Jump to content
Dogomania

Chihuahua krótko- i długowłosa (prosimy zakladac oddzielne tematy)!


Kenduś

Recommended Posts

  • Replies 5.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

oj newcia jesteś pewna?
Pani Teresa to już tylko swoją produkcję wystawia!
I tylko krótkie, długie to ewent jej córka Karolina, choć tez nie - raczej jak im sie długie rodzi to out do ludzi idzie (mają teraz np. pieska)
No i ona ma oparte na liniach Misty Meadows (te jej i karolina Bo i Bi - to są dzieci pary hod MM właśnie)

Tego czarnego czorcika wystawiał p. Lewandowski (ale nie od Lidii Lewandowskiej, tylko innypan Marek, wspówł. Małgorzata L.) - heheh ale kronika policyjna. Znaczy odpowiadając na tqwoje pytanie cuciola to jest import.

Mały galernik mi osobiście barxzo się podobał i zrobił kupiszona na ringu ;)
Ale ponoć w Opolu też mu niezbyt dobrze poszło (ale to wiem z odsłuchów)

Link to comment
Share on other sites

ruchu nie ma to pokaże mojego lisa i moją wilczycę

Z moim dzieckiem mniejszym:
[B][img]http://upload.miau.pl/3/19862.jpg[/img][/B]

[B]eee a to co za rasa?[/B]
[B][img]http://upload.miau.pl/3/19864.jpg[/img][/B]
[B][img]http://upload.miau.pl/3/19866.jpg[/img][/B]
[B][img]http://upload.miau.pl/3/19868.jpg[/img][/B]

[B]i starzy kumple[/B]
[B][img]http://upload.miau.pl/3/19870.jpg[/img][/B]

[B]mała siura na ręczniczek w łazience :multi: (kupole wali za lózko hehehe, musi mieć intymność do sranka:mad: )[/B]

reaguje na "Chiquita"
robi siad i "służy" (wiem to głupie, ale tak mi isę podobała Nana pani Justyny jak służyła nawet w zaawansownej ciąży, że tez postanowiłam wilczka nauczyć)
była już na 2 spacerach żeby zobaczyć samochody i ludzi - na rękach oczywiście (kwarantanna)

uczy sie tak samo błyskawicznie jak Paco, co za genialna rasa!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']oj newcia jesteś pewna?
Pani Teresa to już tylko swoją produkcję wystawia!
I tylko krótkie, długie to ewent jej córka Karolina, choć tez nie - raczej jak im sie długie rodzi to out do ludzi idzie (mają teraz np. pieska)
No i ona ma oparte na liniach Misty Meadows (te jej i karolina Bo i Bi - to są dzieci pary hod MM właśnie)

Tego czarnego czorcika wystawiał p. Lewandowski (ale nie od Lidii Lewandowskiej, tylko innypan Marek, wspówł. Małgorzata L.) - heheh ale kronika policyjna. Znaczy odpowiadając na tqwoje pytanie cuciola to jest import.

Mały galernik mi osobiście bardzo się podobał i zrobił kupiszona na ringu ;)
Ale ponoć w Opolu też mu niezbyt dobrze poszło (ale to wiem z odsłuchów)[/quote]

Pieska ktorego wystawia , tego doroslego dlugowlosego z Rio Galery, jest to piesek ktory przyjechal tu na uprawnienia. Wiem , bo rozmawialam z pania Carolinka.
Tego dlugowłosego pieska , bialego z krycia we Wloszech , po doskonalym , utytulowanym ojcu , krotkowłosym psie (nie chce wymienian nazw), szczeniaczka ktory jest z lutego miała na sprzedaż. Sobie zostawiła dlugowlosego i mamie krotkowlosego. To tez wiem , bo tego pieska mialam kupic ja, ale zgryz mial zly i nie kupilam. Cena byla bardzo wysoka , no ale nie moglam brac samca ze zlym zgryzem.
Pani Carolinka mowiła mi , ze dostała psa żeby zrobić mu championat w Polsce i to nie jest jej piesek,

Link to comment
Share on other sites

to nie ten pies Newa
to OREGON IMPERIALdi Rio Galeria, właściciele MM Lewandowscy z Wawki
ten był w młodzieży i to długowłosy tricolor :)


a w ogóle to oderałam rodowod Paco i wystąpiłam o przyznanie przydomka hodowlanego (!!!!!!!!!!! aaaa), dałam jak kazali 5 propozycji, ciekawe czy którąś się uda zarejestrować
z każdej będę zadowolona, najbardziej z pierwszej
eh
żadnej nie ma w spisie FCI ale to wiadomo?

