Jump to content
Dogomania

Ubojnia psów pod częstochową


Szami

Recommended Posts

Chciałabym,aby okazało się i zostało potwierdzone przez autorytety naukowe,że używanie psiego i kociego smalcu powoduje zachorowanie na jakaś chorobę odzwierzęcą,jest szkodliwe dla młodych organizmów,uaktywnia procesy nowotworzenia,przyśpiesza starzenie lub też wywołuje jakoweś inne poważne i przykre przypadłości.Któż wtedy kupiłby takie remedium?I kto prowadziłby wtedy "produkcję"?.........
Wczoraj jakaś pani doktor bardzo mądrze w tv wspomniała,ze "lecznicze" działanie tego specyfiku jest kompletną bzdurą,a nawet moze być niebezpieczne z racji zarazenia się chorobą odzwierzęcą.Chwała jej za to i oby więcej takich głosów.Ja w każdym razie głoszę tę tezę wszem i wobec od zawsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Neigh']
Interesuje mnie co innego - konie rzeźne przechodzą przez piekło transportu nim zostaną uśmiercone. Czy psy były zabijane w sposób nazwijmy to "humanitarny". ( o ile tego słowa można użyc w tym kontekście) zgodnie z zasadami uboju gospodarskiego.
[/quote]
w GW jest artykuł, w którym napisano, jak psy były zabijane:
"psom wkładano przewód elektryczny do gardla i odbytu - w ten sposób zabijano prądem"

Link to comment
Share on other sites

Nie kumam tego... Nawet nie chce sobie wyobrażać co takie zwierzę przeżywa... a, że nie miałby również żadnych zachamowań co do swojego gatunku... Straszne... Wiecie może w jaki sposob zabijane są świnie na gospodarstwach wiejskich (po dziś dzień)... Otóż taką, nie świadomą świnkę, wyciąga się brutalnie, ciągnąc za ogon z jej boksu na podwórko, później dostje obuchem w głowe... Zagłuszona, ale przytomna i odczuwająca wszytsko dostaje cios nożem w serce i tak dusząc się własną krwią, piszczące i skamlące zwierzę umiera powoli... W przerażających męczarniach... Później taką często jeszcze żywą świnkę oblewa się wrzątkiem, żeby zeskrobać włosy... No comment... Wyc się chce...:placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='_beatka_']dzisiaj w tvn 24 w głównym wydaniu apelowali o pomoc w znalezieniu domu dla tych psiaków.
Może ludzi ruszy sumienie i pomogą :roll:[/quote]
Te psy, które jeszcze tam zostały, już od kilku dni mogły być pod opieką weta i w domach tymczasowych, ale nie - For Animals i PiSDZ odrzucają pomocną dłoń fundacji Emir dla tych psów!
DLACZEGO odmawiają pomocy tym zwierzętom, bezpiecznych miejsc!!! Dlaczego one tam ciągle siedzą te psy, kiedy EMIR oferuje pomoc, zabranie psów do swoich DT lub kliniki, jeżeli ich stan będzie tego wymagał!!! Wiecie co-to się w głowie po prostu nie mieści!!!!
Wyrzuciliście wszystkie moje posty, gdzie zadawałam to pytanie. Możecie mnie nawet zbanować, proszę bardzo. A ja i tak nie przestanę krzyczeć, że nie zrobiliście dla tych psów wszystkiego, co było można, kierując się osobistymi urazami z przeszłości!

Link to comment
Share on other sites

O1us 89 napewno nie jest tak na kazdej wsi. Ja uwazam ze warunki uboju swini, barana itp są o wiele lepsze wlasnie na gospodarstwach (a przynajmniej tych co znam) niz w rzezniach. Swinia zostaje ogluszona, i wykrwawia sie po poderznieciu gardla. Rozmawialam nawet ostatnio z rzeznikiem i sam powiedzial ze nie lubi jak zwierze sie meczy i robi "to" szybko i dokladnie. Ale wiadomo ze sa rzeznicy i zwyrodnialcy. Taka swinia stresuje sie tylko przez pare minut jak jest wyciagana z boksu, a pomysl co przezywają swinie w rzezniach? Gdy na ich oczach są zabijane inne swinie, gdy cały czas slysza placz zarzynanych i ogluszanych? Nie mowiac juz co przezywaja podczas transportu na rzez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='NatiiMar'] Ludzie jedzą świnie, to dlaczego mają nie jeść psów...
[/quote]

Ja bym tu powiedziała inaczej:

Ludzie nie jedzą psów, to dlaczego mieliby jeść świnie(etc)?

