Jump to content
Dogomania

Obrzęk sutków (brodawek) i rana na prąciu


Saint

Recommended Posts

Witam !!!


Piszę temat tutaj, ponieważ mam mały problem:


Otóż mój prawie dwuletni Cocker Spaniel od jakiegos tygodnia intensywnie wylizuje sobie okolice prącia. Dzis po dokładnych oględzinach zauważyłem dwa "objawy" i domniemane przyczyny tegoż zjawiska:

1) sutki znajdujące sie po przeciwnych stronach prącia wykazują lekki obrzęk i są zaczerwienione. Otoczone są czyms, co przypomina skrzep, jednak jest to twór (nie potrafie tego fachowo nazwać) miekki, który nie wykazuje zbytniej "przyczepnosci" do sutka. Przypomina to jakąs wydzielinę. Sutki wyglądają, jakby gromadziłą sie w nich jakas wydzielina (być może ropna) ktora jest taką samą wydzieliną, jak ta wokół sutka,
2) Na prąciu mojego psiaka znajduje sie malenka rana, którą powleka prawdopodobnie skrzep. Rana posiada obrzęk. Nie mam najmniejszego pojęcia skąd ta rana znalazła sie na prąciu mojego pieska, ale niepokoi mnie, gdyż wygląda, jakby kiedys był tam kleszcz. Jednka nigdy nie usuwałem kleszcza z tamtego miejsca, a gdyby tam był wczesniej, to zapewne bym go zauwazył.



Czy należy usunąc tą wydzieline znajdującą sie przy sutkach i obserwować, czy nadal sie gromadzi ???



i tak ide z psem do weta bo nie wiem co z tą raną, ale czy moge podjac jakies kroki odnosnie tych sutków, aby "umilic" psu zycie, bo widze ze to mu zaczyna przeszkadzać ???


Pozdrawiam i prosze o szybka odpowiedź.


[i]Saint & Jack (cocker spaniel), Sara (uratowany kundelek), Elza (uratowany ON), Lizak (kot) i Killer (żółw czerwonolicy)[/i]

Link to comment
Share on other sites

he he he z jednej strony kupa smiechu u tego weta była :)


opowiadanie z cyklu przychodzi Saint do weta:

Jak tylko znalazłem sie w gabinecie, od razu melduje pani doktor co i jak. pokazuje te sutki z panika w głosie i czekam na diagnoze. Pani wet z usmiechem na ustach wypowiedziała magiczne słowa:


TO TYLKO BRÓD :) no wiec ja takie oczy, smiech i ogolnie wesolo było (no i wstyd mi troche bylo - bo fakt, Jack ostatnio buszowal troche w parku) :)


nastepnie przyszedl czas na ta niby rane :lol:

jak sie okazało jest to pozostałosć sutka :o wet powiedział ze jeszcze nie widzial pozostalosci sutka w takim miejscu :) (od tamtego czasu moja siostra mowi na mojego psiaka MIRIAM :lol:)


i tu jeszcze moje pytanie:

co to pozostalosc sutka i jak to sie tworzy ???

Link to comment
Share on other sites

łomatko Saint byłam cała w strachu po pierwszym poście a to bród :lol: a ić :lol: :wink: a pozostałość sutka to pozostałośc sutka - Ty też masz pozostałości sutków bo przecież nie spełniają one już swojej roli (czyli karmienia) - tak myślę w każdym bądź razie 8)

Link to comment
Share on other sites

Zaintrygowaliście mnie, wiem że to nie na temat, ale nie chcę tworzyć nowego. Słuchajcie powiedzcie mi po jaką cholerę osobnikom płci męskiej sutki ...?W przeszłości samce też karmiły czy co ...? szczerze mówiąc zainteresowało mnie to po Twoim poście Saint, nigdy się nad tym nie zastanawiałam...:hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

No właśnie, ale musiało to do czegoś kiedyś służyć nie ? I ja jestem ciekawa do czego, możnaby się posłużyć na przykładzie kobiety, jej są potrzebne do karmienia, można wywnioskować że facet kiedyś tez karmił... :o :o :o Nie zgadza mi się to i dlatego pytam.

Saint a czemu nie ? :lol: Byłaby przynajmniej gładka powierzchnia a nie ... :lol: :lol: :lol:

Wyrostek tez kiedyś do czegoś służył, no racja teraz nam potrzebny jak żabie trąba, ale fakt faktem używaliśmy go kiedyś...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='souris'] Słuchajcie powiedzcie mi po jaką cholerę osobnikom płci męskiej sutki ...?[/quote]
Widzę, że tok myślowy dogomaniaków jest identyczny, też mnie to męczy odkąd przeczytałam ten topik :lol:

Ale tak sobie myślę, że o ile mnie pamięć nie myli, to na początku życia płodowego wszystkie istoty są płci żeńskiej... Może już wówczas się sutki wytwarzają, i tylko potem się rozwijają w gruczoł lub nie w zalezności od ustalenia się odpowiedniej płci płodu.. :hmmmm:
:niewiem: ale na pewno się znajdzie ktoś mądry, kto nam wyjaśni jak się sprawy mają... ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego']Może już wówczas się sutki wytwarzają, i tylko potem się rozwijają w gruczoł lub nie w zalezności od ustalenia się odpowiedniej płci płodu.. :hmmmm:
:niewiem: ale na pewno się znajdzie ktoś mądry, kto nam wyjaśni jak się sprawy mają... ;)[/quote]


noo to są pozostałości z życia płodowego, a nie z życia naszych praprzodków :lol: :lol: :lol: faceci od zawsze są nierobami i nigdy nie karmili potomstwa :evilbat: :lol: :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...