Jump to content
Dogomania

Luna-Rudy potworek i jej przyjaciele witają w galeri.;p


Czarnulka

Recommended Posts

  • Replies 4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Ewa&Duffel']Super ujęcie ! Fajnie, że Lunka wykazuje chęć do zabawy ;)
[url]http://i878.photobucket.com/albums/ab346/bo-ness/spacerzluna/jot6.jpg[/url][/QUOTE]
Tak dziękuje : ))
[quote name='olekg89']To ciekawe z tym aportowaniem husky ,bo jak mieszkałem w Gliwicach mój znajomy miał SH który aportował piłke lepiej niż Kaja.[/QUOTE]
Aha... Ogólnie ja bym chciala zeby mój pies potrafil sie skoncentrowac na mnie przy zabawie niz za chwile pobiec do innego psa i znim zacząć sie bawic.. To jest takie wkurzające.. Choc sie przyzwyczailam..

Link to comment
Share on other sites

Spal miske.Czyli dawaj żreć tylko za coś.Ja tam dałem rade w miare naprostować czarka.I działa!
Dla niektórych psów niestety są ważniejsze rzeczy od właściciela i trzeba się z tym pogodzić.Niestety ,ale Czarek woli kopać dół w poszukiwaniu myszy.Ale Luna jest młoda nówka funkiel sztuka to możesz więcej wypracować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg89']No to dobrze.Kolce kolcami ,ale bynajmniej się z nich nie wywinie.
Luna aportuje?Zawsze zadawało mi się ,ze Sh to raczej mało zabawkowe psy.[/QUOTE]
Mylisz sie kochanie albo ja odmieńca w domu mam :D

[url]http://i878.photobucket.com/albums/ab346/bo-ness/spacerzluna/jot11.jpg[/url]
Scene mu robiła:P...Popatrzył się na inna suczkę:D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='przeszlus'][url]http://i878.photobucket.com/albums/ab346/bo-ness/spacerzluna/jot9.jpg[/url]
Piękna :p
[url]http://i878.photobucket.com/albums/ab346/bo-ness/spacerzluna/jot11.jpg[/url]
Do mnie zalatujesz?[/QUOTE]
Dzięki :)
[quote name='bianka19']Hej Lunki. ;)[/QUOTE]
Heej wam
[quote name='Baski_Kropka']Nieźle :D Mój Basior bardzo lubi piłeczki patyczki przeciąganie, więc zabawowośc hasiorków to neiw wyjątek.. wyjątkiem jest umiejętność utrzymania ch zainteresowania. Mój Baski aportuje skacze tarza się pływa przy zabawach...Ale zdjęcia Luna ma ŚWETNE ;)[/QUOTE]
No tez fakt. ;p A dziękuje;p

Link to comment
Share on other sites

Witamy sieee :))
Niechce mi sie tu pisac ;p
Ale tak od tygodnia, zaczelam ją spuszczac w miejscach typu: plac zabaw[gdy nie ma dzieci] , boiska szkolne itp.
Jak ja spuszcze to biega jak opetana i tak codziennie etraz est. Czasami boi sie do mnie przyjsc , chyba mysli ze ją uderze, ale teraz chce ją uczyc zeby przyszla do mnie i zeby sie nie bala ze oberwie. Wiec jest tak ze za kazdym razem kiedy przyjdzie jak ją zawołam to ją chwale :))
Czasami jak juz mam isc do domu albo gdzies sie przejsc to ona mnie nie slucha i sie bawic chce, czasami sie wkurzam ale potem i tak ją chwale ze przyszła :))
Z kolegami i kolezankami ostatnio na boisku robilismy tak ze mielismy minute na zlapanie luny, ;p
A luna se wczesniej biegała z TeQuilą pseem od kolezanki:)) Potem tak kazdy próbował ją złapac ale nikomu sie nie udało :p
A potem juz wszyscy ją łapali razem i ja ja złapałam za pomoca chlopaka i przyjaciółki xD i zajeło nam to 5 minut. ;p
I kazdy sie swietnie przy tym bawil ;p

