Jump to content
Dogomania

9 lipca , TVP1 , 21.15 program o zwierzakach


tabaluga1

Recommended Posts

  • Replies 90
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No właśnie tego gdzie Kasia to chyba nie wie p.Wioletta też..:shake: Fakt że chudy troche Diagonal ale na tych zdjęciach wyglądał na takiego dlatego,że był brudny ale to akurat w najlepszych stajniach jest normą że koń po ,padokach szczególnie, jest do czyszczenia. A tam było powiedzianę że go złapali z pastwiska. Moja bestia po pastwisku zawsze uwalona że przez godzine szoruje potem:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia&me']No właśnie tego gdzie Kasia to chyba nie wie p.Wioletta też..:shake: Fakt że chudy troche Diagonal ale na tych zdjęciach wyglądał na takiego dlatego,że był brudny ale to akurat w najlepszych stajniach jest normą że koń po ,padokach szczególnie, jest do czyszczenia. A tam było powiedzianę że go złapali z pastwiska. Moja bestia po pastwisku zawsze uwalona że przez godzine szoruje potem:p[/quote]

no ale jesli Diagonal byl taki chudy z zaniedbania i zagłodzenia ( jak było widać w opini p. weterynarz), to powinien teraz już lepiej wyglądać pod opieką fundacji Pegasus. Dobrze by bylo zobaczyć jego aktualne zdjęcia i myśle sprawa będzie jasna.

Link to comment
Share on other sites

O boże, a widzieliście jak w rzeźni zabijają te cielne krowy? :placz::placz:Po prostu straszne:placz::placz::placz: łzy mi ciurkiem ciekły jak to widziałam:-(:-( albo co tego psa ciężarówka przejechała :angryy::placz::placz::placz: STRASZNE!!!! Jak tak można?!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Charly']no ale jesli Diagonal byl taki chudy z zaniedbania i zagłodzenia ( jak było widać w opini p. weterynarz), to powinien teraz już lepiej wyglądać pod opieką fundacji Pegasus. Dobrze by bylo zobaczyć jego aktualne zdjęcia i myśle sprawa będzie jasna.[/quote]
No właśnie, ciekawe dlaczego nie pokazali jak teraz wygląda? Bo faktem jest że u koni nie ma szczupły-owszem są drobne(np.folblut) i grubaski(np.shire:diabloti:) ale żadnemu z nich nie widać żeber jeśli jest w dobrej formie. I każdy właściciel powienien widzieć i dodawać lub odejmować owies jak widzi że coś jest poza normą.
Co do krów-widziałam gorsze rzeczy.. To jest coś strasznego po prostu:placz: I wąłśnie pies-co się z nim stało?? Mam nadzieję że mu pomogli! Myśle że jeśli przejechało go dwa razy CIĘŻARÓWKA to chyba go uśpili żeby nie cierpiał? I dlaczego nie zdjeli go z drogi? Wiadomo że droga=samochody=nadal iebezpieczeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Psa ciężarowka przejechala na śmierć. Diagonal gdyby byl zagłodzony w żaden sposob w ciągumiesiąca czy dwoch miesięcy nie bylby odkarmiony czyli po prostu zagłodzony nie był, tak stwierdził weterynarz.
Widzieliście tam dogomaniackie psy, ktore hoteluję.
Czarnego Farta, rudego Alfika i łaciata Łajkę.
Nie wiem co sie dzieje z Diagonalem i Kasią. Jednak jest to para zwierząt, która w naszych sercach pozostanie na zawsze i chwil z nimi spędzonymi nie odbierze nam nikt.
Wioletta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vege*']Ja też widziałam gorsze rzeczy kiedyś, kiedyś w UWADZE pokazywali to dopiero było straszne :crazyeye::placz::placz::placz:nawet jak by mi miliony płacili nie pracowałabym w rzeźni za nic w życiu :placz:[/quote]
Ja bym wysłała tych co to wymyślili do takiej rzeźni:angryy: niech sami tak cierpią a nie mordują niewinne zwierzęta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moria']Psa ciężarowka przejechala na śmierć. Diagonal gdyby byl zagłodzony w żaden sposob w ciągumiesiąca czy dwoch miesięcy nie bylby odkarmiony czyli po prostu zagłodzony nie był, tak stwierdził weterynarz.
Widzieliście tam dogomaniackie psy, ktore hoteluję.
Czarnego Farta, rudego Alfika i łaciata Łajkę.
Nie wiem co sie dzieje z Diagonalem i Kasią. Jednak jest to para zwierząt, która w naszych sercach pozostanie na zawsze i chwil z nimi spędzonymi nie odbierze nam nikt.
Wioletta[/quote]


ja uważam, że jeśli fundacja nadal utrzymuje, ze kon byl zagłodzony, to on teraz powinien wyglądac lepiej. choć troszkę. został odebrany ponad 2 miesiące temu.
Ale pewnie nie zobaczę zdjęc:roll:

ech. Kaskę pamiętam. Bardzo mi się podobała jak stała w swojej zagrodzie i non stop coś żuła..fajna kózka była.

Link to comment
Share on other sites

Program zrobiony fatalnie. Groch z kapustą, tysiąc tematów na raz, kompletnie bez ładu i składu.

