Jump to content
Dogomania

Samba piękna sunia ON juz w nowym domu.Potrzebne wsparcie na leczenie


Recommended Posts

[FONT=Arial][I][URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images48.fotosik.pl/158/36025e378c43d14cmed.jpg[/IMG][/URL]


"Jeśli kiedyś duma nadmierna
z człowieczeństwa w tobie zagości,
pójdź do schroniska nie chcianych uczuć,
przechowalni niepotrzebnych miłości.

W każdej klatce mieszka ciężka dola.
Między pręty smutek wciska nos.
I na pewno nie załatwia sprawy
wzruszenie ramion, no cóż, taki los.

Może, kiedy tam się wybierzesz,
smutne oczy zawładną twym sercem
i już będzie jedna miłość potrzebna,
jednej stanie się kres poniewierce.

Potem będziesz miał już samą radość:
psa z milionem merdających ogonów.
Iz pewnością szybko się przekonasz,
że to lepsze od fałszywych ukłonów." [/I][/FONT]

[FONT=Arial][I]- Barbara Borzymowska[/I][/FONT]




Samba to jeszcze szczeniol.Nie ma roku,jest wesoła,chce sie bawić..Tyle,ze w jej oczach jest cierpienie,a chwilowa radosc z zabawy szybko sie kończy..bólem..Samba nie moze chodzic,nie moze skakać,nie moze sie bawić..
Okrutny los potraktował ją surowo.Pewnie urodziła sie w jednej z licznych pseudohodowli,pewnie kupiono ją lub podarowano jako zdrowego psiaka,pewnie jako słodka ,mała kuleczka była głaskana i miziana..Tyle,ze rosła,a jej tylne łapki plątały sie,coraz częściej piszczała z bólu,coraz częściej przysiadała,czasem z trudem wstawała..Juz nie była słodką kulką tylko niepotrzebnym kłopotem,w dodatku kosztownym..Bo weterynarz kosztuje i leki kosztuja i specjalna karma tez droga..
Po co komu taki balast?Trzeba jakoś temu zaradzić...
Tak pewnie wyglądala droga samby do schroniska w Jeleniej Górze..
Miała tylko to szczęście,ze tam wypatrzyły ja wrazliwe wolontariuszki,którym sunia zapadła w serce..

Cała historia suni jest tutaj:

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f1155/mloda-onka-potrzebuje-pieniadze-na-leczenie-141109/[/URL]

Sunia przebywa w Klinice Weterynaryjnej w Dąbrowie Górniczej.
Dzisiaj dokonano prześwietlenia stawów w narkozie.Wynik badania jest dramatyczny.

,,,,Obustronna luźnośc torebek stawowych stawów biodrowych.Dodatni odruch Ortianiego po stronie prawej.RTG-Obustronna dysplazja,,

Dysponujemy zdjęciami,ale są one nagrane na płytce i niestety nie potrafie ich w tej chwili wstawic,ale zrobię to jak najszybciej.

Stan suni jest taki,ze za pół roku przestanie chodzic ,a z kazdym tygodniem jej cierpienie bedzie większe.W tej chwili na jakąkolwiek ,,normalna,, operacje jest za późno.Pozostaje jedynie operacyjne wstawienie endoprotez
Juz staramy sie o sprowadzenie Bonharenu z zagranicy,który moze nieco poprawic ogólny stan stawów i zmniejszyc cierpienie.

Sunia potrzebuje PILNIE wsparcia finansowego.Bez tego,nie jesteśmy w stanie jej pomóc

Samba jest pod opieką Oddziału Siewierz Fundacji dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych EMIR.
Prosimy o wsparcie naszego Oddziału aby można było zapewnic suni troskliwą opiekę.


[B]Szef Oddziału: Edyta Dziwak[/B]

[B]tel. kontaktowy: 785 066 066 [/B]

[B]Fundacja dla Ratowania Zwierząt Bezdomnych "EMIR"Oddział Siewierz[/B]
[B]Konto Fundacji: Bank Śląski O/Grodzisk Maz.[/B]
[B]59 1050 1924 1000 0090 6204 7718 [/B]

[B]z dopiskiem Samba
[/B]

[B]Spójrzcie w te oczy..Czy pozwolimy aby zgasły na zawsze?[/B]
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/f1155/mloda-onka-potrzebuje-pieniadze-na-leczenie-141109/"]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taa a nasz kochany weterynarz schroniskowy stwierdził ze psu nic nie jest:mad:
Zapisuje wątek. Kase wyślemy jak tylko coś lepej cóś będzie. Kurde a teraz tyle wydatków. No cóż ale damy rade . Pogadam za znajomymi. Musimy dać rade .__.!
Bajka - Wiesz może jakie to są mniej-więcej koszta tej operacji ?

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie wiem,na razie przed nami wiele do zrobienia.Sam Bonharen to bedzie około 500zł wydatek,a reszta..

Przeczytałam watek bernardyna Stefanka,on tez miał podobna historie.Operowano go we Wrocławiu,a operacja chyba 2000zł kosztowała.
Oczywiscie najpierw musimy załatwic konsultacje i zawieźdź sunie,a tam zapadnie decyzja o zakwalifikowaniu do zabiegu.

Isadorko,prosimy o pilne allegro cegiełkowe.

Link to comment
Share on other sites

Wszystko zrobie tylko po kolei,dopiero dzisiaj Samba miała prześwietlenie i dzisiaj zrobiłam to co mogłam..Niestety mam dwie ręce i jedna głowe,a szkoda;)W dodatku moje psy bardzo chore,4 godziny u weta,kroplówki itd..Chętnie bym sie sklonowała,ale raczej niemożliwe:shake:

Link to comment
Share on other sites

Jak zwykle o takich tragediach poinformowała mnie Anetta(wielkie dzięki)....nie mam czasu nawet na przeglądanie forum, juz przelewam pieniążki oby jak najszybciej bidulce pomóc.....ale jak zwykle Emir czyni cuda!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...