A wczoraj moja kolezanka znalazła małego szczeniaka . wyglądał jak owczarek niemiecki mial moze jakies 3 miesiące lub 4 :)
śliczny był i wg. I chcelismy mu znaleźć domeek no to akurat sie tak złozyło ze mu znalezlismy :))

wzieła go rodizna kóra ma rotwailera i malego szceniaka a teraz mają trzy psy. :)
bywam tam kolo ich bramy codziennie , bo moj chlopak tam mieszka i bede odwiedzac maluszka imie dostał kapsel ale nieiwem czy oni mu te imie zmienili czy nie :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']a to nie lepiej przypiac linke i uczyc przywolania a nie biegac za nia - i wtefdy mysli ze to zabawa - i lapac?[/QUOTE]
jak będziecie ganiać ja to może jej sie w łepku poplatać.

Ja z Shirką tez się bawie w ganianego i inni tez, ale zna komende "do mnie" i kiedy ją mówię to koniec zabawy a Shira wraca.

Lepiej tak nie róbcie na razie bo nie bedzie wiedziała kiedy czas wracać a kiedy ma się bawić...

Ale gratuluję postępów:) Tak trzymać!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']a to nie lepiej przypiac linke i uczyc przywolania a nie biegac za nia - i wtefdy mysli ze to zabawa - i lapac?[/QUOTE]

[quote name='sunshine']jak będziecie ganiać ja to może jej sie w łepku poplatać.

Ja z Shirką tez się bawie w ganianego i inni tez, ale zna komende "do mnie" i kiedy ją mówię to koniec zabawy a Shira wraca.

Lepiej tak nie róbcie na razie bo nie bedzie wiedziała kiedy czas wracać a kiedy ma się bawić...

Ale gratuluję postępów:) Tak trzymać![/QUOTE]
Dzięki. :) No włąsnie moja jak jest na lince to bardziej reaguje na "chodź tu" wiem ze ta komenda nie jest zbytnio dobra "chyba" ale na inne nie reaguje . I chyba juz jej nie da rady nauczyc "do mnie " czy " noga" . Choc ja tam jej pozwalam biegac i wogóle, czasami sama za nią pobiegam zeby sie z nią pobawic i chyba to jest własnie problem w tym ze wczesniej to dla zabawy biegłam za nią a potem ona za mną.. Wiec niewiem czy by sie dalo to wszytsko naprawic zeby nie brala tego jak zabawe..
Ale mam nadzieje ze cos wyjdzie z tej nauki . :))
A tak wg wiem ze jestem mloda , wczesniej psa nie mialam a wzielam se rase która potrzebuje wysiłku by nauczyc przywołania.. Ale sie z tym pogodzilam. Ja jestem z niej zadowolona ze ona nie ucieka daleko ode mnie . Ze zawsze sie trzyma blisko :))
I teraz nawet nie mam zamiaru uczyc jej nowych komend tylko wziąść sie za to przywołanie. Cwiczyłam z nią na lince ale tro co innego niz jest bez linki. Bo wtedy lun aczuje sie wolna i pewnie "po co mam wracac do pani , jak lepiej se pobiegac"
Więc jak mozecie dto dajcie mi jakies rady dotyczące nauki przywolania,no zeby przyszla do mnie a nie traktowała tego jak zabawe.. :))
I jak jej tego uduczyc mam ? :))


[quote name='przeszlus']Super że są postępy ;) U nas też coraz lepiej,nawet na spacerze wykona każdą komende(jak mam smaka w ręce :p ) Nie ucieka,uczę go przywołania,za 4 razem przychodzi ;)[/QUOTE]
No to gratuluje : ))
i dzięki. :P No własnie musze znaleźć jakies smaki które polubi i to strasznie. No chyba ze bym mogła roic tak ze wezme te kurze łapki i spróbowac czy dla nich przyjdzie a czasami zwykle smaczki albo karme : ))