Co do samego Diagonala to zastanawia mnie to, czy w umowie adopcyjnej konia było zastrzeżenie, że nie wolno używac go do jazdy? Zwykle w umowach adopcyjnych jest taka klauzula. Gdybym się dowiedziała że koń wydany przeze mnie do adopcji chodzi pod siodłem i startuje w zawodach szlag by mnie trafił, tym bardziej, że z tego co wyczytałam po wstukaniu w wyszukiwarkę słowa "Diagonal" jest to koń z uszkodzonymi trzeszczkami.

Nie rozumiem dlaczego funadcja miałaby płacić komuś kto bierze konia w adopcję?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sonia&me']Ja bym wysłała tych co to wymyślili do takiej rzeźni:angryy: niech sami tak cierpią a nie mordują niewinne zwierzęta.[/quote]
No właśnie, ale przecież co to jest dla nich taka krowa czy jakiś tam prosiak :angryy: Jak by się te biedne koniki, krówki, świnki i cielaczki zamieniły z tymi rzeźnikami miejscami to ciekawe czy rzeźnicy by się tak cieszyli, że zaraz życie stracą, że ich ktoś zaraz wrzątkiem obleje, zedrze skórę i głowę odetnie?:placz::angryy: Cielaczki i konie przed zabiciem podobno płaczą, łzy im z oczu ciekną jak 'czekają' na swoją kolej :placz::placz::placz::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Frotka']Program zrobiony fatalnie. Groch z kapustą, tysiąc tematów na raz, kompletnie bez ładu i składu.

Co do samego Diagonala to zastanawia mnie to, czy w umowie adopcyjnej konia było zastrzeżenie, że nie wolno używac go do jazdy? Zwykle w umowach adopcyjnych jest taka klauzula. Gdybym się dowiedziała że koń wydany przeze mnie do adopcji chodzi pod siodłem i startuje w zawodach szlag by mnie trafił, tym bardziej, że z tego co wyczytałam po wstukaniu w wyszukiwarkę słowa "Diagonal" jest to koń z uszkodzonymi trzeszczkami.

Nie rozumiem dlaczego funadcja miałaby płacić komuś kto bierze konia w adopcję?[/quote]
Trzeszczkowate to do jazdy się nie nadają a co dopiero skoki przecież:crazyeye:
Dlatego właśnie nie potrafiłabym zjeść żadnego zwierzęcia..Brr
Musiały by się wymienić:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Diagonal byl bardzo sporadycznie używany pod siodlo, cały jego 5 letni pobyt u nas to byly całe dnie spedzone beztrosko na padoku.
Fundacja nie musi dawać pieniedzy, ale po 5 latach opieki nad ich zwierzetami wspołpraca nie powinna zakończyc się tak jak zakończyła. Niestety nie warto adoptować koni, bo nikogo potem nie interesują względy moralne i uczuciowe i
napewno nie jest tu rownież brane pod uwagę najważniejsze, dobro zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moria']Diagonal byl bardzo sporadycznie używany pod siodlo, cały jego 5 letni pobyt u nas to byly całe dnie spedzone beztrosko na padoku.
Fundacja nie musi dawać pieniedzy, ale po 5 latach opieki nad ich zwierzetami wspołpraca nie powinna zakończyc się tak jak zakończyła. Niestety nie warto adoptować koni, bo nikogo potem nie interesują względy moralne i uczuciowe i
napewno nie jest tu rownież brane pod uwagę najważniejsze, dobro zwierząt.[/quote]
Tylko z jedną rzeczą się nie zgodzę. WARTO adoptować i przez to pomagać. Bo te 5 lat które szczęśliwie przeżył to były na pewno najlepsze chwile w jego życiu i na pewno nigdy ich nie zapomni.

Link to comment
Share on other sites

Jezdzil sporadycznie z dzieckiem na zawody raz na poł roku albo na rok, gdzie przeszkody byly o wysokosci 50cm. Po jego sportowej karierze za mlodu taki parkur byl dla niego zabawa i przyjemnoscia. Trzeba byloby znac Diagonala, żeby widzieć po jego zachowaniu jaka sprawialo mu to radość i budzilo w nim wspomnienia z czasow jego świetności.
Poza tym na każde zawody potrzebowal wyjazdowek i badań lekarskich, byl więc badany i to jest rowniez dokumentacją jego stanu zdrowiu.

Niestety niby wszystkim chodzi o to samo, a jednak sie klocą, dlatego po prostu nalezy robic swoje czyli dobrze sluzyc zwierzętom i dbac jak najlepiej o ich dobro.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Moria']Jezdzil sporadycznie z dzieckiem na zawody raz na poł roku albo na rok, gdzie przeszkody byly o wysokosci 50cm. Po jego sportowej karierze za mlodu taki parkur byl dla niego zabawa i przyjemnoscia. Trzeba byloby znac Diagonala, żeby widzieć po jego zachowaniu jaka sprawialo mu to radość i budzilo w nim wspomnienia z czasow jego świetności.
Poza tym na każde zawody potrzebowal wyjazdowek i badań lekarskich, byl więc badany i to jest rowniez dokumentacją jego stanu zdrowiu.

Niestety niby wszystkim chodzi o to samo, a jednak sie klocą, dlatego po prostu nalezy robic swoje czyli dobrze sluzyc zwierzętom i dbac jak najlepiej o ich dobro.[/quote]
Jeśli było tak jak mówisz to miał wymarzone życie.. Gdzie teraz jast on i Kasia? Nie można o zawalczyć o nich?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...