Jump to content
Dogomania

Jak uczycie swoje kundelki komend


iwonkaxp

Recommended Posts

  • 1 month later...

Ja już nie pamiętam jak to było z nauką Kazy, bo to jakieś 5 lat temu było. Potrafi komendy;
- łapa, druga, siad, leżeć, zostaw, przynieś, skocz, podnieś (gdy jej łapy się zaplączą w smycz na komende- podnieś, unosi łape zaplątaną) i czasem lecz nie zawsze reaguje na "do mnie".

Mam w domu jeszcze 2 yorki- ciężko im idzie nauka. Kaza szybciej się uczyła.

Link to comment
Share on other sites

Dejzi potrafi komendy :siad podaj łape, podaj drugą, waruj , turlaj się ,poproś ,przybuj piątke, przybij drugą , kółeczko wokłl własnej osi w dowolną strone , zdechły pies , daj buźi , pusć , do mnie , zostaw skacze przez hula hopa ,slalom miedzy moimi nogami kiedy ja ide,zostań, aport
Nuka idzie jej szybko :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

ja np. siadanie uczyłam tak że :
pokazuję mu smakołyka daję powąchać mówię siad nad jego głową prostuję rękę (żeby widział) i czekam jak usiadł cieszyłam się i dawałam smakołyka
Waruj: było jak nauczył się komendy siad to powiedziałam siad pokazałam smakołyka i kierowałam ku ziemi póki się nie położy i mówiłam waruj! :) jak się położy to go chwaliłam i się cieszyłam razem z nim :)
Daj głos :
pokazałam smakołyka powiedziałam daj głos ! i czekałam jak zaszczekał dawałam smakołyka

Jak już opanował te komendy to odkładałam powoli smakołyki i teraz na komendy siada, daje głos, waruje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

trzeba cierpliwości ;)
Kora siad nauczyła się już drugiego dnia pobytu u nas po schronisku :p
albo zginasz dłoń (nie wiem jak to opisać załóżmy, ze najpierw jest tak: ___ a potem:
__| ta kreseczka do góry to dłoń a reszta to nadgarstek) albo przenosząc smakołyk przed główką psa w tył tak żeby nos powędrówał za saczkiem a doopka na ziemi ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja swojego pieska uczę metodą klikerową, choć wcześniej, zanim kupiłam kliker, były po prostu smakołyki. Umie dość dużo komend(m.in. siad, łapa, leż, papa, piątka, zdechł pies, do mnie itd.). Do pracy z psem potrzeba cierpliwości. Jedne uczą się szybciej, drugie wolniej. Także nie możesz patrzeć na to, że Kaza uczyła się szybciej, bo to zależy po prostu od psa.:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Luna ma 2 msc i potrafi na komendę :
- siad
- połóż się
- łapę daj
- buziaka
- na łóżko swoje
- zostaw (przy zabawie)

Siad, leżeć, łapę - uczyłam z przysmakami.
buziaka nauczyła się sama dawać. Teraz przed każdym położeniem miski z jedzeniem mówie jej siad i daj łapę.
Na łóżko też się sama nauczyła, podobnie jak zostaw :)

Poszukuje sposobu na nauczenie jej dawania głosu na komendę. Strasznie spodobał mi się sposób dawania głosu - sygnalizowanie, kiedy chce wyjść na dwór. Ktoś z forum o nim wspominał.
No i jeszcze chciałabym ja nauczyć : zostań i do mnie. Jakies sprawdzone metody? :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...