Jump to content
Dogomania

Zw. Młodzieży / NJwR - różnice?


owca

Recommended Posts

Może banalne, ale cały czas wydawało mi się, że te tytuły to to samo, teraz jednak nie jestem pewna -
Czy, a jesli tak to czym różnią się tytuły Zwycięzca Młodzieży, a Najpiękniejszy Junior w Rasie? czy też Zwycięzca Rasy i Best of Breed (BOB) ???

Link to comment
Share on other sites

Tytuł "Zwycięzca Młodzieży" może otrzymać pies i suka z oceną doskonałą i I lokatą, natomiast tytuł "Najlepszy Junior" nadawany jest w porównaniu psa i suki z tytułami "Zwycięzca Młodzieży"
Zwycięzca Rasy i BOB to ten sam tytuł tylko w różnych językach :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Bettylion']A ja się chciałam zapytać, czy ten tytuł Zwycięzca Młodzieży jest nadawany zawsze psom, które mają v1 czy sędzia nie musi tego przyznawać?[/QUOTE]

Nie musi. To tytuł uznaniowy i sędzia ma prawo od niego odstąpić, tak samo jak w przypadku CWC, w końcu zw.mł to wniosek na krajowego championa młodzieżowego :)

Link to comment
Share on other sites

Czyli jak myśmy teraz w szczeniorkach w porównaniu dostały tytuł - Najlepszy szczeniak w rasie - to równie dobrze sędzie nie musiał nam tego tytułu przyznawać bo to też tytuł uznaniowy? Czy dobrze rozumuję :roll: z góry dzięki za wytłumaczenie. My dopiero zaczynamy się wystawiać stąd takie może śmieszna pytania :eviltong: wybaczcie :)

Link to comment
Share on other sites

z Najlepszym Szczeniakiem jest troche inaczej, bo to tak jak z Najlepszym dorosłym psem/suka w rasie. Nic ten tytuł nie daje, a 1 miejsce w klasie szczeniat i ocena wybitnie obiecujaca jesli dobrze pamietam nie jest powiazana z zadnym tytulem :) W mlodziezy i doroslych klasach jest inaczej, poniewaz przyznanie tych tytyłów jest równoznaczne z uznaniem psa "godnego" tytułu championa polski (doroslego czy mlodziezowego) :diabloti:
A więc interesuja nas tytuły Zw.Młodzieży, CWC/CAC i CACIB :)
Pozostałe sa mniej wazne :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Neiven']Najlepszy Junior w Rasie i Najlepsze Szczenię w Rasie oznacza również kwalifikację na finały. Pies może wtedy wziąć dział w BIS Junior / BIS Puppy[/QUOTE]

nie tylko poniewaz bardzo czesto na finaly bis puppy wychodzi piesek i suczka z lokata 1 i ocena wybitnie obiecujaca :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 11 months later...

A jak to jest z tymi wnioskami do mł. ch.? Pies zostaje powiedzmy zwycięzcą młodzieży i jak ten wniosek wygląda? Przepraszam za - być może - głupie pytanie, ale dopiero w kwietniu debiutujemy z naszym samoyedem w klasie młodzieży i w ogóle nie mamy pojęcia o co w tym wszystkim chodzi :oops:

Link to comment
Share on other sites

nie wygląda ;) na karcie ocen masz przez sędziego zakreślony krzyżyk przy tytule "Zwycięzca młodzieży". wszystko jest na karcie oceny.

jak już masz 3 zwycięstwa to wchodzisz na strone ZKwP i tam możesz wypełnić wniosek o mł ch przez internet - potrzebujesz miasto w którym odbyła się wystawa, data wystawy i nr katalogowy pieska. na wniosku piszesz też nr rodowodu i inne dane psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']nie wygląda ;) na karcie ocen masz przez sędziego zakreślony krzyżyk przy tytule "Zwycięzca młodzieży". wszystko jest na karcie oceny.

jak już masz 3 zwycięstwa to wchodzisz na strone ZKwP i tam możesz wypełnić wniosek o mł ch przez internet - potrzebujesz miasto w którym odbyła się wystawa, data wystawy i nr katalogowy pieska. na wniosku piszesz też nr rodowodu i inne dane psa.[/QUOTE]

Aaaaha! Wielkie dzięki, zielonego pojęcia nie miałam :D myślałam, że dają jakiś świstek i jak ma się te trzy świstki - wnioski to idzie się do ZK i się składa podanie jakieś czy coś hihihi ;) widać, bujną mam wyobraźnię :grin:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...