawiam goraco.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...