Jump to content
Dogomania

WYSTAWY


Asia i Yuki

Recommended Posts

Mam pytanko odnosnie wystaw. Czy jest możliwosć żeby ktos ocenił psinkę przed wystawa? Bo się tak zastanawiam czy z moim jest wszystko ok. Tzn sa wady które mozna skorygować gorzej jesli się psiaka pokaże neprzygotowanego i bedzie cios miał brzydkiego napisane po wystawie. Póki co to odnośnie wystawiania mam bardzo mieszane uczucia. Nie wiem czy jest sens, chociaż z drugiej strony to chyba szkoda by było chociaz nie przejść się na jedna wystawę. Bo może okazać się że jest psiak spoko no i może ma szanse na jakieś tytuły, lub chociaż na dobra ocenę.

Acha czy przygotowujecie w jakiś specjalny sposób pieska do wystawy(pielęgnacja, szkolenie)?

Link to comment
Share on other sites

W każdym oddziale związku są sekcje , które zajmują się poszczególnymi rasami. Tyrknij do związku gdzie jest zarejestrowany twój psiak i idz tam

z piesiem. Jak ktoś z danej sekcji zobaczy pieska to już będziesz wiedziała czy warto. A tak naprawdę to wystawa jest fajną zabawą i warto

tam być. Najlepiej wybierz krajową ,jak najbliżej miejsca zamieszkania i próbuj.

Powodzenia!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Pierwszej opinii możesz faktycznie zasięgnąć w oddziale, w dniu pracy sekcji szpiców. Tam powiedzą Ci czy Yuki ma prawidłowy zgryz (to ważne przy wystawianiu ) oraz dobrze wykształcone jądra ( chyba, że już to wiesz, bo sama to kontrolujesz ).

Być może z grubsza powiedzą też jakie macie szanse na wystawach, ale to nie jest pewne (nie wiadomo kto pracuje w sekcji, czy jest sędzią lub asystentem V grupy albo przynajmniej hodowcą husky ).

Najwięcej o wystawianiu dowiesz się obserwując wystawę np. 14 września w Zielonej Górze. Tylko, że tam będzie raczej mało husky. Na wystawie poznańskiej za to na pewno będzie ich sporo, ale to już zbyt późno aby się uczyć.

Na wystawę trzeba psa przygotować, a jak to spróbuj poszukać w dziale WYSTAWY.

Link to comment
Share on other sites

Asia, zapraszam na Klubówkędo Łodzi ! :D

W niedzielę 22 września (bo jednak nie 21 - mam nadzieję, że niczego nie mylę) będzie wystawa Szpiców. Tam zobaczysz wiele huskich i miałabyś okazję sporo się nauczyć - obserwując jak ta rasa jest wystawiana na ringu.

Link to comment
Share on other sites

ELO!!!!

Yuki jak by sie udalo to bys mogla sie znami zabrac do lodzi bo tesh jade wystawic psa badz psy ;)

Dzięki za propozycję. Jeśli nie będę już miała zajęć na studiach (zaoczni zaczynaja juz we wrześniu) to chetnie skorzystam z twojej propozycji.; A nawet jeśli. Oki to się jeszcze jakos dogadamy do 21 września jeszcze jest troche czasu.

Link to comment
Share on other sites

Co do Wystaw to moge CI napisac pare słów.

