Jump to content
Dogomania

co znaczy pies w typie??


Recommended Posts

  • Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oj nie nie przypisujesz mi zasługi które nie są moimi :wink: to nie ja napisałam ten list, ale wszedzie go udostępniam gdzie tylko moge, oczywiscie zgoda autora jest. proszę was wyslijcie ten list jesli wam sie nie chce pisac własnego od serca :wink: zebysmy przynajmniej mogli powiedziec sobie ze cos robilismy w tej sprawie oprocz marudzenia na forum :wink:

przesyłajcie list kazdemu komu nie jest obojetny psi los i zamieszczajcie gdzie tylko mozecie, na kazdym forum, na wlasnych www, gdziekolwiek gdzie wchodzą ludzie u ktorych jest szansa ze z niego skorzystają!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam, Minęło troche czasu od osatniego postu i chciałbym odświeżyć wątek.
Pisaliście o rozszerzeniu listy psów uznawanych za agresywne. Przeglądałem różne strony i widze nadal inf o 11 w tym AMERYKAŃSKI PIT BULL TERRIER.

Mam psa bez rodowodu, Amstaffa ( zdjecia na podanym w profilu blogu) który zadrapał właścicielkę psa z którym weszła na moją posesję. Ma pojawić się u mnie dzielnicowy. Pisaliście że nie tylko psy z rodowodem z list podlegają zgłoszeniu , lecz wszystkie "podobne".
Czy słyszeliście jak to jest rozwiązywane?? Czy Policjant sam uznaje ze dany pies jest podobny do "agresywnej' rasy i może karać za niezgłoszenie ??

Link to comment
Share on other sites

błąd - coś co nie ma rodowodu nie jest psem tej rasy . Wiem bo sama przechodziłam dużo po urzędzie bo też mam pseudoAST i zgodnie z prawem po za posesją ma nosić cały czas kaganiec, nie wiem jednak o co chodzi z tym zgłaszaniem?! Przecież każdego psa trzeba zgłosić do Urzędu i tam się podaje, wiek psa i rasę oraz prawowitego właściciele z dowodem osobistym.

Link to comment
Share on other sites

a to nie jest przypadkiem od gminy uzależnione... bo ja zgłosiłm, że mam AST pseudo a nic nie chceli ode mnie...
to tak jak z chodzeniem na smyczy i w kagańcu - u nas tylko się to odnosi do psów z listy, a np. w Tychach do wszystkich psów.. zawsze jednak warto spytać w Urzędzie w odpowiednim wydziale.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']ale masz amstaffa, a na liscie jest pit - dwie rozne rasy[/quote]
Ok, lecz jeśli decyzdowac będzie o tym posterunkowy Kowalski wg, np. tego wzoru [URL]http://huby.seo.pl/11_zwierzaki/116_rasy_agresywe.htm[/URL] to leże.
Popatrz tam na zdjęcie Pitt'a i mojego asta ( fotki na blogu podanym w profilu)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']Ok, lecz jeśli decyzdowac będzie o tym posterunkowy Kowalski wg, np. tego wzoru [URL]http://huby.seo.pl/11_zwierzaki/116_rasy_agresywe.htm[/URL] to leże.[/quote]
po mojemu to nie pit, ale ja sie nie znam :)
wg mnie zawsze mozesz poprosic o "eksperta" ze zwiazku kynologicznego
poza tym inna kwestia jest taka, ze pies to zrobil na chyba Twoim podworku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strumyk']
poza tym inna kwestia jest taka, ze pies to zrobil na chyba Twoim podworku[/quote]
Nie zmienia faktu że to zrobił, Dzielnicowy musi przyjśc i zobaczyc czy przypadkiem psa nie katuje, czy nie szczuje na ludzi itd. Pies musi przechodzic kwarantanne mimo zaswiadczenia o szczepieniu. same problemy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='badman2503']Nie zmienia faktu że to zrobił, Dzielnicowy musi przyjśc i zobaczyc czy przypadkiem psa nie katuje, czy nie szczuje na ludzi itd. Pies musi przechodzic kwarantanne mimo zaswiadczenia o szczepieniu. same problemy.[/quote]
ano, wspolczuje; trzymam kciuki, zeby wszystko poszlo spokojnie :)

Link to comment
Share on other sites

no dzielnicowy nie zaszkodzi, jeżeli tylko mu pokażesz, że z psem nie ma problemu. A co do kwarantanny to nie wiem jak to jest u Was, ale u nas nie trzeba, wystarczy że będzie się chodzić do weta chyba 2 albo 3 razy w ygodniu na wizyty przez 2 tyg.
W każdym razie powodzenia, no a nad psem też warto popracować :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...