Jump to content
Dogomania

USG - stwierdzenie ciąży


tongue

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

witam
mam pytanie czy zauwazyliscie u swoich suczek ze jak sa w ciązy to sa milutkie do nas ale dla innych suczek w domu agresywne tzn nawet nieiwem czy to ona jest agresywna ale widze ze sa miedzy nimi małe spiecia których nie było wczsnniej-sa straszne zazdrosne ...
czy to mozliwe czy to przypadek?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='melinda:-)']nie nie moje pytanie tylko tak bo włąsnie mam suczke w ciazy i ma takie objawy ze mnie by za całowała a do drugiej suczki tak roznie jak jej odbije to warczy na nia:razz:
czasami maja spięcia niewiadomo o co[/quote]
u mnie jest tak samo, szczególnie przy jedzeniu i głaskaniu są scysje :mad:

Link to comment
Share on other sites

no ale one zawsze razem spały i wogołe a tu nagle poprostu szok teraz juz nawet walcza oto która bedzie spała blizej mnie-niedługo na głowe mi wejda:cool3:
ale naparwde dziwne ja sie zastanawiam skad taka zazdrosc....
i z której strony wychodzi ta zazdrosc ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Melinda, a moja suczka w ciąży zachowywała się inaczej- nie chciała się wcale przytulać i była inna niż zwykle. Dopiero po wydaniu szczeniąt wszystko wróciło do normy i zrobiła się na powrót moją małą całuśną dziewczynką

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Katarzyna']No a jak tam z wysypem letnio wiosennym, kto ciazaty??[/quote]

Witam;)
U nas w przyszłym tygodniu urodzą się małe Lhasa Apso:multi:
Mojej suni robiłam USG dwukrotnie, jedno po miesiącu od krycia i drugie dzisiaj. Miot będzie raczej mały co - z uwagi na fakt , że to pierwsze takie doświadczenie moje i suni - mnie raczej cieszy aniżeli martwi.;)
Pozdrawiam
Agata

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Martin78 : Nie trac nadzieji ,bo 18 dzień to ciąza bardzo młoda i mozliwe jest ,ze nie było widac na usg .Duzo zalezy tez od samej suni - nie wiem jaka to rasa ,ale u duzych masywnych psow trudniej wykryc czy jest zapłodniona czy nie tak szybko.
Mysle ,ze powinienes pojsc jeszcze raz do lekarza najprędzej po 25 dniu i wtedy juz bedzie widac .
Obserwuj tez zachowanie suni : czy ma zmiany w zachowaniu,czy ma zmienny apetyt ( jedne sunie jedzą jak oszalałe a inne wrecz odmawiają jedzenia ),czy duzo wiecej spi ,czy jest bardziej ostrozna - takie obserwacje nie dają 100% pewnosci ,ale na pewno bedą jakąs wskazówką.
Trzymam kciuki i napisz jak wynik kolejnego USG.

Link to comment
Share on other sites

dzięki dziewczyny - dzięki Wam mam jeszcze nadzieję. Zależy mi na tej ciąży bardzo. Mój pies to owczarek.
jest psem użytkowym i raczej nie widzę aby się oszczędzała- od zawsze kocha się ruszać :)
Zaczęła pilnować swojej miski - nie pozwala kotu do niej podejść - pilnuje nawet kociej miski.
jest wybredna - kiedys zjadała suchą karmę w całości - teraz albo zje troche albo czeka żeby urozmaicić
no zobaczyny co będzie - narazie czekam

Link to comment
Share on other sites

Martin 78 - Ty zamiast "jeszcze" mieć nadzieję, przeczytaj uważnie, co Ci napisała Resuruss.
Ambitna lekarka, robiąca, na doskonałym sprzęcie, dużo Usg /klinika/ jest z siebie dumna, że 21 dnia spokojnie rozpozna ciąże. Ona prawdopodobnie, z dużymi zastrzeżeniami, podjęłaby sie stwierdzić ciązę w 18 dniu po kryciu, gdyby od tego zależało zdrowie lub życie suczki.
A pani doktor w mojej pipidówie nie chce rozmawiać przed 30 dniem od krycia. /ale ona o dziwo twierdzi, że u małych psow trudniej ciązę rozpoznać.
Postępuj tak jakby tego badania nie było i ok. 30 dnia zrób USG, wtedy będzie miarodajne
pozdr.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='rodzice']Witam . Jeśli czyta to ktoś z Poznania , bardzo proszę o polecenie dobrego lekarza z usg . My jesteśmy dopiero przed kryciem suczki ( dziewica ) i tak trochę za przyszlośc chcialabym się zorientować gdzie moge jechac . Zależy mi na doswiadczonym lekarzu .[/quote]
Ja w Poznaniu robiłam w lecznicy na Ratajach, dokładnie os.Orła Białego lecznica weterynaryjna. Mają tam dobry sprzęt - ja polecam zwłaszcza dr Figlarka. Natomiast najlepszy w.g mnie lekarz z USG jest w Murowanej Goślinie, on wykrywa już ciąże w 2 tygodniu nawet. Jednak nie potrafie dokładnie powiedzieć gdzie jest jego gabinet, to jest na głownej ulicy, zaraz za cmentarzem.
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...