Jump to content
Dogomania

Fiprex - polski odpowiednik frontline


tufi

Recommended Posts

Pojawil sie juz w sprzedazy polski odpowiednik frontline'u - Fiprex firmy Vet Agro. Ma ta sama substancje czynna - fipronil. Wedlug mnie jego zaleta jest zdecydowanie nizsza cena od frontline'u.
Wyprobuje na dziewczynkach, bo mlody dostal ostatnio advantix i podziele sie spostrzezeniami.
A moze ktos z Was juz tego uzyl? Czy "polskie" nie znaczy "gorsze"?

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy koniecznie nadal musi być że polskie to gorsze ,przeciez kupujemy licencje itp ,opieramy sie na dośw. tych zagranicznych.
Prosze obroża Bayer -Kilitix ,sprawdzona ,/nawet przeze mnie/ w poprzednich latach,mój pies już złapał 3 kleszcze nosząc ją/?/.Więc chyba warto spróbować, nie zawsze polskie i tansze znaczyć musi gorsze.
Tufi jak wypróbujesz daj znac , bo ja nawet sie z tym preparatem u weta nie spotkałam.

Link to comment
Share on other sites

Idę jutro do weta. i spytam się o fiprex, tej samej firmy jest też EKTOPAR.W tej chwili psy zabezpieczyłam adventixem i nie znalazłam obcych. Uważam, że polskie nie jest gorsze, ta firma dostała wiele nagród i jeśli te preparaty będą do kupienia to napewno je wypróbuję. Pozdrawiam Asia i 2 haszczaki

Link to comment
Share on other sites

no masz racje, w sumie "maluch" tez byl na licencji Fiata :lol: :lol: :lol: :lol:
Ja zostane przy frontlinie-nie lubie podrobek i nie wiaze sie to ze snobizmem.Jakbym zaoszczedzila kilka zlotych a potem moj pies by umarl na babeszjoze, ktora w tym roku jest strasznie ostra to bym sobie w oczy potem spojrzec nie mogla....
a wlasnie on nie jest na licencji niczyjej , bo wtedy by sie nazywal frontline wlasnie:)))tylko jest to lek generyczny-czyli podrobka.

Link to comment
Share on other sites

[b]Fiprex 75 spot-on i Fiprex spray[/b] to plyn zawierajacy [b]fipronil[/b]*, ktory zwalcza pchly ,kleszcze,wszy..
Mysle ze warto by sprobowac tego srodka chociazby dlatego ze ma ta sama substancje czynna co Fiprex, fipronil


Dawkowanie przedstawia sie mniej wiecej tak:Preparat stosuje sie zewnetrznie na skore w dawce od 1,5 do 3 ml (1-2 nacisniec pompki dozownika) na 1 kg mc - tj. 7,5-15 mg fipronilu/kg mc.

Warto pamietac aby,zabieg wykonywac w gumowych rekawiczkach ochronnych. Podczas zabiegu nie pic, nie jesc i nie palic. Po zabiegu dokladnie umyc rece. Nie dotykac zwierzecia az do calkowitego wyschniecia preparatu. Zapobiegac lizaniu siersci przez zwierzeta bezposrednio po zabiegu. Produkt latwopalny. Przechowywac w miejscu niedostepnym dla dzieci. Wylacznie dla zwierzat do uzytku zewnetrznego.

Wiekszosc przeczytacie cyba na ulotkach preparatu , pozdrawiam.
:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ludek']A czy jeżeli jest ta sama substancja czynna, to nie powinno działać tak samo?[/quote]