Jesli chodzi o ocene na wystawie - jesli sie pojezdzi kilka razy lub kilkanascie to wtedy mozna zrozumiec na jakich zasadach sa oceniane psy i czego oczekiwac. Sama ocena jest bardzo subiektywna i zalezy głównie od gustu sedziego - no i po czesci od wzorca - najlepiej oceniajacym sedzia w Polsce - jesli chodzi o siberiany jest Pan Jakubowski - przewodniczacy Klubu Szpica zreszta - to jest jedyny sedzia ktory ocenia rewelacyjnie i prawdziwie :)wiem z doswiadczenia i jezdzenia po WIEEELLLUUU wystawach i ocenach :)))) jedni sedziowie zjada Cie z błotem i wyjdziesz krwia zalany inni docenia Twoj kunszt i Twojego psa - nigdy nie wiesz na co sie nastawic. Przyklad moj pies mieszany z błotem przez wielu prze 2 lata - w tym roku hm kilku sedziow ja docenilo i dwa złota wpadły jak slepej kurze ziarno :))))

Co do przygotowania - to ja sie przyznaje ze nie nawidze jak ktos jedzie na wystawe i tłumaczy złe zachowanie psa lub brudna siersc i nie przygotowanie - ze to pies zaprzegowy - on nie musi. BZDURA, kazdy kto jedzie na wystwe musi wiedziec ze po to jedzie by pokazac swojego psa jka najlepiej. Samo przygotowanie to długi i mozolny proces ktoremu trzeba przynajmniej poswiecic 5-10 minut dziennie - byle systematycznie a pies bedzie chodzil jak w zegarku. Ja Etne wyszkoliłam pod tym wzgledem bardzo dobrze i kiedy widze ze inne psy przez 15 minut oceny na ringu siadaja, kreca sie to sorry ale cos tu nie tak :) Poza tym nawet jesli Twoj pies okaze sie marnym egzemplarzem jest swietnie miec w karcie oceny rewelacyjnie wystawiony i zaprezentowany pies :)))

Poza tym naszym wystawa do swiatowych i zachodnich daleko i nigdy na nich nie bedzie takiego profesjonalizmu jak tam, ale milo jest spotkac znajomych i traktowac wystawianie jak zabawe a nie rywalizacje.

zycze dobrej zabawy na wystawach - nie zwyciestw, ale znajomych i zabawy to najwazniejsze jest w tym :)

Link to comment
Share on other sites

A wystarczy ze pies umie siadzac i sie nei rzuca :D Bo w sumie oprocz saidania i dawani lapki to nuke od roku nic nie moge nauzcyc :D

Aha.. jak juz sie skoncza wakacje i bede miec sopkoj( jak to brzmi ;) )a rodzice tez juz beda na miejscu ,albo przynajmniej edno z nich to jade do kielc! Do zwiazku, tylko zeby ktos tam byl ;))) BO raczej teli to nikt nie odbiera :D

Link to comment
Share on other sites

wrecz przeciwnie - owszem nie moze byc agresywny - bo sedzia za warkniecie moze go zdyskwalifikowac. Musi pozwolic obejrzec sobie zeby i jesli to samiec dotknac sie za czułe miejsce pomiedzy nozkami :)i co najwazniejsze STAC!!!!!!! w postawie wystawowej caly czas przez ktory jest ocena :) nie wolno i nie powinien w tym czasie siadac !!!!!!! i wierz mi nawet najbardziej uparte psy daja sie wyszkolic w tym - jesli Cie to ciekawi zapraszam do dzialu nauka wystawiania na mojej stronie - tam opisałam jak ja sie uczyłam i przygotowywałam Etne - przygotowywałam rowniez i inne psy i wiem ze sie da nawet te najbardziej uparte :)

Link to comment
Share on other sites

NO to ide sledzic to szolenie :)! A wiesz, mozliwe ze np. Nuka moze myslec ze ten sedzia to wet i mu uciec? ;)))) bo czesto niestety jak nawet ja jej zag;adam w zeby czy chce dac tabletke i sie bawie jej paszcza :D to ona siada ladzie sie itp.ale samo ogladanie zebpw to raczej przyjmuje dorze, gorzej gdy ktos chce jej otworzyc szczeke. Tzn mi nic ne zrobi,ale nie wiem zcy nie omyslalaby wlasnie ze to wet czy cos, gdyby ktos obcy tak zrobil