Link to comment
Share on other sites

Zdjecie z kotem jest cudne,
a tak w ogole usmiecham sie do idei ze "to co jest lepsze od jednej chilki to dwie chilki... :-) wiec tez chce miec dwie :p , zreszta jest to moje wczesniej nie zrealizowane marzenie - to, zeby miec dwa psiaki - przedtem nie bylo to mozliwe: Bacik byl zbyt zazdrosny i zbyt chory (serduszko) ...
oczywiscie nie zamierzam zakladac zadnej hodowli ani "hodowli" i raczej wezme druga sunie, poza tym nie wiem jeszcze kiedy sie zdecyduje ale nie bede dlugo czekac bo chcialabym aby Blue miala siostrzyczke w miare szybko

Link to comment
Share on other sites

miumiu no pewnie ze wybieramy sie do PL na sierpien (juz od poczatku chyba "zatrulam" wszystkich moimi obsesjami co do podrozy) - nie wykluczam, ze siostrzyczka Blue bedzie z Polski (nie mam zadnych preferencji co do szczeniaczka za wyjatkiem - choc wiem ze tego przewidziec sie nie da - tych zwiazanych ze zdrowiem) ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='miumiu']to nie ten pies Newa
to OREGON IMPERIALdi Rio Galeria, właściciele MM Lewandowscy z Wawki
ten był w młodzieży i to długowłosy tricolor :)


[/quote]
Ja nie mowie o piesku pani Lewandowskiej. Pani Imperado miala pieska z Rio Galeria , do zrobienia mu championatu, przynajmniej tak mowiła.To nie byl piesek wlasnosci Pani Lewandowskiej.

Bialego szczeniaczka dlugowlosego, co ma Imperado po piesku z Rio Galeria na sprzedaż mialam kupic ja ,od lutego czekalam na niego, ale niestety zgryz nie byl jak trzeba i nie kupilam

[B]Długowłosy tricolor to musi byc cudo, ja mam krotkowłosego Jupika[/B]

Link to comment
Share on other sites

tak Newa, ja tylko mówię o psie wystawianym w Warszawie bo się cuciola pytała, w Wawie to był jedyny Rio Galeria jaki był wystawiany
a co w ogóle wystawiają Imparatki to ja już nie wiem, w Wawce był wystawiany pies Lewandowskich (nota bene hodowców Lewandowskich jest strasznie dużo, a nie wszyscy spokrewnieni)

i będziesz mieć tak bozzka:


[B][IMG]http://upload.miau.pl/3/19971.jpg[/IMG][/B]

Link to comment
Share on other sites

dzięki Newcia,
ona pewnie moooocno zjaśnieje
ponoć (ale znów nie wiem czy to nie mit kolejny) jaśnieją do koloru jaki mają między uszami tak ok 10-12 tyg :crazyeye:
a jesli tak to będzie piękna!!!!!!!!!!!!!

a tak na marginesie panie imparato obie sa cudne po prostu, tak się uśmiałam na tej wystawie z ich tekstów, fajne sa i pewne siebie -ale mają powody, rzeczywiście robią dobrą robotę dla rasy, cudownie rozmawiały z osobami, które pytały o szczeniaki, myślałam, że sie zsiuram ze śmiechu :)

Link to comment
Share on other sites

Oj tak można się było zsikać :evil_lol:

A ten śliczny tricolorek z Rio de Galeria to OREGON IMPERIAL jest u państwa M. i M. Lewandowskich - mi bardzo się podoba.

A Imperatki-aparatki miały Music Velvet ATHOS - czyli RdG, bo to to samo, psiak przyjechał robić karierę na "dalekim wschodzie europejskim" :lol:

