Jump to content
Dogomania

Cirneco dell'Etna


Koma

Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek']Baski mają uszy jak zające, szczególnie gdy są maluchami. Potem czas działa na korzyść/niekorzyść uszu, bo w wieku starszym nie są już takie uchate. [/quote]
Podobnie jest z małym podengo. Chociaż ja bym nie miała nic przeciwko gdyby mu takie duże uszy zostały ;) .

Link to comment
Share on other sites

Jest gładka, ale ostra. A u szczeniąt sierść jest "czystym aksamitkiem". Naprawdę.
Będziesz miała okazję pogłaskać baski w Łodzi lub wcześniej, jak się zgadamy, gdzie będziesz. Ja będę: Białystok, Częstochowa (?), Warszawa, Chorzów lub Ciechocinek, a potem to już Łodź klubówka.
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

jeszcze raz zgdzam się a mały aksamitek taki to jeszcze Urwis Nale'a

nawet na zdjęciach widać
[img]http://www.fotoalbum.wzt.pl/fotografie/604_fotki_060f35f/10003_414791.jpg[/img]
[img]http://www.fotoalbum.wzt.pl/fotografie/604_fotki_060f35f/8918_369554.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek']Jest gładka, ale ostra. A u szczeniąt sierść jest "czystym aksamitkiem". Naprawdę.
Będziesz miała okazję pogłaskać baski w Łodzi lub wcześniej, jak się zgadamy, gdzie będziesz. Ja będę: Białystok, Częstochowa (?), Warszawa, Chorzów lub Ciechocinek, a potem to już Łodź klubówka.
Pzdr.[/quote]

My to juz jezdzimy dla sztuki, bo Agi ma juz MlChPl ( dzis przyszedl dyplom :D ), wiec za duzo juz w kraju nie zdzialamy :). A bedziemy jezdzic na male krajowki, bo postanowilam rude oba przyzwyczajac do wystawowej atmosfery, psow obcych i halasu. Bedziemy w Chorzowie na pewno, no i Lodzi, nad innymi mysle nadal.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Agappe, wg mojej wiedzy, z tego co tu napisali znawcy z V gr i i po wizycie na sekcji u nas, wynika ze sa tylko dwa moje.

Basenji, a baski to uszy moze maja takie inne niz cirneco? :), tez jak zajace :)

Pzdr.[/quote]

no to kiedy pierwszy miot ?:)

Link to comment
Share on other sites

Ja, w każdym bądź razie, z wielka niecierpliwością czekam na uszate zdjęcia Etny!!! Z Twoim przydomkiem!!!

A na wystawie w Haapsalu/Estonia - znowu nie było ani jednej Etny. :cry: Ale może we Lwowie będzie? No bo qurczę, gdzies muszą być te Etny, prawda? Już ja je dorwę i narobię im zdjęć "do bólu"!!!
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Asiaczek nie wiem czy do Lwowa jakis cirneco trafi, Yurij z Lotwy siedzi cale lato w szwecji i nie wiem czy bedzie na wystawach na naszej stronie baltyku.
Etna ktora bedzie na Open Fest to CRYBABY Giltedged, stryj mojej Kerrtuli. :)
Asher, najpopularniejsze ilosciowo sa na pewno etny we wloszech, choc juz chyba niedlugo dogoni je finlandia.
Najpopularniejsze jesli chodzi o popularnosc, rozpoznawalsoc rasy sa chyba juz w finlandi, jest kilka dziewczyn ktore maja bzika i maja po 6 i wiecej psow.:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karenina']Najpopularniejsze jesli chodzi o popularnosc, rozpoznawalsoc rasy sa chyba juz w finlandi, jest kilka dziewczyn ktore maja bzika i maja po 6 i wiecej psow.:)[/quote]
W ogóle zauważyłam, że w Finlandii bardzo dużo jest psów ras pierwotnych (czego niestety nie można powiedzieć o nas..). Rodzice mojej suczki własnie stamtąd pprzyjechali do Polski :wink: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agappe']może lepiej warto coś stracić.. bo potem jaka frajda jak wiecej takich małych będzie biegać po ringach i to jeszcze z Twoim przydomkiem :)?[/quote]

No pewno i frajda, ale poki co mi sie do tego nie spieszy.. Nie wiem jak bym sie z tymi malymi rozstala, a wszystkich sobie przeciez nie zostawie :)

Link to comment
Share on other sites

J, przy moim pierwszym miocie basków, tez miałam taki dylemat. Ale na zimno przeanalizowałam sytuację i wszystkie baski znalazły nowe domki. Natomiast II miot - w domu zostają 2 baski; III miot - cały sprzedany, IV - 1 maluch został, V - cały sprzedany. Logicznie, z tegorocznego roku powinnam zostawić jakiegoś malucha. :D
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

No to sama wiesz Asiaczek jak to jest :).
U mnie dodatkowo ( i wcale tego nie ukrywam) jest jeszcze sprawa rozlokowania maluchow w nowych domach.
Jak oblaskawialam sobie hodowcow cirneco przez te dwa lata to nie do konca wiedzialam o co im chodzi.. Teraz juz wiem. I chyba bede chora z niepokoju jak bede miala mlode oddac.. Albo wcale nie oddam. :evilbat: Nie ukrywam, ze juz zdecydowalam ze czesc zostanie ze mna, minimum dwa. Na kolejne dwa mam miejsce w domach rodzinnych.

A jak mi sie urodzi taki miocik z jakich moje pochodza.. 6 czy 7 sztuk.. To ja nie wiem komu ja te nadwyzke dam w rece .. :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...