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy Ci to pomoże, ale ja moją psicę tak uczyłam, że jak już na lince komenda była opanowana to zaczęłam ćwiczyć tak, że pies był na lince tylko, że ja jej nie trzymałam w rece (tzn linki) tylko luzem była. Gaja czuła się jakby była na lince choć nie była i dalej ćwiczyłyśmy do mnie. Jak tylko Gajka miała ochotę zwiać stawałam nogą na linkę. Efekt jest tego taki, że Gaja jest praktycznie w 100% przywoływalna. Trzeba na to dużo czasu poświęcić, ale warto ;) Polecam też brać ze sobą duże ilości pysznych smaczków i jakąś super zabawkę na którą jest totalnie nakręcona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deer_1987']Luna nie sugeruj sie ze psy olka sie mega sluchaja bo jak sam napisal [url]http://www.dogomania.pl/threads/145663-Onkowo-mastifowo-zwierz%C4%99cy-%C5%9Bwiat-)?p=15147613&viewfull=1#post15147613[/url][/QUOTE]
Każdy moze tak pisac a np , w zartach...

[quote name='mimi_91']Nie wiem czy Ci to pomoże, ale ja moją psicę tak uczyłam, że jak już na lince komenda była opanowana to zaczęłam ćwiczyć tak, że pies był na lince tylko, że ja jej nie trzymałam w rece (tzn linki) tylko luzem była. Gaja czuła się jakby była na lince choć nie była i dalej ćwiczyłyśmy do mnie. Jak tylko Gajka miała ochotę zwiać stawałam nogą na linkę. Efekt jest tego taki, że Gaja jest praktycznie w 100% przywoływalna. Trzeba na to dużo czasu poświęcić, ale warto ;) Polecam też brać ze sobą duże ilości pysznych smaczków i jakąś super zabawkę na którą jest totalnie nakręcona ;)[/QUOTE]
O dzięki za rade. napewno sie wezme ale dopiero w nastepnym tyg. bo teraz jest u mnie ciocia i wg.;p
[quote name='olekg89']Deer wybacz ,ale pies który żył sam 4lata samopas na ulicy to nie taki łatwy orzech do zgryzienia.Więc nie odzywaj się jak nic nie wiesz.Czarek ganiał zwierzyne i ją zżerał a na to innego sposobu niż OE nie ma.[/QUOTE]

[quote name='olekg89']I na linke jest za mądry niestety.[/QUOTE]
;))

U mnie teraz przebywa chiłała xD ;p I jak jest na łożku a luna na podlodze to oczywisice chiłała jest mądra i szczeeka , warczy;p
A tak to na ziemi przed nią ucieka, da sie posmiac xD
Jutro sie wybieramy z rodiznką do wisły na Kubalonke wiec psiaki se pochodza:D

Link to comment
Share on other sites

Luna przezwycięzyła strach do wody. I teraz wchodzi sama ; ))

Najpierw mój tata ją wziął do wody potem juz sama wskakiwała w Wiśle :))

Mam 27 zdjęc:D
1/27
[IMG]http://i1018.photobucket.com/albums/af301/AduSx33/luna/P1010081.jpg?t=1281462547[/IMG]
Lunaaa
2/27
[IMG]http://i1018.photobucket.com/albums/af301/AduSx33/luna/IMG_1382.jpg?t=1281462547[/IMG]
3/27
[IMG]http://i1018.photobucket.com/albums/af301/AduSx33/luna/IMG_1383.jpg?t=1281462547[/IMG]
Lilii :D
4/27
[IMG]http://i1018.photobucket.com/albums/af301/AduSx33/luna/IMG_1385.jpg?t=1281462787[/IMG]
5/27
[IMG]http://i1018.photobucket.com/albums/af301/AduSx33/luna/IMG_1386.jpg?t=1281462818[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Jednak kurde dobrze pamiętam, że któraś galeria mi umknęła! Ruda diablica mi zwiała!
Mi udało się obejść bez OE :) Linka, smakołyki, i trenowanie na ogordzonej przestrzeni dały efekt, chodź trochę dłużej to trwało ;) Ale laski wracają. Gaja to inna para kaloszy, bo ona była na szkoleniu ( to, że jak wyjechałam na rok to mi ją rodzice zepsuli, to przyporządkowałam ją kolczatką, ale już też ją odłożyłam w kąt ;) )
Chodź to, żeby ich nie puszczać tam gdzie biegają psy , które są im obce, unikam... Gaja jest strasznie terytorialna, wszystko musi się odbywać pod stałą kontrolą. A Volta idealnie ja popuguje...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...