Wg mnie takie zdarzenia jak to w ogóle nie powinny mieć miejsca. Ludzie, żyjemy w XXI w. na choroby stosuje się leki, a nie smalec.. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Te psy, które jeszcze tam zostały, już od kilku dni mogły być pod opieką weta i w domach tymczasowych, ale nie - For Animals i PiSDZ odrzucają pomocną dłoń fundacji Emir dla tych psów!
DLACZEGO odmawiają pomocy tym zwierzętom, bezpiecznych miejsc!!! Dlaczego one tam ciągle siedzą te psy, kiedy EMIR oferuje pomoc, zabranie psów do swoich DT lub kliniki, jeżeli ich stan będzie tego wymagał!!! Wiecie co-to się w głowie po prostu nie mieści!!!!
Wyrzuciliście wszystkie moje posty, gdzie zadawałam to pytanie. Możecie mnie nawet zbanować, proszę bardzo. A ja i tak nie przestanę krzyczeć, że nie zrobiliście dla tych psów wszystkiego, co było można, kierując się osobistymi urazami z przeszłości![/QUOTE]
Mam rozumieć, że jest jakiś konflikt między Fundacjami Emir i For Animals? O co? chodzi o kwestie personalne, czy tzw. "meritum". Jeśli o to pierwsze to robi się przykro. Czemu ludzkie wzajmne animozje są ważniejsze niż dobro zwierząt? Czemu rywalizacja istnieje tam, gdzie winna być współpraca?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magorek']Mam rozumieć, że jest jakiś konflikt między Fundacjami Emir i For Animals? O co? chodzi o kwestie personalne, czy tzw. "meritum". Jeśli o to pierwsze to robi się przykro. Czemu ludzkie wzajmne animozje są ważniejsze niż dobro zwierząt? Czemu rywalizacja istnieje tam, gdzie winna być współpraca?:shake:[/quote]
Ja dokładnie nie wiem, ale to jakieś personalne urażone ambicje z tego co słyszałam. Emir był gotów wziąć już pierwszego wieczora 8 dużych psów - wszystko było gotowe, włącznie z transportem, pieniędzmi na utrzymanie i ewentualne leczenie, domami tymczasowymi i kliniką postawioną w stan gotowości na przyjęcie tych psów, które będą tego potrzebować. Ale FA powiedziała: Nie, Emirowi psów nie damy! A tymczasem słyszę, że nadal nie zabrano stamtąd wszystkich dużych psów! To jest po prostu świństwo zrobione tym psom w imię... no właśnie, w imię czego?

Link to comment
Share on other sites

Tez czytalam te komentarze... Zgroza... Ludzka glupota i ignorancja mnie przeraza... Czasami wsytdze sie ze naleze do tego samego gatunku... Podobno Bóg stworzyl zwierzeta na podobienstwo czlowieka, a czlowiek mial sie opiekowac tymi wlasnie zwierzetami... To jest patologia normalnie... Az nie chce mi sie myslec jaki ludzmi beda w przyszlosci te dzieci ktore przygladaly sie temu procederowi... Zwyrodnialcy i pozbawieni jakichkolwiek uczuc wyzszych ludzie!!! Jej, ich nawet nie da sie nazwac ludzmi!!!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dosia.wil']Ja dokładnie nie wiem, ale to jakieś personalne urażone ambicje z tego co słyszałam. Emir był gotów wziąć już pierwszego wieczora 8 dużych psów - wszystko było gotowe, włącznie z transportem, pieniędzmi na utrzymanie i ewentualne leczenie, domami tymczasowymi i kliniką postawioną w stan gotowości na przyjęcie tych psów, które będą tego potrzebować. Ale FA powiedziała: Nie, Emirowi psów nie damy! A tymczasem słyszę, że nadal nie zabrano stamtąd wszystkich dużych psów! To jest po prostu świństwo zrobione tym psom w imię... no właśnie, w imię czego?[/QUOTE]

Trzeba by zapytać For Animals czym uzasadniają swoją decyzję. Zawsze warto jest poznać zdanie obu stron..., choć masz rację że te psiaki powinny jak najszybciej móc opuścić tamto miejsce. Skąd wiesz o tej sytuacji?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&S']magorek od paru dni prujemy o tym na wątku 24h.
bylo tez cos niecos na watrku benkow.

ale moze zamiast dokopywac sie do powodow sporow lepiej zaczac jakos pomagac?
na poniedzialek obiecuje plakat adopcyjny dla benkow ktore wkleila florida.[/QUOTE]

a możesz dać linki?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magorek']a możesz dać linki?[/quote]
[B][COLOR=Green]Proszę,tutaj jest link do drugiego wątku na ten sam temat:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f28/ubojnia-psow-na-smalec-okolice-czestochowy-potrzebna-pomoc-143510/[/URL]
Z tej przyczyny,ten topik zamykam.
[/COLOR][/B]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...