To może zależeć od substancji pomocniczych (no bo dlaczego na mojej psicy Advantix nie działa prawie wcale, a Expot już nieco lepiej, skoro mają tę samą substancję czynną - permetrynę?). Może też chyba zależec od dawki fipronilu... Może byc większa, albo mniejsza niż we Frontlinie...
Chyba... :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='orsini']Jakbym zaoszczedzila kilka zlotych a potem moj pies by umarl na babeszjoze, ktora w tym roku jest strasznie ostra to bym sobie w oczy potem spojrzec nie mogla....[/quote] I to właśnie mnie przekonuje, żeby używać frontlina, który (odpukać) sprawdza się na moich psach.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z moim wetem o kleszczach. Powiedział, że w Lublinie coraz częściej pojawia się problem chorób pokleszczowych pomimo używania Frontline. Nie wiadomo, czy preparat się popsuł czy kleszcze zaczęły się uodparniać.
Niemniej on uważa, że nie ma lepszego środka od Frontline. Może Fiprex będzie dobry. Za krótko jest na rynku żeby cokolwiek powiedzieć.

Link to comment
Share on other sites

[b]anabelko[/b], Twój weterynarz głupoty mówi :-?
Tak, jak nie ma jednej uniwersalnej karmy, która dobrze by służyła wszystkim bez wyjątku psom, tak nie ma jednego uniwersalnego środka przeciw kleszczom, który na każdym psie działa tak samo świetnie... :roll: Być może fipronil jest zasadniczo lepszy od permetryny, ale co z tego, skoro na niektórych psach Frontline w ogóle sie nie sprawdza, a środki z permetryną i owszem?

Polecam lekturę [url=http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17135&postdays=0&postorder=asc&start=0]tego topiku[/url]

:wink:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher'][b]anabelko[/b], Twój weterynarz głupoty mówi :-?
Tak, jak nie ma jednej uniwersalnej karmy, która dobrze by służyła wszystkim bez wyjątku psom, tak nie ma jednego uniwersalnego środka przeciw kleszczom, który na każdym psie działa tak samo świetnie... :roll: Być może fipronil jest zasadniczo lepszy od permetryny, ale co z tego, skoro na niektórych psach Frontline w ogóle sie nie sprawdza, a środki z permetryną i owszem? :wink:[/quote]
Ale ja się z Tobą Asher zgadzam. Mam znajomych, którzy stosują np. advantix i są bardzo zadowoleni. Ja ostatnio kupiłam moim sukom duowin. Dla dwóch jest ok, jedną uczulił. Nie ma jednego idealnego dla wszsytkich środka. Wetowi chodzi o to, że coraz więcej ma psich pacjentów u których stosowany był Frontline, a mimo to złapały jakąś chorobę pokleszczową.
Przyczyn tego stanu może być wiele - ja podałam tylko te dwie.
Ważne jest jednak żeby zabezpieczać psy i pomimo wszystko je oglądać, czy przypadkiem jakiś kleszcz nie siedzi.
Czy tak?? :wink:
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Ja uzywam advantixa i jest ok.
Moze to zalezy rowniez od gatunku kleszcza - w Polsce sa chyba 3, z czego jeden, nieobecny w Wielkopolsce, a obecny na Warmii i Mazurach najczesciej przenosi choroby odkleszczowe.

Link to comment
Share on other sites

:oops: Faktycznie Asher cuś innego skopiowałam..Miało być to:
[url]http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=17135&start=120[/url]

To jest ten sam temat co podałaś wcześniej..NA ostatniej stronie jest o tym leku..Z włąsnego doświadczenia i znajomych mogę powiedzieć,że super działa(koleżanka zaraz po psikaniu wyciągnęła padniętą pchlicę),ale zapach ma bardziej intensywniejszy niż Front line..Cena jednak jest o 50% niższa,a to duża różnica... :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meggy']TAk,są też w pipetach,ale duzo drożej wychodzą... :)
Tu jest link:
[url]http://www.vet-agro.pl/psy.htm[/url][/quote]
Dzieki,zajrzałam ale nie widzę tam cennika :-? .Drożej czyli ile?Może wiesz
ile kosztuje dla psa 20-40 kg?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiek']No u mnie takich wielgaśnych jest pare sztuk ;)
Za Frontline płaciłam 36zł a za Fiprex 22zł więc różnica dosyć znaczna.[/quote]
22 zł to dawka dla jakiego psa, o jakiej masie?
Ja aktualnie kupuję Virbac w tej samej cenie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...