Jump to content
Dogomania

Cirneco dell'Etna


Koma

Recommended Posts

  • Replies 515
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Asiaczek'][quote name='Basenji']A z jaką ekipa jedziesz tam, Asiaczku??
Zdrówko :lol:[/quote]

Tylko Savannah i ja. No i kierowca. Chcesz dołączyc? Miejsce się znajdzie.
Pzdr.[/quote]
17-stego będę już w Norwich. Odpada.
Zdrówko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Karenina[/b], zostałaś zasypana pytaniami i prośbami dot Twojej Etny. A więc do roboty! Czekamy i przytupujemy z niecierpliwością!
Pzdr.[/quote]


Asiaczek, ja widze.. Jednak nie tylko dogo czlowiek zyje :) Na szczescie :) Mysmy akurat wrocili z wystawy w wawie i duzo innych zajec jest, wiec spoko :) poprosze :)

Po kolei w temacie Rudiego :

Lothia: Tak, cirnechi jest moj,

Asiaczek:
Jest ze mna od trzech tygodni. Bardzo niedlugo. Codziennie odkrywam w nim cos innego, nowego, fascynujacego.

Generalnie:

Ja wpadlam w temat cirneco pierwszy raz 7 lat temu. Wtedy na krotko, bo zyl jeszcze moj pierwszy charcik.

Po jego odejsciu, wrocilam do tematu, tym razem juz doglebniej. No i to zaowocowalo sprowadzeniem mlodego.

Jaki jest mlody.. Bardzo calusny, ukochany, niedominujacy. Dziki, ale do opanowania. W stosunku do mojego rocznego ( duzego w rozmiarze charcika- 39 cm i 6 kg wagi) czasami silowy, walczacy (ale bez agresji), w stosunku do malucha (3 mce, 1,5 kg) delikatny, spokojniejszy, razem spia, razem jedza ( maluch odgania Rudiego od miski, ten ustepuje). Rudi wymaga o wiele wiecej uwagi niz charciki, potrzebne sa mu zadania, wyzwania, inaczej sie nudzi i wpada w lekkie dolki.Ma niesamowity instynkt stada, ( pojechalismy po niego z duzym charcikiem, i mielismy mozliwosc wybrania szczeniaka ze stada, wzielam tego, ktory najwiecej czasu spedzil z Agim) kiedy stado nie jest kompletne jest zaniepokojony ( wystarczylo kilka godzin dzis gdy zostaly mlode bez "przywodcy" Agiego, by mlodemu opadlo lekko ucho - uszy, to w tej rasie swoisty "barometr "samopoczucia".).


To tak na szybko... :)
Bedzie wiecej, wraz z kazdym dniem, mozna powiedziec wiecej..

Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

[b]Karenina[/b] - dzięki za te pierwsze informacje. Ja Ciebie na DGM zawsze kojarzyłam z chartami (ogólnie), a tu, patrz, jaka niespodzianka! Witamy w grupie V!!!
Czy z tymi uszami to prawda? Jesli tak - to to jest niesamowite! A swoją drogą uchatki ma imponujące.
Jak widzę, na razie psiak nie ma wad. Mimo że jest to pierwotniaczek, a tak ładnie go opisałaś.
Jak się zachowuje na dworze? Spuszczasz go ze smyczy?
Strasznie jestem go ciekawa. Rozumiem, że w przyszłym sezonie pokażesz to cudo nam wszystkim? Daj wcześniej znać, na jakie wystawy go szykujesz, OK?
Pzdr. i miłego dnia.

Link to comment
Share on other sites

no nie, ja też byłam na wystawce z dbsst, szkoda że się nie spotkałyśmy :cry: wyciągnęłabym wtedy z Ciebie wszystko na jego temat.
Powiedz z Twoich obserwacji dogadałby się z kotami?Bo z tego co wyczytałam to były psiaki do polowania na króliki i może mu się pomylić, myślisz że jest to do opanowania czy raczej ma tak silny instnkt łowiecki że nie ma co marzyć.

Link to comment
Share on other sites

lothia co do kota to w domu gdzie wychowywal sie Rudi byly trzy koty na tale i kilka z doskoku, i wydawalo mi sie ze koty sa ok :) i bezpieczne. Ale teoria upadla w sobote, gdy na dzialke wszedl kot, a w mlodego wstapil diabel :evilbat: Staly ujadajac pod drzewem z charcikiem poki nie zapomnialy.Generalnie to instynkt polowania w tych psach jest, i to bardzo silny. Golebie czy inne ptaki zawsze wypatrzy, lapie owady, poluje tez na male pieski typu york ( to chyba najblizsze krolika co spotykamy). Poki co nie wiem jak bedzie dalej, na ile bedzie to w nim silne gdy dorosnie.

Ze smyczy na razie spuszczony jest tylko na ogrodzonym terenia, bo zdaza mu sie zapomniec ze wolalam, i idzie w swoja strone ( moze tez dlatego ze jest u nas tak krotko), od sierpnia zaczynamy przedszkole, potem obowiazkowo PT, bo nie lubie nie panowac nad psem :), poza tym na dworze juz ok, pierwsze dni byl dramat bo nie znal asfaltu,schodow, rowerow, dzieci na rowerach, dzieci w wozkach, placzu niemowlat, halasu. Czasem jeszcze wieczorem wraca mu nieznajomosc miejsca, i wtedy za nic nie odejdzie sprzed domu bedzie piszczal i protestowal.

Uszy to zdecydowanie najzywsza czesc cirneca, pracuja nawet w czasie kiedy pies spi :), wykazuja jego emocje ( rozne sposoby opadania sygnalizuja rozne sprawy: zmiana zebow uszy na boki, zly nastroj, strach uszy do tylu na szyje, niepewnosc, zdziwienie uszko zalamane na Misia Uszatka.), generalnie o samych uszach mozna by napisac ze trzy strony :).

Wystawy zaczynamy jeszce w tym roku, tak szybko jak tylko wejdzie w szczenieta ( i na tyle szybko, na ile uda mi sie go kiedys zlapac na ringowke :).

Pzdr, i milego.

Link to comment
Share on other sites

[b]karenina[/b] fantastycznie, że masz takiego słodkiego malucha. Prosimy o więcej fotek. A myśliwy taki jak basenji nie da się ukryć. Mój Gom ma kota w domu, a wszystkie podwórkowe zagania na drzewo i pilnuje. Wspólna cecha: gonić wszystko co się rusza. Chętnie bym zobaczła na żywo Rudiego. Życzę powodzenia, sukcesów na wystawach i wielu zwycięstw oraz hodowli, no i oczywiście współpracy w przyszłości z [b]lothią [/b].:wink:
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiaczek'][b]Karenina[/b] - dzięki za te pierwsze informacje. Ja Ciebie na DGM zawsze kojarzyłam z chartami (ogólnie), a tu, patrz, jaka niespodzianka! Witamy w grupie V!!!
[/quote]

Asiaczek, a cirneco to tez chart przeciez :), tylko jakos przez przypadek go przeniesli do tej V :)
Dzieki za powiatanie, i ja rowniez witam wszystkich :)

Link to comment
Share on other sites

Klubówkę mam wpisana w grafik wystawowy :lol: A więc powinnam być.

Jak na razie bliższego rozeznania co do tej wystawy nie mam. W ubiegłym tygodniu wchodziłam na stronę O/Łodź i jeszcze nic nie było. Po prostu trzeba co jakiś czas wchodzić i sprawdzać, już lada moment powinna być szczegółowa informacja.

[b]Karenina i Basenji[/b] - widzimy się w Łodzi?
Pzdr.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...