Link to comment
Share on other sites

Moze powinnas czasem idac przez miasto poprosic kogos obcego zeby jej zeby obejrzal :wink:

heheh;))) Sprobuje :D

A wiecie dzis skorzystalam z tego co bylo na www i probowalam szkolic nuke (kawalkami boczka z grilla :D ) ale mi nieszlo :( tzn jak ja raz ustawil;am,to do kolejnego czasem tak stala czasem nie, a na komende nie ragowala :( ale napewne jeszce za wzesnie,a poa tym, to bylo u nas w sadzie i ona byla lekko rozkojarzona :) bo juz nie byla tam 3 tyg.!:)

Link to comment
Share on other sites

Etna nauczyla sie po roku dobrze wystawiac - wiec wszystko zalezy od Ciebie jak bedziesz wytrwała i konsekwentna w tym czego wymagasz od psa - dlatego wazne jest by uczyc i trenowac do wystawy psa codziennie - na kazdym spacerze 5-10 minut -to nie wiele prawda? a efekty beda pozniej :)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie wiem czy dobrze pokazuje mojego psa, z kazdym razie zawsze w opisie mam ze pies doskonale prezentowany, albo cos o tym znaczeniu.

w kazdym razie mi nauka nie zajeła duzo, dwa tygodnie, nawet nie całe....

przed wystawa oczywiscie trenuje z nim znowu, bo mogł zapomniec, ale nie miałam z tym problemu....

jak ubieram mu ringowke to momentalnie wie ze zabawa sie konczy, ze trzeba ładnie stac i byc grzeczny...

wydaje mi sie ze wazne jest to zeby pies odroznil zabawe od momentu kiedy zaczyna sie trening i kiedy potrzebne jest troche koncentracji z jego strony :)

ja na poczatku uzywałam mało smakołykow, bo jak je widział to dostawał szału, dopiero jak go troszke opanowałam wprowadziłam nagrody.....

Link to comment
Share on other sites

jak ubieram mu ringowke to momentalnie wie ze zabawa sie konczy, ze trzeba ładnie stac i byc grzeczny...

tak to bywa kiedy pies po prostu lubi się wystawiac. Praca z nim to sama radość :) Gorzej kiedy tego nie lubi :(

Wiele zależy wtedy od człowieka i jego opanowania. Przygotowując psa do wystawy trzeba też pracować nad sobą. Nauczyć się panowac nad emocjami. Ringówka to doskonały "przewodnik emocji". Jeśli jesteś niespokojna, zniecierpliwiona to pies odczuwa to samo, szarpie się, nie chce stać spokojnie itd.

Link to comment
Share on other sites

hehe Agnieszka masz zadatki na swietnego handlera i mysle ze to sa poczatki :) z kazdym rokiem bedzie coraz lepiej - poza tym masz rewelacyjne zaplecze do wyciagania kruczkow wystawcy w roli Twojego hodowcy Shapala i Oli :)

ja nie mowie ze robie to swietnie bo zdazaja sie momenty gdy Etna nie jest do opanowania - tak bylo w Plocku - za nic nie chciala sie pokazac sedziemu - ale sie nie dziwie bo facet zrownal ja z gleba - chyba to czuła :) :) , ale jestem szczesliwa gdy stoi cała ocene w postawie i nie siada - nie znosze tego na ringu.

Poza tym ona jest dosc ciezka w nauce - przynajmniej byla przez pierwszy rok swojego zycia - teraz jest znacznie bardziej kumata i cwana - za smakolyki da zrobic z soba wszystko - no prawie :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

My mamy za sobą pierwszą wystawę. potraktowałyśmy ją piknikowo i było miło :D

Pogoda dopisała, wszystkie psy są fantastyczne. najwięcej czasu spędziłam na porównywaniu właścicieli do psów - zabawa przednia :D

Powinna być taka konkurencja: pies i właściciel. Mam nadzieję, że fotki będą dobre :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...