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Witam[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Nazywam się Carolina Imparato, chcę wyjaśnić kilka kwestii, bo to co czytam o sobie i moich psach nie jest zgodne z prawdą. Po pierwsze biały długowłosy szczeniak, po kryciu we Włoszech, który miał być sprzedany Pani Soluch ze Szczecina nie miał przodozgryzu tylko zgryz cęgowy ponieważ ma bardzo krótką kufę i mocną żuchwę, co w tej rasie jest ogromną zaletą ale niesie to ryzyko przodozgryzu. W chwili obecnej szczeniak ten ma zgryz nożycowy.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Po drugie Music Velvet ATHOS to pies wypożyczony z włoskiej hodowli Music Velvet i Di Rio Galeria ( jest to można powiedzieć jedna hodowla z dwoma przydomkami ). Za wypożyczenie mi tego psa i obdarzenie mnie takim zaufaniem jestem bardzo wdzięczna Paolo i Francesco, którzy dzielą się ze mną swoim doświadczeniem i wiedzą. Wielkie dzięki im za to. Mają oni ogromne sukcesy na koncie jak Euroasia res. Best in Show. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Po trzecie to nie prawda, że Music Velvet ATHOS przegrywa z polskimi psami. Reprezentuje on typ psa, który jest preferowany na ringach europejskich, ma świetną anatomię tzn. ma wspaniale rozwiniętą klatkę piersiową, czego brak polskim chihuahua, piękną szeroka czaszkę, wspaniałą linię szyi. Ma proporcje o jakich mówi wzorzec tzn. nie jest długą parówką na krótkich nogach. W jego rodowodzie są takie hodowle jak Bramerita ( 50% rodowodu)- najlepsza angielska hodowla, wygrywająca na Cruft’cie, oraz amerykanska hodowla South Forks. Taki typ reprezentuje także pies ASLAN Sanflai Pani Lidii Lewandowskiej. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]I jeszcze pytanie do miumiu, co takiego rozsmieszyło Cię w moich tekstach na wystawie? [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3][/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Imparatki-aparatki[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Carolina, witaj, dziękujemy za wyjaśnienia, bo już nam się tu bałagan zrobił
Przyjmij wyrazy uznania, piękne hodujecie z panią Teresą psy.
A co mnie rozśmieszyło, no Ty rzeczywiście niewiele mówiłaś (poza krzesłem), ale przez przeniesienie stworzyłam sobie obraz Impartek-aparatek. I to bardzo pozytywny, mam nadzieję, że się nie obraziłaś za to "mówiły" i "one" ;)

Link to comment
Share on other sites

A czy ja gdzieś napisałam , ze szczeniak miał przodozgryz, chyba nie.:crazyeye:

Napisałam , ze miał zły zgryz , bo miał. A co ma teraz , to ja nie wiem , bo z pieska zrezygnowałam i nie interesowałam sie jak sie dalej rozwijał.
To wspaniała wiadomość , ze ze zgryzu cęgowego w fazie rozwoju pieska wszystko sie naprawiło, i że z pieskiem jest już wszystko ok:loveu:

Szkoda tylko, że dysponowała Pani tylko jednym zdjęciem szczeniaczka,na podstawie którego trudno było zdecydować, czy warto czekać na pieska , czy nie.

Link to comment
Share on other sites

gdzie do diaska jest olcha?
tyle zdjeć robiła!
buuuuuu
porządnym sprzętem a nie jak ja dziadem idiot camera.

czy na pierwszym planie to jest Kendusiowy pios?
[B][IMG]http://upload.miau.pl/3/20037.jpg[/IMG][/B]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Dzięki Miumiu za miłe słowa, my z mamą jesteśmy miłymi i życzliwie nastawionymi kobitkami, moja mama od dawna hoduje pomeraniany i małe szpice ( [/SIZE][/FONT][URL="http://www.imparato-pomeranian.pl/"][FONT=Times New Roman][SIZE=3][COLOR=#800080]www.imparato-pomeranian.pl[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][FONT=Times New Roman][SIZE=3] ) to jej wielka miłasć, a moja sa chihuahua. [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Jestem lekarzem weterynarii więc jeśli Ty lub ktoś z forum miałby jakieś pytania to chętnie służę pomocą.[/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3] [/SIZE][/FONT]
[FONT=Times New Roman][SIZE=3]Napisała Pani, że szczeniak miał zły zgryz co w przypadku chihuahua równa się przodozgryzowi bo cęgi i nożyce są równoważne, cęgi są w tej rasie zgryzem prawidłowym.[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Tak czytałam we wzorcu, ze jest to rownorzedne, ze czi moze miec cęgi.
Przepraszam jeżeli ktoś żle to odebrał.

Na wystawie w Lesznie sędzia na zadane mu pytanie czy samiec chihuahua może mieć cęgi , czy inne odbieżnosci, na.brak 2 siekaczy, odpowiedział , ze absolutnie nie , musi mieć zgryz nożycowyi kompletny zgryz.Sędzia ten hoduje chihuahua .

Taka interpretacja wzorca jest częsta u naszych sędziów , raczej mało trzymają sie wzorca. Np. piesek rasy york musi mieć zgryz nożycowy , a wiem i znam yorki z cęgami i 5 siekaczami co mają uprawnienia hodowlane . Dlatego dla mnie piesek musi mieć nożyce, żeby
póniej nie było problemu na wystawach, czy z dyskwalifikacją, czy z obniżaniem oceny za zgryz.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...